2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Klausiate - atsakome
Vardas: zanas
Klausimas:

vandens pramogos Zarasuose? Ar kažkam tai rūpi? Plačiai išreklamuota vandenlenčių parko statyba. Internete NĖRA jokios info apie parko veikimą/neveikimą, kainas, telefono, kuriuo būtų galima pasiklausti.
Turizmo informacijos centras. NEVEIKIA šeštadienį, kai labiausiai reikalingas turistams. Nei vienas TIC telefonas neatsako. Kam švaistyti pinigus ir išlaikyti struktūras, jei net elementarios informacijos neimanoma gauti?

Atsakymas:

Zarasų rajono savivaldybė 2015 metais įgyvendino projektus „Aktyvaus poilsio turizmo infrastruktūros Zaraso ežero Didžiojoje saloje sukūrimas“ ir „Viešosios turizmo infrastruktūros Zaraso ežero Didžiojoje saloje sukūrimas“. Šių projektų dėka buvo sutvarkyta bei aktyviam poilsiui ir viešam turizmui pritaikyta dalis Zaraso Ežero Didžiosios salos, o Zaraso ežere pastatytas vandens lynų parkas.
Kadangi savivaldybė neturi teisės verstis ūkine komercine veikla, bei gauti iš tokios veiklos pajamas, 2015 metais buvo pradėtas operatoriaus atrankos konkursas sukurtos infrastruktūros valdymui ir eksploatavimui.
Dėl įvairių priežasčių derybos su būsimuoju koncesininku truko ilgiau nei planuota. Šiuo metu derybos baigtos, o koncesijos sutarties projektas pateiktas finansų ministerijai pastaboms gauti. Gavus finansų ministerijos pastabas sutarčiai turės pritarti Zarasų rajono savivaldybės taryba ir tik po to sutartį galės pasirašyti sutarties šalys bei pradėti ją vykdyti. Planuojama, kad sutarčiai bus pritarta šių metų birželio mėnesį vysiančio tarybos posėdžio metu.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys

 

Ne turizmo sezono metu, nuo rugsėjo 1 iki paskutinį gegužės savaitgalį vykstančio kurortinio sezono atidarymo, VšĮ Zarasų rajono turizmo informacijos centras dirba pirmadienį - penktadienį nuo 8.00 iki 17.00.
Visą savaitę, įskaitant šeštadienį ir sekmadienį, VšĮ Zarasų rajono turizmo informacijos centras dirba turistinio sezono metu, nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 dienos. Turistinio sezono metu centras šeštadieniais ir sekmadieniais dirba nuo 9.00 iki 16.00.


Mes labai atsiprašome, jei Jums kurį nors savaitgalį nepavyko prisiskambinti.


Kęstas Vasilevskis
Vadybininkas, laikinai atliekantis VšĮ Zarasų rajono turizmo informacijos centro direktoriaus funkcijas

2016-06-06

Vardas: Valerija
Klausimas:

Kas atsakingas už kačių priežiūrą mieste? Prie daugiabučių mikrorajone kačių veisykla. Kokiu būdu galima išgabenti juos?

Atsakymas:

Zarasų rajono savivaldybės administracijos teritorijoje nėra nustatyta beglobių gyvūnų priežiūra. Atsižvelgiant į beglobių gyvūnų problemos aktualumą savivaldybės teritorijoje, fiksuojamos vietos, kur gyvūnai renkasi ir šiuo metu vykdoma beglobių gyvūnų Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje gaudymo, karantinavimo, laikinos globos ir eutanazijos paslaugos pirkimo procedūra.

 

Viešosios tvarkos skyriaus
Vyriausioji specialistė
Violeta Chažauskienė

2016-06-02

Vardas: Zarasiete
Klausimas:

Laba diena, noriu paklausti ar šiemet bus remontuojama Donelaičio gatvė ir skersgatvis vandenio ir kanalizacijos įvedimui,nes Donelaičio skersgatvyje vandenio ir kanalizacijos tokių tinklų iš vis nėra kada tai bus daroma?

Atsakymas:

Atsakydami į Jūsų klausimą informuojame, kad 2010 metais UAB „Kelvista“ parengė K. Donelaičio gatvės rekonstrukcijos techninį projektą, kurio įgyvendinimo metu numatoma rekonstruoti 1,29 km gatvės ruožą bei įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendra rekonstrukcijos projekto vertė apie 748.380 Eur (2.584.000,00 Lt). Dėl didelės darbų apimties, ribotų Zarasų rajono savivaldybės ir Europos Sąjungos lėšų susisiekimo sričiai finansinių galimybių, projektas iki šiol nebuvo įgyvendintas.Kadangi rajono Savivaldybė nepajėgi įgyvendinti tokios apimties projekto nuosavomis lėšomis, todėl vienintelis būdas patenkinti gyventojų prašymą – projekto finansavimui apjungti kelis finansavimo šaltinius – Europos Sąjungos, Valstybės biudžeto ir rajono Savivaldybės biudžeto lėšas 2014 - 2020 m. paramos laikotarpiu. Šiuo metu derinama galimybė projektą iš dalies finansuoti iš Zarasų miestui numatytų skirti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių lėšų Integruotų teritorijų vystymo programai įgyvendinti. Šios programos lėšomis kaip tik ir būtų įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai K. Donelaičio g., o Europos Sąjungos lėšomis būtų rekonstruota kelio danga. Realus projekto įgyvendinimas prasidės ne anksčiau kaip 2017 m.

 

Ši informacija jau ne vieną kartą buvo skelbta Zarasų rajono savivaldybės tinklapyje. Vandentiekio ir nuotekų tinklų darbus organizuos UAB ,,Zarasų vandenys”. Planą galima rasti čia.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys

2016-06-02

Vardas: Rima
Klausimas:

Laba diena, kas turėtu tvarkyti kapinių teritorija ?
Suvieko sen. Suvėnų kaimo kapinių patvoriai baisūs, tiesiog šiukšlynas, aišku žmonėms reikia tvarkyti artimuju kapus ir jie neturi kur dėti šiukšlių, deda patvorėse.

Atsakymas:

Suvėnų kaimo sentikių kapinių aplinka šiuo metu sutvarkyta. Šiukšlių buvo susikaupę todėl, kad nėra konteinerių ir surūšiuotos šiukšlės išvežamos kartą per mėn.: pavasarį padaugėja besitvarkančių ir susikaupia daugiau šiukšlių.

 

Gintautas Altanas
Suvieko seniūnijos seniūnas

2016-05-31

Vardas: Dusetiškis
Klausimas:

Sveiki. Kodėl Dusetose neprižiūrima turgavietė? Nėra net šiukšlių konteinerio. Prekeiviai meta šiukšles bet kur, net žmonės atneša savo buities atliekas, visas melioracijos griovys pilnas plastikinių maišelių, ir kitų šiukšlių. Aplink daržus turintys žmonės išrankioja tas šiukšles, bet jų niekas neišveža. Gal čia ne savivaldybės teritorija?

Atsakymas:

Buvo įpareigota Dusetų komunalinio ūkio įmonė sutvarkyti turgavietės teritoriją. Teritorija sutvarkyta.

 

Danutė Umarienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Dusetų seniūnijos specialistė

2016-05-19

Vardas: dalia
Klausimas:

laba diena,kur galima nuvezti nereikalingas padangas,automobilio senas sedynes,paroloninius daiktus,nereikalingus kilimus ir kt. buitinius daiktus.ar galima tokias siuksles deti i konteinerius?gal but galetu buti tokia akcija,kad vaziuotu didele siuksleveze ir tokius daiktus surinktu.sumoketume,nes is kaimu isvezti sudetinga.aciu.

Atsakymas:

Jūsų išvardintų atliekų jokiu būdu negalima dėti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerį. Į Zarasuose, Statybininkų g. 11 esančią didelių ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelę gyventojai gali atvežti: smulkias statybos ir griovimo atliekas, automobilių padangas, makulatūrą, plastiko, stiklo atliekas, nenaudojamą buitinę techniką (televizorius, šaldytuvus, virykles ir kt. įrangą), baldus. Šias ir specifines (pvz. automobilių ardymo) atliekas už papildomą mokestį gali išvežti UAB "Zarasų komunalininkas" tel. 52179.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vyriausioji specialistė (karjeros valstybės tarnautoja)
Gitana Kolienė

2016-05-13

Vardas: as
Klausimas:

laba diena, noriu paklausti kur kreiptis dėl tarybiniais laikais įrengto savartyno (šiukšlyno) sutvarkymo? Išstumdytas griovys, žemių kalnai, o kas turėtų išlygint?

Atsakymas:

Pirmiausiai reikėtų kreiptis į tos seniūnijos seniūną, kurioje yra šiukšlynas, jei šiukšlynas yra ne privačioje žemėje, seniūnas organizuos sutvarkymo darbus.

 

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vyriausioji specialistė (karjeros valstybės tarnautoja)
Gitana Kolienė

 

2016-05-12

Vardas: Rima
Klausimas:
Laba diena,
noreciau suzinoti,kas turi tvarkyti-greideriuoti, ziema valyti kelia apie puses kilometro atstuma nuo pagrindinio kelio, keliukas yra pazymetas zemelapyje, randasi prie Zarasu,Milzinu km.
Atsakymas:
Keliai, atsižvelgiant į transporto priemonių eismo pralaidumą, socialinę ir ekonominę jų reikšmę, skirstomi į valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelius. Vietinės reikšmės viešieji keliai ir gatvės nuosavybės teise priklauso savivaldybėms. Vietinės reikšmės kelių priežiūros užsakovo funkcijas vykdo jų savininkai.
Iš Jūsų užduoto klausimo galima suprasti, kad teiraujatės apie vieną iš šių kelių – Miliūnai-Milžinai (ZR1655) arba Galilaukis – Janina (ZR1652). Abu šie keliai priskiriami vietinės reikšmės keliams ir nuosavybės teise priklauso Zarasų rajono savivaldybei. Abiejuose keliuose periodiškai vykdomi priežiūros darbai. Dėl priežiūros darbų kokybės, kelio profiliavimo ar valymo Jūs galite kreiptis tiesiogiai į Imbrado seniūną Vygirdą Žalkauską telefonu 8 385 36011.
 
Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus
Vedėjo pavaduotojas
Evaldas Stanys
 
 
 
 
2015-12-11

Vardas: Mindaugas
Klausimas:
Labas vakaras, turiu klausima tai liecia socialini buta, jame gyvename as su zmona ir trys mazameciai vaikai, nesenai suzinojau kad zmona man neistikima, netrukus ji pareiske kad skirsimes ir tuoj atsivede meiluzi i namus,tai pradejo kartotis daznai, visa tai mato ir vaikai, as ramus zmogus, ji mane isvare is namu ateme raktus ir dave jam, vaikus papirkineja , nors su vaikais daugiausiai sedejau as, daug kas gali paliudyti,tai norejau paklausti ar turi ji teise mane isvaryti is namu? As neturiu kur eiti.Jauciu kad nesulauksiu ir skirybu, negeros mintys galvon lenda, mamai nenoriu nieko sakyti nes ji sunkiai serga ir nenoriu jos nervuoti.Ar turiu teise ismesti ji uz pakarpos is savo namu, policija nieko nedare nors buvau iskvietes jis ten jauciasi pilnateisi seimininkas nes zmona ji palaiko, man del vaiku gaila, nes zmona veda amoralu gyvenima, kai ji nedirbo buvom normali seima, as is darbo isejau del sveitatos ir kuri laika dirbti negaliu, tai ji ir nuejo dirbti...
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad asmenims ir šeimoms rajono Savivaldybės socialinis būstas nuomojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatomis.
Vadovaujantis Įstatymo 2 straipsnio 13 dalimi, šeima yra sutuoktiniai ir, jeigu turi, jų vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikiai), taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likęs (likę) gyventi jų vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikai) iki 18 metų. Į šeimos sudėtį taip pat įskaitomi nedirbantys ir savarankiškos veiklos nevykdantys nesusituokę ir savo vaikų (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose ir kitose formaliojo švietimo įstaigose, aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės formos studijų programas (studentai), taip pat bendrojo ugdymo mokyklas baigę pilnamečiai vaikai (įvaikiai) laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo mokyklų baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, taip pat asmenys, teismo tvarka pripažinti šeimos nariais, arba asmenys, teismo pripažinti neveiksniais ir likę gyventi su savo tėvais, jeigu jiems nustatyta globa. Šeimos nariais gali būti laikomi sutuoktinių ar asmens kartu gyvenantys tėvai (įtėviai).
Rajono Savivaldybės socialiniame būste turi teisę gyventi tie nuomininko šeimos nariai, kurie yra įvardyti rajono Savivaldybės socialinio būsto nuomos sutartyje. Nuomininkas ir jo šeimos nariai (įskaitant ir buvusius šeimos narius) į nuomojamą gyvenamąjį būstą turi tokias pat teises ir pareigas.
 
Pagarbiai,
Ramutė Gaidamavičienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė
Tel. 8 385 37101
 
2015-12-10

Vardas: jurgita
Klausimas:
laba diena norejau pasiteirauti ar galiu vyra isvaryti is socialinio busto jei jis buvo suteiktas mums tik popieriai visi tvarkyti mano vardu
Atsakymas:
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad asmenims ir šeimoms rajono Savivaldybės socialinis būstas nuomojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatomis.
Vadovaujantis Įstatymo 2 straipsnio 13 dalimi, šeima yra sutuoktiniai ir, jeigu turi, jų vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikiai), taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likęs (likę) gyventi jų vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikas (įvaikis) (vaikai (įvaikai) iki 18 metų. Į šeimos sudėtį taip pat įskaitomi nedirbantys ir savarankiškos veiklos nevykdantys nesusituokę ir savo vaikų (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose ir kitose formaliojo švietimo įstaigose, aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės formos studijų programas (studentai), taip pat bendrojo ugdymo mokyklas baigę pilnamečiai vaikai (įvaikiai) laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo mokyklų baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, taip pat asmenys, teismo tvarka pripažinti šeimos nariais, arba asmenys, teismo pripažinti neveiksniais ir likę gyventi su savo tėvais, jeigu jiems nustatyta globa. Šeimos nariais gali būti laikomi sutuoktinių ar asmens kartu gyvenantys tėvai (įtėviai).
Rajono Savivaldybės socialiniame būste turi teisę gyventi tie nuomininko šeimos nariai, kurie yra įvardyti rajono Savivaldybės socialinio būsto nuomos sutartyje. Nuomininkas ir jo šeimos nariai (įskaitant ir buvusius šeimos narius) į nuomojamą gyvenamąjį būstą turi tokias pat teises ir pareigas.
 
Pagarbiai,
Ramutė Gaidamavičienė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė
Tel. 8 385 37101
 
 
2015-12-10

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | »

Rašykite mums
Pateikite atsiliepimus ar klausimus. Informacija bus perduota atsakingam darbuotojui ir Jums bus atsakyta. Būtinai užpildykite visus laukelius.

Prašymai ir skundai, reikalaujantys tyrimo, teisinės medžiagos parengimo ar oficialaus Savivaldybės atstovo atsakymo, teikiami tik raštu (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).

Jūsų vardas:
El. paštas:
Klausimas: