2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: S.Neries gatve
Klausimas:
Kada bus sutvarkyta S.Neries gatves asfaltas palei garazus nuo 23nr. iki 15 namo nr.Geda!!!
misko sunkelis ir tas geresnis,atsiprasau bet jau truko kantrybe.
Prasau atsakyti kiek metu tai tesis dar?cia miestas ar cigonu taboras?
Atsakymas:
Zarasų miesto gatvių dangoms taisyti rajono savivaldybė naudoja jai kasmet skiriamas Kelių priežiÅ«ros ir plėtros programos lėšas. Miesto seniÅ«nijos komunaliniam Å«kiui tvarkyti iš Savivaldybės biudžeto skiriamų asignavimų vos pakanka minimaliai gatvių ir kitų viešÅ³jų teritorijų priežiÅ«rai. Esant ribotoms finansinėms galimybėms tenka nusistatyti prioritetus, nepamirštant, kad ne tik Zarasuose, bet ir Dusetų mieste, ir visuose rajono seniÅ«nijų centruose bei kitose gyvenamosiose vietovėse yra daugybė prastos bÅ«klės gatvių, šaligatvių, privažiavimų prie daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitų gyventojams svarbių objektų. TurbÅ«t neverta priminti, kad dauguma rajono žvyrkelių, privažiavimų prie kapinių, poilsiaviečių ar lankytinų objektų taip pat laukia nesulaukia remonto. Rajono vadovai ir savivaldybės administracijos darbuotojai, dalyvaujantys priimant sprendimus rekonstruoti, taisyti vienus ar kitus objektus, atsižvelgia į jų svarbą bendrai vietovės transporto infrastruktÅ«ros sistemai, miesto ir rajono įvaizdžiui, į didžiosios rajono bendruomenės dalies poreikius. 2003 – 2008 m. buvo atlikti pagrindiniai Zarasų miesto centro – Sėlių aikštės rekonstrukcijos darbai. 2008 m. pradėta magistralinio kelio tęsinio Zarasų mieste – Vytauto, D. Bukonto, Kauno gatvių rekonstrukcija, 2009 m. – Bajorų g. rekonstrukcija, šiemet – Savanorių g. atkarpos ir S.Dariaus ir S.Girėno g. rekonstrukcija. Yra parengti techniniai projektai Smėlynės, S.Nėries, K.BÅ«gos, Vilniaus, Pakalnės gatvėms rekonstruoti, rengiami Šaulių, Šaltupės, K. Donelaičio, Pušyno gatvių rekonstrukcijos projektai. Šiais metais bus rekonstruota Salako miestelio Laisvoji aikštė, kasmet gatvės ir šaligatviai yra taisomi Dusetose bei kitose rajono gyvenvietėse. Tikimės, kad jau netolimoje ateityje šalies ekonominė bÅ«klė gerės ir atsiras galimybė patenkinti vis dar kenčiančių nuo dulkių neasfaltuotų gatvių gyventojų prašymus įrengti asfalto dangas, sutvarkyti prieš kelis dešimtmečius įrengtus ir jau senai susidėvėjusius pėsčiųjų takus. Suprantame, kad nerealu tikėtis nedideles pajamas gaunančių daugiabučių namų gyventojų iniciatyvos rinkti lėšas privažiavimų ir kiemų atnaujinimui. Taip pat ir gyventojai galėtų suprasti ir įvertinti rajono savivaldybės pastangas nuosekliai tvarkyti jai priklausančias teritorijas.
2010-06-18

Vardas: Zarasietis
Klausimas:
Sveiki, aš norėčiau paklausti jÅ«sų ar bus kažkaip žmones geriau informuoti ar nežinau kaip kad nevaiksčiotu dviračių takais. Nes kartais važiuoju Vytauto gatvę per dviračio taką ir žmonės pyksta kad nepasitraukiu, nors čia yra dviračių takas. P.S:
Buvau Nidoje ir pastebėjau bent ten ant dviračio takų nupiešti dviračiai. Gal taip galėtumete ir jÅ«s padaryti?
Atsakymas:
Zarasų miesto Vytauto gatvės ruože nuo Sėlių aikštės iki K. Donelaičio g. viename iš šaligatvių įrengtas raudonų trinkelių dviračių takas. Jam pažymėti ir atskirti nuo šalia esančios pėsčiųjų eismui skirtos dalies, kaip ir buvo numatyta gatvės rekonstrukcijos techniniame projekte, pastatyti nukreipiamieji kelio ženklai „Pėsčiųjų ir dviračių takas“. Kelių eismo taisyklėse šio ženklo aprašyme nurodyta: jeigu dviračio ir pėsčiųjų simboliai ženkle yra ne vienas po kitu, o vienas šalia kito ir skiriami vertikaliu baltu brÅ«kšniu, eismo dalyviai privalo naudotis ta tako puse, kuri jiems yra skirta (parodyta ženkle). Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 15 straipsnio 3 dalies 5 punktas nustato, kad pėstiesiems draudžiama eiti dviračių keliais. Taigi, pėstieji, einantys Vytauto gatvės šaligatvyje raudonomis trinkelėmis grįstu taku ne tik pažeidžia Kelių eismo taisykles, bet ir nesilaiko įstatymo nuostatų. Dviračių taką horizontaliuoju ženklinimu numatome pažymėti dar šią vasarą, nors tikslinga bÅ«tų sulaukti likusios Vytauto gatvės dalies ir D. Bukonto gatvės rekonstrukcijos.
2010-06-18

Vardas: vladas
Klausimas:
Norejau paklausti kodel niekur nebuvo skelbti paskutinio rajono trybos posedzio sprendimai,kodel slepema nuogyventoju.
Atsakymas:
Pranešame Jums, kad informacija apie Zarasų rajono savivaldybės tarybos 39-jame posėdyje priimtus sprendimus Zarasų rajono savivaldybės internetiniame puslapyje buvo skelbta dar 2010-06-06 22:15:34, ją galite rasti paspaudę čia. Minėtoji informacija bus skelbiama ir spaudoje.
2010-06-14

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Anksčiau jau esu klausęs apie pėsčiųjų perėjos Šiaulių ir Vilniaus g-ių sankryžoje įrengimą. Norėčiau sužinoti, kokie sprendimai yra priimti?
Esant neigiamam atsakymui, planuojame rengti gyvos perėjos akciją, taip, piko metu, blokuojant pravažiavimą. Norėtųsi sužinoti, į ką reikia kreiptis, norint rengti viešas akcijas mieste? AčiÅ« už atsakymus.
Atsakymas:
Informuojame, kad šiuo metu jau yra įrengti kelio ženklai „Pėsčiųjų perėja“ Šiaulių ir Vilniaus gatvių sankryžoje. Kai tik leis oro sąlygos, pėsčiųjų perėja taip pat bus dar ir pažymėta.
2010-06-14

Vardas: as
Klausimas:
ar yra Zarasuose vandens kolonėlė ,iš kurios gyventojai gali naudoti vandeni maistui.Jei nėra ar galėtu Zarasų vandenys įregti kolonėlę,kad gyventojai už mokestį naudotusi vandeniu ir turėtu savo raktą..taip yra kai kuriuose miestuose...savo šuliniuose pas gyventojus nitratai dažnai viršyja normą..ačiÅ«
Atsakymas:
Zarasų mieste nėra geriamojo vandens kolonėlės, iš kurios gyventojai galėtų naudoti vandenį maistui. UAB „Zarasų vandenys“ techninių sąlygų geriamojo vandens kolonėlei įrengti neišduoda ir bendrovė jų neįrengia. Geriamojo vandens kolonėlių įrengimo trÅ«kumai:
1. Neįmanoma įrengti vandens apskaitos mazgo;
2. Neapskaitomas vanduo naudojamas neracionaliai;
3. Turi būti atsakingas asmuo (gyventojas) už priežiūrą ir eksploataciją;
4. Šaltojo metų laikotarpio problemos;
5. Mikrobiologinė tarša (atviro vandens nešiojimas nuo gatvės iki gyvenamųjų namų).
2010-06-14

Vardas: zarasiske
Klausimas:
pasakikyt prasom kada bus vedama kanalzacija ir vandentikis zaliosios gatveja?
Atsakymas:
UAB „Zarasų vandenys“ pateikė preliminarią paraišką ES struktÅ«rinei paramai gauti pagal priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“ Nr. VP3-3.1-AM-01-V.Šioje paraiškoje numatyta, kad vandentiekio ir nuotekų tinklai bus tiesiami Žaliojoje g., Zarasų mieste,tačiau kol kas finansavimas vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrai Žaliojoje gatvėje, Zarasuose negautas, todėl negalime konkrečiai atsakyti, kada bus pradėti darbai.
2010-06-14

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Dėkoju už atsakymą dėl smėlio Savanorių gatvėje. Nežinau kas vežė, bet smėlio dar yra užtektinai. Butų neprošal atsakovams patiems ateiti ir įsitikinti. Nes ko gero už šiuos darbus savivaldybė sumokėjo be reikalo. Šaligatviai miėtos gatvės dalyje po pernai metais vykdytų darbų taip pat nelabai sutvarkyti. Ar bus tvarkomi?
Atsakymas:
Ä®gyvendinus vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Zarasuose projektą, šaligatviai atstatyti į prieš tai buvusią bÅ«klę.
2010-06-14

Vardas: Laba diena
Klausimas:
Norėjau pasiteirauti. 2012 metais bus išjungta analoginės televizijos transliavimas. Reikės kas neturi kabelinės TV nusipirkti (žinoma jai nenori kabelinės ir lėksciu)skaitmeninės TV priedelius. dabar klausimas kaip juos isigyti tiems zmonėms kurie neturi tam pakankamai lėšu, gal savivaldybe pateikus jiems reikiamus dokumentus apie gaunamas pajamas galėtu sumokėtus pinigus už priedelikompensuoti arba gražinti nors dali prarastu pinigu? dėkoju is ankso.
Atsakymas:
Atsakydami į JÅ«sų klausimą, informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010-01-20 nutarimu Nr. 81 „Dėl išlaidų, skirtų skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, kompensavimo mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims tvarkos aprašo patvirtinimo" yra patvirtintas išlaidų, skirtų skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, kompensavimo mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims tvarkos aprašas, kuriame yra nustatyti šaltiniai, skirti skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, kompensavimo šaltiniai, kriterijai, skyrimo tvarka ir kompensavimo kontrolė.
2010-06-14

Vardas: art
Klausimas:
Laba diena.Norejau paklausti del J.Gruodzio gatveje namo Nr 7 remonta. Kai stogas buvo kiauras lietus pridare daug nuostoliu zmonems, gyvenantiems 5 tame aukste. Tiek butuose,tiek laiptinese. Viduje zmones patys susitvarke.Kas gali suremontuoti laiptiniu sienas ir lubas.Juk sie nuostoliai del butu ukio aplaidumo.Stoga zmones jau prase tvarkyti pries siuos nuostolius.Geda net svecius atsivesti.O gyvename Europos Sajungoje.
Atsakymas:
Pagal šalies įstatymus kiekvienam bÅ«sto savininkui priklauso ne tik nuosavas bÅ«stas, jam bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso ir bendrojo naudojimo patalpos - pagrindines namo konstrukcijos, bendroji inžinierinė įranga ir bendrojo naudojimo patalpos. Visoms šioms konstrukcijoms, įrenginiams ir bendrojo naudojimo patalpoms reikalinga nuolatinė techninė priežiÅ«ra, laiku ir tinkamai atlikti remontą. Vadovaudamasis statinių priežiÅ«ros reglamentais, daugiabučių gyvenamųjų namų priežiÅ«rą Zarasų mieste vykdo administratorius (UAB „Zarasų bÅ«stas“), kuris atlieka bendrojo naudojimo objektų privalomąsias apžiÅ«ras, įformina jas atitinkamais aktais, vykdo ir organizuoja šių objektų nuolatinės techninės priežiÅ«ros darbus, avarijų lokalizavimą ir likvidavimą. Namo pagrindinių konstrukcijų, bendros inžinerinės įrangos ir bendro naudojimo patalpų (namo laiptinės, koridoriai ir kt. patalpos) remontas atliekamas savininkų lėšomis. Norint atlikti bendro naudojimo patalpų remontą, patalpų savininkai (ne mažiau kaip ¼ visų patalpų savininkų) pateikia namo administratoriui rašytinį prašymą dėl bendro naudojimo patalpų remonto. Administratorius per mėnesį nuo prašymo gavimo organizuoja patalpų savininkų susirinkimą, kuriame namo gyventojai priima sprendimą dėl remonto darbų ir lėšÅ³ kaupimo. Administratorius parengia darbų ir lėšÅ³ poreikio planą, skelbia remonto darbų konkursą, sudaro sutartį su konkursą laimėjusiu rangovu, kontroliuoja sutarties vykdymą.
2010-06-04

Vardas: Jonas
Klausimas:
Gyvename daugiabuciame name, kuris ribojasi su nuosavu namu.Sio namo net du sunys ikurdinti uz tvarto, pirties ir visokiu sandeliuku grynai po daugiabuciu langais, per ju jojimus ir inkstimus nera ramybes ir poilsio. Kur kreiptis del sunu iskeldinimo,nes yra zmoniu, kurie dirba ir naktimis ir jiems reikalingas poilsis diena.
Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės taryba 2008-02-07 sprendimu Nr. T-2 patvirtino Gyvūnų laikymo gyvenamosiose vietovėse taisykles, kurios reglamentuoja visus klausimus, susijusius su gyvūnų laikymu. Dėl taisyklių nesilaikymo ar pažeidimo atvejų galite kreiptis į Zarasų rajono policijos komisariatą arba seniūniją.
2010-06-02

« 1 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?