2020 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: dviratininkas
Klausimas: kodel nieko nepastatote prie tos rampos daugiau, beto ja reiktu priziureti ir is jos dabar visai jokios naudos...
Pstatykite parka tikrai ne bus dideliu islaidu... Ir tada bent nebutu taip apleista ir atsirastu dauk zmoniu kurie ten vazinetu tiek rieduciais tiek dviraciais.
Atsakymas: Artimiausiu metu kurti parko prie rampos nenumatoma. Teritorija prie rampos pagal galimybes prižiūrima.
2010-01-08

Vardas: VIKIS
Klausimas: norėiau sužinoti, kodel atsakoma ne visus pateikiamus klausimus, o pasirenkama.
KLAUSIMAS (ANTRĄ KARTĄ) - kokie K. Donelaičio g. sutvarkymo planai, sankirtoje su skersgatviu? Kada išnyks iš ten marios?
Norėčiau atsakymo "Klausimai-atsakymai "skiltyje bei el. paštu.
Ačiū.
Atsakymas: Zarasų miesto K. Donelaičio gatvės atkarpoje tarp Birutės g. ir Smėlynės g. prie gyvenamųjų namų Nr. 19 ir 21 susirenka paviršinis vanduo, nes čia yra žemiausia šios gatvės atkarpos vieta. Anksčiau vanduo apsemdavo gretimų namų savininkų kiemus ir daržus, drėkino pamatus, todėl buvo sumontuotas vandens surinkimo šulinys ir paaukštinti kelkraščiai. Deja, šių priemonių nepakako, o vanduo dabar kaupiasi gatvės važiuojamojoje dalyje. Norint išspręsti susidariusią problemą, reikia šioje gatvės atkarpoje įrengti lietaus nuotekų tinklus – sumontuoti lietaus vandens surinkimo šulinėlius ir pakloti lietaus kanalizacijos vamzdynus. Reikia pažymėti, kad beveik visoje K. Donelaičio gatvėje nėra ne tik lietaus kanalizacijos, bet ir vandentiekio bei buitinės kanalizacijos tinklų. Visus šiuos inžinerinius tinklus reikėtų suprojektuoti ir įrengti kompleksiškai, tačiau dėl ribotų finansinių galimybių artimiausiu metu to padaryti negalėsime.
2010-01-05

Vardas: Lina
Klausimas: Ar, mazinant etatus mokykloje, direktorius vienas gali nuspresti, kokius etatus reikia panaikinti,mazinti? Ar siais laikais nebereikia nei su darbuotoju atstovais derinti, nei su zmonemis kalbetis? Aciu
Atsakymas:

Jei kalbama apie etatus (pareigybes), tai darbdavys turi teisę vienas nuspręsti, kokius etatus naikinti, nes jis organizuoja įstaigos darbą ir vertina jos būklę, sprendžia kiek ir kokių etatų (pareigybių) reikia, kad įstaiga galėtų tinkamai funkcionuoti.

Tačiau, jei kalbama apie darbuotojų skaičiaus mažinima (nes darbuotojų ir etatų mažinimas nėra visai tie patys dalykai, mažinant etatų skaičių gali būti taip, kad nereikės mažinti darbuotojų skaičiaus, jei tarkim etatai yra laisvi ir pan., be to viename etate gali dirbti keli darbuotojai), tuomet darbdavys pagal LR darbokodekso 129 str. mažindamas darbuotojų skaičių turi pagal LR Darbo kodekso 135 str. įvertinti, kas iš darbuotojų turi pirmenybės teisę būti paliktam dirbti kai mažinamas darbuotojų skaičius. Taip pat pagal LR Darbo kodekso 130 str. 4 d. darbdavys prieš įteikdamas įspėjimus dėl atleidimo turi surengti konsultacijas su darbuotojų atstovais, kad būtų išvengta numatomų pertvarkymų neigiamų pasekmių ar jos būtų sušvelnintos.


2009-12-23

Vardas: Vidota
Klausimas: Per kiek laiko direktorius turi atsiskaityti su darbininku jĮ atleisdamas iš darbo.Ir kur buvęs darbuotojas gali kreiptis nesulaukęs atsiskaitimo?
Atsakymas:

Pagal LR darbo kodekso 141 str. darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka. Jei darbuotojui priklauso ne mažesnė kaip penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, darbdavys šią išmoką savo sprendimu gali išmokėti ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo atleidimo iš darbo dienos, išeitinės išmokos sumų mokėjimą išdėstydamas lygiomis dalimis ir ne rečiau negu kas mėnesį. Darbdavys atsiskaitymo su darbuotoju dieną privalo išmokėti visas jam priklausančias pinigų sumas, nustatyta tvarka užpildyti darbuotojo darbo sutartį.
Kai uždelsiama atsiskaityti ne dėl darbuotojo kaltės, darbuotojui sumokamas jo vidutinis darbo užmokestis už uždelsimo laiką. 

Jeigu darbuotojas pageidauja, darbdavys privalo išduoti jam pažymą apie darbą, nurodydamas darbo funkcijas (pareigas), jo pradžios ir pabaigos datas, o darbuotojo prašymu - darbo užmokesčio dydį ir darbo įvertinimą (charakteristiką).

Jeigu darbdavys neįvykdo savo pareigos tinkamai atsiskaityti su darbuotoju, darbuotojas turi teisę kreiptis į teismą ir reikalauti, kad darbdavys tinkamai atsiskaitytų.

2009-12-23

Vardas: Rajono gyventoja
Klausimas: laba diena,
norėčiau sužinoti ar socialiai remtinai šeimai yra galimybė gauti nemokamai malkų?
Atsakymas: Atsakydami i Jūsų klausimą, informuojame, kad pagal piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymą Socialinės paramos skyrius skaičiuoja kompensaciją malkoms. 

Dėl kompensacijos malkoms galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių adresu Zarasai, Sėlių a. 22 ar skambinti telefonu (8 385) 37160.
2009-12-23

Vardas: kukuska
Klausimas: aba diena, noreciau paklausti ar bus kada nors salake( miestelyje) tiesiamas vandentekio ir kanalizacijos trasos? aciu
Atsakymas: Artimiausiu metu nenumatoma
2009-12-21

Vardas: Zarasietis
Klausimas: Kaip man eiliniam mirtingajam privažiuoti prie Magučių stadiono,nes prie dviejų įvažiavimų į stadioną pastatyti draudžiamieji ženklai? Gal šis stadionas turi Turniškių statusą?
Atsakymas: Norint pažaisti futbolą ar šiaip pasivaikščioti, mašiną galima pastatyti ir prie karių kapinių.
2009-12-18

Vardas: Zigmantas
Klausimas: Norėčiau nuosavo namo kieme pasistatyti medinį garažą(be pamatų)Norėčiau sužinoti kokių leidimų reikia ir kur kreiptis Ačiū.
Atsakymas:

Jeigu Jūsų žemės sklypas yra ne regioniniame parke ir jo visų aukštų, rūsio (pusrūsio), antstatų, pastogės patalpų ir naudojimo paskirtimi susietų priestatų plotų, apskaičiuotų tarp išorinių sienų išorinių paviršių, suma yra ne didesne nei 50 m² bei aukštis ne didesnis nei 5 m, tada nereikia rengti supaprastinto projekto ir gauti jokių pritarimų. Tačiau jei žemės sklypas yra regioniniame parke, tada reikia rengti suspaprastintą statinio projektą ir gauti regioninio parko direkcijos bei savivaldybės vyr. architekto pritarimus.

Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyrių, Sėlių a. 22, 310 kab. Tel. 51572

2009-12-17

Vardas: Kaimo bendromene
Klausimas: Kada bus suremontotas kelias Taboro kaime Zarasu seniunija nes ji sugadino ir smagiai Zarsu misku uredija kirto ir veze miska.
Atsakymas: Zarasų miškų urėdija kelią į Tabaro kaimą suremontuos pavasarį.
2009-12-16

Vardas: Pilietis
Klausimas: Kodel Zarasuose toks brangus vanduo, kokia cia nesamone , Zarasuose vos ne brangiausias vanduo visdelto Zarasai gi ezeru krastas?Vilniuje ir tai vanduo pigesnis kas cia per nesamones?
Atsakymas: Informuojame, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina gyventojams 6,79 Lt/m³ (su PVM) buvo patvirtinta 2001 m. lapkričio 16 d. Zarasų rajono tarybos sprendimu Nr.197, kuri galiojo nuo 2002-01-01. UAB ,,Zarasų vandenys“ daugelį metų dirbo nuostolingai.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika patvirtinta Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. O3-92 (Žin., 2006, Nr. 143-5455). Vadovaudamasi šia metodika UAB ,,Zarasų vandenys“ 2008 m. vasario mėn. pateikė Valstybinėi kainų ir energetikos kontrolės komisijai kainų skaičiavimo medžiagą dėl naujų kainų derinimo. 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2008-05-15 nutarimu Nr.O3-60 ,,Dėl uždarosios akcinės bendrovės ,,Zarasų vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų“ (Žin., 2008, Nr.37-539) kainas suderino. Vadovaudamasi šiuo nutarimu ir atsižvelgdama į uždarosios akcinės bendrovės „Zarasų vandenys“ 2008-05-28 Nr.8-306 pateiktą prašymą, rajono Savivaldybės taryba 2008-10-30 sprendimu Nr.T-213 nustatė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bei pardavimo kainas be pridėtinės vertės mokesčio, kurios įsigaliojo nuo 2009-01-01: 

- geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą vartotojams (gyventojams) – 7,20 Lt/m³ (buvo 5,76 Lt/m³) (su PVM – 8,71). Kitose savivaldybėse Lt/m³: Šakių – 7,61, Kretingos – 7,51, Joniškio – 7,19, Prienų – 7,16,
- pardavimo kainą vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas daugiabučio namo bute – 3,65 Lt butui per mėn (su PVM – 4,41). Kitose savivaldybėse Lt butui per mėn.: Klaipėdos – 3,92, Kretingos – 3,70, Molėtų – 4,50, Elektrėnų – 3,75, Visagino – 4,93.

Pardavimo kaina, tai yra abonentinės tarnybos darbuotojų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, vandens skaitiklių įrengimas, remontas, metrologinė patikra, transporto, informacijos ir skelbimų sąnaudos, ilgalaikio turto priežiūra, remontas, amortizacija bei kitos su pardavimu susijusios, sąnaudos. Anksčiau šios sąnaudos buvo įskaičiuotos į 1 m³ kainą, dabar šios sąnaudos yra išgrynintos ir išbrauktos iš 1 m³ kainos, kadangi šios sąnaudos nepriklauso nuo suvartoto vandens kiekio. Įmonė už šią kainą turi įrengti apskaitos prietaisą, jį prižiūrėti, atlikti metrologinę patikrą, tikrinti rodmenis, išrašyti sąskaitas. Pardavimo sąnaudos yra atskirtos nuo bendrų sąnaudų ir į 1 m³ kainą neįskaičiuotos.

Jeigu geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina būtų suskaičiuota nuo visų sąnaudų, neatskiriant pardavimo sąnaudų ir neįvedant pardavimo kainos, tai 1 m³ kaina būtų buvusi 9,7 procento didesnė už nustatytą, t.y. 9,40 Lt/ m3 (vanduo – 4,00 Lt/ m3, nuotekos – 5,40 Lt/ m3).
Kadangi mūsų rajone pagrindiniai geriamojo vandens vartotojai yra gyventojai (per 2008 m. nuo visos realizacijos 81 % suvartojo gyventojai), nėra pramonės įmonių, todėl realizacijos apimtys yra mažos. O nuo to priklauso kainos dydis. Visuose rajonuose, kur nėra pramonės, vandens kainos yra panašaus dydžio kaip šioje bendrovėje, arba dar didesnės.
2009-12-15

« 1 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: