2020 m. rugpjūčio 12 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: meno mokyklos mokinys
Klausimas:
Kodėl sumažinote pamokas tiek mokiniams, tiek ir mokytojams? Juk atlyginimus sumažinote, bet mokytojai vistiek nori mokyti tiek pat kiek mokė. Nes tai išeina į naudą ne tik mokytojams, bet ir vaikams kurie gali plėsti ir skleisti žinias kad Zarasai nėra tik miškas ir upės. Tai kame reikalas?
Atsakymas:
Bendrojo lavinimo mokyklose pamokų skaičius mokiniui nustatomas vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintais Bendraisiais ugdymo planais. Mokiniui skiriamas minimalus pamokų skaičius, nustatytas planuose kiekvienai klasei. Mokykla, atsižvelgdama į turimas lėšas, tėvų prašymą, gali skirti maksimalų pamokų skaičių.
2010-05-21

Vardas: Minde
Klausimas:
Sveiki, norėjau padėkot-malonu, kad sutvarkė nors duobę Donelaičio gatvėje kur tyvuliavo vandenynas šaunu. O klausiu kodėl šioje gatvėje pernai nevedė nei vandentiekio, nei kanalizacijos?Kai per visas kitas kvartalines gatves išvedžiojo viską, o Donelaičio gatvę apėjo?Ar bus šiemet vedamos komunikacijos minėtoje gatvėje? Ačiū
Atsakymas:
Zarasų miesto K. Donelaičio gatvėje šiais metais komunikacijos tiesiamos dar nebus. Iki 2010 metų pabaigos planuojama parengti šios gatvės rekonstrukcijos projektą, kuriame ir turi būti numatyti vandentiekio, lietaus bei buitinių nuotekų kanalizacijos įrengimo sprendiniai. Rekonstrukcijos darbų vykdymas 2011 m. priklausys nuo rajono Savivaldybės finansinių galimybių.
K. Donelaičio gatvėje, kaip ir daugelyje kitų Zarasų miesto gatvių, minėti tinklai nebuvo įrengti todėl, kad Neries upės baseino investicinės programos I etapo projektui „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Zarasuose“ 2008-2009 m. įgyvendinti buvo skirtas tam tikras baigtinis lėšų kiekis.
2010-05-17

Vardas: Žemaitė
Klausimas:
Laba diena, norėčiau pasiteirauti ar bus daromas šaligatvis Žemaitės gatvėje. Einant į turgų tik ir reikia žiūrėti, kad mašina ant kojų neužvažiuotų.
Atsakymas:
Artimiausiu metu Zarasų m. Žemaitės gatvėje šaligatvių įrengti neplanuojama.
2010-05-17

Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Noriu pasidomėt kada pagaliau bus sutvarkyta Donelaičio gatvės bala? Nes po lietaus vėl tyvūliuos vandenynas..Kita:kodėl daugumai gatvių pravedė vietinę kanalizaciją ir vandentiekį, o Donelaičio gatvę apėjo?Kas per gudrumas ir betvarkė?
Atsakymas:
Šiais metais bus parengtas Zarasų miesto K. Donelaičio gatvės atkarpos nuo Smėlynės g. iki Šiaulių g. rekonstrukcijos projektas, kuriame bus sprendžiama ne tik paviršinio vandens nuvedimo problema, bet ir numatytas vandentiekio bei buitinių nuotekų kanalizacijos įrengimas.
2008 - 2009 m. įgyvendinant Neries upės baseino investicinės programos I etapo projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Zarasuose“, ES Sanglaudos fondo paramos ir rajono Savivaldybės lėšomis įrengti:
  • nuotekų tinklai Zarasų m. Palaukės, Savanorių, Kauno, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse, Sarakiškės kaime;
  • vandentiekio tinklai Zarasų m. Turmanto gatvėje;
  • vandentiekio ir nuotekų tinklai Zarasų m. Žemaitės, J. Gruodžio, Malūno, Birutės;
  • siurblinės Zarasų m. Vilniaus, Malūno, Taikos, Kauno gatvėse, Sarakiškės kaime.
Ribotos finansinės galimybės neleidžia įrengti trūkstamą inžinerinę infrastruktūrą vienu metu visose miesto gatvėse. Vandentiekio ir nuotekų tinklų šiuo metu dalinai įrengti arba jų dar iš viso nėra ne tik Zarasų miesto K. Donelaičio gatvėje, bet ir Birutės, Šaulių, Šaltupės, Aušros, Griežto, Pakalnės, Bajorų, E. Pliaterytės ir kitose gatvėse bei daugelyje skersgatvių.
2010-05-17

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Klausimas, kada bus išvalyta nuo žiemos smėlio Savanorių g. dalis, kuri prasideda nuo sankryžos su Vilniaus gatve ir tęsiasi iki garažų bendrijos. Smėlis šioje dalyje buvo tik sušluotas į kelkraščius ir paliktas, o visame mieste gatvės lyg ir iššluotos. Penktadieniais, kai visi važiuoja į turgų neįmanoma apsisaugoti nuo dulkių. Prašome atsakyti, nes šis klausimas jau buvo užduotas.
Atsakymas:
Savanorių gatvė sutvarkyta 2010-05-07, smėlis išvežtas.
2010-05-17

Vardas: nesvarbu
Klausimas:
kodėl zarasuose niekas netvarko pakrančių?ar malonu maudytis užterštame vandenyje? Nesuprantu jei nieks iš jūsų savyvaldybes ar kaskokių žmoniu nežino ką reiškia maudytis ežere arba upėje tai kam išviso jūs juos saugote? tiesiog galite paimti ir zarasus paversti užterštu miestu!!!
Atsakymas:
Zarasuose yra įrengtos maudyklos prie Zaraso ir Zarasaičio ežerų, pagal galimybes tvarkomos ir kitos pakrantės.
2010-05-12

Vardas: Vairotojas
Klausimas:
Skaitau atsakymus i pateiktus klausimus;apiesugadintus kelius Misku uredijos ir SENIUNIJOS bejegios kodelIgnalinos rajone Rokiskio rajone neleidziama vaziuoti per polaidi,reikia gauti leidima.Mes manome kad Misku uredas konservatoriu vadas o valdzia rajone taip pat koncervatoriaiVARNA -VARNAI AKIES NEKERTA?
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms. Įstatyme taip pat numatyta galimybė kelio savininkui Vyriausybės nustatyta tvarka laikinai apriboti, nutraukti eismą ar uždaryti kelią dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali būti sugadintas kelias. Ne vienas rajono seniūnas bandė pasinaudoti šia įstatymo suteikta teise, bet, net ir įrengus sunkiasvorio transporto eismą draudžiančius ženklus, jų nepaiso vietinius kelius gadinantys miškovežių, statybinio transporto, galingų visureigių vairuotojai. Patraukti šiuos asmenis administracinėn atsakomybėn yra sudėtinga, nes ne visada pakanka tiesioginių jų kaltės įrodymų. Todėl laikinai apriboti eismą ar uždaryti kelią faktiškai įmanoma tik jį perkasus arba įrengus neišardomas užtvaras. Tai yra papildomų lėšų reikalaujantis darbas. Be to, toks apribojimas neleistų keliu pravažiuoti ne tik pažeidėjams, bet ir kitiems turintiems tokią teisę eismo dalyviams.
2010-05-12

Vardas:
Klausimas:
Ar yra Zarasuose vieta, kur surenkama sena buitinė technika. Pvz. senas kompiuteris.
Atsakymas:
Didelių ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėje Statybininkų g. 11, Zarasuose.
2010-05-10

Vardas: Inga
Klausimas:
Kur ir kokiu budu Zarasu miesto gyventojai gali duoti pasiulymus Zarasu miesto vystymui ir gerinimui ir kaip jie bus informuoti apie pasiulymu igyvendinima?

Labiausiai domina, ar Zarasuose bus:
1)statomas bent jau mini akvaparkas (tai geriausiai reprezentuotu ezeru krasta) ,
2) kalnu slidinejimo trasa (Maguciu kalnas - idealiai tam tinkanti vieta, Smetonos laikais cia buvo tramplynas)?
Sie du objektai labai paklausus Lietuvoje. Druskininkai, Ignalina ,,perpildyti", ar ne laikas Zarasams tureti savo akvaparka ir baseina?
Be to, tai paskatintu verslo pletra (restoranai, kavines, viesbuciai), butu sukurta nauju darbo vietu.
3) Ar Zarasu miesto valdzia gali oficialiai siulyti ir deretis del siu projektu potencialiems investuotojams?
Pvz., Druskininkuose investaves Lubys. Ar jam galima butu pasiulyti investuoti i Zarasu akvaparka?
Kaune bus rengiamas slidinejimo kalnas: privatus investorius investuoja i pati kalna, savivaldybe i infrastruktura.
Atsakymas:
Labai atsiprašome dėl vėlavimo atsakyti į Jūsų klausimus. Į pateiktus klausimus atsakome iš eilės:
 
1. Pasiūlymus Zarasų miesto vystymui ir gerinimui gyventojai gali teikti atvykę į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir plėtros skyrių, 206, 210 kab., taip pat el. paštu ingrida.tatarune@zarasai.lt, telefonu 8-385-37144.
2. Nedidelės apimties atviras vandens pramogų parkas planuojamas prie Zarasaičio ežero esančiame paplūdimyje. Jau pateikta paraiška ES paramai gauti šiam projektui įgyvendinti.
3. Kalnų slidinėjimo trasas nuo Magučių tikrai planuojama įrengti. Šiuo metu rengiamas teritorijos detalusis planas, kurį parengus ne tik bus suplanuotas kompleksiškas teritorijos vystymas, bet taip pat suformuoti sklypai privatiems investuotojams viešbučiams restoranams, kitai turizmo infrastruktūrai kurti.
4. Savivaldybė gali konsultuotis su privačiais investuotojais dėl investavimo galimybių, tačiau sprendimas dėl investavimo priimamas viešo konkurso būdu (sklypo nuoma ar pan.). Būtina pažymėti, kad su investuotojais kalbėti verta tik tada, jei turime ką konkrečiai pasiūlyti, t.y. kai jau suformuoti komercinės paskirties sklypai, dėl konkrečių objektų (pastatų) vystymo. Šiandien neturime nė vieno panašaus objekto, kuris būtų patrauklus investuotojams. Be to, nė vienas investuotojas nenori būti pirmas, kadangi paprastai investicijos ilgai neatsiperka, nes užtrunka, kol susiformuoja klientų srautai. Todėl pastaraisiais metais savivaldybė ypač didelį dėmesį skiria investicijoms į viešąją turizmo infrastruktūrą, kad mūsų miestas taptų patrauklesnis ne tik gyventojams, bet ir investuotojams.
 
Tikimės, kad bent iš dalies atsakėme į Jūsų klausimus. Visuomet laukiame pasiūlymų miesto vystymui!
2010-05-10

Vardas: bagira
Klausimas:
Norėčiau paklausti kur kaime kreiptis dėl kanalizacijos šulinių? Kad pažiūrėtu kur ten užsikimše.
Atsakymas:
Galite kreiptis į UAB ,,Zarasų vandenys", tel. (8 385) 51 672, (8 385) 51 895.
2010-05-10

« 1 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: