2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Praleidus metus Seime
zrs
Ši kadencija Seime man prasidėjo 2013-ųjų metų balandį. Tad ir norėčiau pasidalinti kai kuriomis mintimis apie per šį laikotarpį nuveiktus darbus.
 
Manau, kad labiausiai išskirianti žinia regionui ir Zarasų rajonui buvo pasilikusi 40 procentų elektros energijos kainos lengvata. Priminsiu, kad buvusios Vyriausybės sprendimais 2014 m. ji buvo numatyta tik 30 procentų. Todėl už paramą sprendžiant ši aktualų Ignalinos AE regionui klausimą esu dėkingas Premjerui Algirdui Butkevičiui.
 
Džiaugiuosi, kad Seimas atsižvelgė i mano pasiūlymą ir Ignalinos AE regiono plėtros agentūros veiklą pratęsė iki 2015 m. sausio 1 d., nors Energetikos ministerija siūlė tik iki š.m. kovo 1-osios. Už pasiūlymo palaikymą esu dėkingas Tvarkos ir teisingumo, Socialdemokratų, Lenkų rinkimų akcijos bei TS- LKD frakcijoms Seime. Nustebino Darbo partija - tik 4 jos nariai palaikė pasiūlymą ir esu jiems už tai dėkingas.
 
Dabar svarbu paruošti ir pateikti 2015–2020 metų regiono programą, kurioje būtų numatytos elektros energijos lengvatos ir kitos tikslinės priemonės mūsų regionui. Pirminis variantas jau pateiktas Lietuvos Vyriausybei. Zarasų rajonas 2014 – 2020 m. patenka į tikslinių rajonų sąrašą – tokios teritorijos bus remiamos ES lėšomis. Todėl būtina stengtis efektyviai pasinaudoti šia galimybe.
 
Dar praeitą kadenciją pasiūliau pratęsti butų privatizavimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo projektą, kuriuo siūlo leisti išsipirkti savo laiku neprivatizuotus butus - tikiu, kad pavasario sesijoje įstatymas bus priimtas.
 
2014 – 2020 m. švietimo strategijoje pasiūliau, kad Švietimo ir mokslo ministerijoje būtų atstatyta skyriaus darbui su neįgaliais vaikais veikla. Džiaugiuosi, kad Seimas tam pritarė.
 
Zarasų kultūros centrui bus skirta 120 tūkst.Lt apsauginei signalizacijai įrengti. Manau, kad šiais metais pavyks atnaujinti Zarasų „ Santarvės“ pradinės mokyklos vidų, nes nėra gerai, kad pradinukai mokosi iš išorės gražioje, bet iš vidaus pakankamai nykioje aplinkoje.
 
Pasak, kultūros ministro jau 2016 m. bus atidarytas rekonstruotos Zarasų bibliotekos priestatas - labai noriu tuo tikėti ir stengsiuosi, kad pažadas būtų ištesėtas. Šiais metais bibliotekos rekonstrukcijai numatoma skirti 800 tūks.Lt. Taigi pagal Valstybės investicijų programą 2014 m. Zarasų rajonui bus skirta daugiau nei 1 mln.Lt ir palyginus su ankstesniais metais tai solidi suma.
 
Malonu, kad Zarasų kraštui pavyko iškovoti „ Žvejų rojaus“ titulą. Tikiu, kad rajono Savivaldybė ir regioninių parkų direkcijos palaikys glaudų ryšį su Aplinkos ministerija bei nuosekliai įgyvendins šį projektą.
 
Domiuosi ir Zarasų socialinės globos namų problemomis. Tikiuosi, kad bus gauta gera žinia dėl jų katilinės rekonstrukcijos.
 
Kiek sunkiau reikalai klostosi su aplinkkeliu, tačiau po konsultacijų su Kelių direkcija darbai pajudėjo, vyksta žemės išpirkimo valstybės reikmėms procedūra, o tolimesnė sėkmė priklausys nuo to, kaip seksis įgyvendinti šią svarbią priemonę, nes gali būti teismų procesų. Turiu vilties, kad realūs darbai prasidės 2015 m..
 
Nepalaikiau siūlymo didinti Seimo narių atlyginimus, balsavau už pramoninės žvejybos griežtą ribojimą vidaus vandenyse, dar nesu galutinai apsisprendęs, tačiau manau, kad palaikysiu abortų draudimo įstatymą. Esu darbo grupės dėl senatvės pensijų kompensavimo narys ir dėsiu visas pastangas, kad pensijos būtų kompensuotos kuo greičiau.
 
Džiaugiuosi, kad galėjau padėti piliečiams asmeniškai, nors ir ne visiems. Už bendradarbiavimą esu dėkingas savivaldybės vadovams bei administracijai ir viliuosi, kad ir ateityje visi drauge dirbsime Zarasų krašto žmonių labui.
 
Pagarbiai
Algimantas Dumbrava, Seimo narys
 

2014-02-17