2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: nesvarbu
Klausimas: klausymas:kas priziuri daugiabucius namus,jai nera isteigtos bendrijos.?juk niekas nevaikscioja ir neziuriu kokia ju bukle?
Atsakymas:

Daugiabučio gyvenamojo namo bendroji dalinė nuosavybė valdoma bendraturčių susitarimu. Savininkai bendrąją dalinę nuosavybę gali valdyti steigdami bendriją ar sudarydami jungtinės veiklos sutartį. Jeigu neįsteigiama bendrija ir nesudaroma jungtinės veiklos sutartis, bendro naudojimo objektų priežiūrą ir tvarkymą organizuoja Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas administratorius – Zarasų rajono savivaldybės Butų ūkio įmonė (Bažnyčios g. 4, Zarasai). Administratorius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei teisės aktais ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintais nuostatais. Namo priežiūros administratorius turi atlikti šias funkcijas:
• tvarkyti namo patalpų ir jų savininkų (naudotojų) apskaitos duomenis, namo techninę ir kita dokumentaciją;
• sudaryti bendro naudojimo objekto aprašą, prireikus pildyti arba keisti;
• atlikti bendro naudojimo objektų privalomasis apžiūras: nuolatinius stebėjimus, kasmetinės apžiūras, neilinės apžiūras, statybinius tyrinėjimus; energetinį auditą.
• apžiūros įforminti aktais, pildyti gyvenamojo namo techninės priežiūros žurnalą;
• organizuoti susirinkimus su gyventojais, įgyvendinti patalpų savininkų sprendimus;
• vykdyti nuolatinės techninės priežiūros , remonto darbus, avarijų likvidavimą ir lokalizavimą. 

Daugiau apie daugiabučių gyvenamųjų namų bendrosios dalinės nuosavybės valdymą Jūs galite sužinoti Zarasų rajono savivaldybės tinklapio skyrelyje - „Gyventojams“, straipsnis „Apie daugiabučių gyvenamųjų namų bendrąją dalinę nuosavybę“.

2009-06-02

Vardas: As
Klausimas: Sveiki noreciau pasidometi ar Zarasuose bus Skate parkas tiek bmx dviraciams ?
Nes Prie P.Sirvio mokyklos yra rampa ir prie jos buwo wajku aikstute o ja sugrowe taigi, galbut toje wietoje dastatitumete daugiau rampu ir pan?
Atsakymas: Dėl pablogėjusios ekonominės situacijos šiais metais vaikų žaidimų aikštelėje P.Širvio g. darbai neplanuojami
2009-06-02

Vardas: Rimantas
Klausimas: Norėčiau paklausti, ar Zarasų savivaldybės ir jos įstaigų pagrindiniai darbuotojai neturi vairuotojų pažymėjimų, kad šiose įstaigose įdarbintas gausus vairuotojų, vežiojančių valdininkus būrys. Ar nemanote, kad šiais laikais tai nepateisinamas išlaidavimas, jei valdiniką reikia vežioti.
Atsakymas:

Didesnė dalis valdininkų, tarnautojų bei dirbančių pagal darbo sutartį, vairuotojų pažymėjimus turi. Nemanome, kad esamas vairuotojų kiekis per didelis. Vairuotojai ne tik valdininkus vežioja, bet prižiūri bei atsako už automobilių techninį stovį.

2009-06-02

Vardas: Mikas
Klausimas: Laba diena,norejau paklausti ar numatyta Bukanto g-je nuo buvusio M.Melnikates paminklo iki tilto pakeisti saligatvio plytutes?Gal valdzios vyrai senai i kapines ejo pestute,galima ir koja issisukti...Dekoju uz atsakyma.
Atsakymas: Informuojame, kad Bukonto g. atkarpą nuo buvusio M.Melnikaites paminklo iki tilto rekonstruoti numatyta 2010 m.
2009-04-20

Vardas: TĖVELIAI
Klausimas: Laba diena,
Daugeliui tėvelių, kurių vaikai lanko P. Širvio pagrindinę m-klą, aktualus klausimas dėl mokynių uniformų. Kodėl nebuvo pasirinkimo pristatant uniformų modelius, kaip buvo vykdomas uniformų pasirinkimas, kokių įmonių apklausos buvo atliktos. Uniformų kokybė labai prasta, gaminys pagal kainą brangus. Kokių pagrindu renkamas užstatas uniformoms įsigyti? Susidaro yspūdis, kad yra remiama giminaičio įmonė krizės metu.
Atsakymas: Klausimas dėl mokinių uniformų buvo aptartas su Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinės mokyklos administracija

• Kodėl nebuvo pasirinkimo pristatant uniformų modelius?
- Pasirinkimas buvo pateiktas bendrame tėvų susirinkime ir taip pat detaliau laiške tėvams (piešti eskizai).
- Kai buvo matuojami gaminių dydžiai, tuomet vaikai rengėsi vieno modelio drabužius, kuriuos paliko gamintojai, tačiau užsakymo lapuose mokiniai individualiai nurodė pasirinktus modelius pagal eskizus.
- Dėl gaminių kokybės buvo bendrauta su kitų respublikos mokyklų ( kurios jau naudoja šios firmos uniformas) administracija – atsiliepimai buvo teigiami.
• Kokiu pagrindu renkamas užstatas uniformoms įsigyti?
- Sutartyje nurodyta, kad pradinis įnašas yra dalinis užsakymas (garantas, kad gaminį užsisako ir pirks), o pinigai naudojami verpalams įsigyti.
• Kokių įmonių apklausos buvo atliktos?
- AB „Zarasaitis“ (Zarasai)
- UAB „Rytų vartai“ (Dusetos)
- UAB „Evilda“ (Kupiškis)
- UAB „Garlita“ (Garliava)
- UAB „Savitas stilius“ (Šiauliai)
• Replika „Susidaro įspūdis, kad yra remiama giminaičio įmonė krizės metu“.
Giminystės ryšių nenustatinėjome. Deja, krizės metu vis tiek vaikus reikia rengti. Finansiškai nešioti mokyklinę uniforma, ko gero, yra pigiau, negu rengtis kas kuo nori.

Vida Markevičienė
Švietimo skyriaus vyr. specialistė

2009-04-07

Vardas: Rima
Klausimas: Norėčiau sužinoti,kokios pajamos neįeina į soc pašalpos skaičiavimą,pvz.: jei turi žemės,bet ji nedeklaruota,pajamų iš jos negauname,vaiko pinigai, ,,sniečkiniai,, ,nedarbingumas (biletenis),ar visa tai atsižvelgiama į soc pašalpos skaičiavimą.O jei vis dėlto pagal paskaičiavimus soc pašalpa neišeina ar galima tikėtis vienkartinės pašalpos ir kokio ji dydžio.Ačiū
Atsakymas: Atsakydami į Jūsų pateiktą klausimą informuojame, kad nustatant teisę dėl socialinės pašalpos skyrimo, į šeimos pajamas žemė apskaitoma, jei žemės ūkio naudmenų plotas viršija 1 hektarą, taip pat į šeimos pajamas įskaitoma ligos pašalpa, kas mėnesį gaunamos socialinio pobūdžio pajamos, išskyrus išmoka vaikui, socialinė stipendija.

Dėl išsamesnės informacijos prašome teirautis telefonu (8 385) 37 160 arba kreiptis į Socilainės paramos skyrių, 106 kab.

2009-04-03

Vardas: moksleivis
Klausimas: ar šią vasarą bus rengiamos stovyklos į kurias galės vykti ne tik sporto mokyklą lankantys vaikai?
Atsakymas:
Informuojame, kad šiais metais Zarasų rajone planuojamos rengti stovyklos ne tik sporto mokyklą lankantiems vaikams. Stovyklas planuoja vykdyti Antalieptės pagrindinė mokykla, Salako pagrindinė mokykla, Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinė mokykla, Zarasų ,,Ąžuolo‘‘ gimnazija, Zarasų ,,Santarvės‘‘ pagrindinė mokykla, Zarasų meno mokykla, Zarasų vaikų globos namai,  Baidarių ir kanojų irklavimo klubas ,,Koktikas‘‘ ir kt.

Dėl iškilusių klausimų galite kreiptis į rajono Savivaldybės 110 kab., telefonas 30738.
2009-04-01

Vardas: mama
Klausimas: Laba diena, norejau paklausti kada bus dalinami maisto produktai nepasiturintiems?
Atsakymas: Informuojame, kad Zarasų miesto ir Zarasų seniūnijos nepasiturintys gyventojai maisto produktus galės atsiimti š. m. kovo 31 d. nuo 8 iki 9 val.sandėlyje, esančiame adresu, Zarasai, K. Būgos g. 32a, kitų seniūnijų gyventojus prašome kreiptis į socialinio darbo organizatorius seniūnijose.
2009-03-26

Vardas: gintare
Klausimas: AR negalima butu zarasu mieste irengti gyvunu prieglaudos centro? Nes po miesta klaidzioja labai daug kaciu ir benamiu sunu.Jie dazniausiai isikure prie siuksliu konteineriu ir isdraskidami siuksliu maisus labai tersia aplinka isnesioja siuksles vejas po visa miesta bei ir kates
Atsakymas: Pagal galiojančias gyvūnų laikymo taisykles leidžiama steigti gyvūnų prieglaudas ir kitas įstaigas, tačiau Zarasų rajono savivaldybė neturi tam lėšų, o fizinių ir juridinių asmenų norinčių verstis šia veikla neatsiranda. Esant lėšoms, bus kviečiama UAB „Nuaras“ ir gaudomi valkataujantys gyvūnai.
2009-03-25

Vardas: Susirūpinusi
Klausimas: Laba diena, norėjau paklausti daugumos S.Nėries 57 namo, o taip pat ir aplinkinių namų gyventojų vardu, kuo yra kūrenama katilinė. Labai dažnai stebime, kaip iš katilinės kamino virsta juodžiausi dūmai. Suprantame, kad dabar yra šildymo sezonas, bet esame susirūpinę ne tik savo, bet ir visų gyventojų sveikata. Pastebėjome, kad kai tik pasirodo tie baisūs juodi dūmai iš katilinės kamino, ant žemės aplink namus, o taip pat ir balkonuose atsiranda baisių suodžių. Mūsų pieva prieš namus - pilna šių suodžių - ypač gerai tai matyti, kai pievoje yra sniego. Jis nebūna baltas - o visas juodas nuo nuo suodžių. Būsime dėkingi, jei atkreipsite į tai dėmesį ir mums atsakysite.
Atsakymas: Zarasų rajono savivaldybę AB ,,Panevėžio energija" atstovė spaudai Daiva Paulauskienė informavo, kad kūrenant biokurą, išmetimai (suodžiai) yra neišvengiami, išmetami teršalai atitinka aplinkosauginius normatyvinius reikalavimus, žmonių sveikatai nekenkia. 2009-2010 m. Zarasų katilinje planuojama modernizacija, kurios metu bus pastatytas naujas vandens šildymo katilas, kūrenamas biokuru, ir kondensacinis ekonomaizeris , kurio įdiegimas leis sumažinti išmetamų teršalų ( suodžių) kiekį.
2009-03-20

« 1 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: