2020 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Gyventojas
Klausimas: Norėčiau sužinoti, ar Zarasų rajono gyventojams bus taikomas lengvatinis elektros kainos tarifas nuo 2010 m. sausio 1 d. Jei nebus, tai kodėl?
Atsakymas: Zarasų rajono gyventojams lengvatinis elektros energijos tarifas – 50 procentų mažesnis už nustatytąjį Lietuvos Respublikoje taikomas nuo 1990 metų. Lietuvos Respublikos Seimas 2009 metų gegužės 12 d. rezoliucijoje siūlo ir ragina Vyriausybę nenaikinti Ignalinos AE regione galiojančio elektros energijos tarifo. Lietuvos Respublikos Vyriausybė rudenį pavedė Energetikos ministerijai susitarti su Europos Sąjunga dėl galimybės tarifą minėto regiono gyventojams iki 2012 metų kompensuoti iš Ignalinos jėgainės uždarymo fondo lėšų. Šio tarifo galiojimas numatytas iki 2017 metų, tačiau lengvata kasmet dešimtadaliu mažės.
2009-12-10

Vardas: vietinė
Klausimas: kiek kitais metais mokėsime už elektros energiją?RST tinklalapyje nieko neužsimenama apie lengvatas mūsų rajonui.
Atsakymas: Nuo ateinančių metų sausio 1 dienos keisis elektros energijos kainos vartotojams. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2009-11-26 nutarimu Nr. 03-221 ,,Dėl akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų visuomeninės energijos kainos, elektros energijos persiuntimo paslaugos kainos ir tarifų bei jų taikymo tvarkų paskelbimo“ nutarė paskelbti akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų valdybos 2009 m. lapkričio 25 d. protokolu Nr. 64 patvirtintas Akcinės bendrovės Rytų skirstomųjų tinklų visuomeninės elektros energijos kainos ir tarifų bei jų taikymo tvarką ir Elektros energijos persiuntimo paslaugos kainos ir tarifų bei jų taikymo tvarką „Valstybės žiniose“ Rytų skirstomųjų tinklų (RST) elektros kaina gyventojams kitais metais padidės vidutiniškai 10,9 ct/kWh (su PVM), o įmonėms ir organizacijoms – vidutiniškai 7 ct/kWh (be PVM). Galutinės elektros kainos didėjimui didžiausią poveikį daro elektros energijos gamybos kaina. Dėl brangstančios elektros gamybos 2010 metais Rytų skirstomieji tinklai iš gamintojų elektrą turės įsigyti beveik 2,4 karto arba 8,9 cento (be PVM) už kilovatvalandę brangiau. 

Zarasų rajono gyventojams lengvatinis elektros energijos tarifas – 50 procentų mažesnis už nustatytąjį Lietuvos Respublikoje taikomas nuo 1990 metų. Lietuvos Respublikos Seimas 2009 metų gegužės 12 d. rezoliucijoje siūlo ir ragina Vyriausybę nenaikinti Ignalinos AE regione galiojančio elektros energijos tarifo. Lietuvos Respublikos Vyriausybė rudenį pavedė Energetikos ministerijai susitarti su Europos Sąjunga dėl galimybės tarifą minėto regiono gyventojams iki 2012 metų kompensuoti iš Ignalinos jėgainės uždarymo fondo lėšų. Šio tarifo galiojimas numatytas iki 2017 metų, tačiau lengvata kasmet dešimtadaliu mažės.
2009-12-10

Vardas: Jurgita
Klausimas: Laba diena,
Norėčiau sužinoti,ar yra galimybių sutvarkyti ir kada įvažiavimą į kiemą iš S.Nėries gatvės tarp garažų ir 23 namo. Kelio danga šioje atkarpoje yra apgailėtinos būklės, kas kelią pavojų gyventojams ir sukelia sunkumų įvažiuoti į kiemą bei garažus.Taipogi aikštelę prieš 25 namą, kuri padengta tik smeliu ir atsiradusios didžiulės duobės,kurias bent jau reikėtų išlygint.
Ačiū
Atsakymas: Zarasų miesto seniūnijai kasmet rajono Savivaldybės biudžete skiriamų lėšų miesto komunalinio ūkio plėtrai užtenka tik būtiniausioms miesto viešųjų teritorijų tvarkymo ir priežiūros paslaugoms apmokėti. Gatvių asfaltbetonio dangų ir šaligatvių taisymo darbai dažniausiai yra finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. Deja, šiemet rajono Savivaldybei šių lėšų skirta tris kartus mažiau, negu 2008 m. Dėl to rekonstruoti senas ar įrengti naujas privažiavimų prie daugiabučių gyvenamųjų namų asfalto dangas artimiausiu metu negalėsime.
2009-12-02

Vardas: mama
Klausimas: sveiki..noriu suzinot,kodel vaikai gaunantis nemokama maitinima santarves mokykloje,kaip prieda prie maisto gauna sudziuvusias bandeles?kam tas vaiku apgaudinejimas?prasau istirti si pazeidima.
Atsakymas: Pasikalbėjus su mokyklos vadovais ir mokiniais niekas nepatvirtino, kad mokiniams būtų tiekiamos senos bandelės. Patys mokiniai kartais bandeles pamiršta kuprinėse ir nešioja keletą dienų.
2009-12-02

Vardas: Denis (Dviratininkas)
Klausimas: Sveiki, aš mėgstu važinėti su dviračiu. Tad žinau kad šaligatviais negalima, O panašiai kaip vytauto gatvėje arba šiaulių yra nevisai saugu važinėti del Dideliu tu Furu. Tai gal bus kada nors Vytauto gatvėje dviračiu takas?
Atsakymas: Jau antrus metus Zarasuose vykdoma Vytauto gatvės rekonstrukcija. Šiemet planuojame užbaigti tvarkyti šaligatvius gatvės atkarpoje nuo Sėlių a. iki K. Donelaičio g. Kairės gatvės pusės šaligatvis grindžiamas pilkos ir rausvos spalvos trinkelėmis, kurios nužymi pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtas tako puses. Pėsčiųjų ir dviračių takas bus pažymėtas ir atitinkamais kelio ženklais, kurie nurodo, kad eismo dalyviai privalo naudotis ta tako puse, kuri jiems yra skirta (parodyta ženkle). Kelių eismo taisyklėse nustatyta - kai takas eina išilgai kelio važiuojamosios dalies, pėstieji ir dviračių vairuotojai privalo naudotis tik juo.
2009-11-25

Vardas: ilona
Klausimas: sveiki, mes savo sodyboje Zarasų raj. norime pasistatyti vėjo jėgainę (apie 30 kilovatų). Ar reikia tam leidimo, jei taip tai kokiu ir kur kreiptis. Aciu
Atsakymas:

Jums reikia gauti projektavimo sąlygų sąvadą, parengti projektą, jį suderinti Nuolatinėje statybos komisijoje ir gauti statybos leidimą.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyrių (Sėlių a. 22, 310 kab., LT-32110, Zarasai, tel. 8 385 51572, el. paštas: architektas@zarasai.lt).

2009-11-25

Vardas: Gyventojai
Klausimas: Laba diena, norėtume sužinoti, ar šiemet bus pajungtas vanduo ir kanalizacija Žemaitės gatvėje? Jei ne, tai kada? Ačiū.
Atsakymas: Pagal sutartį UAB "Grundolita" vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Zarasų mieste darbus turėtų užbaigti iki 2010-04-07. Tikimes, kad Žemaitės gatvėje darbai bus baigti dar šiemet.
2009-11-25

Vardas: pasipyktyne
Klausimas: kodel nesuderintas is turmanto traukinys su zarasu autobusu?traukiniu tvarkarasty pasikeites ir atviksta traukinis i turmanta 17.40.ka daryti situo atveju zmogui kai nera autobuso net sekmadieni i zarasus.prasome atsakyti i klausima.aciu
Atsakymas: Informuojame, kad dėl šiuo metu susidariusios sunkios ekonominės padėties šalyje Zarasų rajono savivaldybė neturi lėšų kompensuoti vežėjui visus nuostolius, patirtus dėl keleivių vežimo vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais, todėl nėra finansinių galimybių papildyti maršrutą Zarasai – Visaginas per Turmantą nauju reisu, pritaikytu prie traukinių tvarkaraščio. Pažymime, kad į Zarasus iš Turmanto kasdien kursuoja autobusas, kuris iš Turmanto geležinkelio stoties išvyksta 11.11 val.
2009-11-24

Vardas: D. ir Girėno g. 30/10 nam
Klausimas: laba diena,
norėjome sužinoti ar galime tikėtis (ir kada), kad bus pakeista stogo danga, nes aplinkinių namų, nors ir statytų vėliau, stogai jau seniau yra pakeisti. Kokių dokumentų ir pan. reikia, kad šitą reikalą pradėti. Ačiū.
Atsakymas: Norint atlikti daugiabučio gyvenamojo namo stogo remontą, patalpų savininkai (ne mažiau kaip ¼ visų patalpų savininkų) pateikia administratoriui Zarasų rajono savivaldybės Butų ūkio įmonei rašytinį prašymą, dėl namo stogo remonto. Administratorius per mėnesį nuo prašymo gavimo dienos organizuoja patalpų savininkų susirinkimą, kuriame namo gyventojai prima sprendimą dėl stogo remonto ir lėšų kaupimo. Stogo remontas atliekamas savininkų lėšomis. Administratorius parengia darbų ir lėšų poreikio planą, skelbia stogo remonto darbų pirkimo konkursą, sudaro sutartį su konkursą laimėjusiu rangovu, kontroliuoja sutarties vykdymą.
2009-11-24

Vardas: idomu
Klausimas: laba diena, noreciau paklausti ar reikalingas naujas projektas pastato stogui taisyti,noreciau stoga statesni padaryt nei dabar yra. siam pastatui projektas yra, ar dar kito reikia?
Atsakymas:

Jeigu bus keičiamas pastato aukštis, Jums reikės gauti naują statybos leidimą, kaip tai numatyta (Žin., 2002, Nr. 55-2203) Statybos techniniame reglamente STR 1.07.01:2002 „Statybos leidimas“ IV skyriaus 29.1.1 punkte „jei keičiami šie esminiai statinio projekto sprendiniai: statinio ar jo dalių vieta sklype, statinio ar jo dalių paskirtis, didinamas statinio užstatymo plotas, didinamas statinio ar jo dalių aukštis“. 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyrių (Sėlių a. 22, 310 kab., LT-32110, Zarasai, tel. 8 385 51572, el. paštas: architektas@zarasai.lt).

2009-11-24

« 1 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: