2024 m. balandžio 15 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: Klausimas
Klausimas:
Laba diena, kaip supratau iš JÅ«sų tinklapio, Griežto ežero vandens kokybė nera tikrinama. Ar šis ežeras tinkamas maudytis vaikams?
Atsakymas:
Primename, kad stebimas vanduo Zarasų rajono savivaldybėje yra Zaraso, Zarasaičio ir Sartų ežerų maudymosi vietose. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiÅ«ros laboratorija informuoja, kad liepos 29 d. paimti Zarasų rajono maudyklų vandens mėginių mikrobiologinių tyrimų rezultatai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „PaplÅ«dimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ reikalavimus.
 
Apie vandens kokybę, trumpalaikės taršos arba išskirtinių situacijų atvejus gyventojai bus informuojami – nesimaudyti, jei nustatyta neleistina tarša.
Informaciją apie maudyklų vandens kokybę kiekvienoje apskrityje rasite Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos cento interneto svetainės skiltyje „Aplinkos sveikata – Maudyklos – Maudyklų vandens kokybė“. Ji atnaujinama iš karto gavus duomenis iš savivaldybių ir laboratorijų
 
Pagarbiai
Neringa Šedytė,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyriaus
vyriausioji specialistė
 
2015-08-24

Vardas: Danguolė
Klausimas:
Laba diena,
Antazavėje Klevų gatvėje prie daugiabučių namų yra daug nelegalių statinių. Koks bus Jų likimas ateityje?
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos statybos įstatymo normos numato galimybę nelegalių statinių statytojams parengti projektinę dokumentaciją teisės aktų nustatyta tvarka, ir sumokėjus įmoka už savavališkos statybos įteisinimą, gauti statybą leidžiantį dokumentą. Savavališkos statybos prevenciją ir padarinių šalinimą atlieka Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.
Pranešti apie galimai savavališkas statybas galima
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
 
 
2015-08-21

Vardas: Dangira
Klausimas:
Laba diena.Ką daryti,jei kaimynų šuo loja dieną,naktį.Kaimynai čia negyvena,atvažiuoja tik pašertį,vieną kart į dieną.
Atsakymas:
Jeigu loja šuo kaimynų bute – reikia kreiptis į kaimynus ir pasisakyti savo pretenziją. Jeigu JÅ«sų kaimynai į pretenziją neatsilieps ir šuo nesiliaus loti, galite raštu kreiptis į Zarasų policijos komisariato įgaliotinį arba į seniÅ«niją pagal savo gyvenamąją vietą. Prašyme bÅ«tinai nurodykite šuns savininkų pavardę ir adresą, taip pat kontaktus (pvz., telefono numerį arba el. pašto adresą).
 
Zarasų miesto seniūnė
Olga Podolskienė
2015-08-20

Vardas: Justas
Klausimas:
Laba diena, norėčiau paklausti: ar Zarasai galėtų tapti miestu kurortu , ar tik miestu, turinčiu kurortinę zoną?
Atsakymas:
Zarasai jau nuo 2008 m. rugsėjo 18 d. turi kurortinės teritorijos statusą. Kol kas dar neturime kurorto statuso todėl, kad kurortai privalo turėti specialią infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui, profilaktikai ir poilsiui.
 
Netolimoje ateityje planuojama plėsti Zarasų turistinę infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui.
 
VšÄ® Zarasų rajono turizmo informacijos centras
 
2015-08-14

Vardas: Robertas
Klausimas:
Noriu sužinoti, kokiu teisiniu aktu vadovaujantis yra taip kaitinamas ,,gyvatukas", kad net neįmanoma jo paliesti. Lauke 30 laipsnių karšÄio. Ar kas nors prašo ,,gyvatuką" kaitinti rÅ«bams džiovinti,ar vonioje šalta, ar šilumos tinklų ,,palaikymui"?
Atsakymas:
Vadovaujantis higienos norma HN 24:2003, karštas vanduo turi bÅ«ti pašildytas iki higienos normomis nustatytos temperatÅ«ros (+50º- +52º) . Tam, kad karštas vanduo tekėtų iš čiaupo bet kuriuo metu ir reikiamos temperatÅ«ros, šaltas geriamasis vanduo turi bÅ«ti pašildomas ir namo vidaus vamzdynuose pastoviai turi bÅ«ti palaikoma cirkuliacija. Daugiabučio namo karšto vandens cirkuliaciniame kontÅ«re be karšto vandens vamzdynų yra pajungti ir vonių patalpose esantys rankšluosčių džiovintuvai („gyvatukai“), kuriais cirkuliuodamas tas pats karštas vanduo ir atiduoda šilumos dalį, reikalingą vonios patalpų sanitarinių higienos sąlygų užtikrinimui.
 
Jeigu bute nepatenkinama karšto vandens temperatÅ«ra, reikia kreiptis į pastato karšto vandens sistemos prižiÅ«rėtoją t. y. į Zarasų šilumos tinklų rajoną raštu arba tel. (8 385) 52 284 arba (8 385) 51 533.
 
Pagarbiai
Jurgis Prakas,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
Vyresnysis specialistas
Tel. (8 385) 37 178
 
 
2015-08-03

Vardas: Kristina
Klausimas:
Laba diena,
Noreciau paklausti kur kreiptis del socislines pagalbos senyvo amziaus zmogui. Moteris yra nesavarankiska, vaziuoja tik vezimeliu,negali pasigaminti silto maisto, nusiprausti, neiseina is namu. Artimieji gyvena toli.
Ar butu imanoma jai skirti slaugytoja?
PS(atsiprasau uz klaidas)
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą informuojame, kad dėl pagalbos į namus paslaugų asmuo ( vienas iš suaugusių šeimos narių), jo globėjas, rÅ«pintojas raštišku prašymu kreipiasi pagal gyvenamąją vietą į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Savanorių g. 2, Zarasai) ar į specialistus socialiniam darbui seniÅ«nijose. Dėl smulkesnės informacijos skambinti tel. (8 385) 30738.
 
2015-07-31

Vardas: poilsiautojas
Klausimas:
Laba diena,
Norėčiau sužinoti, kur Zarasų mieste ar netoli jo yra maudymosi vietos vaikams, atitinkančios visuomenės sveikatos priežiÅ«ros teisės aktuose nustatytus reikalavimus (maudymosi ribos, gylio matavimas, vandens kokybės tyrimų užtikrinimas ir skelbimas viešai, persirengimo kabinos, tualetai ir kt.)?
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą, informuojame, kad visą maudymosi sezoną yra stebimas vanduo Zarasų rajono savivaldybės Zaraso, Zarasaičio ir Sartų ežerų maudymosi vietose. Apie vandens kokybę, trumpalaikės taršos arba išskirtinių situacijų atvejus gyventojai informuojami viso maudymosi sezono metu. Informacija yra skelbiama Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.zarasai.lt.
 
2015-07-31

Vardas: socialiniams darbuotojam
Klausimas:
Sveiki gerbiamieji, noreciau paklausti pagal kuriuos istatymu reglamentus, galite neduoti bedarbio pasalpos , idomu kas sprendzia suteikti bedarbio pasalpa? uogas ar grybus miske rinkti ir juos parduoti, skaitosi darbas del ko jus galite tiesiog paskamb ir pasakyti kad nebus mokama pasalpa, nes neva girdejot kad as dirbau? nesuprantu veidas nepatinka tai neduosiu ane? Dusetu seniunija.
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą informuojame, kad dėl bedarbio pašalpos skyrimo ir mokėjimo reikia kreiptis į Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyrių, Sėlių a. 14, Zarasai, 32106, tel. (8 385) 38000.
 
2015-07-31

Vardas: Marija
Klausimas:
Laba diena,Zarasams suteiktas kurorto statusas,vasarą saloje vyksta daug renginių,kuriuose skamba muzika taip garsiai naktį iki 4 val.,net negalima mieste užmigti.Prašom paaiškinti kokios taisyklės taikomos kurortuose,iki kurios valandos gali skambėti visu garsu muzika ir kas už tai atsakingas,gal patarsit kreiptis į Aplinkos apsaugos ministeriją,dėkoju.
Atsakymas:
 Zarasai kurortinės teritorijos statusą atgavo 2008 m., kai tapo Pirmąja Lietuvos kultÅ«ros sostine. Primename, jog mÅ«sų miestui kurortinės teritorijos statusas suteiktas dar 1932 m.
 
Viena iš strateginių kurortinės teritorijos plėtros krypčių – renginių turizmas. Per kelis metus pavyko pritraukti kelis patirtį turinčius renginių organizatorius, kurie Zaraso ežero saloje organizuoja tarptautinius renginius: muzikos festivalius, sporto varžybas, sąskrydžius. BÅ«tent šių renginių organizatoriams išduodami leidimai organizuoti renginius, pratęsiant renginio laiką.
 
Leidimai išduodami tiems renginių organizatoriams, kurie pasirenka savo renginiui Zarasų rajono savivaldybei (ar valstybei) priklausančią teritoriją. Jų prašymus nagrinėja Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta komisija. Leidimą renginiui ir laiko prailginimo įsakymą pasirašo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius.
 
Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Zaraso ežero saloje vyksta vidutiniškai septyni didesni savaitgaliniai renginiai, kurių organizatoriams leidžiama pratęsti renginio laiką vidutiniškai iki 03.00 val. ryto. Visiems organizatoriams galioja bendrai nustatytos higieninės normos garso stiprumui.
 
Tikime, jog šventinė renginių nuotaika dera su kurortinės teritorijos statusu bei vasaros nuotaika!
 
Švietimo ir kultÅ«ros skyrius
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Daiva Šukštulienė
Vedėjo pavaduotoja
 
2015-07-30

Vardas: Nina
Klausimas:
Sveiki. noreciau paklaustyti, ka daryti seimai jei ji neturi kur gyventi ir glaudizasi pas draugus gimines. ar yra galimybe suteikti socialini busta be eiles, arba kokia kita pagalba.
Atsakymas:
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos bÅ«stui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, Savivaldybės socialinis bÅ«stas be eilės ir neįrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą bÅ«stui išsinuomoti, sąrašus, socialinio bÅ«sto nuomos sąlygomis, gali bÅ«ti išnuomojamas asmenims ir šeimoms netekusiems turėto bÅ«sto dėl gaisrų, potvynių, stiprių vėjų ar kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių, asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms penkis ar daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta trys ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus), neįgaliesiems, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), šeimoms, auginančioms vaikus, kai ne mažiau kaip dviem vaikams yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ir šeimoms, kuriose ne mažiau kaip dviem šeimos nariams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, jeigu šie asmenys ar šeimos Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise neturi kito tinkamo bÅ«sto.
 
Dėl išsamesnės informacijos dėl rajono Savivaldybės socialinio bÅ«sto (gyvenamųjų patalpų) nuomos galimybių prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
2015-06-17

« 1 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?