2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Keleivė
Klausimas:
Sveiki.Ar ilgai dar Zarasų autobusų vairuotojai šaldys žmones? Autobusu tenka važinėti 2-3 kartus per savaitę.Rytinis autobusas, kuris išvažinėja 6.25 šildosi turbūt tik savo sėdynę.Į pagyvenusių žmonių nepasitenkinimą, nereguoja. Kol žmonės nuvažiuoja iki Vilniaus jie visi sušąla,ne akmens amžiuje gyvename,kad negalėtume važinėti šiltai, kaip važiuoju Rokiškio autobusu ar Vilniaus atgal į Zarasus.Vienintelis vairuotojas važiuojantis iš Zarasų įjungia šilumą ir rūpinasi keleiviais,visi kiti matyt labai įkaitę.
Atsakymas:
UAB „Zarasų autobusai“ visi bendrovės autobusų vairuotojai yra įpareigoti šaltuoju metų laikotarpiu veždami keleivius šildyti autobusų salonus. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios šiuo periodu bendrovėje didinamos degalų sąnaudų normos. Tačiau kontroliuoti, kaip laikomasi šio reikalavimo, sudėtinga dėl plataus autobusų pasiskirstymo geografiškai reisų metu. Todėl visada esame dėkingi autobusų keleiviams, kurie informuoja apie netinkamas komforto sąlygas autobusuose. Ši informacija dar labiau mums padėtų, jei ji būtų konkretesnė: pastebėjus pažeidimą prašytume nurodyti jo datą, maršrutą, autobuso garažinį arba valstybinį numerį. Informaciją galima pateikti elektroniniu paštu zarasuautobusai@takas.lt  arba telefonu (8 385) 53981. Kiekvienas atvejis bus ištirtas ir imtasi priemonių, kad pažeidimai nepasikartotų.
 
Reaguojant į nusiskundimą bendrovėje organizuotas papildomas autobusų vairuotojų instruktavimas šiuo klausimu, o kontrolieriai įpareigoti kontrolės metu atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kaip autobusų salonai šildomi reisų metu. Vairuotojams, nesilaikantiems reikalavimų, bus taikomos drausminės nuobaudos.
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 patvirtintose Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėse, kurios yra pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis keleivių vežimo autobusais reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais tvarką, nurodoma: „Vežant keleivius esant žemesnei negu 0 oC oro temperatūrai, transporto priemonės salonas turi būti šildomas“. Deja, šiame teisės akte nenurodyta, kokia konkreti temperatūra turi būti salone reiso metu. Todėl tai dažnai tampa autobuso vairuotojo ir keleivių diskusijų objektu. Artimiausiu metu bendrovėje planuojama tiksliau reglamentuoti reikalavimus autobusų salonų šildymui ir įdiegti papildomas šių reikalavimų laikymosi kontrolės priemones.
Labai atsiprašome visų keleivių, kurie patyrė nepatogumų dėl netinkamai šildomų mūsų bendrovės autobusų salonų.
 
 
UAB „Zarasų autobusai“ administracija
 
2015-02-23

Vardas: Žydrūnas
Klausimas:
Laba diena, ka daryti jei esi su mažu vaiku ir neturi kur gyventi? O ar socialinio busto ekstra atveju neduoda?
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės administracija, vykdydama rajono Savivaldybės socialinio būsto (gyvenamųjų patalpų) nuomą, vadovaujasi Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu.
 
2014 metais Zarasų rajono savivaldybė iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skirtų lėšų socialinio būsto fondui plėtoti įsigijo penkis butus Zarasų mieste ir vieną butą Užtiltės kaime. Zarasų mieste esantys trys butai išnuomoti asmenims, 2006 – 2007 metais įrašytiems į jaunų šeimų sąrašą, vienas butas išnuomotas asmeniui, 2011 metais įrašytam į buvusių našlaičių ar be tėvų globos likusių asmenų sąrašą, ir vienas butas išnuomotas asmeniui, 2009 metais įrašytam į neįgaliųjų asmenų ar šeimų, kuriose yra neįgalūs asmenys, sąrašą. Butas, esantis Užtiltės kaime, pasiūlytas asmeniui, 2011 metais įrašytam į jaunų šeimų sąrašą.
 
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, Savivaldybės socialinis būstas gali būti išnuomojamas socialinio būsto nuomos sąlygomis be eilės ir neįrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus asmenims ir šeimoms, netekusiems turėto būsto dėl gaisrų, potvynių, stiprių vėjų ar kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių, asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms penkis ar daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta trys ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus), neįgaliesiems, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), šeimoms, auginančioms vaikus, kai ne mažiau kaip dviem vaikams yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ir šeimoms, kuriose ne mažiau kaip dviem šeimos nariams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, jeigu šie asmenys ar šeimos Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise neturi kito tinkamo būsto.
 
Aptarti rajono Savivaldybės socialinio būsto (gyvenamųjų patalpų) nuomos galimybių prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
 
Pagarbiai
Ramutė Gaidamavičienė,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė
Tel. 8 385 37101
 
2015-02-18

Vardas: Svečiai
Klausimas:
Vasarą dažniau tenka lankytis Zarasuose ir žinoma kapinėse. Kodėl yra neprižiūrimos kapinės. Visas kalnas į Turmanto pusę apaugęs krūmokšniais,žole. Tiek daug bedarbių, negi darbo biržoje žmonės,kurie laukia pašalpų negalėtų padirbėti kapinėse.
Atsakymas:
Visos Zarasų miesto kapinės yra prižiūrimos ir tvarkomos. Lietuvių kapinių kalno šlaitas, važiuojant į Turmanto pusę, nėra išimtis. Žolė kalno šlaite pagal poreikį šiltuoju metų laiku pjaunama ne mažiau kaip 2 kartus per mėnesį. Krūmai karpomi ir kertami pagal poreikį.
 
 
Pagarbiai,
Zarasų miesto seniūno pavaduotojas
Mangirdas Trimonis
2015-02-03

Vardas: Marija
Klausimas:
Miesto centre naktį šviesu kaip dieną,o mikrorajone juoda tamsi naktis. Jei jau taupot,tai nors kas trečią lempą mieste uždekit ir mikrorajonui apšvietimo užteks.Saugu turi būti visais metų laikais ir visiems miesto gyventojams.
Kada bus išspręstas tas klausimas?
Atsakymas:
Zarasų miestas apšviečiamas naudojant tam Zarasų rajono savivaldybės tarybos skirtas lėšas, pagal Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą Zarasų miesto apšvietimo grafiką. Zarasų rajono savivaldybės administracija 2015 metais planuoja Zarasų miesto apšvietimo sistemos modernizaciją. Bus įdiegtas automatinis miesto apšvietimo valdymas, seni šviestuvai ir lempos keičiami į naujas, taupančias elektros energiją. Po Zarasų miesto apšvietimo sistemos modernizacijos susitaupys lėšų skirtų elektros energijai, todėl atsižvelgiant į Zarasų miesto gyventojų poreikius bus didinamas Zarasų miesto apšvietimo tamsiuoju paros metu intensyvumas.
 
 
Pagarbiai,
Zarasų miesto seniūno pavaduotojas
Mangirdas Trimonis
2015-02-03

Vardas: Gyventoja
Klausimas:
Noreciau suzinuoti kada prades renovuoti Savanoriu 8 nama ir pagal kokius kriterijus atrenkamas namu skirtu renovacijai eiliskumas.
Atsakymas:
2012 m. Zarasų rajono savivaldybės administracija atrinko 46 daugiabučius namus pagal daugiausiai suvartojamą šilumos energiją. Šiems namams buvo parengti namų investiciniai planai. 2013 m. ir 2014 m. tris kartus VšĮ „Zarasų energinio efektyvumo didinimo agentūra“ skelbė Jūsų daugiabučio namo atnaujinimo modernizavimo viešąjį pirkimą per CPO katalogą. Paskelbti pirkimai neįvyko. Modernizavimo darbų pirkimai buvo vykdyti maksimalia kaina, nurodyta namo investiciniame plane. Susiklosčius tokiai situacijai, Zarasų rajono savivaldybės administracija priėmė sprendimą atlikti daugiabučių gyvenamųjų namų investicinių planų koregavimą. Jūsų namo investicinio plano korektūra atlikta ir pateikta derinti Būsto energijos taupymo agentūrai. Suderinto investicinio plano kopiją administratorius UAB „Zarasų būstas“ iškabins namo skelbimo lentoje ir organizuos namo gyventojų susirinkimą, kuriame Jūs priimsite sprendimą dėl namo modernizavimo.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus informacija
 
 
2015-02-03

Vardas: zarasiete
Klausimas:
SKILTYJE SUVARTOTOS SILUMOS KIEKIS NORETUME MATYTI KIEKVIENO MENESIO ISKLOTINE.
Atsakymas:
Laba diena,
dėkojame už pastabas, jos yra perduotos specialistams, kuruojantiems šį klausimą.
 
Pagarbiai,
Svetlana Veikšrienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Informacinių technologijų tarnybos
Vyriausioji specialistė
2015-02-03

Vardas: as
Klausimas:
Sveiki noreciau paklausti del renovacijos,gyvenu salia renovuojamo namo, tai toks jausmas kad jie ten niekada nebaiks darbu sawaite dirba 2 savaites atostogu tai kaip Cia yra? Juk uz pastoliu reikia moketi ir visa Kita?
Atsakymas:
Laba diena,
sukonkretinkite, prašom, kurio būtent namo renovacijos darbus Jūs turite omenyje?
 
Pagarbiai,
Svetlana Veikšrienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Informacinių technologijų tarnybos
Vyriausioji specialistė
2015-02-03

Vardas: Gyventoja
Klausimas:
Laba diena,
Norėjau pasiklausti, kur galėčiau rasti 2014 m. gruodžio 19 d. įvykusio Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžio nutarimus?

Iš anksto dėkoju!
Atsakymas:
Laba diena,
įvykusio Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžio sprendimus galite rasti www.zarasai.lt skiltyje ,,Teisinė informacija" - ,,Teisės aktai".
 
 
Pagarbiai,
Svetlana Veikšrienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Informacinių technologijų tarnybos
Vyriausioji specialistė
2015-02-03

Vardas: Audronė
Klausimas:
Laba diena, iskilo klausima. Mano vyras kai isidarbino mes nutraukem socialine pasalpa, o kai ji atleido, meginom gruodzio menesi pasidaryti bet pasake kad galim tik sausio men., taciau kai nuvejo vyras pasake kad negausim sy menesi pinigubo tik kita menesi, tai jus pasakykyt kaip man iki kito menesio dabar susimoketi uz buta, ir nupirkti 6menesiu vaikui misinuko bei pampersu ? Aciu
Atsakymas:
Atsakyti į Jūsų klausimą el. paštu negalime, nes trūksta informacijos. Jūs galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių, Savanorių g. 2, Zarasai ar skambinti tel. (8 385) 37160, (8 385) 37143.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Socialinės paramos skyriaus vedėja
Alina Sklinsmontienė
Tel. (8 385) 54332, el p. alina.sklinsmontiene@zarasai.lt
 
2015-02-03

Vardas: Viktorija
Klausimas:
Laba diena, norėčiau paklausti kada bus vedamas miesto vandentiekis ir kanalizacija K. Donelaičio gatvėje? 21 amžius, o miesto centre nėra vandentiekio ir kanalizacijos.
Atsakymas:
Rengiantis naujam 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų finansavimo laikotarpiui, jau parengti techniniai projektai įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus Griežto, Zarasų, E.Pliaterytės, Pušyno ir K.Donelaičio gatvėms. Kai tik bus paskelbtas 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų naujojo finansavimo laikotarpio paraiškų teikimas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumui didinti, bus teikiama paraiška vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos K.Donelaičio gatvėje techniniam projektui įgyvendinti.
 
 
 
Pagarbiai,
Gitana Kolienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
vyriausioji specialistė
tel. 8 385 37190, el. p. gitana.koliene@zarasai.lt  
 
2015-02-03

« 1 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: