2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: KRISTINA
Klausimas:
Labas vakaras.Noreciau paklaust apie vaiko registravima. Mano dukra gime Airijoje ir jai isduotas airiskas gimimo liudijimas.Su vaiko tevu mes nesusituoke taciau pavarde liudijime itasyta jo. NOreciau paklaust ar vaika registruojant Lietuvoje butinas abieju tevu buvimas ar uztektu tik motinos? Gal kokiu dokumentu reikia? Gal uztektu tik airisko liudijimo apie vaiko teva? aciu
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šÄ¯ gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje.
 
Pateikiami šie dokumentai:
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi bÅ«ti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
Daugiau informacijos galite rasti: http://ie.mfa.lt/index.php?1397894025
Paties vaiko tėvo buvimas įtraukiant vaiko gimimo faktą į apskaitą nėra būtinas.
 
2010-07-27

Vardas: laba diena
Klausimas:
noriu paklaust ar uzsienyje gimusi vaika taip pat butina per 3 men uzregistruot?
Atsakymas:
Jei Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimas po 1990 m. kovo 11 d. įregistruotas užsienio valstybės institucijoje, jo tėvai privalo šÄ¯ gimimą įtraukti į apskaitą jų deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvoje civilinės metrikacijos įstaigoje. Jeigu vaiko tėvai neturi gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, vaiko gimimas įtraukiamas į apskaitą jų paskutinės gyvenamosios vietos LR civilinės metrikacijos įstaigoje arba
Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigoje. Pateikiami šie dokumentai:
 
• užsienio valstybės išduotas gimimo liudijimas ar gimimo įrašas. Šių dokumentų kopija turi bÅ«ti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille), išversta į lietuvių kalbą ir notariškai patvirtinta;
• tėvų asmens tapatybės dokumentai;
• santuokos liudijimas.
 
Prašymą apskaityti vaiko gimimą su visais reikalingais dokumentais galima pateikti ir per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą (jei yra deklaruotas išvykimas iš Lietuvos).
2010-07-27

Vardas: Marija
Klausimas:
Kodėl Zarasų kapinėse jau mėnuo kaip nėra vandens? Didelė gėdą darote visiems - atvykę giminaičiai iš svetur stebisi negali ir tuo patikėti. Na o mes, vietiniai, tai jau pripratę prie to... Milijonai žarstomi abejotinos paskirties statyboms, o tokio bÅ«tino ir bendražmogiško dalyko, kaip vanduo kapinėse, nėra!
Atsakymas:
Šių metų vasaros sezono metu vanduo kapinėse pajungiamas savaitgaliui ir tiekiamas nuo penktadienio 8.00 val. ryto iki sekmadienio 22.00 val. Informacija apie tai yra visų Zarasų miesto kapinių informaciniuose stenduose. Atsiprašome už nepatogumus. Galimybių tiekti vandenį kapinėse kiekvieną dieną šiuo metu neturime.
2010-07-26

Vardas: klausimas
Klausimas:
P.Širvio gatvėje esantis dujų rezervuaras nuolat skleidžia stiprų dujų kvapą. Kodėl niekas jo nesutvarko?
Atsakymas:
AB ,,Suskystintos dujos" Vilniaus dujų pilstymo stoties darbuotojai informavo, kad P.Širvio gatvėje esančiame rezervuare buvo įvykęs gedimas. Šiuo metu gedimas pašalintas ir dujų rezervuaras yra tvarkingas.
2010-07-22

Vardas: Kristina Girčienė
Klausimas:
1. Klausimas.
Ar Zarasuose (Zaraso ežero) saloje vykstantys renginiai gali būti uždari 3 paras?


2. Klausimas.
Kodėl mes nebuvome įleisti į Zarasų miesto esančio Zaraso ežero salą š. m. birželio 26 d.? Šalia automobilyje budėję policijos pareigÅ«nai nurodė, kad vykstantis „Viešosios policijos sąskrydis“ 23-25 d. yra uždaras renginys, ir į salą patekti negalime (buvo 5 val. ryto, buvome blaivÅ«s, nes atvažiavome savu automobiliu). Ä® šalia pakabintą A4 formato lapelį, buvo bakstelta pirštu kur parašyta kad renginys uždaras, ir tai mes turėjome suprasti kaip LABAI svarbų raštą, nors jame nebuvo paminėta jokių oficialių raštų. Tai parodęs policijos pareigÅ«nas vėl toliau nuėjo į policijos automobilį snausti.
MÅ«sų šeimos atostogų diena buvo sugadinta, ir kaip LR piliečiai pasijutome beverčiai.
Norėčiau sužinoti kodėl nėra viešai skelbiama tokių renginių vieta? Ir kur skelbiama specialus Zarasu savivaldybės sprendimai, leisti uždaryti salą? SiÅ«lyčiau informuoti visuomene, jei vieša erdvė uždaroma tam tikromis dienomis.
Atsakymas:
Informacija apie minėtą renginį buvo paskelbta laikraštyje ,,Zarasų kraštas", Zarasų rajono savivaldybės interneto svetainėje www.zarasai.lt; Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašÄ— renginiui leidimą, kuriame įpareigojo renginio organizatorius, vykdant renginį, neapriboti paplÅ«dimio naudojimo, todėl šiuo atveju organizatoriai elgėsi savavališkai ne pagal jiems išduotą leidimą. Panašiu atveju, reikia prašyti organizatorių parodyti leidimą renginiui organizuoti, bÅ«tent toks leidimas ir gali bÅ«ti tas oficialus dokumentas apie kurį kalbate. Kitu atveju tai gali bÅ«ti ir uždari komerciniai renginiai, trijų dienų taip pat, į kuriuos galime patekti tik įsigijus bilietą; Zaraso ežero sala - tai įvairių renginių Zarasuose vieta, todėl skatiname čia organizuoti kultÅ«rinius, sportinius, turistinius renginius.
2010-07-21

Vardas: Danguole
Klausimas:
Kiekvienoje seniÅ«nijoje yra priešgaisriniai tvenkiniai.Kas juos turi prižiÅ«rėti?Ar skiriamos lėšos jų priežiÅ«rai?
Atsakymas:
Kaip informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, vidaus tarnybos majoras Eugenijus Andrejevas, eksploatuojamame Liminėlio durpyne yra du dirbtiniai priešgaisriniai vandens baseinai. Pirmo gavybos lauko rytinėje dalyje esančio priešgaisrinio baseino tÅ«ris yra iki 1200 m3, o tame pačiame lauke, pietinėje dalyje esantis priešgaisrinis baseinas talpina apie 900 m3 vandens. Antrasis gavybos laukas šliejasi prie Liminėlio ežero. Durpyną eksploatuoja ir šiuos vandens telkinius prižiÅ«ri UAB „Veiverita“.
Miškų gesinimui yra naudojami gamtiniai vandens telkiniai, prie kurių privažiavimus įrengia ir prižiÅ«ri Zarasų miškų urėdija. Prie dalies gamybinių objektų yra įrengti antžeminiai ar požeminiai vandens rezervuarai. Požeminiai vandens rezervuarai Zarasų rajone yra įrengti UAB „Lėdis“ (Palazdinės k., Zarasų sen.), AB „Zarasaitis“ (Aušros skg. 6, Zarasai), Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro (Vytauto g. 1a/2a, Zarasai) teritorijose. Dirbtiniai antžeminiai vandens telkiniai įrengti UAB „Akadas“ (Šaltupės g. 86, Zarasai), Zarasų pensionato (Aušros g. 18B, Zarasai), Baibių kaime, Degučių seniÅ«nijoje, taip pat kituose objektuose.
Vandens telkinių bÅ«klė seniÅ«nijose yra patenkinama. Tik prie kai kurių vandens tvenkinių yra sudėtingas privažiavimas. Privažiavimų, priešgaisrinių tvenkinių priežiÅ«ra patikėta rajono seniÅ«nijoms. Kai kurie vandens telkiniai yra privatÅ«s ir buvo iškilę problemų dėl vandens paėmimo iš jų gaisro atveju. Ateityje rajono Savivaldybės administracijoje numatoma apsvarstyti priešgaisrinių tvenkinių bÅ«klę ir numatyti priemones jai gerinti.
2010-07-21

Vardas: Danguolė
Klausimas:
Antazavės gyventojai norėtų sužinoti,kas teikia elektriko paslaugas, kai gedimas yra pastato viduje.Anksčiau elektriko etatas buvo seniūnijoje.Ar jis panaikintas?
Atsakymas:
Elektros įrenginių remonto pastatų viduje paslaugas teikia specialistai, turintys elektrosaugos atestatus. Šią paslaugą Jums gali suteikti AB ,,Zarasų bÅ«stas", tel. 8 385 51457. SeniÅ«no ir seniÅ«nijos funkcijos yra reglamentuotos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Pagal šÄ¯ įstatymą nei seniÅ«nas, nei seniÅ«nija negali patys teikti, ar organizuoti elektros įrenginių privačiuose pastatuose įrengimo, ar remonto.
2010-07-21

Vardas: RŪTA
Klausimas:
Norėčiau sužinoti, galėčiau už sunaudotą Zarasų rajone elektros energiją esančioje sodyboje sumokėti Panevėžio miesto kasose, ar būtinai turiu važiuoti į Zarasus.
Atsakymas:
Dėl apmokėjimo už teikiamas paslaugas kreipkitės tiesiogiai į paslaugos teikėją. Jeigu Jums elektrą tiekia AB ,,Rytų skirstomieji tinklai", tai dėl konsultacijos reikia kreiptis Kontaktų centro telefonu 1802.
2010-07-21

Vardas: Nemėgstantis dulkių
Klausimas:
Sveiki. Dabar dusetose vyksta nuotekų sistemos statybos darbai, ir iškasinėjama nemažai gatvių. Po darbų atlikimo, tranšÄ—jos užlyginamos, ir paliekamos. Važiuojant mašinoms, kyla debesys dulkių. Kada gatvės bus sutvarkytos iki galo? Ar tai įeina į visą nuotekų sistemos įrengimo planą, ar reikės laukti, ir kentėti, kol savivaldybė atras lėšÅ³ gatvėms sutvarkyti?
Atsakymas:
Vykdant Dusetų miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą bus išasfaltuotos visos gatvės, kurių danga pažeista dėl statybos darbų. Asfaltavimo darbai jau pradėti, planuojama juos užbaigti iki metų pabaigos. Už atstatymo darbus apmokama projekto lėšomis.
2010-07-20

Vardas: Gintare.....
Klausimas:
Sveiki, norejau paklausti, ar Zarasuose yra viesieji tuoletai? tai va daug turistu atvaziuoja ir niekur nera kur nueiti i tuoleta aciu
 
 
Atsakymas:
Viešasis tualetas yra Zarasų autobusų stotyje. Taip pat viešasis tualetas bus pastatytas dabar rekonstruojamame skvere priešais Zarasų viešÄ…ją biblioteką.
2010-07-20

« 1 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?