2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Galina
Klausimas:
Norėtume įdėti naujeną į Jūsų portalą, ar tai įmanoma? Ir kaip su jumis susisiekti?
Atsakymas:
Informaciją siųskite adresu info@zarasai.lt Informacija bus patalpinama priklausomai nuo jos pobūdžio, pvz. komercinio pobūdžio informaciją talpinti draudžiama.
2012-01-25

Vardas: Žydrūnas
Klausimas:
Ką daryti ir kur kreiptis, jei UAB „Satela“ naudoja elektros energija iš bendro naudojimo patalų ir už jų siųstuvą moka visi miesto gyventojai? Tai yra UAB „Satelos“ siųstuvas, kuris randasi kiekvieno daugiabučio namo rūsyje yra pajungtas prie elektros bendro naudojamo skaitliuko. Už Jų sunaudotą elektros energiją moka visas namas ir net tie žmonės kurie nesinaudoja jų paslaugomis. Kiek išsiakinau, jie nemoka už elektros energiją nei elektros tinklams „Lesto“, nei UAB „Zarasų būstas“. Už Juos mokame mes visi miesto gyventojai ir net tie kurie nesinaudoja jų paslaugomis, o vienas siųstuvas sunaudoja apie 8-9Lt. per mėnesi. Kreipiausi į UAB „Satela“, paaiškinau jiems šitą situacija, administratorius nenori net apie tai kalbėtis, net tikslių duomenų nepateikia apie jų sunaudojamą elektros energiją. Kur galima butų kreiptis ir ką daryti dėl UAB „Salelos“ savavališkos elektros energijos naudojamo.
Atsakymas:
Informuojame apie UAB „Satela“ suvartotą elektros energiją daugiabučių namų laiptinėse. UAB „Satela“ naudojami TV stiprintuvai HA113U, kurie per metus suvartoja 7W elektros energijos, tai 2,098Lt. per metus. Tokio suvartojimo nefiksuoja dauguma apskaitos prietaisų, tai reiškia, kad už suvartotą elektros energiją niekas ir nemoka.
2012-01-25

Vardas: INGA
Klausimas:
Laba diena, kodėl mikrorajone nėra vaikams įrengta žaidimų aikštelė, stovi tik vadinama rampa, net suoliukų nėra prisėsti. Centrą puošia, o kitą miesto galą pamiršo, juk čia tiek vaikų gyvena.
Atsakymas:
Investicijos planuojamos atsižvelgiant į prioritetus. Šiandien Zarasų miesto prioritetas - turizmo plėtra. Džiugu, kad sukurta turizmo infrastruktūra gali naudotis visi miesto gyventojai. Jūsų siūlymas geras ir suprantamas, tačiau dėl riboto finansavimo artimiausiu metu sunkiai įgyvendinamas. Nuo vienos žaidimo aikštelės mikrorajone atsiradimo niekas nepasikeis, teritoriją reikia tvarkyti kompleksiškai. 2012 m. planuojame rengti gyvenamųjų miesto teritorijų tvarkymo planą, kuris turėtų numatyti kompleksinį gyvenamųjų rajonų tvarkymą įrengiant vaikų žaidimo aikšteles, želdynus, plečiant automobilių stovėjimo vietų skaičių ir pan. Dėkojame už išsakytą nuomonę!
2012-01-18

Vardas: klausiančioji
Klausimas:
Vaikas mokosi universitete dieniniam skyriui, gauna stipendiją už mokslą, ar ši stipendija įsiskaičiuoja į bendras šeimos pajamas socialiniai stipendijai gauti?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (Žin., 2011, Nr. 155-7353) 17 straipsnio 20 punktu, skiriant socialinę pašalpą, stipendijos studentams, studijuojantiems pagal dieninės, nuolatines ar ištęstines studijų formų programas, į pajamas neįskaitomos.
2012-01-12

Vardas: Jauna šeima
Klausimas:
Nesenai nusipirkome namą netoli Zarasų, esame jauna šeima, turime du vaikus 3 ir 5 metų. Vyras dirba, aš su vaikais namuose. Tam kad galėčiau dirbti, vaikus reikia leisti į darželį, bet... Ten nuėjus man beveik nesuteikė vilčių, kad mano vaikus priims, nes darželis perpildytas. Kaip elgtis tokioje situacijoje ir kaip galima ieškoti darbo tokiu atveju? Ačiū.
Atsakymas:
Zarasų mokykloje - darželyje „Lakštingala” 3 metų vaikai ugdomi dvejose grupėse, vienoje grupėje yra 22 sąrašiniai vaikai, kitoje grupėje – 23. 5 metų vaikai ugdomi dvejose grupėse, kiekvienoje grupėje po 24 sąrašinius vaikus.
 
Lietuvos higienos normos HN 75:2010 „Įstaiga vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklnio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai”, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313, 9 punkte nurodoma, kad ugdymo grupės formuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus: grupėse iki 1 metų amžiaus gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai, nuo 1 iki 1,5 metų – ne daugiau kaip 10 vaikų, nuo 1,5 iki 3 metų – ne daugiau kaip 15 vaikų, nuo 3 iki 7 metų – ne daugiau kaip 20 vaikų. Zarasų mokykloje - darželyje „Lakštingala” sąrašinis grupės vaikų skaičius viršija nurodytus reikalavimus, tačiau lankančių vaikų dienos skaičius neviršija 20 vaikų.
 
Šiuo metu priimti 3 ir 5 metų vaikus į Zarasų mokyklą - darželį „Lakštingala” nėra galimybės, tačiau Magučių ugdymo skyriaus ikimokyklinio ugdymo mišraus amžiaus grupėje yra laisvos 2 vietos, Suvieko ugdymo skyriaus ikimokyklinio ugdymo mišraus amžiaus grupėje - 4 vietos, Turmanto ugdymo skyriaus ikimokyklinio ugdymo mišraus amžiaus grupėje - 3 vietos.
 
Dėl vaikų priėmimo į Zarasų mokyklos - darželio „Lakštingala” ugdymo skyrius kreipkitės į mokyklos - darželio „Lakštingala” direktorių ar ugdymo skyrių vedėjus.
2012-01-11

Vardas: mama
Klausimas:
Man labai įdomu sužinoti kas priėmė tokį sprendimą dėl kaimo darželių uždarymo 2012-2015 m. Gal kokie beširdžiai ar neturintys vaikų? Gal nežino kaip žmonės gyvena kaimuose? Įdomu dar sužinoti kur galima būtų kreiptis dėl šitos nesąmonės?
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrąjį planą (toliau – planas) parengė darbo grupė sudaryta rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. I-637. Plane numatyta atlikti mokyklų struktūros pertvarkymą įvedant ikimokyklinio ugdymo programos vykdymą bendrojo lavinimo mokyklose, todėl ikimokyklinio amžiaus vaikai kaimuose ir toliau bus ugdomi.
 
Visuomenė bei mokyklos taryba konstruktyvius pasiūlymus, neprieštaraujančius Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoms Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėms, galėjo teikti Zarasų rajono savivaldybės administracijai iki 2012 m. sausio 10 d.
 
Planuojama, kad galutinį sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos priims rajono Savivaldybės taryba 2012 m. vasario mėnesį. Ši informacija buvo ne kartą skleidžiama rajono Savivaldybės interneto svetainėje.
2012-01-11

Vardas: justas
Klausimas:
Ar prie Zaraso ežero apžvalgos rato dar ką nors padarysite? Ačiū.
Atsakymas:
Siekiant, kad 2012 m. vasaros sezono metu apžvalgos ratas būtų patraukli lankymo vieta - šiuo metu rengiamas apžvalgos rato teritorijos apželdinimo projektas, pagal kurį pavasarį bus vykdomi apželdinimo darbai. Taip pat prie rato planuojama sezoninė prekyba, veiks viešieji tualetai. Tolimesnėje ateityje planuojama įgyvendinti skvero rekonstrukcijos II etapo darbus pagal parengtą techninį projektą - po žeme įrengti patalpas kavinei, turizmo informacijos centrui, konferencijų salei.
2012-01-06

Vardas: Algimantas
Klausimas:
Ar planuojama Šaltupės gatvėje tiesti kanalizaciją?
Atsakymas:
Taip, šiuo metu darbų užsakovas UAB „Zarasų vandenys" vykdo darbų viešųjų pirkimų procedūras.
2011-12-20

Vardas: gyventojai
Klausimas:
Laba diena, pasakykit prašom, kada bus vedama kanalizacija ir vandentiekis Žaliosios gatvėje? Ačiū.
Atsakymas:
Šiuo metu vyksta darbų viešųjų pirkimų procedūros, tikimasi, kad darbai bus pradėti 2012 m.
2011-12-19

Vardas: Zarasų gyventoja
Klausimas:
Zarasų miestas gražiai tvarkosi ir gražėja, tik labai norėčiau, kad būtų nors truputį patvarkyta gatvelė Vytauto skg. Ten duobė ant duobės, baisu koją išsisuktį, gaila ir mašinų. Ačiū.
Atsakymas:
Zarasų miesto Vytauto skersgatvio asfaltbetonio dangos remonto darbai planuojami 2012 metais.
2011-12-15

« 1 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: