2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: Ieva
Klausimas:
Laba diena,

Mane domina, ar yra lietuvių vaikų iš Latvijos teritorijos, lankančių Zarasų miesto ar rajono mokyklas? Kaip tokie vaikai pasiekia mokyklas? Ar yra kokie nors reguliarÅ«s ir dažni mikroautobusai pvz. Daugpilis - Zarasai? O gal važiuoja specialÅ«s autobusai? Tarkim esu lietuvė, gyventi Daugpilio mieste, vaiką norėčiau leisti į lietuvišką mokyklą. BÅ«siu dėkinga už atsakymą.
Atsakymas:
Zarasų miesto ir rajono mokyklose nesimoko vaikai iš Latvijos Respublikos teritorijos. JÅ«sų vaikas gali mokytis Zarasų miesto mokykloje. Mokinio kelionės išlaidos į mokyklą ir atgal į namus maršrutiniu autobusu bus kompensuojamos savivaldybės lėšomis.
 
2013-02-01

Vardas: Gyventoja
Klausimas:
Del dujų dar reikėjo kreiptis ir į Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos išankstine neteismine skundų nagrinėjimo tvarka nagrinėja skundus dėl įrenginių, apskaitos priemonių, sistemų įrengimo, eksploatavimo, avarijų ir sutrikimų, dujų apskaitos ir mokėjimo už sunaudotas dujas pažeidimų, vartotojų sistemų prijungimo sąlygų bei perdavimo, laikymo, skirstymo ar suskystintų gamtinių dujų sistemų techninės saugos ir patikimumo (www.vei.lt);

Kada triketis atsakymo iš institucijų kaip elgtis su mokesčiu už sausio mėnesį?
ačiÅ« kad nesivarginate ir atsakymų skiltyje "Klausiate - atsakome" nerašote. Ire toliau kaupkite jėgas.
Atsakymas:
Apie pasikeitusią suskystintų naftos dujų kainą buitiniams vartotojams Zarasų rajono savivaldybė rajono gyventojus buvo informavusi 2013 m. sausio 23 d. skiltyje „Naujienos“. Prie pranešimo buvo pridėtas ir akcinės bendrovės pranešimas spaudai. Vadovaujantis akcinės bendrovės „Suskystintos dujos“ pateikta informacija akcinės bendrovės „Suskystintos dujos“ generalinio direktoriaus 2013 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. 01B „Dėl suskystintų naftos dujų kainų nustatymo“, akcinės bendrovės „Suskystintos dujos“ generalinio direktoriaus 2012 m. gruodžio 17 d. įsakymas Nr. 33B „Dėl suskystintų naftos dujų pardavimo kainų nustatymo“ buvo pripažintas negaliojančiu, todėl nuo 2013 m. vasario 1 d. Zarasų rajono savivaldybėje buitiniams suskystintų naftos dujų vartotojams (I vartotojų grupei) pastovioji dujų kainos dalis yra 12,90 Lt, kintamoji kainos dalis – 9,47 Lt, todėl už 2013 m. sausio mėnesį vartotojai turi mokėti pagal 2012 metais galiojusias suskystintų naftos dujų kainas.
 
2013-01-31

Vardas: zarasietis
Klausimas:
Lapkricio vidury dauguma musu atleido is darbo, nors sutartis dar galiojo iki gruodzio vidurio, bet atlyginimo dar negavom, nei kaip isejom nei atlyginimu diena, nors dar uz spali visa alga turejom gauti, kur kreiptis...juokas ima, dirbi mokescius nereik paciam moket, nedirbi mokesciai kabinas...kaip gyvent?????????
Atsakymas:
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 141 straipsnio 1 dalimi, darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu šiuo Kodeksu ar kitais įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka.
 
 
To paties straipsnio 2 dalis numato, kad darbdavys atsiskaitymo su darbuotoju dieną privalo išmokėti visas jam priklausančias pinigų sumas, nustatyta tvarka užpildyti darbuotojo darbo sutartį.
 
Remiantis išdėstytomis teisės aktų nuostatomis, darbdavys privalo atsiskaityti su atleidžiamu darbuotoju jo atleidimo dieną, t.y. privalo išmokėti jam priklausantį darbo užmokestį, kompensaciją už nepanaudotas atostogas (jei tokių yra) ir kitas darbuotojui priklausančias išmokas.
Jei, kaip JÅ«s nurodote, darbdavys dar iki šiol neatsiskaitė (nesumokėjo darbo užmokesčio), JÅ«s turite teisę kreiptis į teismą dėl neišmokėto darbo užmokesčio ir kitų sumų priteisimo.
 
Taip pat informuojame, kad jei esate Zarasų rajono gyventojas, JÅ«s galite kreiptis teisinės konsultacijos į rajono Savivaldybės administracijos Juridinį ir personalo skyrių (Sėlių a. 22, Zarasai, II aukštas, 216 kabinetas). Išsamesnė informacija telefonu 8 385 37181, el. paštu – [email protected]. Jei JÅ«s esate asmuo, kuriam pagal Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymą priklauso valstybės garantuojama teisinė pagalba, t.y. pagalba surašyti procesinius dokumentus, atstovavimas JÅ«sų interesams teisme ir kt., Jums bus padėta surašyti prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.
 
Daugiau informacijos apie valstybės garantuojamą teisinę pagalbą www.teisinepagalba.lt
 
 
2012-12-07

Vardas: mama
Klausimas:
Sveiki,
kodėl internetiniame puslapyje nėra pateikiami savivaldybės darbuotojų gyvenimo aprašymai (CV)? Nes norėtųsi žinoti jų išsilavinimą, patirtį bei kompetenciją, savo darbo srities. AčiÅ«.
Atsakymas:
Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 480, 3 punktas nustato, kad „įstaigos privalo turėti interneto svetainę, atitinkančią Apraše nurodytus reikalavimus“. To paties aprašo 15 punktas nurodo, kad „įstaigos interneto svetainės skyriuje „StruktÅ«ra ir kontaktai“ turi bÅ«ti pateikiami šie duomenys: įstaigos valdymo struktÅ«ros schema; vadovo (-ų) nuotrauka (-os) ir gyvenimo aprašymas (-ai)“. Nurodymų dėl kitų darbuotojų gyvenimo aprašymų talpinimo nėra.
 
 
Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas reglamentuoja, kad „asmens duomenys – bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu – duomenų subjektu, kurio tapatybė yra žinoma arba gali bÅ«ti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta pasinaudojant tokiais duomenimis kaip asmens kodas, vienas arba keli asmeniui bÅ«dingi fizinio, fiziologinio, ekonominio, kultÅ«rinio ar socialinio pobÅ«džio požymiai.“
 
Gyvenimo aprašymas – dokumentas, atspindintis asmens fiziologinio, psichologinio, ekonominio, kultÅ«rinio bei socialinio pobÅ«džio požymius (jame nurodoma asmens lytis, vardas, pavardė, telefonas, adresas, gimimo data, elektroninio pašto adresas, telefonas ir ankstesnė darbinė veikla, pomėgiai, narystės organizacijose kt).
 
Siekdami nepažeisti Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, gyvenimo aprašymų internetinėje svetainėje netalpiname.
 
Reikalavimai priimant asmenį į pareigybę (reikiamas išsilavinimas, patirtis, kompetencija) yra nurodyti pareigybės aprašyme (nuostatuose), kurie talpinami rajono Savivaldybės internetinėje svetainėje.
 
 
2012-12-06

Vardas: Jonas
Klausimas:
Ketinu isigyti zemes ukio paskirties sklypa, kuriame telkso du 0.3 ha ezerelai (Akulioriai; Dusetu seniunija). Kur galeciau suzinoti, ar sie ezerelai yra valstybes nuosavybe, ar esti privati/nuomojama valda.
Atsakymas:
Dėl vandens telkinių prašome kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės Å«kio ministerijos Zarasų skyrių tel. 8 385 53864,8 385 51492
 
2012-12-05

Vardas: Audronė
Klausimas:
Kas atsakingas už Aušros skersgatvį?Kur dar galima kreiptis dėl jo priežiÅ«ros,kada bus tvarkomas? Kelio bÅ«klė yra KRITINĖ.Tereikia mažo žingsnelio iki didelės nelaimės.
Atsakymas:
Nuslinkus šlaitui Aušros gatvėje į Griežto ežero pusę imtasi laikinų priemonių avarijai lokalizuoti ir eismo dalyvių saugumui užtikrinti - šlaitas laikinai sutvirtintas smėliu, įrengti įspėjamieji ženklai apie važiuojamosios dalies susiaurėjimą bei priešpriešinio eismo pirmenybę.
 
Problemos sprendimui yra numatyta per 2013 m. I ketvirtį nupirkti šlaito sustiprinimo projektą ir iš 2013 m. kelių priežiÅ«ros ir plėtros programos lėšÅ³ atlikti šlaito stiprinimo darbus.
2012-12-04

Vardas: Vytas
Klausimas:
Labai prašome informuoti, kada gi pagaliau bus sutvarkyta Donelaičio gatvėje(atkarpoje tarp Smėlynės ir Birutės gatvių) bala, kuri jau ežeru pavirto.Po vandeniu išmuštos didžiulės duobės, žmonės laužo mašinas, pėstieji jau nebegali praeiti. Negi šiame gražiame mieste, dabar jau kurorto vardą gavusiame, tai yra priimtina. O gal tai toks miesto įvaizdis? Kiek kartų mynėme savivaldybės slenksčius,kiek kartų rašÄ—me ir savivaldybei ir į laikraštį, viskas kaip žirniai į sieną. Žada ateity, tai 2011, tai dabar 2013 metais.O žmonėms juk dabar ten reikia gyventi, ir per vandenį bristi į savo namus. Kur žiÅ«ri miesto seniÅ«nas, juk atrodo, turėtų matyti tokią betvarkę. Gal reikia kreiptis į televiziją, kad visai RESPUBLIKAI parodytų šÄ¯ kurortinio miesto gatvės vaizdą?Aplinkiniai šios balos gyventojai jau nebeturi jokių vilčių, kad šią gatvę kada nors sutvarkys. O juk tvarkė aplink šią gatvę Žemaitės, MalÅ«no gatves, ten ir kanalizacijas padarė, gal todėl, kad tose gatvėse gyvena valdžios atstovai - pinigų atsirado, o šią gatvę paliko, ten ponai negyvena.O prasti žmonės niekam nerÅ«pi...
Atsakymas:
2010 m. UAB „Kelvista“ parengė K.Donelaičio gatvės rekonstrukcijos techninį projektą. Dėl didelės projekto apimties ir ribotų finansavimo galimybių Zarasų rajono savivaldybė šiuo metu negali įgyvendinti viso projekto. Tačiau atsižvelgiant į avarinę situaciją atkarpoje tarp Birutės ir Smėlynės gatvių yra planuojama 2013 metais įrengti lietaus nuotekų sistemą šioje gatvės dalyje. Šiuo metu yra atliekamai sąmatiniai skaičiavimai darbų apimčiai nustatyti. Nustačius darbų vertę bus ieškoma finansavimo galimybių bei vykdomi viešieji darbų pirkimai. Planuojama darbus atlikti iki 2013 metų liepos mėnesio.
 
2012-12-03

Vardas: Asta
Klausimas:
Norėčiau sužinoti kodėl ant autobusų stoties esantis laikrodis rodo neteisingą laiką.Jeigu jau nėra laikrodžio šeimininko gal geriau bÅ«tų jį visai nukabinti , nes jis labai klaidina keleivius ir miesto gyventojus.
Atsakymas:
Laikrodį esanti Zarasų autobusų stotyje prižiūri AB"Zarasų autobusai". Bendrovės direktorius p.Bakutis informavo,kad laikrodis buvo sugedęs rugsėjo mėn.Laikrodis buvo pataisytas ir dabar rodo laika teisingai.
 
2012-11-20

Vardas: Ramunas
Klausimas:
Laba diena,
Su kitais tėvais svarstome ar nebÅ«tų galima kaip nors savo dvyliktokus perkelti mokytis iš Dusetų į kitą mokyklą (Antazavę), kurioje nevyksta mokytojų streikas.
Ką mums daryti?
 
Atsakymas:
Švietimo įstatymas suteikia teisę mokiniui rinktis bendrojo ugdymo mokyklą. Šiuo atveju, JÅ«s galite pasirinkti bet kurią kitą rajono mokyklą – reikia nuvykti į ją, pateikti direktoriui prašymą bei sudaryti mokymosi sutartį. Kitoje mokykloje galite mokytis laikinai, kol mokyklos streikuos arba nuolat. Streiko metu rajono Savivaldybė užtikrins pavėžėjimą į mokyklą. Vidurinio ugdymo programas rajone vykdo nestreikuojančios dvi mokyklos – Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla ir Zarasų žemės Å«kio. Pradinio ir pagrindinio ugdymo programas – Salako (tame tarpe ir Degučių skyrius) Turmanto pagrindinės mokyklos.
 
 
Švietimo ir kultÅ«ros skyrius
 
2012-09-13

Vardas: mama
Klausimas:
Sveiki, kada bus pastatytos nors šiokios tokios pramogos mažiesiems? Zarasuose (mikrorajone) nes nėra net kur vaikučio pasupti, ar visiems gyventojams grÅ«stis iki salos, kad ant to laivo pažaisti?
Atsakymas:
Zarasų miesto seniÅ«nija jau ne kartą prašÄ— skirti lėšas vaikų žaidimų aikštelių įrengimui ir senųjų remontui, bet dėl lėšÅ³ trÅ«kumo pinigai nėra skirti. Šiais metais atsirado nauja galimybė ir seniÅ«nija įrengs dalį vaikų žaidimo aikštelės Širvio g. Zarasų mieste. Šiuo metu yra vykdomos viešÅ³jų pirkimų procedÅ«ros.
2012-07-09

« 1 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?