2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: RŪTA
Klausimas:
Norėčiau sužinoti, galėčiau už sunaudotą Zarasų rajone elektros energiją esančioje sodyboje sumokėti Panevėžio miesto kasose, ar būtinai turiu važiuoti į Zarasus.
Atsakymas:
Dėl apmokėjimo už teikiamas paslaugas kreipkitės tiesiogiai į paslaugos teikėją. Jeigu Jums elektrą tiekia AB ,,Rytų skirstomieji tinklai", tai dėl konsultacijos reikia kreiptis Kontaktų centro telefonu 1802.
2010-07-21

Vardas: Nemėgstantis dulkių
Klausimas:
Sveiki. Dabar dusetose vyksta nuotekų sistemos statybos darbai, ir iškasinėjama nemažai gatvių. Po darbų atlikimo, tranšėjos užlyginamos, ir paliekamos. Važiuojant mašinoms, kyla debesys dulkių. Kada gatvės bus sutvarkytos iki galo? Ar tai įeina į visą nuotekų sistemos įrengimo planą, ar reikės laukti, ir kentėti, kol savivaldybė atras lėšų gatvėms sutvarkyti?
Atsakymas:
Vykdant Dusetų miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą bus išasfaltuotos visos gatvės, kurių danga pažeista dėl statybos darbų. Asfaltavimo darbai jau pradėti, planuojama juos užbaigti iki metų pabaigos. Už atstatymo darbus apmokama projekto lėšomis.
2010-07-20

Vardas: Gintare.....
Klausimas:
Sveiki, norejau paklausti, ar Zarasuose yra viesieji tuoletai? tai va daug turistu atvaziuoja ir niekur nera kur nueiti i tuoleta aciu
 
 
Atsakymas:
Viešasis tualetas yra Zarasų autobusų stotyje. Taip pat viešasis tualetas bus pastatytas dabar rekonstruojamame skvere priešais Zarasų viešąją biblioteką.
2010-07-20

Vardas: Jūratė
Klausimas:
Laba diena,visai nesenai nuvežiau vaiką į Zarasų polikliniką, pasiskiepiti, viename koridoriuje sedėjo mamos su sveikais vaikais ( kas skiepitis , kas prof. apžiūrai) ir mamos su karščiuojančiais, sloguojančiais vaikais, dar ir pagalvojau ar po skiepo nepasigausim ir mes kokio viruso, nu taip ir buvo trečioj paro susirgom. Norėčiau paklausti kodėl vienu metu priimami sveiki ir sergantis vaikai, jug ankščiau buvo sveikų vaikų dienos, atskiras priemimas su sergančiais vaikas, kur visa tai dingo ?
Atsakymas:
Zarasų PSPC vaikus priima šeimos gydytojai ar gydytojai pediatrai. Visi vaikai, taip pat ir sveiki priimami kiekvieną dieną. Išimtis sudaryta tik kūdikiams iki vienerių metų amžiaus. Jie priimami be eilės. Sveikų vaikų priėmimo dienos nepasiteisino, nes motinoms, lankantis su vaikais pas gydytojus patogiau pačioms pasirinkti bet kurią savaitės dieną. Visi vaikai skiepijami atskirame kabinete.
2010-07-19

Vardas: Durnynas ne ligonine
Klausimas:
Ar tikrai ligonineje yra tik dvi greitosios pagalbos masinos?! Ar cia tik patycia is zmoniu,kad kai zmoguj tikrai bloga ir jis nori issikviesti medicinine pagalba jam pasakoma, kad nera transporto atvaziuoti?
Atsakymas:
Vadovaujantis 2004 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-812 „Dėl privalomo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų paskirstymo teritorinėms ligonių kasoms pagal gyventojų skaičių tvarkos aprašo patvirtinimo“, Zarasų rajonui iš PSDF biudžeto finansuojami du greitosios medicinos pagalbos postai, kurie aptarnauja visą plačiai išsidėsčiusį rajoną. Zarasų rajone gyvena 20177 gyventojai, iš kurių 8447 mieste ir 11730 kaime.
Greitosios medicinos pagalbos (toliau GMP) iškvietimų skaičius per 2009 metus siekė 4349, t. y. 248/1000 gyventojų. GMP teikia medicinos paslaugas namuose, atlieka ligonių pervežimus. Didžiausią iškvietimų dalį sudaro ūmūs susirgimai, traumos, tačiau reikia pažymėti, kad nemažai iškvietimų be rimtos priežasties, pvz.: dėl rankos piršto traumos, dėl nemigos, dėl konflikto šeimoje, pastebėjus neblaivų asmenį viešoje vietoje ir t. t.
Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2009-12-07 priėmė nutarimą Nr. 1654 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo III-čio etapo programos patvirtinimo“. Vadovaujantis šiuo nutarimu nuo 2010-04-01 stacionarinės chirurgijos, reanimacijos paslaugos Zarasų ligoninėje neteikiamos, ko pasekoje ligoniai nukreipiami konsultacijoms bei gydymui į kitas artimiausias gydymo įstaigas: nėščiosios pervežamos į Utenos, Visagino, Vilniaus ligonines, ligonius su žandikaulio traumomis, kraujagyslių susirgimais į Vilnių, sudėtingi ligoniai, kuriems reikalinga stacionarinė chirurginė ar reanimacinė paslauga, vežami į Utenos, Visagino ligonines. Zarasų rajonas yra toli nuo pagrindinių gydymo centrų, todėl GMP ligonių transportavimas užtrunka nuo 1,5 iki 7 valandų. Ligonių pervežimų skaičius per paskutinius du mėnesius išaugo du kartus.
Akivaizdu, kad turint du GMP postus, nėra galimybės visada operatyviai aptarnauti iškvietimus, laiku nuvykti pas ligonius.
Šiais metais kreipėmės į LR SAM dėl GMP postų skaičiaus padidinimo, tačiau teigiamo atsakymo nesulaukėme.
Esant dabartinei situacijai, gyventojai turi būti sąmoningi, tikslingai kviesti GMP, išklausyti med. dispečerio patarimų, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kol atvyks GMP. Gyventojai turi pasirūpinti pirmos pagalbos medikamentais, tvarsliava. Tik abipusis supratimas padės išspręsti iškilusias problemas, GMP vyks ten, kur reikalinga skubi medicinos pagalba.
2010-07-19

Vardas: Onė
Klausimas:
Sveiki,

kodėl ne prie visų šioje svetainėje publikuojamų straipsnių, reportažų, žinučių ar kitų publikacijų parašomi autoriai, suprantu, jog Jums galbūt pakanka bendro parašo Zarasų rajono savivaldybė (o štai dar viena problema, šioje svetainėje net lietuviškos kabutės neegzistuoja), tačiau galėtumėte konkrečiau nurodyti kas atsakingas už visuomenės informavimą. Labai gaila, jog net fotografijų autoriai nežinomi. Ar negerbiate autorių teisių, gerbiamieji, ar tiesiog jų nežinote?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, visų pirma, informuojame, kad Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje publikuojama įvairaus turinio informacija. Dalis informacijos yra pateikiama įvairių ministerijų, valstybinių įstaigų ar institucijų, taip pat įmonių, įstaigų, organizacijų, kurių savininkė ar dalininkė yra Zarasų rajono savivaldybės taryba. Visais atvejais nurodomas publikuojamą medžiagą atsiuntusios įstaigos, įmonės, organizacijos, institucijos pavadinimas. Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje publikuojama ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų parengta informacija. Dažnai ši informacija – bendro darbo rezultatas, kaip pavyzdį galime pateikti vaizdo reportažą – juk jį gali filmuoti vienas asmuo, montuoti antras asmuo, o atitinkamai koduoti - trečias asmuo, tad galutinis produktas gaunamas tik sėkmingo komandinio darbo dėka. Priskirtį šį darbą tik jį paskelbusiam asmeniui būtų nekorektiška bei neobjektyvu. Turėtume pažymėti ir tai, kad kai asmuo pareikalauja nurodyti jo vardą ar pavardę po atitinkama publikuojama informacija – tai visados padaroma.
Dėl lietuviškų kabučių turėtume pasakyti, kad svetainėje naudojamos tokios kabutės – „“, jos remiantis Lietuvių kalbos instituto rekomendacijomis, yra laikomos rekomenduotinomis vartoti, lietuviškomis. Galbūt, retkarčiais dėl korektūros ar spausdinimo klaidų ši kombinacija gali būti ir nenaudojama, tačiau tai išimtis, o ne taisyklė.
Kalbant apie fotografijas - turėtume pažymėti, kad dauguma publikuojamų fotografijų yra atliktos Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų. Kitos fotografijos yra asmenų atsiunčiamos kartu su publikuoti skirtu tekstu. Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo aktualioje redakcijoje įtvirtinta, kad kūrinio autorius turi teisę reikalauti, kad bet kokiu būdu naudojant kūrinį būtų nurodomas arba nebūtų nurodomas autoriaus vardas, arba būtų nurodomas autoriaus pseudonimas (teisė į autoriaus vardą). Tad visais atvejais, kai prie asmenų pateiktos publikavimui internetinėje svetainėje informacijos nurodomas autoriaus vardas ir pavardė ar autorius reikalauja, kad jo vardas ir pavardė būtų nurodomi, tai ir yra atliekama, fotografijos autorius yra nurodomas. Tais atvejais, kai fotografijų autorius nėra nurodamas – jis pats išreiškia reikalavimą, jog jo vardas ar pavardė nebūtų nurodomi. Kai asmenys pateikia publikavimui internetinėje svetainėje informaciją su fotografijomis, tačiau nenurodo fotografijų autoriaus vardo ir pavardės – preziumuojame, kad autorius reikalavo būti nenurodomas, šiuo atveju atsakomybė tenka informaciją pateikusiam asmeniui, o autoriui pareiškus norą būti nurodomam, tai ir yra atliekama.
2010-07-19

Vardas: Danute
Klausimas:
Sveiki,
Noriu paklaust kada Paslaugu centras isigis iskaba, kiek galima nesirupinti zmonemis, gal cia specialiai tai daroma, kad kuo sunkiau galima butu juos surasti?
Ir dar idomu prasom paaiskinti, kaip sis centras savo veikla praeitais metais baige be nuostolio?(is metines atask.)
aciu!
Atsakymas:
VšĮ Zarasų rajono Socialinių paslaugų centro iškaba bus iškabinta artimiausiu metu. VšĮ Zarasų rajono Socialinių paslaugų centras yra ne pelno siekianti įstaiga.
2010-07-09

Vardas: Leon
Klausimas:
Kodel siemet nenumatomi rengti kasmetiniai festivaliai - Undineliu daina ir Ezeru sietuva? Juk be ju visas liepos menuo gaunasi be renginiu. Geda, nes dar taip nebuvo...
Atsakymas:
Festivalis ,,Ežerų sietuva" vyksta kas dveji metai, jei jis buvo 2009 m. - tai šie metai petrauka. Šio festivalio organizatorius - Utenos apskritis, todėl renginio ateitis kol kas neaiški. Jaunimo kūrybos forumas ,,Undinėlių daina" turi vykti dešimtą kartą - jubiliejinį; 2010 m. labai nepalankūs jam organizuoti: Kultūros rėmimo fondas ir programos turi ribotą lėšų kiekį arba programos iš viso uždarytos. Todėl X ,,Undinėlių daina" festivalis planuojamas 2011 m.
2010-07-02

Vardas: Mama
Klausimas:
Noriu paklausti, ar vyks šią vasarą kokios nors dieninės stovyklos Zarasų vaikams, ne soc. remtiniems, bet ir kotiems? Kodėl mūsų vaikams ne iš soc. remtinų ar asocialių šeimų nieko vasarą neorganizuojama? Tėvai galėtų ir užsimokėti, kad jų vaikai būtų turiningai užziėmę, nes ne visų tėvų ir vaikų atostogos sutampa.
Atsakymas:
Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio stovyklas Zarasų rajone 2010 metais organizuoja rajono visuomeninės organizacijos – Zarasų teniso klubas, Zarasų rajono kultūros ir meno bendrija, Baidarių ir kanojų irklavimo klubas ,,Koktitas”, Sporto klubas ,,Zarasai”. Dėl galimybės Jūsų vaikams dalyvauti Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programose reikėtų tartis su stovyklų vykdytojais. Informacija apie respublikoje organizuojamas stovyklas teikiama Lietuvos jaunimo turizmo centro interneto svetainėje www.ljtc.lt (skyrelyje ,,Veikla”, antraštėje ,,Stovyklos”).
2010-07-02

Vardas:
Klausimas:
Kada bus užlopytos kelyje atsiverusios duobės prie NORD LB banko leidžiantis nuo Ąžuolo gimnazijos kalno? Ten galima ir ratlankius susilaužyti.
Atsakymas:
Zarasų miesto Savanorių gatvės atkarpoje nuo Sėlių a. iki Vilniaus g. šių metų birželio mėn. pradėti vykdyti rekonstrukcijos darbai pagal parengtą techninį projektą. Projekte be kitų darbų numatyta įrengti naują gatvės asfaltbetonio dangą. Dėl šios priežasties minėtame ruože asfaltbetonio dangos duobės nebuvo taisomos. Nors rekonstrukcijos darbų sutarties trukmė nustatyta iki kitų metų balandžio mėn., naują gatvės asfaltbetonio dangą planuojama įrengti dar šią vasarą.
 
2010-07-01

« 1 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: