2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: valdas
Klausimas: nuo kada 2010 m. prasides pievudeklaravimas
Atsakymas: Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasidės nuo 2010 m. balandžio 12 d.
2010-02-18

Vardas: as
Klausimas: laba diena,noreciau jusu paklausti kas paveldi vienisu mirusiu zmoniu turta
Atsakymas: Pagal LR civilinio kodekso 5.62 str. jei nėra įpėdinių nei pagal įstatymą, nei pagal testamentą paveldimas turtas pereina valstybei, t. y. paveldi valstybė.
2010-02-18

Vardas: mama
Klausimas: kaip sutvarkyti dokumentus, kad galėčiau padaryti namo dovanojimą dukrai kuriai dar 10 m. bet kad vėliau jai nebūtų nesusipratimų, nes nežinia kas gali atsitikti ateityja. tai kad dabar kol gyvi esame pasirūpinti jos ateitim. ir kiek tai kainuotų.
Atsakymas: Nekilnojamojo turto dovanojimo sutartis turi būti tvirtinama notaro, todėl dėl dovanojimo sutarties sudarymo kreipkitės į vietos notarą, kuris parengs visus reikiamus dokumentus, taip pat pasakys, kiek kainuos šio notarinio veiksmo atlikimas.
2010-02-18

Vardas: beprotyste
Klausimas: ar imanoma moketi uz sildyma virs 450lt. kai bute yra tik 15 laipsniu silumos ir kodel taip savivaliauja silumininkai apiplesinedami gyventojus. Kas turetu juos kontroliuoti? kada bus tvarka ir teisybe? Kur ziuri musu rajono valdzia, ar jiems geriau kai gyventojai turi kuo daugiau isiskolininmu. Juk tai pats tikriausias apiplesimas vidury baltos dienos. Atsibuskite politikai ir darykite realia tvarka Zarasuose.
Atsakymas:

    Tvarką daugiabučiuose namuose turi daryti patys daugiabučių gyvenamųjų namų savininkai, o ne valdžia. Jau daug metų daugiabučių namų savininkai raginami modernizuoti savo namus, naudotis valstybės parama ir nešvaistyti savo pinigų šilumos energijai. Pagal Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenis, labiausiai šilumos energija buvo švaistoma senuose ir prastai apšiltintuose daugiabučiuose. Ypač tai pastebima sausio mėn., kai nukritusi oro temperatūra augino šilumos energijos suvartojimą, lyginant su gruodžio mėn. Zarasuose sausio mėn. efektyviausiai šilumą vartojo K.Donelaičio g.5 (3,45 Lt/m2), S.Nėries g. 57 I k (4,82 Lt/m2), S. Nėries g. 55 (4,69 Lt/m2). Beveik du-tris kartus brangiau mokės Vytauto skg.10 (9,63 Lt/m2), Vytauto g.11 (9,39 Lt/m2), Vytauto g.14/16 (9,11 Lt/m2), S.Nėries g.49 (8,22 Lt/m2). Toks žymus šilumos energijos kainų skirtumas paaiškinamas tuo, kad vienintelis K.Donelaičio g. 5 namas dalyvavo energijos taupymo projekte ir modernizavo namo šildymo sistemą. Jeigu šio namo savininkai būtų priėmę sprendimą apšiltinti sienas, stogą, pakeisti visus langus ir duris, šilumos tiekimas šiam namui būtų dar pigesnis. S. Nėries g. 55 ir 57 namai nauji, sienų šiluminė varža atitinka reikalavimus. Net kelis kartus sumažinti išlaidas šildymui padeda daugiabučių namų renovacija. Tuo jau praktiškai įsitikino gyventojai, suskubę apšiltinti daugiabučius. Paskutiniais mėnesiais šilumos kainos Lietuvoje brango dėl gamtinių dujų, importuojamų iš Rusijos kainų. Šilumos kainos neaugo tuose miestuose, kuriuose pagrindinis kuras - vietinis biokuras. AB ,,Panevėžio energija“ kainų nedidino nuo 2009 m. liepos. Kaip informavo bendrovė, kainos nesikeis ir vasario mėnesį. 
    Išsamesnę informaciją dėl daugiabučių modernizavimo galima rasti Būsto ir urbanistikos plėtros agentūros tinklapyje: http://www.bkagentura.lt/. Taip pat kviečiame Jus dalyvauti 2010 m. kovo 16 d. 16 val. 30 min. Zarasų rajono savivaldybės Didžiojoje salėje Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros organizuojamame seminare „Daugiabučių namų modernizavimo programos naujo finansavimo modelio pristatymas“.

2010-02-18

Vardas: gyventoja
Klausimas: norėčiau sužinoti, ar privalo nuvalyti kelia jeigu nuo pagrindinio, kelio kurį valo, iki namų yra maždaug 200m.
Atsakymas:

    Mūsų rajono pagrindinius kelius, jei jie yra priskiriami valstybinės reikšmės keliams, žiemą prižiūri VĮ Utenos regiono keliai Zarasų kelių tarnyba. Vietinės reikšmės kelių priežiūra yra rajono Savivaldybės funkcija, kuri yra atliekama priklausomai nuo finansavimo galimybių. Užduotis valyti vietinės reikšmės kelius konkurso būdu parinktiems rangovams skiria atskirų seniūnijų seniūnai. Privažiavimai nuo valstybinės ar vietinės reikšmės kelių iki privačių namų valdų nepriklausomai nuo jų ilgio neprivalo būti valomi.

2010-02-17

Vardas: joana
Klausimas: Laba diena. Ankščiau gaudavau vaikui 52 lt. dabar nuėmė. Pajamos tik mano invalidumo pašalpa, vyras stovi darbo biržoje. Šeimoje iš jaunesnių liko tik vienas vaikas. Klausimas ar galiu tikėtis soc. pašalpos, ar neverta pradėti. Bus sunku vaiką mokyklon leisti, žinant kiek visko ten reikia.Kai vyras dirbo buvo lengviau.
Atsakymas: Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymas reglamentuoja, kad asmuo, (šeima) turi teisę į socialinę pašalpą, jei suaugę darbingo amžiaus šeimos nariai yra registruoti darbo biržoje 6 mėnesius bei pajamos neviršija 350 Lt (valstybės remiamų pajamų dydžio) vienam šeimos nariui per mėnesį. Jums atsakyti ar turite teisę į socialinę pašalpą negalime, nes trūksta duomenų apie Jūsų šeimą. 

Šiuo klausimu dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į Socialinės paramos skyrių, 106 kab. ar skambinti tel. (8 385) 37160. 

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Socialinės paramos mokiniams įstatymas reglamentuoja teisę į mokinių nemokamą maitinimą bei apsirūpininmą mokyklinėmis reikmenimis. 

Šiuo klausimu prašome kreiptis į Socialinės paramos skyrių 104 kab. ar skambinti tel. (8 385) 37143. 

2010-02-11

Vardas: Aiste
Klausimas: Laba diena,
praeitą savaitę mano močiutė (gyv. Salako k.) sulaukė skambučio su pasiūlymu įsigyti skaitmeninę televiziją (kadangi moteris yra senyva-įmonės pavadinimo neatsimena). Jai buvo pasiūlyta įsigyti už 200lt vienkartinį mokestį ir daugiau jokių sąlygų ir mokeščių. Buvo pasakyta, kad savivaldybė 2012metais grąžins tuos 200lt, todėl televizija, bus nemokama. Ar tikrai savivaldybė vykdo tokį projektą, kurio tikslas - gyvenvietėse įrengti skaitmenines televizijas? Ar čia blefas...
Perskaičiau Jūsų internetinę svetainę, bet nieko panašaus neradau.
Lauksiu Jūsų atsakymo, geros dienos.
Pagarbiai, Aistė
Atsakymas:

Atsakydami į Jūsų klausimą pateikiame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. sausio 20 d. publikuotą informaciją:
    "Vykdydama analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos skatinimo programą, Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui kompensuoti mažas pajamas gaunantiems asmenims išlaidas, kurios skirtos skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti. 
    Siūloma, kad šeimoms ir vienišiems asmenims, kurie gauna minimalias pajamas, valstybė kompensuotų išlaidas, patirtas įsigyjant skaitmeninės televizijos priėmimo įrangą. Kompensaciją už skaitmeninės televizijos įrangą galės gauti mažas pajamas gaunančios šeimos ir vieni gyvenantys asmenys, jei jų vidutinės pajamos atitiks įstatyme numatytą (525 Lt vienam šeimos nariui) remtinų asmenų statusą. 
    Pasak Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio, ministerija sudarys dvišales sutartis su savivaldybėmis, kurios bus atsakingos už kompensacijų skyrimą jų teritorijoje gyvenantiems asmenims. 
    Pareiškėjai, norintys gauti kompensaciją, turės pateikti prašymą dėl išlaidų, skirtų skaitmeninės televizijos įrangai įsigyti, kompensavimo ir skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos pirkimą patvirtinančius dokumentus bei duomenis apie gaunamas pajamas (jeigu besikreipiantys asmenys iki prašymo pateikimo nebuvo socialiai remtini). 
    Jei dėl kompensavimo besikreipiantys asmenys, įstatymų numatyta tvarka, jau yra pateikę pažymas socialinei pašalpai gauti ir ją gauna, papildomai duomenys apie gaunamas pajamas nebebus reikalaujami. 
    Kompensacijos už išlaidas, skirtas skaitmeninės televizijos priėmimo įrangai įsigyti, bus pradėtos teikti likus 6 mėnesiams iki galutinės analoginės antžeminės televizijos išjungimo dienos 2012 m. spalio 29 dienos."

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šiuo klausimu dvišalė sutartis su Zarasų rajono savivaldybe kolkas nėra sudaryta.

2010-02-11

Vardas: bagira
Klausimas: Laba diena.Dukra mokosi dvyliktoje klaseje,kai suejo astuoniolika metu pazymas pristateme i globos skyriu,gavome vaiko pinigus.Nuo rugsejo mokejimas nutrauktas,nors dukra mokosi.Ar gali sumoketi uz praejusius menesius.Anksciau mokedavo uz dvylika praejusiu menesiu.
Atsakymas: Socialinės paramos skyrius informuoja, kad nuo 2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinasis įstatymas (Žin., 2009, Nr. 152-6820) bei Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatų (Žin., 2009 Nr. 158-7171) pakeitimai. 

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakartotinai paaiškino, kad asmenims, įgijusiems teisę gauti išmoką iki Laikinojo įstatymo įsigaliojimo, bet jos neįgyvendinusiems, tai yra nustatyta tvarka nesikreipusiems nuo 2009 m. kovo 1 d., išmoka vaikui gali būti išmokama už laikotarpį iki 2009 m. gruodžio 31 d. 

Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į Socialinės paramos skyrių, Zarasai, Sėlių a. 22 ar paskambinti tel. (8 385) 37160.

2010-02-10

Vardas: arina
Klausimas: kiek zarasuose yra gyventoju?
Atsakymas: Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 metų duomenimis Zarasų rajone (įskaitant miestą) gyveno 20 176 gyventojai, tuo tarpu Zarasų mieste - 7640 gyventojai.
2010-02-10

Vardas: gerda
Klausimas: noriu paklaust ar kaime būtinas šunų pririšimas, nes daug palaidų šunų ir neperdraugiški, vaikai bijo vaikščiot yra aplojami. Nors ne kartą buvo skūstasi. Ačiū.
Atsakymas: Šunys turi būti laikomi pririšti arba uždaryti aplinkiniams saugiuose voljeruose.
2010-02-04

« 1 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: