2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: lankytoja
Klausimas:
laba diena,
zarasai skelbiasi, jog turi daug ir gražių lankytinų vietų. Deja, tenka labai nusivilti, kad tos lankytinos vietos yra neprižiūrimos. Prieš savaitę teko svečius atvešti prie Stlemužės ąžuolo, atrodo, tikrai saugotinas ir gerbtinas mūsų turimas paveldas, tačiau žolė niekur nenušienauta, tenka klampoti per žoles, vaizdas iš ties ne koks. Praeitas metais buvo pasodinta nauja ąžuoliukų giraitė. Sodinant buvo tikimasi, kad bent jau rajono savivaldybė pasirūpins, kad naujojoje vietoje žaliuos jaunieji ąžuoliukai, bus nupjauta žolytė, sutvarkyta aplinka. Deja net ir surasti savo pasodintą ąžuoliuką buvo problema - per daug žolės. Kodėl niekas netvarko teritorijos prie Stelmužės ąžuolo? Juk tai yra svarbu, ypač vystant turizmą Zarasų krašte.
Atsakymas:
Dėkojame už teisingas pastabas. Imbrado seniūnijos seniūnas įspėtas dėl minėto objekto priežiūros.
2010-07-30

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Norėčiau paklausti kodėl Vytauto ir Bukonto gatvėse jau dabar iškirsti medžiai, nors kaip supratau želdinimo darbai bus įgyvendinti iki 2013 metų. Ar jūs galvojate kad ir medžius butų kirtę iki 2013 m. Tas pats ir su šaligatviais Savanorių g. Išardyti, o nauji darbai nepradėti. Ar nebuvo galima susitarti su rangovais, kad išardžius tuoj pat pradėti atstatymo darbus? Taip darbus organizuoti gali tik valstybinės įstaigos. Verslas su tokiu darbų organizavimu butų bankrutavęs.
Atsakymas:
Zarasų miesto Vytauto ir D. Bukonto gatvėse medžiai iškirsti todėl, kad tai numatyta 2007 m. parengtame projekte „Magistralinio kelio A-6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis atkarpos per Zarasų miestą (Kauno, D. Bukonto, Vytauto g.) rekonstrukcija“. Visų projekte numatytų darbų daugiau kaip 3,5 km ilgio kelio ruože vertė yra 9,936 mln. litų. Dėl ribotų finansinių galimybių rajono Savivaldybė negali įgyvendinti viso projekto per vienerius ar dvejus metus, todėl darbai yra vykdomi atskiruose ruožuose. Dar viena kliūtis pilnavertiškai atlikti pagrindinės Zarasų miesto gatvės rekonstrukciją yra ta, kad gaunamas finansavimas dažniausiai turi tikslinę paskirtį. Pavyzdžiui, 2008 m. buvo gautas finansavimas iš Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo fondo energetikos infrastruktūrai atnaujinti. Lėšos panaudotas dalies Vytauto gatvės elektros apšvietimo tinklams rekonstruoti. Įvykdžius elektros tiekimo oro linijų demontavimo darbus ir įrengus naujas kabelines linijas bei sumontavus šviestuvus, kartu buvo atstatyti nauji kelio bortai, rekonstruota šaligatvių danga. Beje, medžiai šioje gatvės atkarpoje netrukdė vykdyti darbus, todėl buvo palikti, nors projekte yra numatytas jų šalinimas bei naujų medelių atsodinimas. Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšos skiriamos tik transporto infrastruktūrai – kelių, gatvių, šaligatvių dangoms, pagrindams, bordiūrams taisyti, eismo saugumo priemonėms, elektros apšvietimo ir lietaus nuotekų tinklams įrengti ar rekonstruoti. Šiomis lėšomis negalima apmokėti vandentiekio ar buitinių nuotekų tinklų įrengimo, medžių ar gėlynų sodinimo ir kitų su transporto infrastruktūros plėtra nesusijusių darbų. Medžių šalinimas rekonstruojamose gatvėse dažnai yra neišvengiamas, nes projekte numatyta šaligatvių zonoje įrengti dviračių taką arba kitokių parametrų pėsčiųjų takus, nei buvo iki šiol. Medžių atsodinimą tikslinga vykdyti vienu metu kuo didesniame ruože, kad sodinukai būtų vienodi.
Suprantamas gyventojų nepasitenkinimas dėl nepatogumų, susijusių su kasmet vykdomu gatvių tvarkymu. Gatvių rekonstrukcijos darbams vykdyti su rangovais yra sudaromos rangos sutartys, suderinami darbų vykdymo terminai, bet atliekamų darbų organizavimo klausimai yra paties rangovo reikalas.
2010-07-30

Vardas: Zvejys
Klausimas:
Kur zarasuose galima priregistruoti savadarbe medine valti (su irklais)? jei zarasuose negalima, tai kur dar galima?
Atsakymas:
Šiuo klausimu turite kreiptis į Lietuvos saugios laivybos administracijos Vidaus vandenų laivų registro ir techninių apžiūrų skyrių, telefonas 8 652 90744.
2010-07-28

Vardas: KRISTINA
Klausimas:
Labas vakaras.Noreciau paklaust apie vaiko registravima. Mano dukra gime Airijoje ir jai isduotas airiskas gimimo liudijimas.Su vaiko tevu mes nesusituoke taciau pavarde liudijime itasyta jo. NOreciau paklaust ar vaika registruojant Lietuvoje butinas abieju tevu buvimas ar uztektu tik motinos? Gal kokiu dokumentu reikia? Gal uztektu tik airisko liudijimo apie vaiko teva? aciu
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šį gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje.
 
Pateikiami šie dokumentai:
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
Daugiau informacijos galite rasti: http://ie.mfa.lt/index.php?1397894025
Paties vaiko tėvo buvimas įtraukiant vaiko gimimo faktą į apskaitą nėra būtinas.
 
2010-07-27

Vardas: laba diena
Klausimas:
noriu paklaust ar uzsienyje gimusi vaika taip pat butina per 3 men uzregistruot?
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šį gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba
Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje. Pateikiami šie dokumentai:
 
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai;
• santuokos liudijimas.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
2010-07-27

Vardas: Marija
Klausimas:
Kodėl Zarasų kapinėse jau mėnuo kaip nėra vandens? Didelė gėdą darote visiems - atvykę giminaičiai iš svetur stebisi negali ir tuo patikėti. Na o mes, vietiniai, tai jau pripratę prie to... Milijonai žarstomi abejotinos paskirties statyboms, o tokio būtino ir bendražmogiško dalyko, kaip vanduo kapinėse, nėra!
Atsakymas:
Šių metų vasaros sezono metu vanduo kapinėse pajungiamas savaitgaliui ir tiekiamas nuo penktadienio 8.00 val. ryto iki sekmadienio 22.00 val. Informacija apie tai yra visų Zarasų miesto kapinių informaciniuose stenduose. Atsiprašome už nepatogumus. Galimybių tiekti vandenį kapinėse kiekvieną dieną šiuo metu neturime.
2010-07-26

Vardas: klausimas
Klausimas:
P.Širvio gatvėje esantis dujų rezervuaras nuolat skleidžia stiprų dujų kvapą. Kodėl niekas jo nesutvarko?
Atsakymas:
AB ,,Suskystintos dujos" Vilniaus dujų pilstymo stoties darbuotojai informavo, kad P.Širvio gatvėje esančiame rezervuare buvo įvykęs gedimas. Šiuo metu gedimas pašalintas ir dujų rezervuaras yra tvarkingas.
2010-07-22

Vardas: Kristina Girčienė
Klausimas:
1. Klausimas.
Ar Zarasuose (Zaraso ežero) saloje vykstantys renginiai gali būti uždari 3 paras?


2. Klausimas.
Kodėl mes nebuvome įleisti į Zarasų miesto esančio Zaraso ežero salą š. m. birželio 26 d.? Šalia automobilyje budėję policijos pareigūnai nurodė, kad vykstantis „Viešosios policijos sąskrydis“ 23-25 d. yra uždaras renginys, ir į salą patekti negalime (buvo 5 val. ryto, buvome blaivūs, nes atvažiavome savu automobiliu). Į šalia pakabintą A4 formato lapelį, buvo bakstelta pirštu kur parašyta kad renginys uždaras, ir tai mes turėjome suprasti kaip LABAI svarbų raštą, nors jame nebuvo paminėta jokių oficialių raštų. Tai parodęs policijos pareigūnas vėl toliau nuėjo į policijos automobilį snausti.
Mūsų šeimos atostogų diena buvo sugadinta, ir kaip LR piliečiai pasijutome beverčiai.
Norėčiau sužinoti kodėl nėra viešai skelbiama tokių renginių vieta? Ir kur skelbiama specialus Zarasu savivaldybės sprendimai, leisti uždaryti salą? Siūlyčiau informuoti visuomene, jei vieša erdvė uždaroma tam tikromis dienomis.
Atsakymas:
Informacija apie minėtą renginį buvo paskelbta laikraštyje ,,Zarasų kraštas", Zarasų rajono savivaldybės interneto svetainėje www.zarasai.lt; Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė renginiui leidimą, kuriame įpareigojo renginio organizatorius, vykdant renginį, neapriboti paplūdimio naudojimo, todėl šiuo atveju organizatoriai elgėsi savavališkai ne pagal jiems išduotą leidimą. Panašiu atveju, reikia prašyti organizatorių parodyti leidimą renginiui organizuoti, būtent toks leidimas ir gali būti tas oficialus dokumentas apie kurį kalbate. Kitu atveju tai gali būti ir uždari komerciniai renginiai, trijų dienų taip pat, į kuriuos galime patekti tik įsigijus bilietą; Zaraso ežero sala - tai įvairių renginių Zarasuose vieta, todėl skatiname čia organizuoti kultūrinius, sportinius, turistinius renginius.
2010-07-21

Vardas: Danguole
Klausimas:
Kiekvienoje seniūnijoje yra priešgaisriniai tvenkiniai.Kas juos turi prižiūrėti?Ar skiriamos lėšos jų priežiūrai?
Atsakymas:
Kaip informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, vidaus tarnybos majoras Eugenijus Andrejevas, eksploatuojamame Liminėlio durpyne yra du dirbtiniai priešgaisriniai vandens baseinai. Pirmo gavybos lauko rytinėje dalyje esančio priešgaisrinio baseino tūris yra iki 1200 m3, o tame pačiame lauke, pietinėje dalyje esantis priešgaisrinis baseinas talpina apie 900 m3 vandens. Antrasis gavybos laukas šliejasi prie Liminėlio ežero. Durpyną eksploatuoja ir šiuos vandens telkinius prižiūri UAB „Veiverita“.
Miškų gesinimui yra naudojami gamtiniai vandens telkiniai, prie kurių privažiavimus įrengia ir prižiūri Zarasų miškų urėdija. Prie dalies gamybinių objektų yra įrengti antžeminiai ar požeminiai vandens rezervuarai. Požeminiai vandens rezervuarai Zarasų rajone yra įrengti UAB „Lėdis“ (Palazdinės k., Zarasų sen.), AB „Zarasaitis“ (Aušros skg. 6, Zarasai), Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro (Vytauto g. 1a/2a, Zarasai) teritorijose. Dirbtiniai antžeminiai vandens telkiniai įrengti UAB „Akadas“ (Šaltupės g. 86, Zarasai), Zarasų pensionato (Aušros g. 18B, Zarasai), Baibių kaime, Degučių seniūnijoje, taip pat kituose objektuose.
Vandens telkinių būklė seniūnijose yra patenkinama. Tik prie kai kurių vandens tvenkinių yra sudėtingas privažiavimas. Privažiavimų, priešgaisrinių tvenkinių priežiūra patikėta rajono seniūnijoms. Kai kurie vandens telkiniai yra privatūs ir buvo iškilę problemų dėl vandens paėmimo iš jų gaisro atveju. Ateityje rajono Savivaldybės administracijoje numatoma apsvarstyti priešgaisrinių tvenkinių būklę ir numatyti priemones jai gerinti.
2010-07-21

Vardas: Danguolė
Klausimas:
Antazavės gyventojai norėtų sužinoti,kas teikia elektriko paslaugas, kai gedimas yra pastato viduje.Anksčiau elektriko etatas buvo seniūnijoje.Ar jis panaikintas?
Atsakymas:
Elektros įrenginių remonto pastatų viduje paslaugas teikia specialistai, turintys elektrosaugos atestatus. Šią paslaugą Jums gali suteikti AB ,,Zarasų būstas", tel. 8 385 51457. Seniūno ir seniūnijos funkcijos yra reglamentuotos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Pagal šį įstatymą nei seniūnas, nei seniūnija negali patys teikti, ar organizuoti elektros įrenginių privačiuose pastatuose įrengimo, ar remonto.
2010-07-21

« 1 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: