2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: mija
Klausimas:
laba toks klausimelis vyras yra skolingas anstolem siou metu jis nedirba as taipat turiu neigalumo pazimejima seima nemaza 7 zmones turiu broli kuris man labai padeda dabar jis uzsenija ir nori mano vaikam atsiusti pinigu i mano saskaita ar anstolie gali is mano saskaitos paimti pinigus .
Atsakymas:
Jeigu vyras neturi pajamų ir turto iš kurio antstolis galėtų vykdyti išieškojimus, tuomet išieškojimai vykdomi iš viso šeimos turto, kurį gali sudaryti pajamos ir bet koks turtas. Todėl, jei vyras neturi nei turto, nei pajamų ir antstolis išieškojimo vykdymą jau nukreipė į Jūsų bendrą šeimos turtą ir areštavo visas bankuose esančias sąskaitas, t.y., tiek Jūsų vyro, tiek Jūsų pačios, tuomet antstolis matydamas pinigų įplaukas į areštuotas sąskaitas gali juos nurašyti skoloms padengti. Tačiau, jei Jūsų sąskaita nėra areštuota, antstolis negali nurašyti pinigų. Tai galite sužinoti banke, kuriame turite sąskaitą.
2010-04-22

Vardas: Petras
Klausimas:
Laba diena , labai domina toks klausimas žvirkelis esantis Degučių kaime yra labai duobėtas , nesutvarkytas , įdomu pas ką kreiptis dėl kelio remonto ? Seniunija šiuo keliu nesidomi , įdomu kam jis priklauso ir kas turėtu juo rūpintis , gal kaip visada ,
patys gyventojai !?
Atsakymas:
Iš klausimo sunku spręsti, apie kurį Degučių kaimo kelią ar gatvę su žvyro danga yra kalbama. Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms, o vidaus keliai – valstybei, savivaldybėms, kitiems juridiniams ir (ar) fiziniams asmenims. Vietinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros užsakovo funkcijas vykdo jų savininkai ir (ar) valdytojai. Sužinoti, kam priklauso kelias, galite Degučių seniūnijoje. Jei tai yra rajono Savivaldybei priklausantis žvyrkelis, seniūnas Jums atsakys, kodėl šio kelio priežiūrai ar taisymui neskiriamos lėšos.
2010-04-21

Vardas: uzsenietis
Klausimas:
Aatvaziavau aplankiti mirusius Aleiniku kapinese ,nes ligiam keli masina uzklimpo ,sugadintas kelias ,samdiau traktoriu ,zmones sako kaip kirto miska taip ir paliko ,o kur ziuri seniunas NETVARKA MIELEIJ/
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos kelių įstatymas nustato, kad vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms. Įstatyme taip pat numatyta galimybė kelio savininkui Vyriausybės nustatyta tvarka laikinai apriboti, nutraukti eismą ar uždaryti kelią dėl avarijų, stichinių nelaimių, per polaidį, esant itin karštiems orams, kai dėl to gali būti sugadintas kelias. Ne vienas rajono seniūnas bandė pasinaudoti šia įstatymo suteikta teise, bet, net ir įrengus sunkiasvorio transporto eismą draudžiančius ženklus, jų nepaiso vietinius kelius gadinantys miškovežių, statybinio transporto, galingų visureigių vairuotojai. Patraukti šiuos asmenis administracinėn atsakomybėn yra sudėtinga, nes nevisada pakanka tiesioginių jų kaltės įrodymų. Todėl laikinai apriboti eismą ar uždaryti kelią faktiškai įmanoma tik jį perkasus arba įrengus neišardomas užtvaras. Tai yra papildomų lėšų reikalaujantis darbas. Be to, toks apribojimas neleistų keliu pravažiuoti ne tik pažeidėjams, bet ir kitiems turintiems tokią teisę eismo dalyviams.
2010-04-21

Vardas: smalsuole
Klausimas:
laba diena,gal galite pasakyti,kas bus prie zarasu viesosios bibliotekos,prie ezero parkelyje?
Atsakymas:
2004 metais buvo patvirtintas Zarasų viešosios bibliotekos žemės sklypo detalusis planas. Į šį sklypą yra įtraukta ir Zarasaičio ežero pakrantės dalis. Žemė skirta naudoti visuomenės poreikiams. Yra galimybė suprojektuoti ir įrengti parką, sukurti patrauklią rekreacinę teritoriją bibliotekos lankytojams, vietos gyventojams bei turistams. Parko veiklos idėjai pritarė Zarasų rajono vaikai ir jaunimas. Organizuotas eskizų konkursas ,,Kaip aš įsivaizduoju bibliotekos parką". Jaunimas pateikė įvairių minčių, požiūrių, idėjų. Visoms idėjoms įgyvendinti reikia parengti parko sutvarkymo projektą ir jį įgyvendinti.
2010-04-19

Vardas: Pasipyktinusi mama.
Klausimas:
mano vaikas lanko Zarasų meno mokykla, važinėja į koncertus ir mums reikia mokėti už tuos koncertus, kodėl meno mokykla ar savivaldybė nekompensuoja? Ar bent jau galėtu turėti savo autobusiuką.
Atsakymas:
2010 metais ženkliai sumažėjo Zarasų meno mokyklos biudžetas. Stengiantis išlaikyti bent minimalų ugdymo turinį, meno mokyklos administracija suderinusi su mokyklos taryba nusprendė nekompensuoti nei konkurso dalyvio mokesčio, nei mokinio kelionės į konkursą išlaidų. Mokinio gebėjimai rengiantis ir dalyvaujant konkursuose tobulėja, tačiau dalyvavimas renginiuose neprivalomas.
2010-04-16

Vardas: Poilsiautoja
Klausimas:
Savaitgalį praleidau nuostabiame Zarasų krašte., bet šaukštas deguto... Kelyje Zarasai - Pasodė važiuoja miškovežiai, kurie nepaiso kelio ženklų ( 7T). Bešnekant su vietiniais gyventojais, sužinojau kad tai jie daro nuolat, baigia sugadinti asfaltuotą kelio dangą. Ar vietos valdžia tai toleruoja? Sugadinti daug paprasčiau, nei nutiesti naujai.
Atsakymas:
Vietos valdžia netoleruoja nei valstybės, nei savivaldybės turto gadinimo, bet neturi galimybės priversti visus transporto eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių.
2010-04-16

Vardas: Adis
Klausimas:
Norečiau paklaust daugelio Zarasiškių mikrorajono gyventojų vardu ar bus šiemet patvarkyta Griežtas ežero maudymosi pakrantė.
Atsakymas:
Griežto pakrantė pagal galimybes bus prižiūrima - bus renkamos šiukšlės bei vasaros sezono metu nupjauta žolė.
2010-04-16

Vardas: as
Klausimas:
ar yra skiriama valstybes parama,modernizuojant nuosavus namus
Atsakymas:
Informuojame Jus, kad valstybės parama skiriama tik daugiabučiams namams modernizuoti.
 
2010-04-16

Vardas: rūta
Klausimas:
Labas vakaras, norėjau paklausti kiek laiko mokama socialinė pašalpa (apie 315lt) bedarbiams darbo biržoj atstovėjus pusė metų?
Dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad socialinė pašalpa bedarbiams, registruotiems Darbo biržoje 6 mėnesius, yra skiriama 3 mėnesiams. Po trijų mėnesių reikia atvykti į Socialinės paramos skyrių ar kreiptis į socialinius darbuotojus seniūnijose dėl pašalpos pratęsimo.
2010-04-16

Vardas: kaze
Klausimas:
man jau koktu ziureti,kaip reaguoja savivaldybes darbuotojas i kasmet rasytas pastabas apie netvarka statant autobobilius kampu i vaziuojamaja dali zarasso gatveje prie sauliu namo.simta kartu tai mato policijos pereigunai,mato pro langa ir pats vyr .inspektorius,bet jie matyt ir patys nezino jokiu taisykliu.pasiskaitykit ket 151 str.ir jums bus geda.o jus ,atsakingas uz informacijos ir klausimus,viena karta imk ir rimtai dirbk,nes as greit ateisiu pats pas tave ir pasiziuresiu,kaip tu dirbi.
Atsakymas:
Informuojame Jus, kad dėl galimų Kelių eismo taisyklių pažeidimų turėtumėte kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariatą (D. Bukonto g. 1/2, LT-32132 Zarasai).
2010-04-16

« 1 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: