2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Denis
Klausimas:
Sveiki, ar šiais metais bus 300Lakes Rally? Ar bent planuojamas?
Atsakymas:
Tarptautinis sporto projektas „300 lakes rally“ Zarasuose vyks 2011 m. rugpjūčio 13-14 d. Visų renginių sąrašą galima rasti savivaldybės puslapyje www.zarasai.lt skiltyje „Renginiai".
2011-05-03

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Kada bus sutvarkytas šaligatvis prie įvažiavimo į Dnb Nord banką? Nors savivaldybė skelbia kad darbai šioje gatvės dalyje baigti. Kada bus šluojamos miesto gatvėse nuo žiemos likęs smėlis?
Atsakymas:
Šaligatvis Zarasų miesto Savanorių gatvėje prie įvažiavimo į AB DnB NORD banko automobilių stovėjimo aikštelę buvo išardytas dėl ne dėl minėtos gatvės rekonstrukcijos darbų, bet dėl S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje vykdomų elektros apšvietimo tinklų rekonstravimo darbų. Jų metu išardytų dangų atstatymas užtruko šiek tiek ilgiau, negu Savanorių g. atkarpos rekonstrukcija, apie kurios pabaigą ir buvo viešai paskelbta. Šiuo metu išardyta šaligatvio danga jau sutvarkyta.
 
Kaip praneša Zarasų miesto seniūnija, pagrindinės miesto gatvės jau yra šluotos du kartus. Po žiemos likęs smėlis nebuvo išvežamas tik iš tų gatvių, kuriose šiuo metu vykdomi arba netrukus turi prasidėti jų rekonstrukcijos darbai, pvz. K. Būgos g., Bajorų g. ir kitose.
2011-05-03

Vardas: Gyventojai
Klausimas:
Laba diena,
Norėtume pasiteirauti ar bus rekonstruojama šiais metais K.Būgos gatvė?Kada tai numatyta?
AČIŪ.
Atsakymas:
Rangos darbų sutartis dėl K.Būgos gatvės rekonstrukcijos su rangovu AB „Eurovia Lietuva“ pasirašyta 2011 m. kovo mėn. Šiuo metu rangovas rengia darbo projektą, darbai turėtų prasidėti gegužės mėn. Numatoma darbų pabaiga - 2012 m. gegužės mėn.
2011-05-03

Vardas: D
Klausimas:
Noriu paklausti ar „Santarvės“ mokyklinis autobusiukas turi teisę išleisti mokinius ant perėjos į mokyklą Vytauto gatvėje, bei užtverti kelią į mokyklos kiemo įvažiavimą? Ir kada bus sutvarkyta aikštelė prie mokyklos, žiemą nevaloma, vasarą duobėta, neįmanoma rytais vaikų išleist.
Atsakymas:
Dėl saugaus mokinių vežiojimo bei laipinimo iš autobuso kalbėta su mokyklų vadovais ir mokyklinių autobusų vairuotojais. Dariaus ir Girėno skersgatvis (kelias prie mokyklos) nėra mokyklos teritorija. Miesto seniūnija žada pagal galimybes kelią prie mokyklos sutvarkyti.
2011-04-29

Vardas: ***
Klausimas:
Norėtume sužinoti,kodėl pas Zarasų poliklinikos stamatologus tokios skirtingos kainos už padarytą tą patį darbą.
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras paaiškino, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. V-450 “Dėl Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 1999-07-30 įsakymo Nr. 357 “Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikomo ir apmokėjimo tvarkos “, Zarasų rajono gyventojai (išskyrus vaikus ir vyresnius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą) moka už plombines medžiagas, kitas odontologines medžiagas ir vienkartines priemones, atsižvelgiant į šių medžiagų ir priemonių kiekį ir tuo metu galiojančias kainas.
 
Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės 2011 m. sausio 5 d. įsakymu yra patikslinti odontologinių medžiagų ir vienkartinių priemonių įkainiai. Visi rajono gyventojai už tą pačią odontologo atliktą procedūrą moka vienodą sumą. Skirtingai moka, kai:
1. Odontologai naudoja skirtingas plombines medžiagas ar jų kiekį.
2. Dantų ekstrakcijai naudojamos skirtingos nejautros rūšys.
3. Burnos higiena apima vieną ar kelis dantis ir skirtinga esanti patalogija.
2011-04-20

Vardas: Gyventojai
Klausimas:
Kodel savivaldybes administracija nieko nedaro gyventoju naudai, kodel mes zarasiskiai turime moketi ,,Panevezio energijai" ir padengineti ju skolas.Ar nebutu paprasciau atsijungti nuo Panevezio.O katilines tarsa siaubinga,visas mikrorajonas skendi sodziuose.
Atsakymas:
AB „Panevėžio energija" yra regioninė šilumos tiekimo bendrovė ir tiekia šilumą šešiems rajonams, tarp jų ir Zarasų, nuo 1998 metų, kai šilumos ūkis buvo atskirtas nuo AB „Lietuvos energijos" ir perduotas tvarkyti savivaldybių įsteigtoms šilumos tiekimo įmonėms. AB ,,Panevėžio energija" šiemet vykdys Zarasų miesto katilinės modernizaciją. Bus pastatytas dar vienas biokuru kūrenamas katilas bei įrengtas kondensacinis ekonomaizeris. Kondensacinis ekonomaizeris ženkliai sumažins aplinkos taršą.
 
2011-04-11

Vardas: Vidmantas
Klausimas:
Norėčiau sužinoti, ar Zarasuose yra vieta kur surenkamos perdegusios elektrą taupančios (turinčios gyvsidabrio) lemputės. Ar jas neturi priimti jomis prekiaujančios parduotuvės?
Atsakymas:
Panaudotas energiją taupančias lemputės iš gyventojų priima didelių ir pavojingų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelėje Statybininkų g.11, Zarasuose.
 
2011-04-11

Vardas: Laima
Klausimas:
Gyvenu daugiabutyje,pirmame aukšte.Mano kambarys po kaimyno balkonu.Moku eksplotavimo mokestį.Dabar pradėjo tekėti balkono stogas ir kai iškviečiau ,,specialistus iš Būtų ūkio įmonės,jie man pasakė,kad balkono stogas yra mano nuosavybė ir aš pati turiu remontuotis,nors balkonas dokumentaliai priklauso kaimynui.Už ką mes mokame eksplotavimo mokestį?Ar mano vienos rūpestis stogas?
Atsakymas:
Pagal šalies įstatymus kiekvienam būsto savininkui priklauso ne tik nuosavas būstas, jam bendrosios dalinės nuosavybės teisė priklauso bendrosios konstrukcijos, bendroji inžinerinė įrangą ir bendrojo naudojimo patalpos. Bendrosios konstrukcijos, tai pagrindinės daugiabučio namo laikančios konstrukcijos (pamatai, sienos, perdenginiai, stogas) ir kitos konstrukcijos (balkonų bei laiptinių konstrukcijos, fasadų apdailos elementai, įėjimo į namo laiptai ir durys.) Balkonas yra namo bendroji konstrukcija. Namo bendrųjų konstrukcijų, bendrosios įrangos ir bendrojo naudojimo patalpų remontas atliekamas visų savininkų lėšomis.
 
Eksploatavimas (daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų nuolatinė techninė priežiūra), tai nuolatinis namo būklės stebėjimas ir vertinimas, pastato laikančiųjų konstrukcijų mechaninio patvarumo palaikymas, defektų šalinimas, bendrojo naudojimo inžinerinių sistemų saugaus naudojimo užtikrinimas, jų profilaktika, gaisrinės saugos palaikymas. Eksploatavimas atliekamas pagal 2003-10-10 rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų nuolatinės techninės priežiūros darbų sąrašą. Šiame sąraše numatytas tik smulkus balkonų ir lodžijų remontas. Jeigu reikalingas balkono smulkus remontas, tai jį turi atlikti į UAB „Zarasų būstas“ už eksploatavimui renkamą mokestį, bet jeigu UAB ,,Zarasų būstas" nustatys, kad balkonui reikalingas remontas, tai jis turi būti atliekamas visų namo savininkų lėšomis, o šio remonto organizavimą ir lėšų kaupimą turi atlikti Jūsų namą administruojanti įmonė (UAB ,,Zarasų būstas“).
2011-04-06

Vardas: mindaugas
Klausimas:
Laba diena, ar butu galima jusu pasiteirauti, ar bus kas nors daroma su ivaziavimu i didziaja maxima? vaziuojant automobiliai gadinasi.. ar tai pacios maximos vadovybes reikalas?
Atsakymas:
2010 m. rekonstruojamoje Zarasų miesto D. Bukonto gatvės dalyje iki žiemos suspėta pakloti tik vieną asfaltbetonio dangos sluoksnį, todėl šiuo metu yra susidaręs aukščių skirtumas tarp gatvės važiuojamosios dalies ir nuovažos į aikštelę prie UAB Maxima LT parduotuvės. Antrąjį asfalto dangos sluoksnį gatvėje planuojama įrengti šių metų gegužę sulaukus palankių darbams oro sąlygų. Kaip informavo gatvės važiuojamosios dalies rekonstrukcijos užsakovo funkcijas atliekančios VĮ „Utenos regiono keliai“ atstovai, artimiausiu metu sklandžiam automobilių pravažiavimui iš gatvės į aikštelę ir atvirkščiai čia bus išasfaltuoti laikini nuolydžiai.
2011-04-06

Vardas: Romualdas Trimonis
Klausimas:
Laba diena,
pastaruoju metu iš Zarasų miesto gyventojų vis dažniau išgirstu nepasitenkinimą apie gaunamas dideles centralinio šildymo paslaugų sąskaitas. Prašau paaiškinti, pagal kokią metodiką Zarasų mieste apskaičiuojama centralinio šildymo paslaugos kaina,kokios kainos sudėtinės dalys, kas prižiūri ir reguliuoja šilumos mazgus daugiabučiuose namuose? Kiek už tai moka gyventojai?
Pagarbiai,
Romualdas Trimonis
Atsakymas:
Šilumos kaina nustatoma vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2009 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 03-96 patvirtinta šilumos kainų nustatymo metodika. Šilumos bazinė kaina - ilgalaikė šilumos kaina, sudaryta iš pastoviosios ir kintamosios šilumos bazinės kainos dedamųjų, apskaičiuotos pagal šilumos kainų nustatymo metodiką. Kintamąsias sąnadas sudaro kuro, elektros energijos, vandens sąnados, kurios kinta priklausomai nuo reikiamo pagaminti ir pateikti į šilumos perdavimo tinklus šilumos kiekio. Pastovios šilumos sąnaudos tai sąnaudos, kurias įmonė patiria nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams pateikto šilumos kiekio. Jas sudaro nusidėvėjimas, darbo užmokestis, socialinio draudimo įmokos, remonto ir kitos paslaugos, mokesčiai ir t.t. Šilumos mazgus prižiūri ir reguliuoja AB „Panevėžio energija" Zarasų šilumos tinklų rajonas pagal 2003-11-01 sudarytą sutartį Nr. 70/14 tarp AB „Panevėžio energija" ir UAB „Zarasų būstas". Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros mokestis 11 ct/m2 be PVM.
 
2011-04-06

« 1 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: