2017 m. rugsėjo 25 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37155, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
vspace=4
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Klausiate - atsakome
Vardas: Danguolė
Klausimas:
Laba diena,
Antazavėje Klevų gatvėje prie daugiabučių namų yra daug nelegalių statinių. Koks bus Jų likimas ateityje?
Atsakymas:
Lietuvos Respublikos statybos įstatymo normos numato galimybę nelegalių statinių statytojams parengti projektinę dokumentaciją teisės aktų nustatyta tvarka, ir sumokėjus įmoka už savavališkos statybos įteisinimą, gauti statybą leidžiantį dokumentą. Savavališkos statybos prevenciją ir padarinių šalinimą atlieka Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.
Pranešti apie galimai savavališkas statybas galima
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
 
 
2015-08-21

Vardas: Dangira
Klausimas:
Laba diena.Ką daryti,jei kaimynų šuo loja dieną,naktį.Kaimynai čia negyvena,atvažiuoja tik pašertį,vieną kart į dieną.
Atsakymas:
Jeigu loja šuo kaimynų bute – reikia kreiptis į kaimynus ir pasisakyti savo pretenziją. Jeigu Jūsų kaimynai į pretenziją neatsilieps ir šuo nesiliaus loti, galite raštu kreiptis į Zarasų policijos komisariato įgaliotinį arba į seniūniją pagal savo gyvenamąją vietą. Prašyme būtinai nurodykite šuns savininkų pavardę ir adresą, taip pat kontaktus (pvz., telefono numerį arba el. pašto adresą).
 
Zarasų miesto seniūnė
Olga Podolskienė
2015-08-20

Vardas: Justas
Klausimas:
Laba diena, norėčiau paklausti: ar Zarasai galėtų tapti miestu kurortu , ar tik miestu, turinčiu kurortinę zoną?
Atsakymas:
Zarasai jau nuo 2008 m. rugsėjo 18 d. turi kurortinės teritorijos statusą. Kol kas dar neturime kurorto statuso todėl, kad kurortai privalo turėti specialią infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui, profilaktikai ir poilsiui.
 
Netolimoje ateityje planuojama plėsti Zarasų turistinę infrastruktūrą, sudarančią sąlygas naudoti įvairius gydomuosius veiksnius gydymui.
 
VšĮ Zarasų rajono turizmo informacijos centras
 
2015-08-14

Vardas: Robertas
Klausimas:
Noriu sužinoti, kokiu teisiniu aktu vadovaujantis yra taip kaitinamas ,,gyvatukas", kad net neįmanoma jo paliesti. Lauke 30 laipsnių karščio. Ar kas nors prašo ,,gyvatuką" kaitinti rūbams džiovinti,ar vonioje šalta, ar šilumos tinklų ,,palaikymui"?
Atsakymas:
Vadovaujantis higienos norma HN 24:2003, karštas vanduo turi būti pašildytas iki higienos normomis nustatytos temperatūros (+50º- +52º) . Tam, kad karštas vanduo tekėtų iš čiaupo bet kuriuo metu ir reikiamos temperatūros, šaltas geriamasis vanduo turi būti pašildomas ir namo vidaus vamzdynuose pastoviai turi būti palaikoma cirkuliacija. Daugiabučio namo karšto vandens cirkuliaciniame kontūre be karšto vandens vamzdynų yra pajungti ir vonių patalpose esantys rankšluosčių džiovintuvai („gyvatukai“), kuriais cirkuliuodamas tas pats karštas vanduo ir atiduoda šilumos dalį, reikalingą vonios patalpų sanitarinių higienos sąlygų užtikrinimui.
 
Jeigu bute nepatenkinama karšto vandens temperatūra, reikia kreiptis į pastato karšto vandens sistemos prižiūrėtoją t. y. į Zarasų šilumos tinklų rajoną raštu arba tel. (8 385) 52 284 arba (8 385) 51 533.
 
Pagarbiai
Jurgis Prakas,
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vyresnysis specialistas
Tel. (8 385) 37 178
 
 
2015-08-03

Vardas: Kristina
Klausimas:
Laba diena,
Noreciau paklausti kur kreiptis del socislines pagalbos senyvo amziaus zmogui. Moteris yra nesavarankiska, vaziuoja tik vezimeliu,negali pasigaminti silto maisto, nusiprausti, neiseina is namu. Artimieji gyvena toli.
Ar butu imanoma jai skirti slaugytoja?
PS(atsiprasau uz klaidas)
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad dėl pagalbos į namus paslaugų asmuo ( vienas iš suaugusių šeimos narių), jo globėjas, rūpintojas raštišku prašymu kreipiasi pagal gyvenamąją vietą į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Savanorių g. 2, Zarasai) ar į specialistus socialiniam darbui seniūnijose. Dėl smulkesnės informacijos skambinti tel. (8 385) 30738.
 
2015-07-31

Vardas: poilsiautojas
Klausimas:
Laba diena,
Norėčiau sužinoti, kur Zarasų mieste ar netoli jo yra maudymosi vietos vaikams, atitinkančios visuomenės sveikatos priežiūros teisės aktuose nustatytus reikalavimus (maudymosi ribos, gylio matavimas, vandens kokybės tyrimų užtikrinimas ir skelbimas viešai, persirengimo kabinos, tualetai ir kt.)?
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad visą maudymosi sezoną yra stebimas vanduo Zarasų rajono savivaldybės Zaraso, Zarasaičio ir Sartų ežerų maudymosi vietose. Apie vandens kokybę, trumpalaikės taršos arba išskirtinių situacijų atvejus gyventojai informuojami viso maudymosi sezono metu. Informacija yra skelbiama Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.zarasai.lt.
 
2015-07-31

Vardas: socialiniams darbuotojam
Klausimas:
Sveiki gerbiamieji, noreciau paklausti pagal kuriuos istatymu reglamentus, galite neduoti bedarbio pasalpos , idomu kas sprendzia suteikti bedarbio pasalpa? uogas ar grybus miske rinkti ir juos parduoti, skaitosi darbas del ko jus galite tiesiog paskamb ir pasakyti kad nebus mokama pasalpa, nes neva girdejot kad as dirbau? nesuprantu veidas nepatinka tai neduosiu ane? Dusetu seniunija.
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad dėl bedarbio pašalpos skyrimo ir mokėjimo reikia kreiptis į Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyrių, Sėlių a. 14, Zarasai, 32106, tel. (8 385) 38000.
 
2015-07-31

Vardas: Marija
Klausimas:
Laba diena,Zarasams suteiktas kurorto statusas,vasarą saloje vyksta daug renginių,kuriuose skamba muzika taip garsiai naktį iki 4 val.,net negalima mieste užmigti.Prašom paaiškinti kokios taisyklės taikomos kurortuose,iki kurios valandos gali skambėti visu garsu muzika ir kas už tai atsakingas,gal patarsit kreiptis į Aplinkos apsaugos ministeriją,dėkoju.
Atsakymas:
 Zarasai kurortinės teritorijos statusą atgavo 2008 m., kai tapo Pirmąja Lietuvos kultūros sostine. Primename, jog mūsų miestui kurortinės teritorijos statusas suteiktas dar 1932 m.
 
Viena iš strateginių kurortinės teritorijos plėtros krypčių – renginių turizmas. Per kelis metus pavyko pritraukti kelis patirtį turinčius renginių organizatorius, kurie Zaraso ežero saloje organizuoja tarptautinius renginius: muzikos festivalius, sporto varžybas, sąskrydžius. Būtent šių renginių organizatoriams išduodami leidimai organizuoti renginius, pratęsiant renginio laiką.
 
Leidimai išduodami tiems renginių organizatoriams, kurie pasirenka savo renginiui Zarasų rajono savivaldybei (ar valstybei) priklausančią teritoriją. Jų prašymus nagrinėja Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirta komisija. Leidimą renginiui ir laiko prailginimo įsakymą pasirašo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius.
 
Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio Zaraso ežero saloje vyksta vidutiniškai septyni didesni savaitgaliniai renginiai, kurių organizatoriams leidžiama pratęsti renginio laiką vidutiniškai iki 03.00 val. ryto. Visiems organizatoriams galioja bendrai nustatytos higieninės normos garso stiprumui.
 
Tikime, jog šventinė renginių nuotaika dera su kurortinės teritorijos statusu bei vasaros nuotaika!
 
Švietimo ir kultūros skyrius
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Daiva Šukštulienė
Vedėjo pavaduotoja
 
2015-07-30

Vardas: Nina
Klausimas:
Sveiki. noreciau paklaustyti, ka daryti seimai jei ji neturi kur gyventi ir glaudizasi pas draugus gimines. ar yra galimybe suteikti socialini busta be eiles, arba kokia kita pagalba.
Atsakymas:
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymu, Savivaldybės socialinis būstas be eilės ir neįrašytiems į asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašus, socialinio būsto nuomos sąlygomis, gali būti išnuomojamas asmenims ir šeimoms netekusiems turėto būsto dėl gaisrų, potvynių, stiprių vėjų ar kitų nuo žmogaus valios nepriklausančių aplinkybių, asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, šeimoms, auginančioms penkis ar daugiau vaikų, šeimoms, kurioms vienu kartu gimsta trys ar daugiau vaikų, šeimoms, kuriose abiem sutuoktiniams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir kurios augina vaiką (vaikus), neįgaliesiems, vieniems auginantiems vaiką (vaikus), šeimoms, auginančioms vaikus, kai ne mažiau kaip dviem vaikams yra nustatytas sunkus neįgalumo lygis, ir šeimoms, kuriose ne mažiau kaip dviem šeimos nariams yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, jeigu šie asmenys ar šeimos Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise neturi kito tinkamo būsto.
 
Dėl išsamesnės informacijos dėl rajono Savivaldybės socialinio būsto (gyvenamųjų patalpų) nuomos galimybių prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos 310 kabinetą.
 
2015-06-17

Vardas: Dalia
Klausimas:
Laba diena,
norėjau paklausti dėl galimybės įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus K. Donelaičio skersgatvyje. Visur kalbama apie vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo galimybes nuo 2016 metų K. Donelaičio gatvėje, tačiau nieko neužsimenama apie K. Donelaičio skersgatvį. Šio skersgatvio gyventojams ši problema taip pat yra labai opi ir svarbi. Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Atsakymas:
Vandentiekio ir nuotekų tinklus Donelaičio skersgatvyje būtų galimybė pakloti tik tuomet, kai bus įrengti tinklai Donelaičio gatvėje. Pradėjus kloti tinklus Donelaičio gatvėje, kartu bus sprendžiamas klausimas ir dėl tinklų klojimo Donelaičio skersgatvyje.
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėja
Valentina Raubiškienė
2015-06-11

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas:

Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar Jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?
Renginių kalendorius
2017 m. rugsėjis
P A T K P Š S
 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30