2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Dangira
Klausimas:
Laba diena.Ką daryti,jei kaimynų šuo loja dieną,naktį.Kaimynai čia negyvena,atvažiuoja tik pašertį,vieną kart į dieną.
Atsakymas:
Jeigu loja šuo kaimynų bute – reikia kreiptis į kaimynus ir pasisakyti savo pretenziją. Jeigu JÅ«sų kaimynai į pretenziją neatsilieps ir šuo nesiliaus loti, galite raštu kreiptis į Zarasų policijos komisariato įgaliotinį arba į seniÅ«niją pagal savo gyvenamąją vietą. Prašyme bÅ«tinai nurodykite šuns savininkų pavardę ir adresą, taip pat kontaktus (pvz., telefono numerį arba el. pašto adresą).
 
Zarasų miesto seniūnė
Olga Podolskienė
2015-08-20

Vardas: Justas
Klausimas:
Laba diena, norėčiau paklausti: ar Zarasai galėtų tapti miestu kurortu , ar tik miestu, turinčiu kurortinę zoną?
Atsakymas:
Zarasai jau nuo 2008 m. rugsėjo 18 d. turi kurortinės teritorijos statusą. Kol kas dar neturime kurorto statuso todėl, kad kurortai privalo turėti specialią infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui, profilaktikai ir poilsiui.
 
Netolimoje ateityje planuojama plėsti Zarasų turistinę infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui.
 
VšÄ® Zarasų rajono turizmo informacijos centras
 
2015-08-14

Vardas: Robertas
Klausimas:
Noriu sužinoti, kokiu teisiniu aktu vadovaujantis yra taip kaitinamas ,,gyvatukas", kad net neįmanoma jo paliesti. Lauke 30 laipsnių karšÄio. Ar kas nors prašo ,,gyvatuką" kaitinti rÅ«bams džiovinti,ar vonioje šalta, ar šilumos tinklų ,,palaikymui"?
Atsakymas:
Vadovaujantis higienos norma HN 24:2003, karštas vanduo turi bÅ«ti pašildytas iki higienos normomis nustatytos temperatÅ«ros (+50º- +52º) . Tam, kad karštas vanduo tekėtų iš čiaupo bet kuriuo metu ir reikiamos temperatÅ«ros, šaltas geriamasis vanduo turi bÅ«ti pašildomas ir namo vidaus vamzdynuose pastoviai turi bÅ«ti palaikoma cirkuliacija. Daugiabučio namo karšto vandens cirkuliaciniame kontÅ«re be karšto vandens vamzdynų yra pajungti ir vonių patalpose esantys rankšluosčių džiovintuvai („gyvatukai“), kuriais cirkuliuodamas tas pats karštas vanduo ir atiduoda šilumos dalį, reikalingą vonios patalpų sanitarinių higienos sąlygų užtikrinimui.
 
Jeigu bute nepatenkinama karšto vandens temperatÅ«ra, reikia kreiptis į pastato karšto vandens sistemos prižiÅ«rėtoją t. y. į Zarasų šilumos tinklų rajoną raštu arba tel. (8 385) 52 284 arba (8 385) 51 533.
 
Pagarbiai
Jurgis Prakas,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
Vyresnysis specialistas
Tel. (8 385) 37 178
 
 
2015-08-03

Vardas: Kristina
Klausimas:
Laba diena,
Noreciau paklausti kur kreiptis del socislines pagalbos senyvo amziaus zmogui. Moteris yra nesavarankiska, vaziuoja tik vezimeliu,negali pasigaminti silto maisto, nusiprausti, neiseina is namu. Artimieji gyvena toli.
Ar butu imanoma jai skirti slaugytoja?
PS(atsiprasau uz klaidas)
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą informuojame, kad dėl pagalbos į namus paslaugų asmuo ( vienas iš suaugusių šeimos narių), jo globėjas, rÅ«pintojas raštišku prašymu kreipiasi pagal gyvenamąją vietą į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Savanorių g. 2, Zarasai) ar į specialistus socialiniam darbui seniÅ«nijose. Dėl smulkesnės informacijos skambinti tel. (8 385) 30738.
 
2015-07-31

Vardas: poilsiautojas
Klausimas:
Laba diena,
Norėčiau sužinoti, kur Zarasų mieste ar netoli jo yra maudymosi vietos vaikams, atitinkančios visuomenės sveikatos priežiÅ«ros teisės aktuose nustatytus reikalavimus (maudymosi ribos, gylio matavimas, vandens kokybės tyrimų užtikrinimas ir skelbimas viešai, persirengimo kabinos, tualetai ir kt.)?
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą, informuojame, kad visą maudymosi sezoną yra stebimas vanduo Zarasų rajono savivaldybės Zaraso, Zarasaičio ir Sartų ežerų maudymosi vietose. Apie vandens kokybę, trumpalaikės taršos arba išskirtinių situacijų atvejus gyventojai informuojami viso maudymosi sezono metu. Informacija yra skelbiama Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.zarasai.lt.
 
2015-07-31

Vardas: socialiniams darbuotojam
Klausimas:
Sveiki gerbiamieji, noreciau paklausti pagal kuriuos istatymu reglamentus, galite neduoti bedarbio pasalpos , idomu kas sprendzia suteikti bedarbio pasalpa? uogas ar grybus miske rinkti ir juos parduoti, skaitosi darbas del ko jus galite tiesiog paskamb ir pasakyti kad nebus mokama pasalpa, nes neva girdejot kad as dirbau? nesuprantu veidas nepatinka tai neduosiu ane? Dusetu seniunija.
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą informuojame, kad dėl bedarbio pašalpos skyrimo ir mokėjimo reikia kreiptis į Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyrių, Sėlių a. 14, Zarasai, 32106, tel. (8 385) 38000.
 
2015-07-31

Vardas: Marija
Klausimas:
Laba diena,Zarasams suteiktas kurorto statusas,vasarą saloje vyksta daug renginių,kuriuose skamba muzika taip garsiai naktį iki 4 val.,net negalima mieste užmigti.Prašom paaiškinti kokios taisyklės taikomos kurortuose,iki kurios valandos gali skambėti visu garsu muzika ir kas už tai atsakingas,gal patarsit kreiptis į Aplinkos apsaugos ministeriją,dėkoju.
Atsakymas:
 Zarasai kurortinės teritorijos statusą atgavo 2008 m., kai tapo Pirmąja Lietuvos kultÅ«ros sostine. Primename, jog mÅ«sų miestui kurortinės teritorijos statusas suteiktas dar 1932 m.
 
Viena iš strateginių kurortinės teritorijos plėtros krypčių – renginių turizmas. Per kelis metus pavyko pritraukti kelis patirtį turinčius renginių organizatorius, kurie Zaraso ežero saloje organizuoja tarptautinius renginius: muzikos festivalius, sporto varžybas, sąskrydžius. BÅ«tent šių renginių organizatoriams išduodami leidimai organizuoti renginius, pratęsiant renginio laiką.
 
Leidimai išduodami tiems renginių organizatoriams, kurie pasirenka savo renginiui Zarasų rajono savivaldybei (ar valstybei) priklausančią teritoriją. Jų prašymus nagrinėja Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta komisija. Leidimą renginiui ir laiko prailginimo įsakymą pasirašo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius.
 
Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Zaraso ežero saloje vyksta vidutiniškai septyni didesni savaitgaliniai renginiai, kurių organizatoriams leidžiama pratęsti renginio laiką vidutiniškai iki 03.00 val. ryto. Visiems organizatoriams galioja bendrai nustatytos higieninės normos garso stiprumui.
 
Tikime, jog šventinė renginių nuotaika dera su kurortinės teritorijos statusu bei vasaros nuotaika!
 
Švietimo ir kultÅ«ros skyrius
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Daiva Šukštulienė
Vedėjo pavaduotoja
 
2015-07-30

Vardas: Nina
Klausimas:
Sveiki. noreciau paklaustyti, ka daryti seimai jei ji neturi kur gyventi ir glaudizasi pas draugus gimines. ar yra galimybe suteikti socialini busta be eiles, arba kokia kita pagalba.
Atsakymas:
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos bÅ«stui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, Savivaldybės socialinis bÅ«stas be eilės ir neįrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą bÅ«stui išsinuomoti, sąrašus, socialinio bÅ«sto nuomos sąlygomis, gali bÅ«ti išnuomojamas asmenims ir šeimoms netekusiems turėto bÅ«sto dėl gaisrų, potvynių, stiprių vėjų ar kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių, asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms penkis ar daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta trys ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus), neįgaliesiems, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), šeimoms, auginančioms vaikus, kai ne mažiau kaip dviem vaikams yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ir šeimoms, kuriose ne mažiau kaip dviem šeimos nariams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, jeigu šie asmenys ar šeimos Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise neturi kito tinkamo bÅ«sto.
 
Dėl išsamesnės informacijos dėl rajono Savivaldybės socialinio bÅ«sto (gyvenamųjų patalpų) nuomos galimybių prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
2015-06-17

Vardas: Dalia
Klausimas:
Laba diena,
norėjau paklausti dėl galimybės įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus K. Donelaičio skersgatvyje. Visur kalbama apie vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo galimybes nuo 2016 metų K. Donelaičio gatvėje, tačiau nieko neužsimenama apie K. Donelaičio skersgatvį. Šio skersgatvio gyventojams ši problema taip pat yra labai opi ir svarbi. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:
Vandentiekio ir nuotekų tinklus Donelaičio skersgatvyje būtų galimybė pakloti tik tuomet, kai bus įrengti tinklai Donelaičio gatvėje. Pradėjus kloti tinklus Donelaičio gatvėje, kartu bus sprendžiamas klausimas ir dėl tinklų klojimo Donelaičio skersgatvyje.
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
2015-06-11

Vardas: Gyventoja
Klausimas:
Jau keleri metai vis klausiame kada pagaliau Donelaičio gatvėje bus pravestas vandentiekis ir nuotekos.MÅ«sų gatvės gyventojai taip pat noretų gyventi kaip dauguma miesto gyventojų, bet va tik bėda ta, kad kažkodėl ši gatvė buvo išbraukta iš projekto (taip mums paaiškino prieš kelis metus buvęs meras A.Abramavičius), nors šalia iš vienos pusės MalÅ«no, o iš kitos Žemaitės gatvėse van dentiekį ir nuotekas pravedė?Kyla klausimas kodėl bÅ«tent Donelaičio gatvę išbraukė iš projekto?Zarasai juk turi kurortinio miesto statusą.O kokia tokiu atveju šiame mieste ekologija,juk tai ne miesto pakrašÄio gatvė, o einanti šalia miesto centro ir mikrorajono.Todėl prašome naujosios rajono valdžios ištaisyti šią neteisybę,kurią padarė buvusi valdžia.
 
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą informuojame, kad 2010 metais UAB „Kelvista“ parengė K. Donelaičio gatvės rekonstrukcijos techninį projektą, kurio įgyvendinimo metu numatoma rekonstruoti 1,29 km gatvės ruožą bei įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendra rekonstrukcijos projekto vertė apie 748.380 Eur (2.584.000,00 Lt). Dėl didelės darbų apimties, ribotų Zarasų rajono savivaldybės finansinių galimybių ir Europos Sąjungos lėšÅ³ susisiekimo sričiai, projektas iki šiol nebuvo įgyvendintas.
Kadangi rajono Savivaldybė nepajėgi įgyvendinti tokios apimties projekto nuosavomis lėšomis, todėl vienintelis bÅ«das patenkinti gyventojų prašymą – projekto finansavimui apjungti kelis finansavimo šaltinius – Europos Sąjungos, valstybės biudžeto (Kelių priežiÅ«ros plėtros programa) ir rajono Savivaldybės biudžeto lėšas 2014 - 2020 m. paramos laikotarpiu.
Šiuo metu derinama galimybė projektą iš dalies finansuoti iš Zarasų miestui numatytų skirti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių lėšÅ³ Integruotų teritorijų vystymo programai įgyvendinti. Šios programos lėšomis kaip tik ir bÅ«tų įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai K. Donelaičio g., o Europos Sąjungos ir Kelių priežiÅ«ros plėtros programos lėšomis bÅ«tų rekonstruota kelio danga. Integruotų teritorijų vystymo programa šiuo metu derinama su įvairiomis ministerijomis ir jos įgyvendinimas prasidės 2015 m. pabaigoje, todėl realus projekto įgyvendinimas prasidėtų ne anksčiau kaip 2016 m.
Norime patikinti, kad JÅ«sų prašymas nebus pamirštas, jau šiuo metu šis projektas įrašytas į Integruotų teritorijų projektų sąrašÄ… kaip prioritetinis Zarasų miestui.
 
Pagarbiai
Ramunė Šileikienė,
Investicijų ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja
 
2015-06-11

« 1 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: