2021 m. sausio 22 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: zarasietis
Klausimas:
Laba diena, noriu paklausti, kodėl mÅ«sųs mieste, turinčiame kurorto statusą, nėra įrengtos normalios maudyklos, su stendais apie vandens temperatÅ«rą ir švarą, su plÅ«durais, žyminčiais gylį. Kaip Sudeikiuos pvz? Ar tai taip brangiai kainuoja?
Atsakymas:
Šiuo metu rengiamas Zarasų miesto paplÅ«dimio Didžiojoje saloje detalusis planas, jį patvirtinus ir parengus techninį projektą bus įrengtas šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis paplÅ«dimys.
2010-08-04

Vardas: Marija
Klausimas:
Kodel mieste be paliovos pjaunami medziai? Pries savaite ispjove medzius prie Policijos Komisariato/Maximos, dabar pjauna Savanoriu/Siauliu g. prie namu. Koks tikslas ir kas suteikia tokiam gamtos niokojimui leidimus?
Atsakymas:
Šiuo metu vyksta D.Bukonto gatvės rekonstrukcija, jos metu numatyta pasodinti naujus medžius, kadangi senieji buvo ligoti. Šiaulių ir Savanorių gatvėse išpjauti medžiai, kurie kėlė grėsmę eismui ir žmonių bei jų turto saugumui.
2010-08-04

Vardas: Zarasietė
Klausimas:
Įdomu ką veikia 2 savivaldybės gydytojai?Gal gydo viens kitą,o gal savivaldybės darbuotojus?Ligoninė merdi,tai med.paslaugos persikėlė į savivaldybę.Visur krizė -tik ne savivaldybėje.Ponas Barisevičius vėl susigražint pasitikėjimą bando,ar kaip?????????
Atsakymas:
Atsakydami į klausimą, informuojame, kad nuo 2010 m. rugpjūčio 3 d. Zarasų rajono savivaldybės administracijoje dirba vienas savivaldybės gydytojas 1 etatu.
2010-08-03

Vardas: zarasiskis
Klausimas:
per kiek laiko yra atsakoma i gyventoju uzduodamus klausimus? kaip dar galima greiciau gauti tikslia informacija rupimu klausimu?
Atsakymas:
Ä® pateiktą klausimą atsakoma iki 20 darbo dienų. Anoniminių klausimų autoriams atsakymas gali bÅ«ti neteikiamas. Taip pat primename, kad prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).
 
2010-08-03

Vardas: pasipiktinusi kaimo gyven
Klausimas:
SVEIKI!!!
Ar vasaros laiku, Avilių kaimo mokykla neturi darbuotojo kuris tvarko jos aplinka??? Nes patikėkite kraupus vaizdas matosi einant į parduotuvę. Mokyklos teritorijoje pilna visokiausių šiukšlių, bonkės mėtosi šalia mokyklos tvoros. Ar toks mokyklos įvaizdis ???
Atsakymas:
Dėkojame už teisingas pastabas, Avilių skyriaus vedėja įspėta.
2010-07-30

Vardas: as
Klausimas:
ar į 300 lakes rally taip pat bus pigesni bilietai zarasiskiams kaip ir i roko naktis
Atsakymas:
Apie pigesnius bilietus Zarasų rajono gyventojams minėtame renginyje žinių neturime.
2010-07-30

Vardas: lankytoja
Klausimas:
laba diena,
zarasai skelbiasi, jog turi daug ir gražių lankytinų vietų. Deja, tenka labai nusivilti, kad tos lankytinos vietos yra neprižiÅ«rimos. Prieš savaitę teko svečius atvešti prie Stlemužės ąžuolo, atrodo, tikrai saugotinas ir gerbtinas mÅ«sų turimas paveldas, tačiau žolė niekur nenušienauta, tenka klampoti per žoles, vaizdas iš ties ne koks. Praeitas metais buvo pasodinta nauja ąžuoliukų giraitė. Sodinant buvo tikimasi, kad bent jau rajono savivaldybė pasirÅ«pins, kad naujojoje vietoje žaliuos jaunieji ąžuoliukai, bus nupjauta žolytė, sutvarkyta aplinka. Deja net ir surasti savo pasodintą ąžuoliuką buvo problema - per daug žolės. Kodėl niekas netvarko teritorijos prie Stelmužės ąžuolo? Juk tai yra svarbu, ypač vystant turizmą Zarasų krašte.
Atsakymas:
Dėkojame už teisingas pastabas. Imbrado seniūnijos seniūnas įspėtas dėl minėto objekto priežiūros.
2010-07-30

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Norėčiau paklausti kodėl Vytauto ir Bukonto gatvėse jau dabar iškirsti medžiai, nors kaip supratau želdinimo darbai bus įgyvendinti iki 2013 metų. Ar jÅ«s galvojate kad ir medžius butų kirtę iki 2013 m. Tas pats ir su šaligatviais Savanorių g. Išardyti, o nauji darbai nepradėti. Ar nebuvo galima susitarti su rangovais, kad išardžius tuoj pat pradėti atstatymo darbus? Taip darbus organizuoti gali tik valstybinės įstaigos. Verslas su tokiu darbų organizavimu butų bankrutavęs.
Atsakymas:
Zarasų miesto Vytauto ir D. Bukonto gatvėse medžiai iškirsti todėl, kad tai numatyta 2007 m. parengtame projekte „Magistralinio kelio A-6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis atkarpos per Zarasų miestą (Kauno, D. Bukonto, Vytauto g.) rekonstrukcija“. Visų projekte numatytų darbų daugiau kaip 3,5 km ilgio kelio ruože vertė yra 9,936 mln. litų. Dėl ribotų finansinių galimybių rajono Savivaldybė negali įgyvendinti viso projekto per vienerius ar dvejus metus, todėl darbai yra vykdomi atskiruose ruožuose. Dar viena kliÅ«tis pilnavertiškai atlikti pagrindinės Zarasų miesto gatvės rekonstrukciją yra ta, kad gaunamas finansavimas dažniausiai turi tikslinę paskirtį. Pavyzdžiui, 2008 m. buvo gautas finansavimas iš Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo fondo energetikos infrastruktÅ«rai atnaujinti. Lėšos panaudotas dalies Vytauto gatvės elektros apšvietimo tinklams rekonstruoti. Ä®vykdžius elektros tiekimo oro linijų demontavimo darbus ir įrengus naujas kabelines linijas bei sumontavus šviestuvus, kartu buvo atstatyti nauji kelio bortai, rekonstruota šaligatvių danga. Beje, medžiai šioje gatvės atkarpoje netrukdė vykdyti darbus, todėl buvo palikti, nors projekte yra numatytas jų šalinimas bei naujų medelių atsodinimas. Kelių priežiÅ«ros ir plėtros programos finansavimo lėšos skiriamos tik transporto infrastruktÅ«rai – kelių, gatvių, šaligatvių dangoms, pagrindams, bordiÅ«rams taisyti, eismo saugumo priemonėms, elektros apšvietimo ir lietaus nuotekų tinklams įrengti ar rekonstruoti. Šiomis lėšomis negalima apmokėti vandentiekio ar buitinių nuotekų tinklų įrengimo, medžių ar gėlynų sodinimo ir kitų su transporto infrastruktÅ«ros plėtra nesusijusių darbų. Medžių šalinimas rekonstruojamose gatvėse dažnai yra neišvengiamas, nes projekte numatyta šaligatvių zonoje įrengti dviračių taką arba kitokių parametrų pėsčiųjų takus, nei buvo iki šiol. Medžių atsodinimą tikslinga vykdyti vienu metu kuo didesniame ruože, kad sodinukai bÅ«tų vienodi.
Suprantamas gyventojų nepasitenkinimas dėl nepatogumų, susijusių su kasmet vykdomu gatvių tvarkymu. Gatvių rekonstrukcijos darbams vykdyti su rangovais yra sudaromos rangos sutartys, suderinami darbų vykdymo terminai, bet atliekamų darbų organizavimo klausimai yra paties rangovo reikalas.
2010-07-30

Vardas: Zvejys
Klausimas:
Kur zarasuose galima priregistruoti savadarbe medine valti (su irklais)? jei zarasuose negalima, tai kur dar galima?
Atsakymas:
Šiuo klausimu turite kreiptis į Lietuvos saugios laivybos administracijos Vidaus vandenų laivų registro ir techninių apžiÅ«rų skyrių, telefonas 8 652 90744.
2010-07-28

Vardas: KRISTINA
Klausimas:
Labas vakaras.Noreciau paklaust apie vaiko registravima. Mano dukra gime Airijoje ir jai isduotas airiskas gimimo liudijimas.Su vaiko tevu mes nesusituoke taciau pavarde liudijime itasyta jo. NOreciau paklaust ar vaika registruojant Lietuvoje butinas abieju tevu buvimas ar uztektu tik motinos? Gal kokiu dokumentu reikia? Gal uztektu tik airisko liudijimo apie vaiko teva? aciu
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šÄ¯ gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje.
 
Pateikiami šie dokumentai:
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi bÅ«ti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
Daugiau informacijos galite rasti: http://ie.mfa.lt/index.php?1397894025
Paties vaiko tėvo buvimas įtraukiant vaiko gimimo faktą į apskaitą nėra būtinas.
 
2010-07-27

« 1 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?