2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: gyventoja
Klausimas:
Noreciau paklausti.Ar kada nors numatyta sutvarkyti katilines kamina,nes sia ziema mikrorajone nebuvo imanoma isleisti vaiku i kiema.Nemanau kad ir jus to nepastebejote.
Atsakymas:
2009 metais AB „Panevėžio energija“ skirtas finansavimas 3 500 tūkst. Lt iš Europos Sąjungos lėšų Zarasų rajoninės katilinės modernizavimui. Dar 3 500 tūkst. Lt prie projekto įgyvendinimo prisidės bendrovė. Projekto esmė - įrengti 4 MW galios medžio atliekomis kūrenamą vandens šildymo katilą ir 1,3 MW galios ekonomaizerį. Projekto tiesioginis tikslas - modernizuoti Zarasų RK, sudaryti sąlygas keisti naudojamą kurą į biomasę. Projekto įgyvendinimo metu bus parengti projektavimo dokumentai, atliekami statybos - montavimo darbai, sumontuotas ir išbandytas 4 MW vandens šildymo katilas ir 1,3 MW ekonomaizeris. Po rekonstrukcijos katilinėje bus įrengtas naujas kaminas atitinkantis visus gamtosauginius reikalavimus ir neteršiantis aplinkos. Šiuo metu AB ,,Panevėžio energija“ kartu su rangovais rengia darbo projektą, neužilgo bus pradėti rekonstravimo darbai.
2010-05-06

Vardas: KAIMYNĖ
Klausimas:
Koks tūrėtų būti atstumas nuo kaimynų tvoros daryti šiūkšlyną-savartyną,kompostuoti medžių lapus?
AČIŪ.
Atsakymas:
Statybos techniniame reglamente STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai gyvenamieji pastatai“ nurodomi mažiausi leistini sanitariniai atstumai tik tarp statinių priklausomai nuo jų paskirties. Mažiausias leistinas atstumas tarp kompostavimo aikštelės ir automobilių saugyklos, namų ūkio pastato ir šiltnamio - 1,5 m, namo - 15 m, šachtinio šulinio – 20m.
2010-05-06

Vardas: tatjana
Klausimas:
laba diena, taip ir nesupratau nuo ko man pradet ir kur kreiptis del darbo. situacija yra tokia dabar, imonei dirbu nuo 2004 metu, 2008 04 01 isejau i dikretini, per ta laika nuo mano isejima i dikretini, direktorius pardave kazkam imone, iskilta bankruoto byla, del nesumoketu skolu vieni kitus paduoda i teisma, buvau apklausoj del imones. nesenai bendradarbe pasake kad dabartinis imones direktorius sedi kaleime.kur randasi imones buveine nieks neranda, net tardytojai. 2010 05 25 mano vaikui sukaks 2 metai, noreciau eit jau dirbt, bet kaip iseit is imones nezinau, nezinau kas mane atleis is darbo, ka man toliau daryt. gal galetumet pasakyti kur man kreiptis ar nuo ko pradet? aciu
 
Atsakymas:
Jeigu įmonė, kurioje dirbote buvo parduota kitai įmonei, vadinasi, ta įmonė turėjo perimti visus buvusios įmonės įsipareigojimus, tarp kurių turėjo būti aptarti ir įsipareigojimai darbuotojams. Todėl, jei tuo metu kai Jūsų buvęs darbdavys, kaip teigiate pardavė įmonė, ir Jums nieko nepranešė dėl darbo santykių keitimo ar nutraukimo, manytina,kad Jūsų darbo santykiai turi būti tęsiami naujojoje įmonėje, kadangi auginate vaiką iki trejų metų ir turite socialinę garantiją.
Tačiau, jeigu įmonei yra iškelta bankroto byla, turi būti ir teismo paskirtas įmonės administratorius, kuris atstovauja įmonę viso bankroto metu, turi atsiskaityti su įmonės kreditoriais ir užbaigti visą įmonės veiklą. Pažymėtina, kad įmonės darbuotojai yra taip pat kreditoriai, kurie laikytini pirmos eilės kreditoriais ir jų reikalavimai dėl darbo užmokesčio ir išeitinių išmokų tenkinami pirmąją eile. Todėl turite (patartina) raštu kreiptis į paskirtą tos įmonės administratorių dėl darbo santykių nutraukimo įforminimo. Įmonės administratorius turi spręsti klausimą dėl darbo sutarties nutraukimo ir atsiskaitymo, nes Jums priklausytų išeitinės išmokos.
Dėl įmonės buveinės - įmonės buveinės adreso reikėtų pabandyti ieškoti per viešąjį Juridinių asmenų registrą www.registrucentras.lt. Šiame registre yra skelbiama visa informacija apie įmones ir yra nurodomi visi įmonės rekvizitai. Registre nurodytų įmonės adresu ir siųskite prašymą (geriausiai registruotų laišku) įmonės administratoriui, prašydama spręsti darbo sutarties nutraukimo įforminimo klausimą ir atsiskaitymą. Prašyme dėl darbo santykių, neformuluokite prašymo kaip atleidimo iš darbo, nes įmonės administratorius galės manyti, jog norite nutraukti darbo sutartį savo noru, tokiu atveju Jums nepriklausys išeitinės išmokos, kurios Jums bet kokiu atveju priklauso.
2010-05-06

Vardas: gyventoja
Klausimas:
Sveiki. Kas ir kada sutvarkis statybines atliekas,blokus,esančius prie P.Širvio g.36 daugabučio? Baisu į šią netvarką žiūrėti.
Atsakymas:
Jei teisingai suprantame, tai klausiate apie gyvenamojo namo pamatus, esančius Taikos g. 12, Zarasuose. Jei taip, tai minėtas gyv. namas (nebaigta statyba) privatizuotas viešo aukciono būdu, o statybos (griovimo) darbai vykdyti be leidimo. Apie tai informuotas Utenos rajono policijos komisariato kriminalinės policijos komisariato kriminalinės policijos skyrius. Asmuo, neteisėtai vykdęs statybos (griovimo) darbus nustatytas, jam pradėta administracinė teisena. Asmeniui, vykdančiam darbus be leidimo, surašyti statybos (griovimo) sustabdymo ir savavališkos statybos (griovimo) aktai.
2010-05-05

Vardas: Del ilumos butuose
Klausimas:
Laba diena, gyvename Nėries g. 57 name, mūsų butuose labai karšta, pastoviai kaitinami radiatoriai. Kreipėmės į Šilumos tinklus, kad sureguliuotų šilumą, bet jie atsakė, jog neturi raktų nuo paskirstymo dėžės. Mes bandėm klausinėt kaimynų, kas tuos raktus turi, pasirodo ten renkasi jaunimas, kurie įsistatė savas spynas ir niekam neduoda raktų. Ką mums daryti. Butuose karšta, baisu, kiek reiks mokėt už šilumą. Šilumos tinklų darbuotojai skundžiasi, kad ir jiems nieks neduoda raktų. Mums irgi neduodan et nežinom, kas juos turi. Kas turi surast raktus ir sureguliuot šilumą?
Atsakymas:
Nėries g. 57 namo C ir D korpusuose gyvena Zarasų rajono savivaldybės socialinio būsto nuomininkai. Šie du korpusai turi vieną šilumos punktą. Kadangi socialinio būsto nuomininkai ne visi tvarkingi ir nesirūpina savo nuomojamomis patalpomis, tai vis iškyla problemų dėl rūsio įėjimo durų užrakinimo. AB "Panevėžio energija" Zarasų šilumos tinklų rajono darbuotojai šiuo metu turi raktus nuo rūsio įėjimo durų ir gali patekti į šilumos punktą. Raktais nuo bendro naudojimo patalpų, t.y. rūsio įėjimo durų turi rūpintis patys namo gyventojai.
2010-05-05

Vardas: Sigitas
Klausimas:
Laba diena, kodel atnajintame svivaldybes laikrastyje neliko skyrelio Gyventoju skelbimai ?
Atsakymas:
Atnaujintoje Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje skilties „Gyventojų skelbimai" šiuo metu nėra. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus nėra imperatyvios normos, nustatančios tokios skilties buvimo savivaldybių internetinėse svetainėse būtinumą. Senojoje Zarasų rajono savivaldybės svetainėje skiltis „Gyventojų skelbimai" egzistavo, tačiau dalis asmenų suteikta galimybe skelbti skelbimus piktnaudžiavo: skelbė informaciją, kurios turinys prieštaravo gerai moralei ar įstatymais nustatytai tvarkai, naudojo programinę įrangą, skirtą užpildyti skiltį nepageidaujamo turinio skelbimais. Dėl šių priežasčių skilties „Gyventojų skelbimai" administravimas reikalaudavo daug žmogiškųjų išteklių, keldavo grėsmę svetainės saugumui. Į visa tai atsižvelgus nuspręsta šios skilties atsisakyti.
Gyventojai, norintys skelbti skelbimus internete, gali naudotis kitų Zarasų, Utenos ar Lietuvos internetinių puslapių teikiamomis paslaugomis.
2010-05-05

Vardas: jonas
Klausimas:
Kodėl interneto svetainės skyrius ,,Savivalda,, struktūra ir kontaktai praktiškai neveikiantis. Negalima atidaryti nei tarybos nei administracijos struktūros, nėra jokių tarybos narių bei kitų savivaldybininkų kontaktinių telefonų, elektroninio pašto adresų?
Atsakymas:
Informuojame Jus, kad šiuo metu vyksta Zarasų rajono savivaldybės internetinės svetainės atnaujinimo darbai. Informacinės dalys yra pildomos, šalinami techniniai nesklandumai. Šiuo metu internetinės svetainės skyriaus „Struktūra ir kontaktai“ srities „Savivalda“ informacinėje dalyje „Struktūra ir kontaktai“ yra pateikiama neinteraktyvi schema, kuria siekiama atskleisti vietos savivaldoje susiklosčiusius subordinacijos ryšius. Ateityje planuojama schemą paversti interaktyvia. Kad būtų užtikrinti Jūsų teisėti interesai - pateiktieji tarybos narių elektroninio pašto adresai bei telefonai yra skelbiami internetinės svetainės skyriaus „Struktūra ir kontaktai“ srities „Savivalda“ informacinėje dalyje „Taryba“ (spustelėjus čia automatiškai pateksite į minimą informacinę dalį). Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų bei darbuotojų kontaktiniai duomenys pateikiami internetinės svetainės skyriaus „Struktūra ir kontaktai“ srityje „Administracija“.
2010-04-23

Vardas: zarasuete
Klausimas:
Laba diena
Tokia situacija , as su vyru issiskyrusi jau labai seniai , taciau priversti gyventi vienam bute, du kambariai mano su dukra, vienas jo.Zinau ,kad jam gresia anstoliai,ar gali but taip ,kad konfiskuos ir mano turta, nes cia pas ji beveik nieko nera. bijau todel, kad nera jokio rastisko turto pasidalinimo dokumento. kaip as irodysiu, kad tai mano daiktai.....Aciu labai ,jei atsakysit.
Atsakymas:
Jeigu butas yra abiejų Jūsų nuosavybė, tuomet reikia butą padalinti ir atskirti Jūsų turto dalį, tenkančią šiame bute Jums, nuo vyro turto dalies. Tuomet anstoliai neturės teisinio pagrindo daryti išieškojimus iš Jūsų turto dalies. Jeigu esate abu su buvusiu sutuoktiniu buto savininkai, butą galite pasidalinti taikiu būdu sutartimi, nusprendę kokia turto dalis kam priklauso. Tokią sutartį patvirtinę notariškai. Jeigu dėl buto dalių kyla ginčas kreipkitės į teismą su ieškinio pareiškimu dėl buto atidalijimo.
2010-04-23

Vardas: mija
Klausimas:
laba toks klausimelis vyras yra skolingas anstolem siou metu jis nedirba as taipat turiu neigalumo pazimejima seima nemaza 7 zmones turiu broli kuris man labai padeda dabar jis uzsenija ir nori mano vaikam atsiusti pinigu i mano saskaita ar anstolie gali is mano saskaitos paimti pinigus .
Atsakymas:
Jeigu vyras neturi pajamų ir turto iš kurio antstolis galėtų vykdyti išieškojimus, tuomet išieškojimai vykdomi iš viso šeimos turto, kurį gali sudaryti pajamos ir bet koks turtas. Todėl, jei vyras neturi nei turto, nei pajamų ir antstolis išieškojimo vykdymą jau nukreipė į Jūsų bendrą šeimos turtą ir areštavo visas bankuose esančias sąskaitas, t.y., tiek Jūsų vyro, tiek Jūsų pačios, tuomet antstolis matydamas pinigų įplaukas į areštuotas sąskaitas gali juos nurašyti skoloms padengti. Tačiau, jei Jūsų sąskaita nėra areštuota, antstolis negali nurašyti pinigų. Tai galite sužinoti banke, kuriame turite sąskaitą.
2010-04-22

Vardas: Petras
Klausimas:
Laba diena , labai domina toks klausimas žvirkelis esantis Degučių kaime yra labai duobėtas , nesutvarkytas , įdomu pas ką kreiptis dėl kelio remonto ? Seniunija šiuo keliu nesidomi , įdomu kam jis priklauso ir kas turėtu juo rūpintis , gal kaip visada ,
patys gyventojai !?
Atsakymas:
Iš klausimo sunku spręsti, apie kurį Degučių kaimo kelią ar gatvę su žvyro danga yra kalbama. Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir (ar) fiziniams asmenims. Vietinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros užsakovo funkcijas vykdo jų savininkai ir (ar) valdytojai. Sužinoti, kam priklauso kelias, galite Degučių seniūnijoje. Jei tai yra rajono Savivaldybei priklausantis žvyrkelis, seniūnas Jums atsakys, kodėl šio kelio priežiūrai ar taisymui neskiriamos lėšos.
2010-04-21

« 1 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: