2018 m. vasario 24 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Vasario 25 dieną 13.00 val. Zarasuose startuoja projektas „Izraelio kinas tavo mieste“. Plačiau

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Klausiate - atsakome
Vardas: zarasietis
Klausimas:
Prašom atsakyti, ar Zaruose vanduo iš krano tikamas gerti nevirintas? Ar jis tirtas dėl naudojimo maistui?
Atsakymas:
UAB „Zarasų vandenys" tiekia geriamąjį vandenį, kurį tikrai galima naudoti nevirintą. Pagal suderintą su Zarasų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba geriamojo vandens programinės priežiūros planą yra atliekami visi nustatyti vandens tyrimai, užtikrinantys vandens kokybę ir tinkamumą maistui.
 
UAB „Zarasų vandenys" vyr.inžinierius,Vidas Selickas
2011-01-17

Vardas: PILIETĖ
Klausimas:
1) Ar negalima būtū paskirstiti gatvių apšvietimo taip kad daug maž sviesu butų visur, dabar: Būgos gatvėje,prie kapinių ,dar keliose vietose šviesu kaip dieną, o kitur nors į akį durk. Kad sviestų nors kas 5 stulpo lempa pilnai pakaktų.
2)Ar nereikėtų sumažinti greitį sunkiasvorėms transporto priemonėms Zarasuosų mieste, kol nuo vibracijos nesugiuvo visos prie pagrindinių gatvių esančios trobelės, nes kaikuriuse pastatuosi atsirado įtrukimai kurie nuolat plečiasi. Draudimas tokiu nuostolių nekompensuja.Gruntas šiose vitovėse yra daugiasliuoksnis, tarpsluoksniuose yra "plaukžemio" todėl dažniau lyjant yra labai nestabilus.
Mano nuomone reikėtų apie tai pamąstyti.
Atsakymas:
1) 2009-2010 m. daugelyje pagrindinių Zarasų miesto gatvių buvo rekonstruoti elektros apšvietimo tinklai. Didžioji dalis darbų yra užbaigta. Siekdami sutaupyti šiuo ekonominiu sunkmečiu miesto komunaliniam ūkiui ribotai skiriamas lėšas, pagrindinėse gatvėse išjungėme kas antrą šviestuvą, o kitose gatvėse išjungti du iš trijų šviestuvų. Tačiau yra gatvių ruožų, kuriuose rekonstravimo darbai dar nebaigti arba apšvietimo tinklai nerekonstruojami iš viso. Zarasų miesto seniūnijos specialistai su miesto elektros apšvietimo tinklus eksploatuojančia V. Žiliuko įmone artimiausiu metu apsvarstys optimalaus gatvių apšvietimo tamsiuoju paros metu klausimą.
 
2) Sunkiasvorių transporto priemonių greičio ribojimo klausimą jau ne kartą kėlėme Zarasų rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos posėdžiuose, tačiau valstybinės reikšmės magistralinio kelio A6 tąsą per Zarasų miestą prižiūrinčios VĮ "Utenos regiono keliai" atstovai argumentuodavo, kad dėl greičio mažinimo pailgės transporto priemonių kelionės šiame ruože laikas, o tuo pačiu padidės aplinkos tarša ir keliamas triukšmas. Geriausia išeitis visoms išvardintoms problemoms spręsti yra Zarasų miesto aplinkkelio tiesimas. Rajono Savivaldybės vadovai ir politikai nuolat ragina Vyriausybę, Susisiekimo ministeriją ir kitas atsakingas institucijas tęsti pradėtas aplinkkelio planavimo, projektavimo ir statybos darbų procedūras.
2011-01-13

Vardas: Praeivis
Klausimas:
Įdomu ar Savanorių gatvės dalyje ir liks toks apgriuvęs šaligatvis po elektros kabelio tiesimo darbų?
Atsakymas:
Savanorių g. dalyje elektros kabelių tiesimo metu išardyti šaligatviai bus atstatyti artimiausiu metu, kai tik bus palankios oro sąlygos teritorijų tvarkymo darbams vykdyti.
2011-01-12

Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Turiu duomenų kad Zarasų kapinėse yra palaidoti mano proseneliai, tačiau kapų buvimo vietos nežinau, o norėčiau juos aplankyti. Ar įmanoma iš kapinių registracijos žurnalo sužinoti kapų buvimo vietą (pavardę žinau) ir kaip tai padaryti?
Atsakymas:
Dėl prosenelių palaidojimo vietos galite kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje yra kapinės. Seniūnijoje Jums bus suteikta informacija apie galimybę sužinoti kapų buvimo vietą. Seniūnijų kontaktinius duomenis galite rasti mūsų interneto svetainėje.
2011-01-11

Vardas: ligonis
Klausimas:
Ar ligonį pensininką, sergantį 4-os stadijos vėžiu,globojančiam asmeniui priklauso socialinė išmoka?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis LR piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 6 punktu, socialinė pašalpa mokama, jei vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš šeimos narių slaugo šeimos narį (narius), artimą savo ar sutuoktinio giminaitį, jei jiems yra mokamos slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos arba jie pripažinti neveiksniais.
 
 
Dėl smulkesnės informacijos kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, adresu: Sėlių a. 22 , LT 32110, Zarasai, arba skambinkite tel. (8 385) 37160.
2010-12-22

Vardas: ligonis
Klausimas:
Laba diena, noriu paklausti, ar pacientui, kuris išrašomas iš gydymo įstaigos jo prašymu gali būti duodamas ligos gydymo išrašas apie patirtą ligą, gydymą, rekomendacijas? Per kiek laiko?
Atsakymas:
VšĮ Zarasų ligoninės administracija mus informavo, kad išrašant pacientą iš gydymo įstaigos, pacientui prašant, tą pačią dieną išduodama ligos epikrizė, kurioje nurodoma nuo kada iki kada pacientas buvo gydomas stacionare, ligos kodas pagal TLK -10 (dažniausia šifras), atlikti tyrimai, paskirtas gydymas, rekomendacijos ir kita informacija.
2010-12-14

Vardas: Zarasiškis
Klausimas:
Laba diena, pastaruoju metu Zarasuose pasklydo kalbos, kad Zarasų ligoninėje esančiame baseine yra žmogui pavojingų bakterijų, todėl baseine maudytis ne tik nesaugu, bet ir kenksminga sveikatai. Prašau, atsakyti, ar Zarasų ligoninėje esančiame baseine maudytis yra nekenksminga sveikatai?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad VšĮ Zarasų ligoninės administracija mus informavo, kad baseine kiekvieną mėnesį yra atliekama vandens bakteriologinė patikra, todėl ligoninė užtikrina, kad baseine pavojingų ar kenksmingų sveikatai bakterijų tikrai nėra. Baseino vanduo švarus ir nekenkia sveikatai.
2010-12-10

Vardas: Algimantas
Klausimas:
Kodel Zarasuose karstas vanduo ir sildymas brangesnis nei Vilniuje ar Kaune? Katiline kurenama medienos cipsais, jie pigesni uz dujas.
Atsakymas:
AB „Panevėžio energija“ yra regioninė įmonė ir tiekia šilumą bei karštą vandenį Panevėžio, Kėdainių, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Zarasų miestų ir rajonų vartotojams. Nustatyta šilumos kaina visuose regionuose yra vienoda.
 
 
Pagal LR Šilumos ūkio įstatymą ir poįstatyminius aktus šilumos ir karšto vandens kainų dedamosios (pastovioji ir kintamoji) yra perskaičiuojamos kartą metuose. Pagal nustatytas dedamąsias kas mėnesį yra nustatomos naujos šilumos ir karšto vandens kainos. Pastovioji dedamoji nesikeičia ištisus metus, o kas mėnesį perskaičiuojama tik kintamoji dedamoji, atsižvelgiant į kuro kainas rinkoje. Jei apskaičiuota šilumos kaina skiriasi nuo galiojančios mažiau nei 5 proc., šios galima nekeisti. AB „ Panevėžio energija“ perskaičiavusi ir suderinusi su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė šilumos ir karšto vandens kainų dedamąsias (be PVM), kurios įsigaliojo nuo 2010m. liepos 1 d. ir nesikeitė iki šiol. Šilumos kaina šiuo metu yra 20,70 ct/kWh (be PVM), karšto vandens kaina tiekiant iš individualių šilumokaičių-18,85Lt/m3 (be PVM), iš grupinės boilerinės-19,32 Lt/m3 (be PVM).
 
AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamose katilinėse šilumos gamybai naudoja įvairų kurą: gamtines dujas, biokurą, mazutą, kitas kuro rūšis. Zarasų RK yra deginamas ne tik biokuras( medienos skiedros ir pjuvenos), bet ir mazutas. Skaičiuojant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą yra įvertinamos visos kuro rūšys.
 
Karštam vandeniui ruošti naudojamas šaltas vanduo, kurio kaina kiekviename Lietuvos mieste skirtinga, todėl ir karšto vandens kainos yra skirtingos, kaip ir šilumos kainos skirtingos kiekvienoje šilumą tiekiančioje bendrovėje.
 
Kiekvieno gyvenamo namo šiluminiame punkte įrengtas atsiskaitomasis šilumos apskaitos prietaisas - šilumos skaitiklis suskaičiuoja šilumos kiekį, sunaudotą pastato šildymui, kuris išskirstomas pagal buto plotus. Šilumos vartotojas už šilumą moka tik už šilumos skaitikliu fiksuotą šilumos kiekį. Sunaudotam šilumos kiekiui pastate įtakos turi oro lauko temperatūra, viso namo stovis: langų, durų sandarumas, sienų šiltinimas, neprojektinis radiatorių skaičius , šildymo sistemos renovacija bei paties namo šilumos ūkio eksploatacija.
 
Zarasuose daugiabučiai gyvenamieji namai yra nerenovuoti, išskyrus namą adresu Donelaičio g. Nr. 5, kuriame modernizuota šildymo sistema ir mokestis už šildymą šiame name yra ženkliai mažesnis.
 
Nuo š.m. lapkričio 1 d. Šilumos kaina Vilniuje-21,10 ct/kWh(be PVM), Kaune- 24,33 ct/kWh(be PVM), Panevėžyje - 20,70 ct/kWh(be PVM), Zarasuose- 20,70 ct/kWh(be PVM).
2010-12-06

Vardas: Mama
Klausimas:
Prašau policijos pareigunus patruliuoti autobusų stotyje kažkur nuo 13-15 val.vyksta baisūs dalykai.Apsvaigusi kompanija nuolat kabinėjasi prie moksleivių juos užgaulioja,muša,spardo.Jau tai vyksta keli metai,nejaugi jų niekas negali sudrausminti.Kokiu Nr galima skubiai pranešti policijai (skambinant iš mob.telefono).
Atsakymas:
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnus informavome ir paprašėme suaktyvinti patruliavimą ties autobusų stotimi apie 13-15 val., kadangi šiuo metu po pamokų stotyje renkasi moksleiviai visuomeniniu transportu vykstantys į namus. Susisiekti su Policijos komisariatu galite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba paskambinę komisariato budinčiajam telefonu 8 385 51147.
2010-12-02

Vardas: gyventojas
Klausimas:
norėčiau sužinoti, kada prijung apšvietimą ant tilto ir Kauno gatvėje. Baisu grįžti iš darbo namo. Ačiū.
Atsakymas:
D. Bukonto gatvės atkarpoje ties tiltu apšvietimo įrengimo darbai planuojami užbaigti iki š.m. gruodžio 10 d., Kauno gatvės pradžioje - iki š.m. metų pabaigos. Suprantame, kad gatvių apšvietimo nebuvimas sukelia nepatogumų ir vaikščioti tokiomis gatvėmis nesaugu. Kol bus užbaigti darbai siūlome ypatingai pasirūpinti savo saugumu, turėti su savimi prožektorių, atšvaitus.
2010-11-26

« 1 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. vasaris
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28