2020 m. rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Gyventojai
Klausimas:
Sveiki, iškilo problema su kelio Duliai-Antalieptė valymo nuo sniego problema. Kelias nuo pagrindinio A6 kelio ir 1 km už Dulių gyv. yra nuvalomas reguliariai kelininkų ir jokių problemų nėra, o toliau prasideda problemos. Likusi atkarpa ~ 2 km aplink Jakštų kaimą yra nuvaloma kaip sakoma "švenčių proga". Čia gyvena vieniši pensininkai, šeima su naujagimiu, dirbantys asmenys, mokyklinio amžiaus vaikai. Visiems mums susidaro nemažos problemos susisiekti su išoriniu pasauliu. Seniūno atsakymas standartinis: nėra lėšų.
Tad klausimas toks: Per kiek ir kaip dažnai seniūnija privalo šį kelią nuvalyti, kad vaikai galėtų laisvai nuvykti į mokyklą, mažamečio vaiko šeima turėtų galimybe reikalui esant nuvažiuoti į miestą, parduotuvė ant ratų galėtų pristatyti maisto produktus pensijinio amžiaus žmonėms , dirbantys galėtų laisvai judėti į darbą ?
Atsakymas:
Nuo magistralinio kelio A6 pro Dulių kaimą einanti 2 km ilgio kelio atkarpa priklauso valstybinės reikšmės rajoninių kelių kategorijai. Šį kelio ruožą, vadovaudamasi Lietuvos automobilių kelių direkcijos patvirtintomis kelių priežiūros žiemą nuostatomis, prižiūri valstybės įmonė „Utenos regiono keliai“. Nustatyta, kad tokių rajoninių kelių, kuriuose eismo intensyvumas mažesnis kaip 1000 aut./parą, važiuojamoji dalis prižiūrima pagal rajoninių kelių trečiąjį priežiūros lygį. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai valomi tik baigus tvarkyti magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, prižiūrimus pagal I rajoninių kelių priežiūros lygį. Barstomi tik pavojinguose ruožuose (stačiose įkalnėse, staigiuose posūkiuose) ir tik po stiprių lijundrų arba plikšalų. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 8 cm. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 20 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 48 val.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracija nėra nustačiusi vietinės reikšmės kelių priežiūros lygių priklausomai nuo eismo intensyvumo juose. Aišku viena – eismo intensyvumas tokiuose keliuose yra žymiai mažesnis kaip 1000 aut./parą. Spręsti, kurie Savivaldybės keliai turi būti nuvalyti pirmi, o kurie vėliau, kaip dažnai juos valyti, pavesta atitinkamų seniūnijų seniūnams. Pažymėtina, kad kelių priežiūros paslaugoms apmokėti pinigai yra skiriami iš to paties finansavimo šaltinio, kaip ir lėšos kelių, gatvių bei šaligatvių remontui. Todėl suprantama, kad norėdami turėti kuo daugiau sutaisytų šių objektų, privalome įvertinti nesukuriančių liekamosios vertės priežiūros darbų tikslingumą. Seniūnai yra įpareigoti atsižvelgti į konkrečias sąlygas vietoje, įvertinti poreikio būtinumą ir įmanomai taupyti ribotas rajono Savivaldybės turimas lėšas. Apgailestaujame, tačiau gyventojai, pasirinkę nuolatiniam gyvenimui atokesnes gyvenamąsias vietas, negali tikėtis tokių pat sąlygų transporto eismui, kokias yra siekiama sudaryti miestuose, centrinėse seniūnijų gyvenvietėse ir pagrindiniuose keliuose.
2011-02-03

Vardas: Zarasietis
Klausimas:
Laba diena,ar yra zarasuose šviesolaidinis internetas ?
Atsakymas:
Šviesolaidinis internetas Zarasuose yra.
2011-02-03

Vardas: Viktorija
Klausimas:
Kodėl nėra nei vienos šunų vedžiojimo aikštelės?Manau vienam miestely turėtų būti nors viena aištelė.Tik nereikia sakyti nėra lėšų,galima rasti remėjų ar rašyti projektą.Kur kreiptis,kad tai įgyvendinti?
Atsakymas:
Gyvūnų laikymo, šunų vedžiojimo, aikštelių šunims vedžioti įrengimo bei kitus tokio pobūdžio klausimus reglamentuoja Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2008-02-07 sprendimu Nr. T-2 "Dėl gyvūnų laikymo gyvenamosiose vietovėse Zarasų rajone taisyklių patvirtinimo" patvirtintos taisyklės. Šių taisyklių 71 punktas nurodo: "Aikštelės šunims vedžioti gali būti įrengiamos bendrojo naudojimo želdynuose, miško parkų pakraščiuose, neužstatytuose žemės plotuose, atsižvelgiant į užregistruotų šunų skaičių. Žemės plotas aikštelei skiriamas Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu". Šiai dienai Zarasų mieste užregistruoti tik 39 šunys. Aikštelės projektavimui, įrengimui ir priežiūrai reikalingos nemažos lėšos, kurių Savivaldybė šiuo metu neturi. Nei fizinių, nei juridinių asmenų norinčių paremti aikštelės įrengimą šiuo nelengvu ekonominiu laikotarpiu irgi nėra. Pasiūlymus dėl aikštelės šunims vedžioti įrengimo galite pateikti Savivaldybės administracijai, Investicijų ir plėtros skyriui.
2011-01-31

Vardas: geventojas
Klausimas:
Ar neplanuojama Magučių gyv., įrengti nuotekų valymo įrenginių?
Atsakymas:
Artimiausiu laiku neplanuojama.
 
2011-01-31

Vardas: antanas
Klausimas:
sveiki, noreciau paklaust kada darbdavys turi atsiskaityti su darbininku kai as pats isejau is darbo. nors darbo sutartis dar galiojo iki 2010-12-20d. aciu.
Atsakymas:
Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 141 str. 1 d. darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka. To paties straipsnio 2 d. numato, kad darbdavys atsiskaitymo su darbuotoju dieną privalo išmokėti visas jam priklausančias pinigų sumas, nustatyta tvarka užpildyti darbuotojo darbo sutartį.
2011-01-31

Vardas: gyventoja
Klausimas:
girdejome,kad gaunantis nemokama maista is socealiniu paslaugu centro dar gauna nemokamai vaikams rubu,ar tai tiesa ir kur kreiptis?Jei tai tiesa kodel niekas apie tai neinformuoja pristatant dokumentus?
Atsakymas:
Vadovaujantis Socialinių paslaugų katalogu Zarasų rajono Socialinių paslaugų centras teikia ir aprūpinimo drabužiais ir avalyne paslaugas. Dėl paramos gavimo sąlygų prašome kreiptis į Socialinių paslaugų centrą adresu Zarasai, Malūno g. 4 arba paskambinti telefonu (8 385) 51537.
2011-01-31

Vardas: Gyventojai
Klausimas:
Noretume suzinoti, kokios yra taisykles ir nustatytos baudos ATPK 183str.uz viesosios rimties trikdyma musu Zarasu mieste. Kodel neskelbiamos Zarasu puslapiuose ar laikrasciuose?
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės taryba 2008-06-30 sprendimu Nr. T-151 "Dėl triukšmo prevencijos Zarasų rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo ir tyliųjų zonų nustatymo" patvirtino triukšmo prevencijos taisykles ir nustatė tyliąsias zonas Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje. Taisyklės buvo publikuotos 2008-07-15 laikraštyje "Zarasų kraštas" Nr. 53 (8826), taip pat ir svetainėje www.zarasai.lt. Jas galite surasti svetainės skiltyje Teisinė informacija/Teisės aktai nurodę sprendimo numerį ir datą.
 
 
Fiziniai ar juridiniai asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus gali būti baudžiami pagal LR Administracinių teisių pažeidimo kodekso 183 straipsnį Viešosios rimties trikdymas:
 
Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti panašūs veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki trijų šimtų litų.
 
Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą piliečiams arba pareigūnams nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.
 
Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti pažeidimai, padaryti nepilnamečių nuo keturiolikos iki šešiolikos metų, – užtraukia įspėjimą arba baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) iki trijų šimtų litų.
2011-01-27

Vardas: Rasa
Klausimas:
Sveiki, norėčiau pasiteirauti - kodėl Zarasuose taip aplaidžiai žiūrima į kelių valymą? Sankryžose iš šalutinio į pagrindinį neįmanoma išvažiuoti, pilna sniego, o po juo - ledas. Negi negalima pabarstyti smėliu?
Atsakymas:
Dėl sudėtingų meteorologinių sąlygų, t.y. gausaus kritulių kiekio, atodrėkio ir vėl šalčio miesto gatvės padengtos prispaustu sniegu ar ledo danga. UAB "Zarasų komunalininkas", atsižvelgama į meteorologines sąlygas, vykdo gatvių priežiūrą. Ypač atkreipiamas dėmesys į sankryžas, jos valomos bei barstomos smėliu. Pastabų iš Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnų dėl prastos gatvių būklės ar sudėtingų eismo sąlygų negauta. Dėl blogos konkrečios sankryžos būklės galite informuoti tiesiogiai Zarasų miesto seniūniją.
2011-01-27

Vardas: kazimiera
Klausimas:
kodėl uždaryti Samanių kultūros namai ir dar prieš šventes? kam reikalingi pastatai vaiduokliai Samaniuose ? niekas juk nenupirks nei mokyklos,nei kultūros namų,nesuremontuos ir bendruomenės namų
Atsakymas:
Samaniuose mėgėjų meno kolektyvų veklą užtikrina mėgėjų meno kokektyvo vadovas (0,75 et.), kuris yra Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojas; kultūrinių paslaugų teikimas čia nenutrauktas. Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į Zarasų kultūros centro administraciją. Kultūros centro teritorinio padalinio Samaniuose nebeliko nuo 2010-04-30.
2011-01-27

Vardas: Edmundas
Klausimas:
Sveiki, norėčiau sužinoti kada šiemet vyks žirgų lenktynės?
Atsakymas:
Respublikinės ristūnų žirgų lenktynės kasmet vyksta pirmąjį vasario šeštadienį; 2011 m. - tai vasario 5 d.
2011-01-27

« 1 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: