2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
2014 m. gegužės 7 d. Socialinių reikalų ir darbo komitetas Anykščiuose domėjosi socialinės globos problemomis
zrs
Komitetas, siekdamas vietoje išsiaiškinti atskirų šalies regionų aktualiausias socialines problemas, š. m. gegužės 7 d. surengė išvažiuojamąjį posėdį į Anykščių rajoną.
 
Be lankymosi šiame rajone, Seimo nariai pabuvojo Utenos socialinės globos namuose, kuriuose teikiama socialinė globa senyvo amžiaus asmenims ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Šiuo metu juose gyvena apie 290 senjorų ir neįgalių žmonių iš Utenos apskrities bei kitų šalies regionų. Šių globos namų direktorius O. Žiezdrys ir Aknystos socialinės globos namų direktorius A. Kiaušas komiteto nariams pristatė aktualiausias socialinės globos problemas: neveiksniais pripažintų asmenų turto tvarkymą, globotinių alkoholizmą, jų įsiskolinimus dėl greitųjų kreditų, nusikaltimus padariusių asmenų globos ypatumus, neįgalių jaunuolių socializacijos stoką, transporto trūkumą ir kt.
 
Komitetas lankėsi ir Aulelių vaikų globos namuose, kuriuose globojami 48 vaikai iš Anykščių rajono savivaldybės teritorijos. Šioje įstaigoje su darbuotojais diskutuota apie globojamų vaikų raidą, socialinės rizikos šeimų padėtį rajone. Pokalbyje akcentuotas vienas skaudžiausių socialinių reiškinių: užaugo nauja niekur nedirbančių šalies gyventojų karta, iš pašalpų gyvenančių asmenų vaikai, kuriems toks tėvų gyvenimo būdas tapo socialiniu įgūdžiu. Todėl ir ši karta gyvena tėvų pavyzdžiu – tampa socialinės rizikos šeimomis, turi savų vaikų, kurie, dažniausiai, taip pat patenka į globos įstaigas.
 
Komiteto nariai posėdį tęsė lankydamiesi Aknystos socialinės globos namuose - čia gyvena senyvo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis bei proto negalią ar psichinių sutrikimų turintys asmenys. Įstaigoje ir jos filialuose šiuo metu globojama daugiau nei 300 asmenų. Tai vieninteliai Lietuvoje socialiniai globos namai, pradėję steigti filialus grupuojant jų gyventojus pagal poreikius: intensyvios slaugos, intensyvios globos, kuriems reikalinga socialinių darbuotojų pagalba, galintiems gyventi  savarankiškai. Komiteto nariai susipažino su šių globos namų veikla bei globotiniams organizuojamomis užimtumo paslaugomis. Susitikime su įstaigos darbuotojais aptartos socialinių darbuotojų  darbo užmokesčio didinimo  perspektyvos, neįgalių asmenų sukurtų darbų realizavimas, darbuotojų profesinių sąjungų veikla.
 
Išvažiuojamojo posėdžio metu domėtasi Jokūbavos šeimynos veikla. Šiuo metu joje globojama 11 vaikų. Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius itin teigiamai atsiliepia apie šios šeimynos veiklą: ji sėkmingai susitvarko su savo pareigomis ir rūpesčiais, esant reikalui čia atvežami ir skubiai iš socialinės rizikos šeimų paimti vaikai. Vienintelė šeimynos problema – kaip suremontuoti iš savivaldybės panaudos pagrindais gautas patalpas. Seimo nariai buvo informuoti, kad rajono Savivaldybė numato skirti tam lėšų. Šeimynos tėvai  dalijosi patirtimi apie gyvenimą gausioje šeimynoje: kartu nuveikiamus darbus, švenčiamas šventes, lavinamuosius vaikų pomėgius. Šeimynai talkina ir samdomas socialinis darbuotojas, kurio pareigos užtikrinti tinkamą globojamų vaikų priežiūrą.
 
Vėliau Anykščių rajono socialinių paslaugų centre buvo apibendrinti išvažiuojamojo posėdžio rezultatai.
 
Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

2014-05-18