2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Turiu duomenų kad Zarasų kapinėse yra palaidoti mano proseneliai, tačiau kapų buvimo vietos nežinau, o norėčiau juos aplankyti. Ar įmanoma iš kapinių registracijos žurnalo sužinoti kapų buvimo vietą (pavardę žinau) ir kaip tai padaryti?
Atsakymas:
Dėl prosenelių palaidojimo vietos galite kreiptis į tą seniūniją, kurios teritorijoje yra kapinės. Seniūnijoje Jums bus suteikta informacija apie galimybę sužinoti kapų buvimo vietą. Seniūnijų kontaktinius duomenis galite rasti mūsų interneto svetainėje.
2011-01-11

Vardas: ligonis
Klausimas:
Ar ligonį pensininką, sergantį 4-os stadijos vėžiu,globojančiam asmeniui priklauso socialinė išmoka?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad vadovaujantis LR piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 6 punktu, socialinė pašalpa mokama, jei vienas gyvenantis asmuo arba vienas iš šeimos narių slaugo šeimos narį (narius), artimą savo ar sutuoktinio giminaitį, jei jiems yra mokamos slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos arba jie pripažinti neveiksniais.
 
 
Dėl smulkesnės informacijos kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, adresu: Sėlių a. 22 , LT 32110, Zarasai, arba skambinkite tel. (8 385) 37160.
2010-12-22

Vardas: ligonis
Klausimas:
Laba diena, noriu paklausti, ar pacientui, kuris išrašomas iš gydymo įstaigos jo prašymu gali būti duodamas ligos gydymo išrašas apie patirtą ligą, gydymą, rekomendacijas? Per kiek laiko?
Atsakymas:
VšĮ Zarasų ligoninės administracija mus informavo, kad išrašant pacientą iš gydymo įstaigos, pacientui prašant, tą pačią dieną išduodama ligos epikrizė, kurioje nurodoma nuo kada iki kada pacientas buvo gydomas stacionare, ligos kodas pagal TLK -10 (dažniausia šifras), atlikti tyrimai, paskirtas gydymas, rekomendacijos ir kita informacija.
2010-12-14

Vardas: Zarasiškis
Klausimas:
Laba diena, pastaruoju metu Zarasuose pasklydo kalbos, kad Zarasų ligoninėje esančiame baseine yra žmogui pavojingų bakterijų, todėl baseine maudytis ne tik nesaugu, bet ir kenksminga sveikatai. Prašau, atsakyti, ar Zarasų ligoninėje esančiame baseine maudytis yra nekenksminga sveikatai?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad VšĮ Zarasų ligoninės administracija mus informavo, kad baseine kiekvieną mėnesį yra atliekama vandens bakteriologinė patikra, todėl ligoninė užtikrina, kad baseine pavojingų ar kenksmingų sveikatai bakterijų tikrai nėra. Baseino vanduo švarus ir nekenkia sveikatai.
2010-12-10

Vardas: Algimantas
Klausimas:
Kodel Zarasuose karstas vanduo ir sildymas brangesnis nei Vilniuje ar Kaune? Katiline kurenama medienos cipsais, jie pigesni uz dujas.
Atsakymas:
AB „Panevėžio energija“ yra regioninė įmonė ir tiekia šilumą bei karštą vandenį Panevėžio, Kėdainių, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Zarasų miestų ir rajonų vartotojams. Nustatyta šilumos kaina visuose regionuose yra vienoda.
 
 
Pagal LR Šilumos ūkio įstatymą ir poįstatyminius aktus šilumos ir karšto vandens kainų dedamosios (pastovioji ir kintamoji) yra perskaičiuojamos kartą metuose. Pagal nustatytas dedamąsias kas mėnesį yra nustatomos naujos šilumos ir karšto vandens kainos. Pastovioji dedamoji nesikeičia ištisus metus, o kas mėnesį perskaičiuojama tik kintamoji dedamoji, atsižvelgiant į kuro kainas rinkoje. Jei apskaičiuota šilumos kaina skiriasi nuo galiojančios mažiau nei 5 proc., šios galima nekeisti. AB „ Panevėžio energija“ perskaičiavusi ir suderinusi su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė šilumos ir karšto vandens kainų dedamąsias (be PVM), kurios įsigaliojo nuo 2010m. liepos 1 d. ir nesikeitė iki šiol. Šilumos kaina šiuo metu yra 20,70 ct/kWh (be PVM), karšto vandens kaina tiekiant iš individualių šilumokaičių-18,85Lt/m3 (be PVM), iš grupinės boilerinės-19,32 Lt/m3 (be PVM).
 
AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamose katilinėse šilumos gamybai naudoja įvairų kurą: gamtines dujas, biokurą, mazutą, kitas kuro rūšis. Zarasų RK yra deginamas ne tik biokuras( medienos skiedros ir pjuvenos), bet ir mazutas. Skaičiuojant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą yra įvertinamos visos kuro rūšys.
 
Karštam vandeniui ruošti naudojamas šaltas vanduo, kurio kaina kiekviename Lietuvos mieste skirtinga, todėl ir karšto vandens kainos yra skirtingos, kaip ir šilumos kainos skirtingos kiekvienoje šilumą tiekiančioje bendrovėje.
 
Kiekvieno gyvenamo namo šiluminiame punkte įrengtas atsiskaitomasis šilumos apskaitos prietaisas - šilumos skaitiklis suskaičiuoja šilumos kiekį, sunaudotą pastato šildymui, kuris išskirstomas pagal buto plotus. Šilumos vartotojas už šilumą moka tik už šilumos skaitikliu fiksuotą šilumos kiekį. Sunaudotam šilumos kiekiui pastate įtakos turi oro lauko temperatūra, viso namo stovis: langų, durų sandarumas, sienų šiltinimas, neprojektinis radiatorių skaičius , šildymo sistemos renovacija bei paties namo šilumos ūkio eksploatacija.
 
Zarasuose daugiabučiai gyvenamieji namai yra nerenovuoti, išskyrus namą adresu Donelaičio g. Nr. 5, kuriame modernizuota šildymo sistema ir mokestis už šildymą šiame name yra ženkliai mažesnis.
 
Nuo š.m. lapkričio 1 d. Šilumos kaina Vilniuje-21,10 ct/kWh(be PVM), Kaune- 24,33 ct/kWh(be PVM), Panevėžyje - 20,70 ct/kWh(be PVM), Zarasuose- 20,70 ct/kWh(be PVM).
2010-12-06

Vardas: Mama
Klausimas:
Prašau policijos pareigunus patruliuoti autobusų stotyje kažkur nuo 13-15 val.vyksta baisūs dalykai.Apsvaigusi kompanija nuolat kabinėjasi prie moksleivių juos užgaulioja,muša,spardo.Jau tai vyksta keli metai,nejaugi jų niekas negali sudrausminti.Kokiu Nr galima skubiai pranešti policijai (skambinant iš mob.telefono).
Atsakymas:
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnus informavome ir paprašėme suaktyvinti patruliavimą ties autobusų stotimi apie 13-15 val., kadangi šiuo metu po pamokų stotyje renkasi moksleiviai visuomeniniu transportu vykstantys į namus. Susisiekti su Policijos komisariatu galite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba paskambinę komisariato budinčiajam telefonu 8 385 51147.
2010-12-02

Vardas: gyventojas
Klausimas:
norėčiau sužinoti, kada prijung apšvietimą ant tilto ir Kauno gatvėje. Baisu grįžti iš darbo namo. Ačiū.
Atsakymas:
D. Bukonto gatvės atkarpoje ties tiltu apšvietimo įrengimo darbai planuojami užbaigti iki š.m. gruodžio 10 d., Kauno gatvės pradžioje - iki š.m. metų pabaigos. Suprantame, kad gatvių apšvietimo nebuvimas sukelia nepatogumų ir vaikščioti tokiomis gatvėmis nesaugu. Kol bus užbaigti darbai siūlome ypatingai pasirūpinti savo saugumu, turėti su savimi prožektorių, atšvaitus.
2010-11-26

Vardas: Arka
Klausimas:
Laba diena, norėjau paklausti, ar išduotas ir su savivaldybe suderintas alkoholio reklamos leidimas ant Cento parduotuvės pastato? Jei išduotas, tai gal galima sužinoti kas išdavė ir stengiasi girdyti Zarasų jaunuomenę? Nes kaiptik ta gatve po mokyklos grįžta dauguma jaunuolių iš gimnazijos ir mato šią ypatingai žalingą jiems reklamą.

Dėkui už atsakymus
Atsakymas:
Zarasų miesto seniūnija 2010-06-30 gavo prašymą išduoti leidimą 15 kv.m. išorinės reklamos įrenginiui ant pastato Savanorių g. 12/Dariaus ir Girėno g. 29, Zarasų mieste. Šis pastatas priklauso fiziniams asmenims. Leidimas reklamai buvo išduotas vadovaujantis Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2006-02-08 sprendimu Nr. T-15 „Dėl išorinės reklamos įrengimo Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje taisyklių“. Alkoholio išorinę reklamą taip pat reglamentuoja LR Alkoholio kontrolės įstatymas (1995 m. balandžio 18 d. Nr. I-857). Šio įstatymo 29 str. 4 d. nurodoma, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išorinė alkoholio reklama, išskyrus alaus, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais bei natūralios fermentacijos vyno ir sidro išorinę reklamą. Remiantis šia įstatymo nuostata reklamos turinys neprieštarauja galiojantiems teisės aktams.
2010-11-26

Vardas: asta
Klausimas:
Norėčiau sužinoti,ar Zarasuose superkama plastikinė tara,jei taip tai kur?
Atsakymas:
Plastikinė tara Zarasuose nesuperkama.
2010-11-26

Vardas: Irina
Klausimas:
Ar ilgai dar gali Magučių kaimo gyventojai kinteti del blogos kokybės teikiamo vandens iš UABZarasu vandenis"?
Atsakymas:
Į Magučių kaimą tiekiamas vanduo iš Zarasų vandenvietės, jis atitinka Lietuvos higienos normoje HN 24:2003 nustatytus reikalavimus. Dėl senų magistralinių vamzdynų gali pasitaikyti atvejų, kad vanduo tiekiamas nepakankamai geros kokybės, todėl prašome, nurodydami konkrečią vietą kreiptis į UAB ,,Zarasų vandenys" tel. 51672.
2010-11-25

« 1 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: