2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujienos iš Lietuvos Respublikos Seimo
zrs
Artėja naujojo 2015 m. biudžeto svarstymas, todėl su Zarasų rajono gyventojais norėčiau pasidalinti kai kuriomis mintimis apie tai. Jau yra žinoma, kad 2014 – 2020 metų finansinėje perspektyvoje Zarasų rajonas pateko į tikslinių teritorijų sąrašą. Šiuo laikotarpiu į Zarasų rajono tolimesnę plėtrą galėsime tikėtis apie 10 mln. litų ES investicijų. Į kurias sritis bus galima  investuoti gautas lėšas - turėtų paaiškėti 2014 m. spalio mėnesį.
 
2015 m. mūsų rajonui bus skiriamos ir Valstybės investicijų programų lėšos. Šioje programoje dalyvauja dvi rajono įstaigos – Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir kultūros centras. Deja, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija dar konkrečiai neatskleidžia kokia suma bus skiriama šiems svarbiems rajone objektams, tačiau jau galima tvirtinti, kad 2015 m. baigsime bibliotekos rekonstrukcijos darbus. Prie sumos, kurią skirs ministerija, pavyko papildomai gauti dar 200 tūkst. litų. Beje, prie šio projekto turi prisidėti ir rajono Savivaldybė. 2014 m. Zarasų kultūros centrui buvo skirta 120 tūkst. litų techniniam projektui parengti: pagal jį turėtų atsinaujinti visa centro techninė įranga, žiūrovų salė bei pagalbinės patalpos. Prie Kultūros ministerijos skiriamų lėšų pavyko papildomai gauti dar 100 tūkst. litų šio projekto daliniam įgyvendinimui 2015-aisiais.
 
2014 m. dalinai buvo atnaujintos Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos patalpos – jos koridoriuose suremontuotos grindys ir tam buvo skirta 100 tūkst. litų. Kitais, 2015 m., taip pat žadu daugiau dėmesio skirti rajono mokykloms: Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje bus atnaujintos koridorių grindys ir tam numatyta skirti 100 tūkst. litų, o Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje bus įrengta konferencijų salė, įsigyta įranga jai bei atnaujinti bibliotekos baldai - šiems darbams atlikti numatyta skirti 100 tūkst. litų. Tikiuosi, kad rajono švietimo įstaigos ženkliai atsinaujins ir taps patrauklesnėmis.
 
Pavyko pasiekti, kad Zarasų socialinės globos namuose būtų modernizuota katilinė. Jau 2015 me. ji turėtų būti kūrenama biokuru.
 
Lauktų teigiamų rezultatų duoda ir Zarasų rajono paskelbimas Lietuvos „Žvejų rojumi“ - tam už 500 tūks. litų jau šamais įžuvinti ,,Žvejų rojaus“ teritorijai priklausantys rajono vandens telkiniai.
 
Nuo 2015 m. turėtų įsigalioti Aprūpinimo būstu įstatymas, kuris numato 50 proc. valstybės kompensavimą už socialinio būsto nuomą ir sudaro galimybę išsipirkti arba privatizuoti dar neprivatizuotus būstus. Šiame klausime svarbiausia yra kaina ir apmaudu, kad Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas, kaip ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siūlo šiuos butus išsipirkti rinkos kainomis. Dideliuose miestuose  tai gal būt ir bus įmanoma padaryti, tačiau mažuose rajonuose, kur žmonės neturtingi – jų tiesiog nebus už ką išsipirkti. Pateikiau pasiūlymą sudaryti rajonų savivaldybių taryboms sąlygas parduoti tokius butus su 20 proc. nuolaida. Manau, kad taip būtų tesiengiau – juk juose gyvenantys žmonės mokėjo nuomos mokestį bei investavo į tokio būsto gerbūvį. Teisingumo dėlei turiu pasakyti, kad investicijų kaštai bus išskaičiuoti iš kainos. Taigi pagrindinis „mūšis“ šiuo klausimu dar laukia Seimo posėdžiuose.
 
Nieko konkretaus negaliu pasakyti dėl kompensacijos už elektros energiją 2015-aisiais. Bandome jos siekti, tačiau Lietuvos Respublikos Vyriausybė šiuo klausimu dar nepriėmė paskutiniojo sprendimo, tačiau jis turi išsispręsti iki šių metų pabaigos.
 
Lietuvos Respublikos Seimo narys                        
Algimantas Dumbrava

2014-10-04