2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Klausiate - atsakome
Vardas: gyventoja
Klausimas:
Sveiki. Kas ir kada sutvarkis statybines atliekas,blokus,esančius prie P.Širvio g.36 daugabučio? Baisu į šią netvarką žiÅ«rėti.
Atsakymas:
Jei teisingai suprantame, tai klausiate apie gyvenamojo namo pamatus, esančius Taikos g. 12, Zarasuose. Jei taip, tai minėtas gyv. namas (nebaigta statyba) privatizuotas viešo aukciono bÅ«du, o statybos (griovimo) darbai vykdyti be leidimo. Apie tai informuotas Utenos rajono policijos komisariato kriminalinės policijos komisariato kriminalinės policijos skyrius. Asmuo, neteisėtai vykdęs statybos (griovimo) darbus nustatytas, jam pradėta administracinė teisena. Asmeniui, vykdančiam darbus be leidimo, surašyti statybos (griovimo) sustabdymo ir savavališkos statybos (griovimo) aktai.
2010-05-05

Vardas: Del ilumos butuose
Klausimas:
Laba diena, gyvename Nėries g. 57 name, mÅ«sų butuose labai karšta, pastoviai kaitinami radiatoriai. Kreipėmės į Šilumos tinklus, kad sureguliuotų šilumą, bet jie atsakė, jog neturi raktų nuo paskirstymo dėžės. Mes bandėm klausinėt kaimynų, kas tuos raktus turi, pasirodo ten renkasi jaunimas, kurie įsistatė savas spynas ir niekam neduoda raktų. Ką mums daryti. Butuose karšta, baisu, kiek reiks mokėt už šilumą. Šilumos tinklų darbuotojai skundžiasi, kad ir jiems nieks neduoda raktų. Mums irgi neduodan et nežinom, kas juos turi. Kas turi surast raktus ir sureguliuot šilumą?
Atsakymas:
Nėries g. 57 namo C ir D korpusuose gyvena Zarasų rajono savivaldybės socialinio bÅ«sto nuomininkai. Šie du korpusai turi vieną šilumos punktą. Kadangi socialinio bÅ«sto nuomininkai ne visi tvarkingi ir nesirÅ«pina savo nuomojamomis patalpomis, tai vis iškyla problemų dėl rÅ«sio įėjimo durų užrakinimo. AB "Panevėžio energija" Zarasų šilumos tinklų rajono darbuotojai šiuo metu turi raktus nuo rÅ«sio įėjimo durų ir gali patekti į šilumos punktą. Raktais nuo bendro naudojimo patalpų, t.y. rÅ«sio įėjimo durų turi rÅ«pintis patys namo gyventojai.
2010-05-05

Vardas: Sigitas
Klausimas:
Laba diena, kodel atnajintame svivaldybes laikrastyje neliko skyrelio Gyventoju skelbimai ?
Atsakymas:
Atnaujintoje Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje skilties „Gyventojų skelbimai" šiuo metu nėra. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus nėra imperatyvios normos, nustatančios tokios skilties buvimo savivaldybių internetinėse svetainėse bÅ«tinumą. Senojoje Zarasų rajono savivaldybės svetainėje skiltis „Gyventojų skelbimai" egzistavo, tačiau dalis asmenų suteikta galimybe skelbti skelbimus piktnaudžiavo: skelbė informaciją, kurios turinys prieštaravo gerai moralei ar įstatymais nustatytai tvarkai, naudojo programinę įrangą, skirtą užpildyti skiltį nepageidaujamo turinio skelbimais. Dėl šių priežasčių skilties „Gyventojų skelbimai" administravimas reikalaudavo daug žmogiškųjų išteklių, keldavo grėsmę svetainės saugumui. Ä® visa tai atsižvelgus nuspręsta šios skilties atsisakyti.
Gyventojai, norintys skelbti skelbimus internete, gali naudotis kitų Zarasų, Utenos ar Lietuvos internetinių puslapių teikiamomis paslaugomis.
2010-05-05

Vardas: jonas
Klausimas:
Kodėl interneto svetainės skyrius ,,Savivalda,, struktÅ«ra ir kontaktai praktiškai neveikiantis. Negalima atidaryti nei tarybos nei administracijos struktÅ«ros, nėra jokių tarybos narių bei kitų savivaldybininkų kontaktinių telefonų, elektroninio pašto adresų?
Atsakymas:
Informuojame Jus, kad šiuo metu vyksta Zarasų rajono savivaldybės internetinės svetainės atnaujinimo darbai. Informacinės dalys yra pildomos, šalinami techniniai nesklandumai. Šiuo metu internetinės svetainės skyriaus „StruktÅ«ra ir kontaktai“ srities „Savivalda“ informacinėje dalyje „StruktÅ«ra ir kontaktai“ yra pateikiama neinteraktyvi schema, kuria siekiama atskleisti vietos savivaldoje susiklosčiusius subordinacijos ryšius. Ateityje planuojama schemą paversti interaktyvia. Kad bÅ«tų užtikrinti JÅ«sų teisėti interesai - pateiktieji tarybos narių elektroninio pašto adresai bei telefonai yra skelbiami internetinės svetainės skyriaus „StruktÅ«ra ir kontaktai“ srities „Savivalda“ informacinėje dalyje „Taryba“ (spustelėjus čia automatiškai pateksite į minimą informacinę dalį). Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų bei darbuotojų kontaktiniai duomenys pateikiami internetinės svetainės skyriaus „StruktÅ«ra ir kontaktai“ srityje „Administracija“.
2010-04-23

Vardas: zarasuete
Klausimas:
Laba diena
Tokia situacija , as su vyru issiskyrusi jau labai seniai , taciau priversti gyventi vienam bute, du kambariai mano su dukra, vienas jo.Zinau ,kad jam gresia anstoliai,ar gali but taip ,kad konfiskuos ir mano turta, nes cia pas ji beveik nieko nera. bijau todel, kad nera jokio rastisko turto pasidalinimo dokumento. kaip as irodysiu, kad tai mano daiktai.....Aciu labai ,jei atsakysit.
Atsakymas:
Jeigu butas yra abiejų JÅ«sų nuosavybė, tuomet reikia butą padalinti ir atskirti JÅ«sų turto dalį, tenkančią šiame bute Jums, nuo vyro turto dalies. Tuomet anstoliai neturės teisinio pagrindo daryti išieškojimus iš JÅ«sų turto dalies. Jeigu esate abu su buvusiu sutuoktiniu buto savininkai, butą galite pasidalinti taikiu bÅ«du sutartimi, nusprendę kokia turto dalis kam priklauso. Tokią sutartį patvirtinę notariškai. Jeigu dėl buto dalių kyla ginčas kreipkitės į teismą su ieškinio pareiškimu dėl buto atidalijimo.
2010-04-23

Vardas: mija
Klausimas:
laba toks klausimelis vyras yra skolingas anstolem siou metu jis nedirba as taipat turiu neigalumo pazimejima seima nemaza 7 zmones turiu broli kuris man labai padeda dabar jis uzsenija ir nori mano vaikam atsiusti pinigu i mano saskaita ar anstolie gali is mano saskaitos paimti pinigus .
Atsakymas:
Jeigu vyras neturi pajamų ir turto iš kurio antstolis galėtų vykdyti išieškojimus, tuomet išieškojimai vykdomi iš viso šeimos turto, kurį gali sudaryti pajamos ir bet koks turtas. Todėl, jei vyras neturi nei turto, nei pajamų ir antstolis išieškojimo vykdymą jau nukreipė į JÅ«sų bendrą šeimos turtą ir areštavo visas bankuose esančias sąskaitas, t.y., tiek JÅ«sų vyro, tiek JÅ«sų pačios, tuomet antstolis matydamas pinigų įplaukas į areštuotas sąskaitas gali juos nurašyti skoloms padengti. Tačiau, jei JÅ«sų sąskaita nėra areštuota, antstolis negali nurašyti pinigų. Tai galite sužinoti banke, kuriame turite sąskaitą.
2010-04-22

Vardas: Petras
Klausimas:
Laba diena , labai domina toks klausimas žvirkelis esantis Degučių kaime yra labai duobėtas , nesutvarkytas , įdomu pas ką kreiptis dėl kelio remonto ? Seniunija šiuo keliu nesidomi , įdomu kam jis priklauso ir kas turėtu juo rÅ«pintis , gal kaip visada ,
patys gyventojai !?
Atsakymas:
Iš klausimo sunku spręsti, apie kurį Degučių kaimo kelią ar gatvę su žvyro danga yra kalbama. Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir (ar) fiziniams asmenims. Vietinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiÅ«ros užsakovo funkcijas vykdo jų savininkai ir (ar) valdytojai. Sužinoti, kam priklauso kelias, galite Degučių seniÅ«nijoje. Jei tai yra rajono Savivaldybei priklausantis žvyrkelis, seniÅ«nas Jums atsakys, kodėl šio kelio priežiÅ«rai ar taisymui neskiriamos lėšos.
2010-04-21

Vardas: uzsenietis
Klausimas:
Aatvaziavau aplankiti mirusius Aleiniku kapinese ,nes ligiam keli masina uzklimpo ,sugadintas kelias ,samdiau traktoriu ,zmones sako kaip kirto miska taip ir paliko ,o kur ziuri seniunas NETVARKA MIELEIJ/
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms. Ä®statyme taip pat numatyta galimybė kelio savininkui Vyriausybės nustatyta tvarka laikinai apriboti, nutraukti eismą ar uždaryti kelią dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali bÅ«ti sugadintas kelias. Ne vienas rajono seniÅ«nas bandė pasinaudoti šia įstatymo suteikta teise, bet, net ir įrengus sunkiasvorio transporto eismą draudžiančius ženklus, jų nepaiso vietinius kelius gadinantys miškovežių, statybinio transporto, galingų visureigių vairuotojai. Patraukti šiuos asmenis administracinėn atsakomybėn yra sudėtinga, nes nevisada pakanka tiesioginių jų kaltės įrodymų. Todėl laikinai apriboti eismą ar uždaryti kelią faktiškai įmanoma tik jį perkasus arba įrengus neišardomas užtvaras. Tai yra papildomų lėšÅ³ reikalaujantis darbas. Be to, toks apribojimas neleistų keliu pravažiuoti ne tik pažeidėjams, bet ir kitiems turintiems tokią teisę eismo dalyviams.
2010-04-21

Vardas: smalsuole
Klausimas:
laba diena,gal galite pasakyti,kas bus prie zarasu viesosios bibliotekos,prie ezero parkelyje?
Atsakymas:
2004 metais buvo patvirtintas Zarasų viešosios bibliotekos žemės sklypo detalusis planas. Ä® šÄ¯ sklypą yra įtraukta ir Zarasaičio ežero pakrantės dalis. Žemė skirta naudoti visuomenės poreikiams. Yra galimybė suprojektuoti ir įrengti parką, sukurti patrauklią rekreacinę teritoriją bibliotekos lankytojams, vietos gyventojams bei turistams. Parko veiklos idėjai pritarė Zarasų rajono vaikai ir jaunimas. Organizuotas eskizų konkursas ,,Kaip aš įsivaizduoju bibliotekos parką". Jaunimas pateikė įvairių minčių, požiÅ«rių, idėjų. Visoms idėjoms įgyvendinti reikia parengti parko sutvarkymo projektą ir jį įgyvendinti.
2010-04-19

Vardas: Pasipyktinusi mama.
Klausimas:
mano vaikas lanko Zarasų meno mokykla, važinėja į koncertus ir mums reikia mokėti už tuos koncertus, kodėl meno mokykla ar savivaldybė nekompensuoja? Ar bent jau galėtu turėti savo autobusiuką.
Atsakymas:
2010 metais ženkliai sumažėjo Zarasų meno mokyklos biudžetas. Stengiantis išlaikyti bent minimalų ugdymo turinį, meno mokyklos administracija suderinusi su mokyklos taryba nusprendė nekompensuoti nei konkurso dalyvio mokesčio, nei mokinio kelionės į konkursą išlaidų. Mokinio gebėjimai rengiantis ir dalyvaujant konkursuose tobulėja, tačiau dalyvavimas renginiuose neprivalomas.
2010-04-16

« 1 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?