2019 m. liepos 15 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Zvejys
Klausimas:
Kur zarasuose galima priregistruoti savadarbe medine valti (su irklais)? jei zarasuose negalima, tai kur dar galima?
Atsakymas:
Šiuo klausimu turite kreiptis į Lietuvos saugios laivybos administracijos Vidaus vandenų laivų registro ir techninių apžiūrų skyrių, telefonas 8 652 90744.
2010-07-28

Vardas: KRISTINA
Klausimas:
Labas vakaras.Noreciau paklaust apie vaiko registravima. Mano dukra gime Airijoje ir jai isduotas airiskas gimimo liudijimas.Su vaiko tevu mes nesusituoke taciau pavarde liudijime itasyta jo. NOreciau paklaust ar vaika registruojant Lietuvoje butinas abieju tevu buvimas ar uztektu tik motinos? Gal kokiu dokumentu reikia? Gal uztektu tik airisko liudijimo apie vaiko teva? aciu
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šį gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje.
 
Pateikiami šie dokumentai:
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
Daugiau informacijos galite rasti: http://ie.mfa.lt/index.php?1397894025
Paties vaiko tėvo buvimas įtraukiant vaiko gimimo faktą į apskaitą nėra būtinas.
 
2010-07-27

Vardas: laba diena
Klausimas:
noriu paklaust ar uzsienyje gimusi vaika taip pat butina per 3 men uzregistruot?
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šį gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba
Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje. Pateikiami šie dokumentai:
 
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai;
• santuokos liudijimas.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
2010-07-27

Vardas: Marija
Klausimas:
Kodėl Zarasų kapinėse jau mėnuo kaip nėra vandens? Didelė gėdą darote visiems - atvykę giminaičiai iš svetur stebisi negali ir tuo patikėti. Na o mes, vietiniai, tai jau pripratę prie to... Milijonai žarstomi abejotinos paskirties statyboms, o tokio būtino ir bendražmogiško dalyko, kaip vanduo kapinėse, nėra!
Atsakymas:
Šių metų vasaros sezono metu vanduo kapinėse pajungiamas savaitgaliui ir tiekiamas nuo penktadienio 8.00 val. ryto iki sekmadienio 22.00 val. Informacija apie tai yra visų Zarasų miesto kapinių informaciniuose stenduose. Atsiprašome už nepatogumus. Galimybių tiekti vandenį kapinėse kiekvieną dieną šiuo metu neturime.
2010-07-26

Vardas: klausimas
Klausimas:
P.Širvio gatvėje esantis dujų rezervuaras nuolat skleidžia stiprų dujų kvapą. Kodėl niekas jo nesutvarko?
Atsakymas:
AB ,,Suskystintos dujos" Vilniaus dujų pilstymo stoties darbuotojai informavo, kad P.Širvio gatvėje esančiame rezervuare buvo įvykęs gedimas. Šiuo metu gedimas pašalintas ir dujų rezervuaras yra tvarkingas.
2010-07-22

Vardas: Kristina Girčienė
Klausimas:
1. Klausimas.
Ar Zarasuose (Zaraso ežero) saloje vykstantys renginiai gali būti uždari 3 paras?


2. Klausimas.
Kodėl mes nebuvome įleisti į Zarasų miesto esančio Zaraso ežero salą š. m. birželio 26 d.? Šalia automobilyje budėję policijos pareigūnai nurodė, kad vykstantis „Viešosios policijos sąskrydis“ 23-25 d. yra uždaras renginys, ir į salą patekti negalime (buvo 5 val. ryto, buvome blaivūs, nes atvažiavome savu automobiliu). Į šalia pakabintą A4 formato lapelį, buvo bakstelta pirštu kur parašyta kad renginys uždaras, ir tai mes turėjome suprasti kaip LABAI svarbų raštą, nors jame nebuvo paminėta jokių oficialių raštų. Tai parodęs policijos pareigūnas vėl toliau nuėjo į policijos automobilį snausti.
Mūsų šeimos atostogų diena buvo sugadinta, ir kaip LR piliečiai pasijutome beverčiai.
Norėčiau sužinoti kodėl nėra viešai skelbiama tokių renginių vieta? Ir kur skelbiama specialus Zarasu savivaldybės sprendimai, leisti uždaryti salą? Siūlyčiau informuoti visuomene, jei vieša erdvė uždaroma tam tikromis dienomis.
Atsakymas:
Informacija apie minėtą renginį buvo paskelbta laikraštyje ,,Zarasų kraštas", Zarasų rajono savivaldybės interneto svetainėje www.zarasai.lt; Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė renginiui leidimą, kuriame įpareigojo renginio organizatorius, vykdant renginį, neapriboti paplūdimio naudojimo, todėl šiuo atveju organizatoriai elgėsi savavališkai ne pagal jiems išduotą leidimą. Panašiu atveju, reikia prašyti organizatorių parodyti leidimą renginiui organizuoti, būtent toks leidimas ir gali būti tas oficialus dokumentas apie kurį kalbate. Kitu atveju tai gali būti ir uždari komerciniai renginiai, trijų dienų taip pat, į kuriuos galime patekti tik įsigijus bilietą; Zaraso ežero sala - tai įvairių renginių Zarasuose vieta, todėl skatiname čia organizuoti kultūrinius, sportinius, turistinius renginius.
2010-07-21

Vardas: Danguole
Klausimas:
Kiekvienoje seniūnijoje yra priešgaisriniai tvenkiniai.Kas juos turi prižiūrėti?Ar skiriamos lėšos jų priežiūrai?
Atsakymas:
Kaip informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, vidaus tarnybos majoras Eugenijus Andrejevas, eksploatuojamame Liminėlio durpyne yra du dirbtiniai priešgaisriniai vandens baseinai. Pirmo gavybos lauko rytinėje dalyje esančio priešgaisrinio baseino tūris yra iki 1200 m3, o tame pačiame lauke, pietinėje dalyje esantis priešgaisrinis baseinas talpina apie 900 m3 vandens. Antrasis gavybos laukas šliejasi prie Liminėlio ežero. Durpyną eksploatuoja ir šiuos vandens telkinius prižiūri UAB „Veiverita“.
Miškų gesinimui yra naudojami gamtiniai vandens telkiniai, prie kurių privažiavimus įrengia ir prižiūri Zarasų miškų urėdija. Prie dalies gamybinių objektų yra įrengti antžeminiai ar požeminiai vandens rezervuarai. Požeminiai vandens rezervuarai Zarasų rajone yra įrengti UAB „Lėdis“ (Palazdinės k., Zarasų sen.), AB „Zarasaitis“ (Aušros skg. 6, Zarasai), Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro (Vytauto g. 1a/2a, Zarasai) teritorijose. Dirbtiniai antžeminiai vandens telkiniai įrengti UAB „Akadas“ (Šaltupės g. 86, Zarasai), Zarasų pensionato (Aušros g. 18B, Zarasai), Baibių kaime, Degučių seniūnijoje, taip pat kituose objektuose.
Vandens telkinių būklė seniūnijose yra patenkinama. Tik prie kai kurių vandens tvenkinių yra sudėtingas privažiavimas. Privažiavimų, priešgaisrinių tvenkinių priežiūra patikėta rajono seniūnijoms. Kai kurie vandens telkiniai yra privatūs ir buvo iškilę problemų dėl vandens paėmimo iš jų gaisro atveju. Ateityje rajono Savivaldybės administracijoje numatoma apsvarstyti priešgaisrinių tvenkinių būklę ir numatyti priemones jai gerinti.
2010-07-21

Vardas: Danguolė
Klausimas:
Antazavės gyventojai norėtų sužinoti,kas teikia elektriko paslaugas, kai gedimas yra pastato viduje.Anksčiau elektriko etatas buvo seniūnijoje.Ar jis panaikintas?
Atsakymas:
Elektros įrenginių remonto pastatų viduje paslaugas teikia specialistai, turintys elektrosaugos atestatus. Šią paslaugą Jums gali suteikti AB ,,Zarasų būstas", tel. 8 385 51457. Seniūno ir seniūnijos funkcijos yra reglamentuotos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Pagal šį įstatymą nei seniūnas, nei seniūnija negali patys teikti, ar organizuoti elektros įrenginių privačiuose pastatuose įrengimo, ar remonto.
2010-07-21

Vardas: RŪTA
Klausimas:
Norėčiau sužinoti, galėčiau už sunaudotą Zarasų rajone elektros energiją esančioje sodyboje sumokėti Panevėžio miesto kasose, ar būtinai turiu važiuoti į Zarasus.
Atsakymas:
Dėl apmokėjimo už teikiamas paslaugas kreipkitės tiesiogiai į paslaugos teikėją. Jeigu Jums elektrą tiekia AB ,,Rytų skirstomieji tinklai", tai dėl konsultacijos reikia kreiptis Kontaktų centro telefonu 1802.
2010-07-21

Vardas: Nemėgstantis dulkių
Klausimas:
Sveiki. Dabar dusetose vyksta nuotekų sistemos statybos darbai, ir iškasinėjama nemažai gatvių. Po darbų atlikimo, tranšėjos užlyginamos, ir paliekamos. Važiuojant mašinoms, kyla debesys dulkių. Kada gatvės bus sutvarkytos iki galo? Ar tai įeina į visą nuotekų sistemos įrengimo planą, ar reikės laukti, ir kentėti, kol savivaldybė atras lėšų gatvėms sutvarkyti?
Atsakymas:
Vykdant Dusetų miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą bus išasfaltuotos visos gatvės, kurių danga pažeista dėl statybos darbų. Asfaltavimo darbai jau pradėti, planuojama juos užbaigti iki metų pabaigos. Už atstatymo darbus apmokama projekto lėšomis.
2010-07-20

« 1 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: