2020 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Jonas
Klausimas:

Sveiki, kada bus pradėtas renovuoti Vytauto g. 42A namas? Nes renovacijos pradžia buvo žadėta dar balandį.

Atsakymas:

Vytauto g.42 A namo rangos darbų su projektavimu konkursas jau įvykęs. Jau parengtas techninis darbo projektas, kuris vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 ,,Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ 69.2 p. pateiktas ekspertizei. Po atliktos projekto ekspertizės, techninis darbo projektas bus įkeltas į IS,,Infostatyba” statybą leidžiančiam dokumentui gauti. Planuojama, kad statybos darbai gali prasidėti nuo rugsėjo vidurio.

 
Elvyra Glušakova
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
vyresnioji  specialistė
2017-09-04

Vardas: Zarasietė
Klausimas:

Norėčiau sužinoti, kam kliudė sveika , graži didelė eglė, kurią ką tik nupjovė prie Savanorių g.4 namo. ar gal Zarasai seka Vilniaus ir Kauno tradicijomis, tik ten buvo iškirsti seni medžiai ir juos žadama atsodinti naujais. O pas mus?

Atsakymas:

Savanorių g.4 namas šiuo metu atnaujinamas (modernizuojamas). Prie namo iš vieno kamieno augo dvi pasvirusios eglės, kurios trukdė vykdyti atnaujinimo (modernizavimo) darbus, o taip pat gadintų atnaujintą fasadą po modernizacijos, todėl buvo priimtas sprendimas egles nupjauti.

 
Elvyra Glušakova
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
vyresnioji  specialistė
2017-09-04

Vardas: Almas
Klausimas:

Laba diena. Noriu paprašyti,kad uždarytų duobę metaliniu tinkleliu ar ją užpiltų. Priešais Rato garažus,prie gyvenamojo namo tvoros,prie kelio yra pavojinga duobė.Žmogus ar gyvÅ«nas pasitraukęs į šalį nuo parvažiuojančios ar praskrendančios mašinos,gali įkristi. Neaišku kokio gilumo,bet katė,šuo ar mažas vaikas neišlips iš jos.Sutvarkykite,kol neįvyko nelaimė.tuo keliu bėgioja S. Nėries g.57 ir P.Širvio ,20,22,36 namuose augantys vaikai ir iš kitų mikrorajono namų.

Atsakymas:

Rugpjūčio 22 d. nuvykę į P.Širvio g. radome lietaus nuotekų šulinį neuždengta ( spėjame, kad dangtis pavogtas). Šulinį uždengėme.

 

Zarasų miesto seniūnijos
Seniūnė
Olga Podolskienė

 

2017-08-24

Vardas: Vytautas
Klausimas:

Sveiki. Noreciau paklausti, kokiu tikslu atsirado uzkarda (slakbaumas) iejime i sala? Ta uzkarda uzkerta kelia dviratininkams vaziuojantiems dviraciu taku (kuri uztvere), tevams su vaiku vezimeliais tenka ant saligatviu keltis. Ir siaip ten prasmes uzkardai nera nes, pagal KET ten yra eisma su motorinemis transporto priemonemis draudziantis zenklas.

Atsakymas:
Ä®važiavimo ribojimo į Zaraso ežero Didžiąją salą klausimas iškilo, kuomet saloje veiklą pradėjo vykdyti UAB „Zarasų laisvalaikio centras“. Kilo daug diskusijų dėl to, kokiu bÅ«du turėtų bÅ«ti pažymėti salą aptarnaujančių darbuotojų automobiliai, kadangi iki šiol buvęs kelio ženklas numatė išlygą tik aptarnaujančiam ir maršrutiniam transportui. Poreikis privažiuoti iki „lynų kelio“ aikštelės iškilo ir salos lankytojams atvykstantiems su nuosavu plaukimo inventoriumi. Siekiant išvengti nesusipratimų ir galimų kelių eismo taisyklių pažeidimų Savivaldybės saugaus eismo komisijoje buvo nutarta įrengti pakeliamą užtvarą ir panaikinti kelio ženklą 303 - Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas. „Lynų kelio“ paslaugos gavėjai susisiekę telefonu su salą aptarnaujančiu personalu yra įleidžiami, taip pat įvažiavimo galimybę turi visos salą aptarnaujančios įmonės. Tenka pripažinti, kad įrengtas gatvės užtvaras sukėlė nepatogumų dviratininkams ir mamos stumiančioms mažylių vežimėlius. Ši aplinkybė nebuvo įvertinta įrengiant užtvarą. Pačiu artimiausiu metu gatvės užvaras bus sutrumpintas ir dviratininkai bei mamos su mažylių vežimėliais vykdami į salą nepatogumų išvengs.
 

Renius Kisielius

Zarasų rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus pavaduotojas

2017-08-23

Vardas: Raminta
Klausimas:

Norejau paklausti..Ar gali nuo 5ryto vazineti miestu komunalininku masinos keldamos didziausia triuksma?

Atsakymas:

Zarasų miesto seniÅ«nija informavo UAB "Zarasų komunalininkas" apie triukšmo taisyklių pažeidimą. Dėkojame už pranešimą apie pažeidimą. Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

 

Zarasų miesto seniūnijos
Seniūnė
Olga Podolskienė
2017-08-22

Vardas: Katia
Klausimas:

Laba diena.Kada bus tvarkomos Vytauto, Taikos,P.Širvio gatvės,viaduko tiltų danga ir Vytauto g pakrypęs dviračių takas?

Atsakymas:

Kauno- D. Bukonto - Vytauto gatvės einančios per Zarasų miestą yra valstybinės reikšmės kelio (magistralinis kelias A-6) tąsa. Pagal Lietuvos Respublikos kelių įstatymą Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsteigta biudžetinė įstaiga, kuri organizuoja ir koordinuoja valstybinės reikšmės kelių atkÅ«rimą, priežiÅ«rą ir plėtrą ir kuri: atlieka valstybinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiÅ«ros darbų užsakovo funkcijas. Gatvių, kurios yra valstybinės reikšmės kelių tąsa, projektavimo, tiesimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiÅ«ros darbų tvarką nustato Vyriausybė. Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką važiuojamąją dalį (kur nėra šaligatvių – kelkrašÄius ir kelio griovius), pėsčiųjų ir (ar) dviračių takus, tiltus, viadukus ir estakadas, technines eismo reguliavimo priemones prižiÅ«ri ir jų vertę apskaito, žiemą nuo važiuojamosios dalies sniegą valo ir, jeigu slidu, ją barsto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos įsteigtos valstybės įmonės. Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo Zarasų rajono savivaldybę, kad Vytauto gatvės važiuojamosios dalies remontas numatomas 2018 metais. 2017 metais bus vykdomi remonto darbų su projektavimu viešieji pirkimai ir atliekami projektavimo darbai.


Taikos gatvėje remonto darbai 2017 metais nenumatomi. 2017 metų rudenį Taikos gatvėje bus lyginamas dangos pagrindas, rengiamasi kitų metų gatvės remonto darbams. 


P. Širvio gatvėje (nuo Birutės gatvės iki S. Nėries gatvės) 2017 metais bus atliekamas kapitalinis remontas. 2017-06-26 pasirašyta statybos darbų rangos sutartis su UAB ,,Zarasų automobilių keliai“. Pagal sutartį darbai šioje gatvės dalyje turi bÅ«ti užbaigti iki 2017-12-01.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė

 

2017-08-09

Vardas: Marius
Klausimas:

Laba diena, norėjau paklausti ar bus tvarkoma autobuso stotelė Antazavės sen. Maniuliškių kaime? Asfaltuojant kelią Kumpuoliai-Maniuliškės ją tiesiog išardė atvažiavę kelininkai atgal pastatė tik ženklą ir suolelį bet aplink ją vaizdas nekoks.buvo tikėtasi, kad ji bus sutvarkyta pabaigiant asfaltuoti kelią Maniuliškės-Šniukštai, bet kelias baigtas, kitos stotelės atstatytos naujomis , o ši likusi išardyta. AčiÅ« už atsakymą

Atsakymas:

Vadovaujantis Kelių įstatymu keliai yra skirstomi į valstybinės ir vietinės reikšmės kelius. Už valstybinės reikšmės kelių tvarkymą ir priežiÅ«rą yra atsakinga Susisiekimo ministerija, o už vietinės reikšmės kelių tvarkymą ir priežiÅ«rą atsakingos savivaldybės. Kelias 5308 Dusetos-Antazavė-Kumpuoliai yra valstybinės reikšmės rajoninis kelias. Šio kelio priežiÅ«ros Zarasų rajono savivaldybė nevykdo, už tai yra atsakinga VÄ® “Utenos regiono keliai”. 


VÄ® “Utenos regiono keliai” Zarasų tarnybos viršininkas paaiškino, kad vykdant minėto kelio priežiÅ«ros darbus stotelės personas Maniuliškių kaime buvo nugriautas, kadangi buvo avarinės bÅ«klės. LėšÅ³ naujos stotelės perono įrengimui nebuvo skirtos, todėl paliktas tik suolelis ir autobusų stotelę žymintis ženklas.
 
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys
2017-08-04

Vardas: Lora
Klausimas:

Laba diena. Ar bus renovuojamas namas P.Širvio g.36? Namas statytas 9 metus skirtingomis valiutomis. Po pridavimo buvo trukę radiatoriai. Daugelyje butų pelėsis,sutrukinėjusios namo sienos ir iš lauko,ir iš vidaus,balkonų langai kaip rėtis su kiaurais tarpais,rėmai vos gyvi,rÅ«sy labai drėgna,po liÅ«ties reikia bristi,namas pastatytas ant vandens-buvo tvenkinys.Namo bÅ«klė tragiška,nes namas vis labiau sėda ir labiau trÅ«kinėja sienos,reikia kapitališkai remontuoti namą iš išorės ir iš vidaus.Ką reikės daryti,jei nuo saliutų virpesių suduš balkonų langai? Nes šaudo prie pat namo.

Atsakymas:
Zarasų rajono savivaldybės taryba 2012-04-27 sprendimu T-49 patvirtino programą „Zarasų miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos „Zarasų enervizija“. Ä® Tarybos patvirtintą programą su vėlesniais pakeitimais JÅ«sų namas neįtrauktas, tai reiškia kad pagal šią programą namas nebus modernizuojamas.
 
2012 m. JÅ«sų name pakeista sutapdinto stogo danga. Pelėsis butuose gali bÅ«ti šalinamas pelėsio šalinimo priemonėmis. Zarasų rajono savivaldybės nuosavybės teise  priklausančiose butuose balkonų stiklinimo rėmus planuojama remontuoti, o kitų butų savininkai balkonų stiklinimo rėmus  privalo tvarkyti patys, nes tai jų nuosavybė.
 
Namo administratorius UAB „Zarasų bÅ«stas“ kasmet atlieka namo kasmetinę apžiÅ«rą. ApžiÅ«ros metu vykdoma pagrindinių konstrukcijų, bendrųjų inžinierinių sistemų, bendrojo naudojimo patalpų ir gretimos aplinkos bÅ«klės apžiÅ«ra. Pagal apžiÅ«rų rezultatus organizuojami  ir vykdomi nuolatinės priežiÅ«ros darbai, sudaromi metiniai ir ilgalaikiai namo ir jo inžinerinės  įrangos privalomųjų remonto ar rekonstrukcijos darbų ir jų finansinio aprÅ«pinimo planai. Plačiau apie jÅ«sų namo bÅ«klę, planuojamus darbus JÅ«s galite sužinoti kreipdamiesi į UAB „Zarasų bÅ«stas“.  
 
Elvyra Glušakova
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
vyresnioji  specialistė
2017-07-27

Vardas: Moteris
Klausimas:

Laba diena šiemet žada vesti vandentiekį ier kanalizaciją Donelaičio gatvėje ir skersgatvyje.Norime paklausti ar reikės gyventojams mokėti už įvedimą ar visą sumą padengs savivaldybė.Lauksime atsakymo.

Atsakymas:

Vandentiekio ir nuotėkų tinklo plėtros projekto Zarasų mieto K.Donelaičio gatvėje užsakavo funkcijas vykdo UAB “Zarasų vandenys”. Dėl vandentiekio ir nuotėkų tinklo plėtros darbų ir techninio darbo projekto parengimo sudaryta rangos sutartis su UAB “Šiaulių plentas”. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, galima statybos darbų pradžia ne anksčiau, kaip 2017 m. spalio mėn., darbų pabaigos terminas numatytas rangos sutartyje yra 2019 m. balandžio mėn. 


Inžineriniai tinklai bus suprojektuoti ir įrengti iki gyventojams priklausančių sklypų ribų. Privačiuose sklypuose darbai nebus vykdomai. Gyventojai norėdami prisijungti prie inžinerinių tinklų, savo sklypų ribose darbus turės atlikti savo lėšomis.

 

Išsamesnės informacijos teirautis UAB „Zarasų vandenys“ telefonu 51672.

 
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys
2017-07-24

Vardas: gyventoja
Klausimas:

Laba diena,
kitais metais vykdant daugiabučio namo renovacija koks procentas visų išlaidų bus dengiamas iš valstybės lėšÅ³ ir kiek turės mokėti gyventojai?

Atsakymas:
Informuojame, kad šiuo metų už daugiabučių namų modernizavimą valstybės parama sudaro 30 proc. ir jeigu JÅ«sų namas yra įrašytas į Ignalinos programą tai dar 15 proc.. Iš viso už daugiabučio namo modernizavimą valstybė kompensuos 45 proc., o buto savininkams liks 55 proc. Už techninio darbo projekto parengimą 50 proc. moka BÅ«sto energijos taupymo agentÅ«ra ir 50 proc. namo gyventojai.
      
Vyriausybė yra parengusi nutarimo projektą, kuriame numato projekto parengimo išlaidas,  kad techninės priežiÅ«ros ir administravimo išlaidos 100 proc bÅ«tų apmokėtos iš valstybės lėšÅ³. (Tačiau šis nutarimas dar nėra priimtas.) Vyriausybė nutarimą planuoja priimti  2017 m. lapkričio 1 d.
      
Kilus papildomiems klausimams prašome kreiptis  į uždarąją akcinę bendrovę „Zarasų bÅ«stas“, tel.  (8 385) 52182, (8 385)52196.
 
Elvyra Glušakova
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus
vyresnioji  specialistė
2017-07-14

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: