2024 m. birželio 22 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: Zarasiškis
Klausimas:
Laba diena, pastaruoju metu Zarasuose pasklydo kalbos, kad Zarasų ligoninėje esančiame baseine yra žmogui pavojingų bakterijų, todėl baseine maudytis ne tik nesaugu, bet ir kenksminga sveikatai. Prašau, atsakyti, ar Zarasų ligoninėje esančiame baseine maudytis yra nekenksminga sveikatai?
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą, informuojame, kad VšÄ® Zarasų ligoninės administracija mus informavo, kad baseine kiekvieną mėnesį yra atliekama vandens bakteriologinė patikra, todėl ligoninė užtikrina, kad baseine pavojingų ar kenksmingų sveikatai bakterijų tikrai nėra. Baseino vanduo švarus ir nekenkia sveikatai.
2010-12-10

Vardas: Algimantas
Klausimas:
Kodel Zarasuose karstas vanduo ir sildymas brangesnis nei Vilniuje ar Kaune? Katiline kurenama medienos cipsais, jie pigesni uz dujas.
Atsakymas:
AB „Panevėžio energija“ yra regioninė įmonė ir tiekia šilumą bei karštą vandenį Panevėžio, Kėdainių, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Zarasų miestų ir rajonų vartotojams. Nustatyta šilumos kaina visuose regionuose yra vienoda.
 
 
Pagal LR Šilumos Å«kio įstatymą ir poįstatyminius aktus šilumos ir karšto vandens kainų dedamosios (pastovioji ir kintamoji) yra perskaičiuojamos kartą metuose. Pagal nustatytas dedamąsias kas mėnesį yra nustatomos naujos šilumos ir karšto vandens kainos. Pastovioji dedamoji nesikeičia ištisus metus, o kas mėnesį perskaičiuojama tik kintamoji dedamoji, atsižvelgiant į kuro kainas rinkoje. Jei apskaičiuota šilumos kaina skiriasi nuo galiojančios mažiau nei 5 proc., šios galima nekeisti. AB „ Panevėžio energija“ perskaičiavusi ir suderinusi su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė šilumos ir karšto vandens kainų dedamąsias (be PVM), kurios įsigaliojo nuo 2010m. liepos 1 d. ir nesikeitė iki šiol. Šilumos kaina šiuo metu yra 20,70 ct/kWh (be PVM), karšto vandens kaina tiekiant iš individualių šilumokaičių-18,85Lt/m3 (be PVM), iš grupinės boilerinės-19,32 Lt/m3 (be PVM).
 
AB „Panevėžio energija“ eksploatuojamose katilinėse šilumos gamybai naudoja įvairų kurą: gamtines dujas, biokurą, mazutą, kitas kuro rÅ«šis. Zarasų RK yra deginamas ne tik biokuras( medienos skiedros ir pjuvenos), bet ir mazutas. Skaičiuojant AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą yra įvertinamos visos kuro rÅ«šys.
 
Karštam vandeniui ruošti naudojamas šaltas vanduo, kurio kaina kiekviename Lietuvos mieste skirtinga, todėl ir karšto vandens kainos yra skirtingos, kaip ir šilumos kainos skirtingos kiekvienoje šilumą tiekiančioje bendrovėje.
 
Kiekvieno gyvenamo namo šiluminiame punkte įrengtas atsiskaitomasis šilumos apskaitos prietaisas - šilumos skaitiklis suskaičiuoja šilumos kiekį, sunaudotą pastato šildymui, kuris išskirstomas pagal buto plotus. Šilumos vartotojas už šilumą moka tik už šilumos skaitikliu fiksuotą šilumos kiekį. Sunaudotam šilumos kiekiui pastate įtakos turi oro lauko temperatÅ«ra, viso namo stovis: langų, durų sandarumas, sienų šiltinimas, neprojektinis radiatorių skaičius , šildymo sistemos renovacija bei paties namo šilumos Å«kio eksploatacija.
 
Zarasuose daugiabučiai gyvenamieji namai yra nerenovuoti, išskyrus namą adresu Donelaičio g. Nr. 5, kuriame modernizuota šildymo sistema ir mokestis už šildymą šiame name yra ženkliai mažesnis.
 
Nuo š.m. lapkričio 1 d. Šilumos kaina Vilniuje-21,10 ct/kWh(be PVM), Kaune- 24,33 ct/kWh(be PVM), Panevėžyje - 20,70 ct/kWh(be PVM), Zarasuose- 20,70 ct/kWh(be PVM).
2010-12-06

Vardas: Mama
Klausimas:
Prašau policijos pareigunus patruliuoti autobusų stotyje kažkur nuo 13-15 val.vyksta baisÅ«s dalykai.Apsvaigusi kompanija nuolat kabinėjasi prie moksleivių juos užgaulioja,muša,spardo.Jau tai vyksta keli metai,nejaugi jų niekas negali sudrausminti.Kokiu Nr galima skubiai pranešti policijai (skambinant iš mob.telefono).
Atsakymas:
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigÅ«nus informavome ir paprašÄ—me suaktyvinti patruliavimą ties autobusų stotimi apie 13-15 val., kadangi šiuo metu po pamokų stotyje renkasi moksleiviai visuomeniniu transportu vykstantys į namus. Susisiekti su Policijos komisariatu galite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba paskambinę komisariato budinčiajam telefonu 8 385 51147.
2010-12-02

Vardas: gyventojas
Klausimas:
norėčiau sužinoti, kada prijung apšvietimą ant tilto ir Kauno gatvėje. Baisu grįžti iš darbo namo. AčiÅ«.
Atsakymas:
D. Bukonto gatvės atkarpoje ties tiltu apšvietimo įrengimo darbai planuojami užbaigti iki š.m. gruodžio 10 d., Kauno gatvės pradžioje - iki š.m. metų pabaigos. Suprantame, kad gatvių apšvietimo nebuvimas sukelia nepatogumų ir vaikšÄioti tokiomis gatvėmis nesaugu. Kol bus užbaigti darbai siÅ«lome ypatingai pasirÅ«pinti savo saugumu, turėti su savimi prožektorių, atšvaitus.
2010-11-26

Vardas: Arka
Klausimas:
Laba diena, norėjau paklausti, ar išduotas ir su savivaldybe suderintas alkoholio reklamos leidimas ant Cento parduotuvės pastato? Jei išduotas, tai gal galima sužinoti kas išdavė ir stengiasi girdyti Zarasų jaunuomenę? Nes kaiptik ta gatve po mokyklos grįžta dauguma jaunuolių iš gimnazijos ir mato šią ypatingai žalingą jiems reklamą.

Dėkui už atsakymus
Atsakymas:
Zarasų miesto seniÅ«nija 2010-06-30 gavo prašymą išduoti leidimą 15 kv.m. išorinės reklamos įrenginiui ant pastato Savanorių g. 12/Dariaus ir Girėno g. 29, Zarasų mieste. Šis pastatas priklauso fiziniams asmenims. Leidimas reklamai buvo išduotas vadovaujantis Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2006-02-08 sprendimu Nr. T-15 „Dėl išorinės reklamos įrengimo Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje taisyklių“. Alkoholio išorinę reklamą taip pat reglamentuoja LR Alkoholio kontrolės įstatymas (1995 m. balandžio 18 d. Nr. I-857). Šio įstatymo 29 str. 4 d. nurodoma, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išorinė alkoholio reklama, išskyrus alaus, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais bei natÅ«ralios fermentacijos vyno ir sidro išorinę reklamą. Remiantis šia įstatymo nuostata reklamos turinys neprieštarauja galiojantiems teisės aktams.
2010-11-26

Vardas: asta
Klausimas:
Norėčiau sužinoti,ar Zarasuose superkama plastikinė tara,jei taip tai kur?
Atsakymas:
Plastikinė tara Zarasuose nesuperkama.
2010-11-26

Vardas: Irina
Klausimas:
Ar ilgai dar gali Magučių kaimo gyventojai kinteti del blogos kokybės teikiamo vandens iš UABZarasu vandenis"?
Atsakymas:
Ä® Magučių kaimą tiekiamas vanduo iš Zarasų vandenvietės, jis atitinka Lietuvos higienos normoje HN 24:2003 nustatytus reikalavimus. Dėl senų magistralinių vamzdynų gali pasitaikyti atvejų, kad vanduo tiekiamas nepakankamai geros kokybės, todėl prašome, nurodydami konkrečią vietą kreiptis į UAB ,,Zarasų vandenys" tel. 51672.
2010-11-25

Vardas: Slapta
Klausimas:
Ä®domu ar bus išmokami šias mętais Visagino atominiai pinigai,sklinda kalbos pinigai yra biudžetę.Bet jie panaudoti raliui ar tai tiesa?
Atsakymas:
Šiuo metu Zarasų rajono savivaldybės administracija derina sutartį su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija dėl lėšÅ³ skyrimo socialinėms išmokoms Ignalinos AE regione esančių biudžetinių įstaigų darbuotojams ir socialinei infrastruktÅ«rai plėtoti. Kai bus pasirašyta sutartis ir gautos lėšos socialinės išmokos bus mokamos.
2010-11-15

Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Noriu paklaust ar jus galit pasamdyti įmonę, tarkim "Zarasų automobiliu kelius", kad vieną kartą sutvarkytų tą duobę Donelaičio gatvėje-kur bala tyvuliuoja?Kiek gali tęstis ši betvarkė,vasaros pradžioj vieną duobę užtvarkė, kitą paliko, dabar iš tos kitos vėl pasidarė didelė duobė.Nesuprantu jÅ«sų mąstymo-ar jÅ«s "taupote taip pinigus"?Tikriausiai-laukiate kol dar didesnė ir gilesnė duobė paliks....
Atsakymas:
Zarasų miesto gatvių asfalto dangos duobių taisymo konkursą šiemet laimėjo UAB „Zarasų automobilių keliai“. Ši įmonė metų pradžioje užtaisė duobes K. Donelaičio gatvėje taip pat, kaip ir kitose miesto gatvėse. Metų bėgyje naujos duobės atsirado ne tik K. Donelaičio gatvėje ir ne todėl, kad jos buvo paliktos neužtaisytos. Asfalto dangoje duobės atsiranda dėl nepalankių klimatinių sąlygų, dėl intensyvaus eismo, dėl fiziško dangos nusidėvėjimo per ilgą jos eksploatavimo laiką. „Betvarkė“ minėtoje K. Donelaičio gatvės atkarpoje atsirado todėl, kad čia gyvenantys gyventojai „pasidarė tvarką“ savo namų valdose – jie nebesutinka leisti nutekėti lietaus vandeniui jiems priklausančiais žemės sklypais. Gatvėje nesant lietaus kanalizacijos tinklų, paviršinis vanduo renkasi gatvės žemiausioje vietoje ir žymiai paspartina asfalto dangos ardymą. Kadangi problemos negalime spręsti organizuodami vandens nuvedimą privačiomis teritorijomis, kaip jau esame minėję ankstesniuose atsakymuose gyventojams, iki 2010 metų pabaigos planuojame parengti šios gatvės rekonstrukcijos projektą, kuriame turi bÅ«ti numatyti lietaus nuotekų kanalizacijos ir kitų inžinerinių tinklų įrengimo sprendiniai. Rekonstrukcijos darbų vykdymas ateinančiais ar vėlesniais metais priklausys nuo rajono Savivaldybės finansinių galimybių.
2010-11-08

Vardas: Zygis
Klausimas:
Maciau dokumenta, kuriame rasoma,kad prie Santarves mokyklos bus statoma universali sporto aikstele, norejau paklausti kada daugmaz ji bus baigta statyti ir ar bus atvira visiems gyventojams? Dekui
Atsakymas:
Prie „Santarvės“ pradinės mokyklos bus įrengta universali mažojo futbolo aikštelė su dirbtine danga. Šiuo metu yra padaryti aikštelės kontÅ«rai (aptvėrimas, vartai, paruoštas pagrindas dirbtinės dangos paklojimui). Šių metų lapkričio mėnesį bus paklota dirbtinė danga. Visas aikštelės aptvėrimas bus baigtas kitais metais. Ateityje šioje aikštelėje planuojama įrengti krepšinio stovus ir suoliukus.
2010-11-05

« 1 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?