2020 m. rugpjūčio 4 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: socialiniams darbuotojam
Klausimas:
Sveiki gerbiamieji, noreciau paklausti pagal kuriuos istatymu reglamentus, galite neduoti bedarbio pasalpos , idomu kas sprendzia suteikti bedarbio pasalpa? uogas ar grybus miske rinkti ir juos parduoti, skaitosi darbas del ko jus galite tiesiog paskamb ir pasakyti kad nebus mokama pasalpa, nes neva girdejot kad as dirbau? nesuprantu veidas nepatinka tai neduosiu ane? Dusetu seniunija.
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad dėl bedarbio pašalpos skyrimo ir mokėjimo reikia kreiptis į Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyrių, Sėlių a. 14, Zarasai, 32106, tel. (8 385) 38000.
 
2015-07-31

Vardas: Marija
Klausimas:
Laba diena,Zarasams suteiktas kurorto statusas,vasarą saloje vyksta daug renginių,kuriuose skamba muzika taip garsiai naktį iki 4 val.,net negalima mieste užmigti.Prašom paaiškinti kokios taisyklės taikomos kurortuose,iki kurios valandos gali skambėti visu garsu muzika ir kas už tai atsakingas,gal patarsit kreiptis į Aplinkos apsaugos ministeriją,dėkoju.
Atsakymas:
 Zarasai kurortinės teritorijos statusą atgavo 2008 m., kai tapo Pirmąja Lietuvos kultūros sostine. Primename, jog mūsų miestui kurortinės teritorijos statusas suteiktas dar 1932 m.
 
Viena iš strateginių kurortinės teritorijos plėtros krypčių – renginių turizmas. Per kelis metus pavyko pritraukti kelis patirtį turinčius renginių organizatorius, kurie Zaraso ežero saloje organizuoja tarptautinius renginius: muzikos festivalius, sporto varžybas, sąskrydžius. Būtent šių renginių organizatoriams išduodami leidimai organizuoti renginius, pratęsiant renginio laiką.
 
Leidimai išduodami tiems renginių organizatoriams, kurie pasirenka savo renginiui Zarasų rajono savivaldybei (ar valstybei) priklausančią teritoriją. Jų prašymus nagrinėja Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta komisija. Leidimą renginiui ir laiko prailginimo įsakymą pasirašo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius.
 
Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Zaraso ežero saloje vyksta vidutiniškai septyni didesni savaitgaliniai renginiai, kurių organizatoriams leidžiama pratęsti renginio laiką vidutiniškai iki 03.00 val. ryto. Visiems organizatoriams galioja bendrai nustatytos higieninės normos garso stiprumui.
 
Tikime, jog šventinė renginių nuotaika dera su kurortinės teritorijos statusu bei vasaros nuotaika!
 
Švietimo ir kultūros skyrius
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Daiva Šukštulienė
Vedėjo pavaduotoja
 
2015-07-30

Vardas: Nina
Klausimas:
Sveiki. noreciau paklaustyti, ka daryti seimai jei ji neturi kur gyventi ir glaudizasi pas draugus gimines. ar yra galimybe suteikti socialini busta be eiles, arba kokia kita pagalba.
Atsakymas:
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, Savivaldybės socialinis būstas be eilės ir neįrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus, socialinio būsto nuomos sąlygomis, gali būti išnuomojamas asmenims ir šeimoms netekusiems turėto būsto dėl gaisrų, potvynių, stiprių vėjų ar kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių, asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms penkis ar daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta trys ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus), neįgaliesiems, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), šeimoms, auginančioms vaikus, kai ne mažiau kaip dviem vaikams yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ir šeimoms, kuriose ne mažiau kaip dviem šeimos nariams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, jeigu šie asmenys ar šeimos Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise neturi kito tinkamo būsto.
 
Dėl išsamesnės informacijos dėl rajono Savivaldybės socialinio būsto (gyvenamųjų patalpų) nuomos galimybių prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
2015-06-17

Vardas: Dalia
Klausimas:
Laba diena,
norėjau paklausti dėl galimybės įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus K. Donelaičio skersgatvyje. Visur kalbama apie vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo galimybes nuo 2016 metų K. Donelaičio gatvėje, tačiau nieko neužsimenama apie K. Donelaičio skersgatvį. Šio skersgatvio gyventojams ši problema taip pat yra labai opi ir svarbi. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:
Vandentiekio ir nuotekų tinklus Donelaičio skersgatvyje būtų galimybė pakloti tik tuomet, kai bus įrengti tinklai Donelaičio gatvėje. Pradėjus kloti tinklus Donelaičio gatvėje, kartu bus sprendžiamas klausimas ir dėl tinklų klojimo Donelaičio skersgatvyje.
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
2015-06-11

Vardas: Gyventoja
Klausimas:
Jau keleri metai vis klausiame kada pagaliau Donelaičio gatvėje bus pravestas vandentiekis ir nuotekos.Mūsų gatvės gyventojai taip pat noretų gyventi kaip dauguma miesto gyventojų, bet va tik bėda ta, kad kažkodėl ši gatvė buvo išbraukta iš projekto (taip mums paaiškino prieš kelis metus buvęs meras A.Abramavičius), nors šalia iš vienos pusės Malūno, o iš kitos Žemaitės gatvėse van dentiekį ir nuotekas pravedė?Kyla klausimas kodėl būtent Donelaičio gatvę išbraukė iš projekto?Zarasai juk turi kurortinio miesto statusą.O kokia tokiu atveju šiame mieste ekologija,juk tai ne miesto pakraščio gatvė, o einanti šalia miesto centro ir mikrorajono.Todėl prašome naujosios rajono valdžios ištaisyti šią neteisybę,kurią padarė buvusi valdžia.
 
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad 2010 metais UAB „Kelvista“ parengė K. Donelaičio gatvės rekonstrukcijos techninį projektą, kurio įgyvendinimo metu numatoma rekonstruoti 1,29 km gatvės ruožą bei įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendra rekonstrukcijos projekto vertė apie 748.380 Eur (2.584.000,00 Lt). Dėl didelės darbų apimties, ribotų Zarasų rajono savivaldybės finansinių galimybių ir Europos Sąjungos lėšų susisiekimo sričiai, projektas iki šiol nebuvo įgyvendintas.
Kadangi rajono Savivaldybė nepajėgi įgyvendinti tokios apimties projekto nuosavomis lėšomis, todėl vienintelis būdas patenkinti gyventojų prašymą – projekto finansavimui apjungti kelis finansavimo šaltinius – Europos Sąjungos, valstybės biudžeto (Kelių priežiūros plėtros programa) ir rajono Savivaldybės biudžeto lėšas 2014 - 2020 m. paramos laikotarpiu.
Šiuo metu derinama galimybė projektą iš dalies finansuoti iš Zarasų miestui numatytų skirti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių lėšų Integruotų teritorijų vystymo programai įgyvendinti. Šios programos lėšomis kaip tik ir būtų įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai K. Donelaičio g., o Europos Sąjungos ir Kelių priežiūros plėtros programos lėšomis būtų rekonstruota kelio danga. Integruotų teritorijų vystymo programa šiuo metu derinama su įvairiomis ministerijomis ir jos įgyvendinimas prasidės 2015 m. pabaigoje, todėl realus projekto įgyvendinimas prasidėtų ne anksčiau kaip 2016 m.
Norime patikinti, kad Jūsų prašymas nebus pamirštas, jau šiuo metu šis projektas įrašytas į Integruotų teritorijų projektų sąrašą kaip prioritetinis Zarasų miestui.
 
Pagarbiai
Ramunė Šileikienė,
Investicijų ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja
 
2015-06-11

Vardas: Gediminas
Klausimas:
Laba diena, ar priklauso kokia socialinė parama, ar šiap kokia parama dėl asmeniui gyvenančiam vienam, kurio pajamų nelabai pakanka apsirūpinti kietu kuru, tai malkomis, anglimis ir kt. Mano mama gyvena viena nuosavame, dvieju aukstu, name. Ji yra pensininkė (išėjusi į priešlaikinę pensiją) ačiū.
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad asmenys, besikreipiantys dėl piniginės socialinės paramos, pateikia išsamią informaciją apie save ir bendrai gyvenančius asmenis, turimą turtą, gaunamas pajamas bei užimtumą. Būstui šildyti naudojant kietąjį ar kitokį kurą kompensacija apskaičiuojama pateikus kuro įsigijimo išlaidas įrodančius dokumentus, seniūnijos išduotą pažymą apie deklaruotus gyventojus tame name, bei to namo nuosavybės dokumentus. Išmokamos kompensacijos dydis negali viršyti nurodyto pateiktuose pirkimo dokumentuose sumos dydžio. Šildymo sezono laikotarpis yra nuo lapkričio 1 d. iki kitų metų balandžio 30 d.
 
Dėl išsamesnės informacijos suteikimo prašome kreiptis į Socialinės paramos skyrių, Savanorių g. 2, I aukštas, 1 arba 2 kab. tel. 8 385 37143, 8 385 37160, arba į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą.
 
Pagarbiai,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyriaus
Vyriausioji socialinių išmokų specialistė
Nomeda Dimitrevičienė
 
2015-06-05

Vardas: Darzeli lankancio vaiko m
Klausimas:
Laba diena, vaiku darželio tėvelius pasiekė informacija,kad nuo birželio 1 dienos bus jungiamos vaiku grupes taupumo sumetimais. Kodel nepagalvota apie kruvi kuris atiteks auklėtojoms? Be to, vaiku amziaus grupes zymiai skiriasi, mažiukai kuriems nera 2 metukų bus grupėje kartu su didesniais vaikais. Kas atsakingas uz si sprendimą ir kodel taupymas vyksta tokiais būdais, visu pirma krūvis aukletojoms ir grėsme patiems vaikams. Tam ir yra grupes pagal amziu...imkitės atsakingos institucijos priemoniu,kad toks sprendimas dėl grupiu sujungimo nebutu vykdomas. Pagalvokite apie vaikus ir tuos,kurie atsakingi uz ju priežiūra. Dėkoju ir manau, kad sis prašymas neliks nenagrinetas.
Atsakymas:
Pagal ilgametę Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos praktiką (vasaros laikotarpiu sumažėja mokyklą lankančių vaikų skaičius) būdavo jungiamos grupės, tačiau šiemet įvykdžius ugdytinių tėvelių apklausą ir atsižvelgiant į tai, kad vasaros laikotarpiu kai kuriose sujungtose grupėse būtų labai daug vaikučių, ankstyvojo amžiaus (2-3 m.) „Zuikučių“ ir „Svirpliukų“, jaunesniojo amžiaus (3-4 m.) „Saulės zuikučių“, viduriniojo amžiaus (4-5 m.) „Žvaigždučių“ grupės nebus jungiamos.
 
 
Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos informacija
 
2015-06-02

Vardas: Mama
Klausimas:
ar yra jau soc. bustu sarasai?
Atsakymas:
Yra. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
 
 
Pagarbiai
Ramutė Gaidamavičienė,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė
Tel. 8 385 37101
 
2015-05-28

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Kada baigsis Dusetų miesto aikštės rekonstrukcija? Gėda žiūrėti kaip keletas "meistų" vaikšto aplink paminklą ir "krapšto nosį".
Ar kas kontroliuoja rekonstrukcijos vykdymo eiliškumą ir išpildymo vientisumą? Aikštės centras jau "užbaigtas", bet kyšo laidų dalys, o šviestuvų nėra.
Atsakymas:
K. Būgos skvero ir sporto aikštyno: krepšinio ir tinklinio/lauko teniso aikštelių įrengimo I-o etapo ir Nepriklausomybės aikštės Dusetų mieste rekonstravimo darbai pagal statybos darbų rangos sutartį turi būti užbaigti 2015-06-01. Iki šio termino rangovas UAB ,,Tvirta" privalo užbaigti visus darbus, taip pat bus įrengti ir šviestuvai.
 
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
 
2015-05-28

Vardas: Artūras
Klausimas:
Sveiki, dažnai tenka būti Zarasuose ir kadangi propoguoju aktyvų gyvenimo būdą teko ne vieną kartą su dviračiu minti Gražutės mažuoju bei didžiuoju dviračių takais. Įgyvendinto projekto pradžioje šio tako būklė buvo puiki, tačiau šiuo metu mažojo žiedo ruože einančio pelkėtoje vietoje padarytas pervažiavimo lieptas apgailėtinas, sulūžęs, apaugęs krūmais ir sunkiai net praeinamas nekalbant apie tai, kad juo būtų galima pravažiuoti dviračiu. Kai kurios krypčių lentelės persuktos ne į tą pusę dėl ko sunku susiorientuoti. Negi sunku vieną kartą per metus atsakingiems darbuotojams pažiūrėti ir įvertinti tako būklę bei šiek tiek jį pakoreguoti. Toks šaunus projektas įgyvendintas, o jo priežiūrai, kaip suprantu, dėmesys neskiriamas. Labai prašyčiau į tai atkreipti dėmesį.
Zarasų krašto svečias Artūras Dilys
Atsakymas:
Atsakydami į elektroniniu paštu gautą paklausimą dėl dviračių trasos Gražutės regioniniame parke informuojame, kad Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 17 d. sprendimu Nr. T-18 „Dėl Zarasų rajono savivaldybės 2015-2017 metų strateginio veiklos plano tvirtinimo“ patvirtintos lėšos tako priežiūrai, ženklų atnaujinimui, dviračių tako žymėjimui ir kitiems smulkiems darbams, kuriems numatyta 5000 Eur. Dėl pelkėtoje vietoje esančio medinio tako ir įrengto tilto būklės problema išlieka neišspręsta. Medinių konstrukcijų remontui reikia apie 25.000 Eur, kurių rajono Savivaldybės biudžete nėra suplanuota. Gražutės regioninio parko direkcija ir Zarasų rajono savivaldybės administracija ieško galimybių dėl paraiškos teikimo Europos Sąjungos lėšoms gauti. Labai tikimės, kad problemą pavyks išspręsti 2016 m. – prasidėjus naujam paramos periodui.
 
 
Pagarbiai
Ramunė Šileikienė
Investicijų ir plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Sėlių a. 22, 32110 Zarasai
Tel. (8 385) 31 210, faks.(8 385) 37 172
 
2015-05-20

« 1 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: