2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Noriu pasidomėt kada pagaliau bus sutvarkyta Donelaičio gatvės bala? Nes po lietaus vėl tyvūliuos vandenynas..Kita:kodėl daugumai gatvių pravedė vietinę kanalizaciją ir vandentiekį, o Donelaičio gatvę apėjo?Kas per gudrumas ir betvarkė?
Atsakymas:
Šiais metais bus parengtas Zarasų miesto K. Donelaičio gatvės atkarpos nuo Smėlynės g. iki Šiaulių g. rekonstrukcijos projektas, kuriame bus sprendžiama ne tik paviršinio vandens nuvedimo problema, bet ir numatytas vandentiekio bei buitinių nuotekų kanalizacijos įrengimas.
2008 - 2009 m. įgyvendinant Neries upės baseino investicinės programos I etapo projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Zarasuose“, ES Sanglaudos fondo paramos ir rajono Savivaldybės lėšomis įrengti:
  • nuotekų tinklai Zarasų m. Palaukės, Savanorių, Kauno, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse, Sarakiškės kaime;
  • vandentiekio tinklai Zarasų m. Turmanto gatvėje;
  • vandentiekio ir nuotekų tinklai Zarasų m. Žemaitės, J. Gruodžio, MalÅ«no, Birutės;
  • siurblinės Zarasų m. Vilniaus, MalÅ«no, Taikos, Kauno gatvėse, Sarakiškės kaime.
Ribotos finansinės galimybės neleidžia įrengti trÅ«kstamą inžinerinę infrastruktÅ«rą vienu metu visose miesto gatvėse. Vandentiekio ir nuotekų tinklų šiuo metu dalinai įrengti arba jų dar iš viso nėra ne tik Zarasų miesto K. Donelaičio gatvėje, bet ir Birutės, Šaulių, Šaltupės, Aušros, Griežto, Pakalnės, Bajorų, E. Pliaterytės ir kitose gatvėse bei daugelyje skersgatvių.
2010-05-17

Vardas: Gyventojas
Klausimas:
Klausimas, kada bus išvalyta nuo žiemos smėlio Savanorių g. dalis, kuri prasideda nuo sankryžos su Vilniaus gatve ir tęsiasi iki garažų bendrijos. Smėlis šioje dalyje buvo tik sušluotas į kelkrašÄius ir paliktas, o visame mieste gatvės lyg ir iššluotos. Penktadieniais, kai visi važiuoja į turgų neįmanoma apsisaugoti nuo dulkių. Prašome atsakyti, nes šis klausimas jau buvo užduotas.
Atsakymas:
Savanorių gatvė sutvarkyta 2010-05-07, smėlis išvežtas.
2010-05-17

Vardas: nesvarbu
Klausimas:
kodėl zarasuose niekas netvarko pakrančių?ar malonu maudytis užterštame vandenyje? Nesuprantu jei nieks iš jÅ«sų savyvaldybes ar kaskokių žmoniu nežino ką reiškia maudytis ežere arba upėje tai kam išviso jÅ«s juos saugote? tiesiog galite paimti ir zarasus paversti užterštu miestu!!!
Atsakymas:
Zarasuose yra įrengtos maudyklos prie Zaraso ir Zarasaičio ežerų, pagal galimybes tvarkomos ir kitos pakrantės.
2010-05-12

Vardas: Vairotojas
Klausimas:
Skaitau atsakymus i pateiktus klausimus;apiesugadintus kelius Misku uredijos ir SENIUNIJOS bejegios kodelIgnalinos rajone Rokiskio rajone neleidziama vaziuoti per polaidi,reikia gauti leidima.Mes manome kad Misku uredas konservatoriu vadas o valdzia rajone taip pat koncervatoriaiVARNA -VARNAI AKIES NEKERTA?
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms. Ä®statyme taip pat numatyta galimybė kelio savininkui Vyriausybės nustatyta tvarka laikinai apriboti, nutraukti eismą ar uždaryti kelią dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali bÅ«ti sugadintas kelias. Ne vienas rajono seniÅ«nas bandė pasinaudoti šia įstatymo suteikta teise, bet, net ir įrengus sunkiasvorio transporto eismą draudžiančius ženklus, jų nepaiso vietinius kelius gadinantys miškovežių, statybinio transporto, galingų visureigių vairuotojai. Patraukti šiuos asmenis administracinėn atsakomybėn yra sudėtinga, nes ne visada pakanka tiesioginių jų kaltės įrodymų. Todėl laikinai apriboti eismą ar uždaryti kelią faktiškai įmanoma tik jį perkasus arba įrengus neišardomas užtvaras. Tai yra papildomų lėšÅ³ reikalaujantis darbas. Be to, toks apribojimas neleistų keliu pravažiuoti ne tik pažeidėjams, bet ir kitiems turintiems tokią teisę eismo dalyviams.
2010-05-12

Vardas: AÅ¡
Klausimas:
Ar yra Zarasuose vieta, kur surenkama sena buitinė technika. Pvz. senas kompiuteris.
Atsakymas:
Didelių ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėje Statybininkų g. 11, Zarasuose.
2010-05-10

Vardas: Inga
Klausimas:
Kur ir kokiu budu Zarasu miesto gyventojai gali duoti pasiulymus Zarasu miesto vystymui ir gerinimui ir kaip jie bus informuoti apie pasiulymu igyvendinima?

Labiausiai domina, ar Zarasuose bus:
1)statomas bent jau mini akvaparkas (tai geriausiai reprezentuotu ezeru krasta) ,
2) kalnu slidinejimo trasa (Maguciu kalnas - idealiai tam tinkanti vieta, Smetonos laikais cia buvo tramplynas)?
Sie du objektai labai paklausus Lietuvoje. Druskininkai, Ignalina ,,perpildyti", ar ne laikas Zarasams tureti savo akvaparka ir baseina?
Be to, tai paskatintu verslo pletra (restoranai, kavines, viesbuciai), butu sukurta nauju darbo vietu.
3) Ar Zarasu miesto valdzia gali oficialiai siulyti ir deretis del siu projektu potencialiems investuotojams?
Pvz., Druskininkuose investaves Lubys. Ar jam galima butu pasiulyti investuoti i Zarasu akvaparka?
Kaune bus rengiamas slidinejimo kalnas: privatus investorius investuoja i pati kalna, savivaldybe i infrastruktura.
Atsakymas:
Labai atsiprašome dėl vėlavimo atsakyti į JÅ«sų klausimus. Ä® pateiktus klausimus atsakome iš eilės:
 
1. PasiÅ«lymus Zarasų miesto vystymui ir gerinimui gyventojai gali teikti atvykę į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir plėtros skyrių, 206, 210 kab., taip pat el. paštu [email protected], telefonu 8-385-37144.
2. Nedidelės apimties atviras vandens pramogų parkas planuojamas prie Zarasaičio ežero esančiame paplÅ«dimyje. Jau pateikta paraiška ES paramai gauti šiam projektui įgyvendinti.
3. Kalnų slidinėjimo trasas nuo Magučių tikrai planuojama įrengti. Šiuo metu rengiamas teritorijos detalusis planas, kurį parengus ne tik bus suplanuotas kompleksiškas teritorijos vystymas, bet taip pat suformuoti sklypai privatiems investuotojams viešbučiams restoranams, kitai turizmo infrastruktÅ«rai kurti.
4. Savivaldybė gali konsultuotis su privačiais investuotojais dėl investavimo galimybių, tačiau sprendimas dėl investavimo priimamas viešo konkurso bÅ«du (sklypo nuoma ar pan.). BÅ«tina pažymėti, kad su investuotojais kalbėti verta tik tada, jei turime ką konkrečiai pasiÅ«lyti, t.y. kai jau suformuoti komercinės paskirties sklypai, dėl konkrečių objektų (pastatų) vystymo. Šiandien neturime nė vieno panašaus objekto, kuris bÅ«tų patrauklus investuotojams. Be to, nė vienas investuotojas nenori bÅ«ti pirmas, kadangi paprastai investicijos ilgai neatsiperka, nes užtrunka, kol susiformuoja klientų srautai. Todėl pastaraisiais metais savivaldybė ypač didelį dėmesį skiria investicijoms į viešÄ…ją turizmo infrastruktÅ«rą, kad mÅ«sų miestas taptų patrauklesnis ne tik gyventojams, bet ir investuotojams.
 
Tikimės, kad bent iš dalies atsakėme į JÅ«sų klausimus. Visuomet laukiame pasiÅ«lymų miesto vystymui!
2010-05-10

Vardas: bagira
Klausimas:
Norėčiau paklausti kur kaime kreiptis dėl kanalizacijos šulinių? Kad pažiÅ«rėtu kur ten užsikimše.
Atsakymas:
Galite kreiptis į UAB ,,Zarasų vandenys", tel. (8 385) 51 672, (8 385) 51 895.
2010-05-10

Vardas: gyventoja
Klausimas:
Noreciau paklausti.Ar kada nors numatyta sutvarkyti katilines kamina,nes sia ziema mikrorajone nebuvo imanoma isleisti vaiku i kiema.Nemanau kad ir jus to nepastebejote.
Atsakymas:
2009 metais AB „Panevėžio energija“ skirtas finansavimas 3 500 tÅ«kst. Lt iš Europos Sąjungos lėšÅ³ Zarasų rajoninės katilinės modernizavimui. Dar 3 500 tÅ«kst. Lt prie projekto įgyvendinimo prisidės bendrovė. Projekto esmė - įrengti 4 MW galios medžio atliekomis kÅ«renamą vandens šildymo katilą ir 1,3 MW galios ekonomaizerį. Projekto tiesioginis tikslas - modernizuoti Zarasų RK, sudaryti sąlygas keisti naudojamą kurą į biomasę. Projekto įgyvendinimo metu bus parengti projektavimo dokumentai, atliekami statybos - montavimo darbai, sumontuotas ir išbandytas 4 MW vandens šildymo katilas ir 1,3 MW ekonomaizeris. Po rekonstrukcijos katilinėje bus įrengtas naujas kaminas atitinkantis visus gamtosauginius reikalavimus ir neteršiantis aplinkos. Šiuo metu AB ,,Panevėžio energija“ kartu su rangovais rengia darbo projektą, neužilgo bus pradėti rekonstravimo darbai.
2010-05-06

Vardas: KAIMYNĖ
Klausimas:
Koks tÅ«rėtų bÅ«ti atstumas nuo kaimynų tvoros daryti šiÅ«kšlyną-savartyną,kompostuoti medžių lapus?
AČIŪ.
Atsakymas:
Statybos techniniame reglamente STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai gyvenamieji pastatai“ nurodomi mažiausi leistini sanitariniai atstumai tik tarp statinių priklausomai nuo jų paskirties. Mažiausias leistinas atstumas tarp kompostavimo aikštelės ir automobilių saugyklos, namų Å«kio pastato ir šiltnamio - 1,5 m, namo - 15 m, šachtinio šulinio – 20m.
2010-05-06

Vardas: tatjana
Klausimas:
laba diena, taip ir nesupratau nuo ko man pradet ir kur kreiptis del darbo. situacija yra tokia dabar, imonei dirbu nuo 2004 metu, 2008 04 01 isejau i dikretini, per ta laika nuo mano isejima i dikretini, direktorius pardave kazkam imone, iskilta bankruoto byla, del nesumoketu skolu vieni kitus paduoda i teisma, buvau apklausoj del imones. nesenai bendradarbe pasake kad dabartinis imones direktorius sedi kaleime.kur randasi imones buveine nieks neranda, net tardytojai. 2010 05 25 mano vaikui sukaks 2 metai, noreciau eit jau dirbt, bet kaip iseit is imones nezinau, nezinau kas mane atleis is darbo, ka man toliau daryt. gal galetumet pasakyti kur man kreiptis ar nuo ko pradet? aciu
 
Atsakymas:
Jeigu įmonė, kurioje dirbote buvo parduota kitai įmonei, vadinasi, ta įmonė turėjo perimti visus buvusios įmonės įsipareigojimus, tarp kurių turėjo bÅ«ti aptarti ir įsipareigojimai darbuotojams. Todėl, jei tuo metu kai JÅ«sų buvęs darbdavys, kaip teigiate pardavė įmonė, ir Jums nieko nepranešÄ— dėl darbo santykių keitimo ar nutraukimo, manytina,kad JÅ«sų darbo santykiai turi bÅ«ti tęsiami naujojoje įmonėje, kadangi auginate vaiką iki trejų metų ir turite socialinę garantiją.
Tačiau, jeigu įmonei yra iškelta bankroto byla, turi bÅ«ti ir teismo paskirtas įmonės administratorius, kuris atstovauja įmonę viso bankroto metu, turi atsiskaityti su įmonės kreditoriais ir užbaigti visą įmonės veiklą. Pažymėtina, kad įmonės darbuotojai yra taip pat kreditoriai, kurie laikytini pirmos eilės kreditoriais ir jų reikalavimai dėl darbo užmokesčio ir išeitinių išmokų tenkinami pirmąją eile. Todėl turite (patartina) raštu kreiptis į paskirtą tos įmonės administratorių dėl darbo santykių nutraukimo įforminimo. Ä®monės administratorius turi spręsti klausimą dėl darbo sutarties nutraukimo ir atsiskaitymo, nes Jums priklausytų išeitinės išmokos.
Dėl įmonės buveinės - įmonės buveinės adreso reikėtų pabandyti ieškoti per viešÄ…jį Juridinių asmenų registrą www.registrucentras.lt. Šiame registre yra skelbiama visa informacija apie įmones ir yra nurodomi visi įmonės rekvizitai. Registre nurodytų įmonės adresu ir siųskite prašymą (geriausiai registruotų laišku) įmonės administratoriui, prašydama spręsti darbo sutarties nutraukimo įforminimo klausimą ir atsiskaitymą. Prašyme dėl darbo santykių, neformuluokite prašymo kaip atleidimo iš darbo, nes įmonės administratorius galės manyti, jog norite nutraukti darbo sutartį savo noru, tokiu atveju Jums nepriklausys išeitinės išmokos, kurios Jums bet kokiu atveju priklauso.
2010-05-06

« 1 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?