2024 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: Jūratė
Klausimas:
Laba diena,visai nesenai nuvežiau vaiką į Zarasų polikliniką, pasiskiepiti, viename koridoriuje sedėjo mamos su sveikais vaikais ( kas skiepitis , kas prof. apžiÅ«rai) ir mamos su karšÄiuojančiais, sloguojančiais vaikais, dar ir pagalvojau ar po skiepo nepasigausim ir mes kokio viruso, nu taip ir buvo trečioj paro susirgom. Norėčiau paklausti kodėl vienu metu priimami sveiki ir sergantis vaikai, jug ankšÄiau buvo sveikų vaikų dienos, atskiras priemimas su sergančiais vaikas, kur visa tai dingo ?
Atsakymas:
Zarasų PSPC vaikus priima šeimos gydytojai ar gydytojai pediatrai. Visi vaikai, taip pat ir sveiki priimami kiekvieną dieną. Išimtis sudaryta tik kÅ«dikiams iki vienerių metų amžiaus. Jie priimami be eilės. Sveikų vaikų priėmimo dienos nepasiteisino, nes motinoms, lankantis su vaikais pas gydytojus patogiau pačioms pasirinkti bet kurią savaitės dieną. Visi vaikai skiepijami atskirame kabinete.
2010-07-19

Vardas: Durnynas ne ligonine
Klausimas:
Ar tikrai ligonineje yra tik dvi greitosios pagalbos masinos?! Ar cia tik patycia is zmoniu,kad kai zmoguj tikrai bloga ir jis nori issikviesti medicinine pagalba jam pasakoma, kad nera transporto atvaziuoti?
Atsakymas:
Vadovaujantis 2004 m. lapkričio 16 d. įsakymu Nr. V-812 „Dėl privalomo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšÅ³ paskirstymo teritorinėms ligonių kasoms pagal gyventojų skaičių tvarkos aprašo patvirtinimo“, Zarasų rajonui iš PSDF biudžeto finansuojami du greitosios medicinos pagalbos postai, kurie aptarnauja visą plačiai išsidėsčiusį rajoną. Zarasų rajone gyvena 20177 gyventojai, iš kurių 8447 mieste ir 11730 kaime.
Greitosios medicinos pagalbos (toliau GMP) iškvietimų skaičius per 2009 metus siekė 4349, t. y. 248/1000 gyventojų. GMP teikia medicinos paslaugas namuose, atlieka ligonių pervežimus. Didžiausią iškvietimų dalį sudaro Å«mÅ«s susirgimai, traumos, tačiau reikia pažymėti, kad nemažai iškvietimų be rimtos priežasties, pvz.: dėl rankos piršto traumos, dėl nemigos, dėl konflikto šeimoje, pastebėjus neblaivų asmenį viešoje vietoje ir t. t.
Ä®gyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2009-12-07 priėmė nutarimą Nr. 1654 „Dėl sveikatos priežiÅ«ros įstaigų ir paslaugų restruktÅ«rizavimo III-čio etapo programos patvirtinimo“. Vadovaujantis šiuo nutarimu nuo 2010-04-01 stacionarinės chirurgijos, reanimacijos paslaugos Zarasų ligoninėje neteikiamos, ko pasekoje ligoniai nukreipiami konsultacijoms bei gydymui į kitas artimiausias gydymo įstaigas: nėšÄiosios pervežamos į Utenos, Visagino, Vilniaus ligonines, ligonius su žandikaulio traumomis, kraujagyslių susirgimais į Vilnių, sudėtingi ligoniai, kuriems reikalinga stacionarinė chirurginė ar reanimacinė paslauga, vežami į Utenos, Visagino ligonines. Zarasų rajonas yra toli nuo pagrindinių gydymo centrų, todėl GMP ligonių transportavimas užtrunka nuo 1,5 iki 7 valandų. Ligonių pervežimų skaičius per paskutinius du mėnesius išaugo du kartus.
Akivaizdu, kad turint du GMP postus, nėra galimybės visada operatyviai aptarnauti iškvietimus, laiku nuvykti pas ligonius.
Šiais metais kreipėmės į LR SAM dėl GMP postų skaičiaus padidinimo, tačiau teigiamo atsakymo nesulaukėme.
Esant dabartinei situacijai, gyventojai turi bÅ«ti sąmoningi, tikslingai kviesti GMP, išklausyti med. dispečerio patarimų, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kol atvyks GMP. Gyventojai turi pasirÅ«pinti pirmos pagalbos medikamentais, tvarsliava. Tik abipusis supratimas padės išspręsti iškilusias problemas, GMP vyks ten, kur reikalinga skubi medicinos pagalba.
2010-07-19

Vardas: Onė
Klausimas:
Sveiki,

kodėl ne prie visų šioje svetainėje publikuojamų straipsnių, reportažų, žinučių ar kitų publikacijų parašomi autoriai, suprantu, jog Jums galbÅ«t pakanka bendro parašo Zarasų rajono savivaldybė (o štai dar viena problema, šioje svetainėje net lietuviškos kabutės neegzistuoja), tačiau galėtumėte konkrečiau nurodyti kas atsakingas už visuomenės informavimą. Labai gaila, jog net fotografijų autoriai nežinomi. Ar negerbiate autorių teisių, gerbiamieji, ar tiesiog jų nežinote?
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą, visų pirma, informuojame, kad Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje publikuojama įvairaus turinio informacija. Dalis informacijos yra pateikiama įvairių ministerijų, valstybinių įstaigų ar institucijų, taip pat įmonių, įstaigų, organizacijų, kurių savininkė ar dalininkė yra Zarasų rajono savivaldybės taryba. Visais atvejais nurodomas publikuojamą medžiagą atsiuntusios įstaigos, įmonės, organizacijos, institucijos pavadinimas. Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje publikuojama ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų parengta informacija. Dažnai ši informacija – bendro darbo rezultatas, kaip pavyzdį galime pateikti vaizdo reportažą – juk jį gali filmuoti vienas asmuo, montuoti antras asmuo, o atitinkamai koduoti - trečias asmuo, tad galutinis produktas gaunamas tik sėkmingo komandinio darbo dėka. Priskirtį šÄ¯ darbą tik jį paskelbusiam asmeniui bÅ«tų nekorektiška bei neobjektyvu. Turėtume pažymėti ir tai, kad kai asmuo pareikalauja nurodyti jo vardą ar pavardę po atitinkama publikuojama informacija – tai visados padaroma.
Dėl lietuviškų kabučių turėtume pasakyti, kad svetainėje naudojamos tokios kabutės – „“, jos remiantis Lietuvių kalbos instituto rekomendacijomis, yra laikomos rekomenduotinomis vartoti, lietuviškomis. GalbÅ«t, retkarčiais dėl korektÅ«ros ar spausdinimo klaidų ši kombinacija gali bÅ«ti ir nenaudojama, tačiau tai išimtis, o ne taisyklė.
Kalbant apie fotografijas - turėtume pažymėti, kad dauguma publikuojamų fotografijų yra atliktos Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojų. Kitos fotografijos yra asmenų atsiunčiamos kartu su publikuoti skirtu tekstu. Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo aktualioje redakcijoje įtvirtinta, kad kÅ«rinio autorius turi teisę reikalauti, kad bet kokiu bÅ«du naudojant kÅ«rinį bÅ«tų nurodomas arba nebÅ«tų nurodomas autoriaus vardas, arba bÅ«tų nurodomas autoriaus pseudonimas (teisė į autoriaus vardą). Tad visais atvejais, kai prie asmenų pateiktos publikavimui internetinėje svetainėje informacijos nurodomas autoriaus vardas ir pavardė ar autorius reikalauja, kad jo vardas ir pavardė bÅ«tų nurodomi, tai ir yra atliekama, fotografijos autorius yra nurodomas. Tais atvejais, kai fotografijų autorius nėra nurodamas – jis pats išreiškia reikalavimą, jog jo vardas ar pavardė nebÅ«tų nurodomi. Kai asmenys pateikia publikavimui internetinėje svetainėje informaciją su fotografijomis, tačiau nenurodo fotografijų autoriaus vardo ir pavardės – preziumuojame, kad autorius reikalavo bÅ«ti nenurodomas, šiuo atveju atsakomybė tenka informaciją pateikusiam asmeniui, o autoriui pareiškus norą bÅ«ti nurodomam, tai ir yra atliekama.
2010-07-19

Vardas: Danute
Klausimas:
Sveiki,
Noriu paklaust kada Paslaugu centras isigis iskaba, kiek galima nesirupinti zmonemis, gal cia specialiai tai daroma, kad kuo sunkiau galima butu juos surasti?
Ir dar idomu prasom paaiskinti, kaip sis centras savo veikla praeitais metais baige be nuostolio?(is metines atask.)
aciu!
Atsakymas:
VšÄ® Zarasų rajono Socialinių paslaugų centro iškaba bus iškabinta artimiausiu metu. VšÄ® Zarasų rajono Socialinių paslaugų centras yra ne pelno siekianti įstaiga.
2010-07-09

Vardas: Leon
Klausimas:
Kodel siemet nenumatomi rengti kasmetiniai festivaliai - Undineliu daina ir Ezeru sietuva? Juk be ju visas liepos menuo gaunasi be renginiu. Geda, nes dar taip nebuvo...
Atsakymas:
Festivalis ,,Ežerų sietuva" vyksta kas dveji metai, jei jis buvo 2009 m. - tai šie metai petrauka. Šio festivalio organizatorius - Utenos apskritis, todėl renginio ateitis kol kas neaiški. Jaunimo kÅ«rybos forumas ,,Undinėlių daina" turi vykti dešimtą kartą - jubiliejinį; 2010 m. labai nepalankÅ«s jam organizuoti: KultÅ«ros rėmimo fondas ir programos turi ribotą lėšÅ³ kiekį arba programos iš viso uždarytos. Todėl X ,,Undinėlių daina" festivalis planuojamas 2011 m.
2010-07-02

Vardas: Mama
Klausimas:
Noriu paklausti, ar vyks šią vasarą kokios nors dieninės stovyklos Zarasų vaikams, ne soc. remtiniems, bet ir kotiems? Kodėl mÅ«sų vaikams ne iš soc. remtinų ar asocialių šeimų nieko vasarą neorganizuojama? Tėvai galėtų ir užsimokėti, kad jų vaikai bÅ«tų turiningai užziėmę, nes ne visų tėvų ir vaikų atostogos sutampa.
Atsakymas:
Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio stovyklas Zarasų rajone 2010 metais organizuoja rajono visuomeninės organizacijos – Zarasų teniso klubas, Zarasų rajono kultÅ«ros ir meno bendrija, Baidarių ir kanojų irklavimo klubas ,,Koktitas”, Sporto klubas ,,Zarasai”. Dėl galimybės JÅ«sų vaikams dalyvauti Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio programose reikėtų tartis su stovyklų vykdytojais. Informacija apie respublikoje organizuojamas stovyklas teikiama Lietuvos jaunimo turizmo centro interneto svetainėje www.ljtc.lt (skyrelyje ,,Veikla”, antraštėje ,,Stovyklos”).
2010-07-02

Vardas: AÅ¡
Klausimas:
Kada bus užlopytos kelyje atsiverusios duobės prie NORD LB banko leidžiantis nuo Ąžuolo gimnazijos kalno? Ten galima ir ratlankius susilaužyti.
Atsakymas:
Zarasų miesto Savanorių gatvės atkarpoje nuo Sėlių a. iki Vilniaus g. šių metų birželio mėn. pradėti vykdyti rekonstrukcijos darbai pagal parengtą techninį projektą. Projekte be kitų darbų numatyta įrengti naują gatvės asfaltbetonio dangą. Dėl šios priežasties minėtame ruože asfaltbetonio dangos duobės nebuvo taisomos. Nors rekonstrukcijos darbų sutarties trukmė nustatyta iki kitų metų balandžio mėn., naują gatvės asfaltbetonio dangą planuojama įrengti dar šią vasarą.
 
2010-07-01

Vardas: Vietinis
Klausimas:
Norejau pasiteirauti, kodel dar nepradeti darbai Savanoriu gatvej? Juk reklaminis stendas skelbia, kad darbai turejo buti pradeti geguzes 4-aja diena.

Taip pat idomu, butent ka ruosiamasi rekonstruoti sioje gatveje. Juk oficialus terminas net iki kitu metu balandzio!?
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės administracija šių metų gegužės 4 d. pasirašÄ— rangos sutartį su UAB „Aukštaitijos traktas“ dėl Zarasų miesto Savanorių gatvės atkarpos nuo Sėlių a. iki Vilniaus g. rekonstrukcijos. BÅ«tent ši data yra nurodyta informaciniame stende. Sutarties sąlygose nustatyta, kad prieš pradėdamas darbus, rangovas privalo parengti darbo projektą, perimti statybvietę, įrengti informacinį stendą. Dėl šios priežasties konkretÅ«s darbai objekte pradėti tik birželio viduryje. Ä®gyvendinant projektą senų šaligatvio plytelių dangos bus keičiamos naujomis betono trinkelių dangomis, bus rekonstruojami gatvės elektros apšvietimo tinklai, įrengiama dalies gatvės lietaus nuotekų kanalizacija ir nauja gatvės asfaltbetonio danga. Sutarties terminas iki 2011 metų balandžio mėn. apima ne tik rekonstrukcijos darbų atlikimą, bet ir statinio pripažinimo tinkamu naudoti procedÅ«ras bei sutarties šalių finansinių įsipareigojimų įvykdymą.
2010-07-01

Vardas: AÅ¡
Klausimas:
Norėjau paklausti. Jeigu į Zarasų baseiną eina dvi mergaitės 12 metų ir viena 10 metų ar jas įleistu.?
Atsakymas:
Informuojame, kad 2010 m. sausio 14 d. VšÄ® Zarasų ligoninės direktoriaus įsakymu Nr. V-5 patvirtintose naudojimosi baseino ir pirčių komplekso teikiamomis paslaugomis taisyklėse nurodyta, kad „nepilnamečiai iki 12 metų amžiaus įleidžiami tik su suaugusiais. Nepilnamečių lankytojų tėvai (globėjai) patvirtina faktą, kad nepilnamečio lankytojo sveikatos bÅ«klė leidžia jam naudotis baseino ir pirčių komplekso paslaugomis ir, kad nepilnametis lankytojas išsamiai susipažino su taisyklėmis ir jų laikysis, taip pat užtikrina nepilnamečio lankytojo baseino ir pirčių komplekso bei tretiesiems asmenims padarytos žalos atlyginimą LR teisės aktų nustatyta tvarka ir atsako už jo elgesį baseino ir pirčių komplekso bei bet kokį jo sveikatos sutrikimą“.
2010-06-23

Vardas: lala
Klausimas:
Norėjau paklausti, iki kelintos valandos pavasarį/vasarą mieste galima bÅ«ti jaunimui, t.y. nepilnamečiams? Ir ar galima vasaros švenčių metų nepilnamečiams bÅ«ti iki pabaigos be tėvų? Aš iš tų, kurie bÅ«na ramiai ir neprisidaro jokių bėdų.
Atsakymas:
Informuojame, kad 1999-06-03 Zarasų rajono taryba yra priėmusi sprendimą „Dėl vaikų apsaugos viešosiose vietose“. Minėtame sprendime yra patvirtinti buvimo viešosiose vietose laiko apribojimai:
1. Vaikams iki 14 m. amžiaus leista lankytis viešosiose vietose ir renginiuose gegužės 1 - rugsėjo 30 d. iki 22 val., spalio 1 – balandžio 30 d. iki 21 val.
2. Vaikams nuo 14 iki 16 m. amžiaus leista lankytis viešosiose vietose ir renginiuose gegužės 1 – rugsėjo 30 d. iki 23 val., spalio 1 – balandžio 30 d. iki 22 val.
3. Vėlesniu laiku vaikams lankytis viešosiose vietose ir renginiuose galima tik su tėvais (globėjais/rÅ«pintojais) arba suaugusiais šeimos nariais.
Siekiant užtikrinti vaikų saugumą viešosiose vietose, vaikus ir jų tėvelius prašome laikytis nustatytų laiko apribojimų.
2010-06-21

« 1 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?