2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: Gintas
Klausimas:

Norėčiau paklausti, kada bus sutvarkytas šaligatvis Savanorių gatvėje, iki turgavietės. Dabar turgavietė atnaujinta, o nuo Vilniaus gatvės priėjimas iki jos tragiškas.

Atsakymas:

Zarasų miesto Savanorių gatvės šaligatvių remontas, nuo Vilniaus iki Žemaitės g., 2017 metais neplanuojamas.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys

2016-11-18

Vardas: Vaidotas
Klausimas:

Laba diena.Esu ukininkas esu deklaraves 11ha pievu jos nupjautos iki liepos 1 dienos ,supresuotas i rulonus,turiu 2 karves,ar as turiu iki rugpjucio 31 dienos 5 ha pievos susmulkinti,sieno man nereikia .

Atsakymas:
Jūs esate pareiškėjas, kuris  laiko žolėdžius ūkinius gyvūnus, tačiau jų turite mažiau kaip 0,3 SG, bet daugiau kaip 0,1 SG vienam deklaruojamam pievos hektarui, tada Jums reikia laikytis tokių reikalavimų: šienauti ir sutvarkyti pievą ne mažiau kaip du kartus (ne mažiau kaip vieną kartą – iki liepos 1 dienos ir ne mažiau kaip vieną kartą nuo liepos 2 dienos iki rugpjūčio 31 dienos), jeigu konkrečiame pievos lauke neplanuojate ganyti; ne vėliau kaip iki liepos 1 dienos konkrečiame pievos lauke ganyti. Ganymą tokiu atveju įrodo ganymo požymiai. Jeigu pradėjote ganyti iki liepos 1 dienos, tai nušienauti ir sutvarkyti tokį lauką iki tos pačios liepos 1 d. nėra privalu. Svarbu, kad šis laukas būtų nuganytas ir geros agrarinės būklės ne vėliau kaip iki rugpjūčio 31 d., t. y. visi lauko plotai turi būti ūkinių gyvūnų nuganyti, o nenuganyti plotai  turi būti nušienauti ir sutvarkyti; pasirinktame deklaruojamame pievos lauke ir šienauti, ir ganyti. Jeigu pasirinktas toks mišrus pievos priežiūros būdas, tada būtina, kad iki liepos 1 d. pieva būtų nušienauta ir sutvarkyta, o vėliau – nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 31 d. dar ir visiškai nuganyta, t. y. visi lauko plotai turi būti ūkinių gyvūnų nuganyti, o nenuganyti plotai turi būti sutvarkyti; visais atvejais privalu pildyti „Pievų tvarkymo darbų registracijos žurnalą“. Šio žurnalo pildymo tvarka numatyta deklaravimo taisyklėse.
 
Vadovautis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. 3D-897 patvirtintomis Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėmis (toliau – Taisyklės). Jas galite rasti čia.
 
Kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė
Irena Čiučelienė
 
2016-09-01

Vardas: Justas
Klausimas:

Laba diena. Noriu paklausti, ar bus remontuojama UAB"Zarasu autobusai" stoties aikštelė? Ačiū.

Atsakymas:
UAB „Zarasų autobusai“ stoties aikštėlė nėra vietinės reikšmės kelių tinklo dalis, todėl jos remontas negali būti finansuojamas iš kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, kurias susisiekimo ministro įsakymu skiria bei administruoja Lietuvos automobilių kelių direkcija. 2017 m. Zarasų rajono savivaldybė planuoja pradėti Pliaterytės, Zarasų ir K.Donelaičio gatvių rekonstrukcijas, prie kurių reikės prisidėti Savivaldybės biudžeto lėšomis, todėl planuoti papildomų susisiekimo infrastruktūros objektų statybą, rekonstrukciją ar remontą iš Savivaldybės biudžeto lėšų 2017 m. nėra galimybės.
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys
2016-09-01

Vardas: Lina
Klausimas:

Laba diena,
Norejau Jusu paklausti. Planuojame investuoti i zemes sklypa, kaip galima pakeisti ukines ar misko paskirties i reakreacine paskirti? Ar tai leidzia istatymai? Dekoju

Atsakymas:

Žemės sklypo pagrindinė naudojimo paskirtis keičiama vadovaujantis Zarasų rajono bendrojo plano sprendiniais administracijos direktoriaus įsakymu. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Teritorijų planavimo skyrių 109 kab.

 

Teritorijų planavimo skyriaus
Vedėjo pavaduotojas - Savivaldybės vyriausiasis architektas
Evaldas Ulianskas

2016-08-11

Vardas: Giedrė
Klausimas:

Laba diena. Kur kreiptis norint išvalyti užsikimšusią kanalizaciją individualiame name, kaimo vietovėje? Kreipėmės į Zarasų komunalinį ūkį - jie nukreipė į "Zarasų bustą",o "Zarasų bustas" nukreipė atgal į komunalinį... Tad kam vis dėl to priklausytų atlikti šį darbą? Lauksiu atsakymo, ačiū.

Atsakymas:

Atsakydami į Jūsų klausimą dėl užsikimšusios kanalizacijos valymo individualiame name, kaimo vietovėje, informuojame, kad viena iš UAB „Zarasų komunalininko“ teikiamų paslaugų yra buitinių nuotekų išsiurbimas ir išvežimas, asenizacinės paslaugos. UAB „Zarasų komunalininkas“ kontaktai: Šaltupės g. 60, 32117 Zarasai, tel. (8 385) 52 179, el. p. komunalininkas@zarasai.lt


Taip pat informuojame, kad nuotekų tvarkymo paslaugas atlieka UAB „Zarasų vandenys“ priklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietovės ir nuotekų įrenginių. UAB „Zarasų vandenys“ kontaktai: Malūno g. 3A, 32129 Zarasai, tel. (8 385) 51 672, el. p. v.administracija@zarasai.lt

 

Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus
Vyriausioji specialistė
Živilė Lekaveckaitė

 

Už privačių nuotekų tvarkymo infrastruktūros tinklų eksploatavimą atsakingi jų savininkai. Savivaldybės įmonė UAB "Zarasų bustas" nėra įpareigota tvarkyti privačių nuotekų tinklų. UAB "Zarasų komunalininkas" yra privataus kapitalo įmonė, Zarasų rajono savivaldybė jos veiklai įtakos neturi. Ką samdyti privačių nuotekų tinklų tvarkymui sprendžia pats savininkas.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vyriausioji specialistė
Gitana Kolienė

2016-08-01

Vardas: Almas
Klausimas:

Laba diena. Kur Zarasuose galima nusistatyti kraujo grupę ir kiek ta paslauga kainuoja?

Atsakymas:

Kraujo grupę galima nustatyti Zarasų rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre, tyrimo kaina 4 Eur, neštumo atveju – nemokamai ir Zarasų rajono ligoninėje, tyrimo kaina 5,7 Eur (tyrimas ir kraujo paėmimas iš venos). Taip pat kraujo grupę nustato Nacionalinis kraujo centras dovanojant kraujo, šis tyrimas atliekamas nemokamai.

Neringa Šedytė,
Socialinės paramos skyriaus
Vyriausioji specialistė – Savivaldybės gydytoja

2016-07-18

Vardas: inga
Klausimas:

laba diena. Sakykite ar planuojama kada nors kompensuoti asbestinių stogų keitimą, gyvenantiems mieste Zarasuose? Stogas tikrai kritinės būklės :( Ačiū

Atsakymas:

Pagal veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimo taisykles, remiama veikla – kaimo vietovėje (kaimo vietovė – viensėdis, kaimas, miestelis ar miestas ar kita gyvenamoji vietovė, kurios gyventojų skaičius neviršija 6 tūkst. Savivaldybių centrai, nepriklausomai nuo gyventojų skaičiaus, nelaikomi kaimo vietovėmis. Paramos pagal Priemonę gali kreiptis kaimo gyventojas, kuris nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje ir tame name, kuriam bus keičiamas stogas. Pareiškėjas turi užtikrinti, kad investicijos bus skirtos gyvenamajam namui, kuris pareiškėjo valdomas teisėtais pagrindais.

 

Kaimo plėtros skyriaus vedėja
Lina Petrėnienė

2016-06-28

Vardas: Gyventoja
Klausimas:

Sveiki. ar galima įsivaikinti vaiką būnant įrašytą į riziką?

Atsakymas:

Norint atsakyti į Jūsų pateiktą klausimą, reikalinga išsamesnė informacija (t.y. įrašymo į rizikos asmenų ar šeimų apskaitą priežastys, aplinkybės, šiuo metu esamos situacijos įvertinimas), todėl dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių (adresas: Sėlių a. 22, Zarasai, 111, 113 kab.).

 

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja

Irena Gaigalienė

2016-06-23

Vardas: Lema
Klausimas:

Labas vakaras, eilinis klausimas del palaidu naminiu sunu, zmones prisiriskite savo sunis, galit viena karta ju nesulaukti, laksto po gatve sukeldami avaringas situacijas, negalima vaikscioti su savo sunimi, vedzioju su pasaiteliu o jis puola mus, ne tik mus su suniu, bet ir zmones, yra du sunys lakstantis palaidi vienas ypac agresyvus gyvena prie norfos. tokia akimirka pradedu galvot gal tikrai geriau cipuot.

Atsakymas:

Gyvūnų savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Zarasų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius, gavęs skundą dėl palaidų ir neprižiūrimų šunų, atlieka tyrimą. Nustačius gyvūno savininką, taikoma administracinio teisės pažeidimo atsakomybė. Asmenys pažeidę gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius nėra gavęs skundų dėl palaidų šunų Vytauto gatvėje. Patikrinus nurodytą vietą pažeidimas neužfiksuotas, šunys kiemuose pririšti.

 

Viešosios tvarkos skyriaus
Vyriausioji specialistė
Violeta Chažauskienė

2016-06-13

Vardas: Jolanta
Klausimas:

Laba diena. Zarasų miesto žemėlapiuose neteisingai nurodyta namų numeracija, namai esantys Vytauto skg. 14 ir Vytauto skg. 12 yra sukeisti vietomis. Tai sudaro nemažai nepatogumų. Ar planuojama ištaisyti šią klaidą? Dėkoju už atsakymą.

Atsakymas:

Reikalinga detalesnė informacija, t. y. pastatų unikalūs numeriai, prašome kreiptis į Teritorijų planavimo skyrių 109 kab.

 

Teritorijų planavimo skyriaus
Vyriausioji specialistė
Jurgita Kazlauskienė

2016-06-09

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: