2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Zarasų rajono savivaldybės plėtros 2014-2020 metų strateginio plano projekto rengimo Infrastruktūros, aplinkos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo ir informacinių technologijų strategijos darbo grupės susitikimas
zrs
 
 
 
 
2014 m. birželio 9 d. Zarasų rajono savivaldybės administracijos mažojoje salėje vyko Infrastruktūros, aplinkos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo ir informacinių technologijų strategijos darbo grupės posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės administracijos darbuotojai, atsakingi už transporto infrastruktūros ir susisiekimo sritis.
 
Šiame posėdyje buvo svarstomi transporto infrastruktūros ir susisiekimo klausimai:
·         Kelių transporto infrastruktūros modernizavimas
·         Pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros plėtra
·         Inovatyvių transporto sistemų plėtra
·         Keleivių vežimas
 
Pirmiausia buvo apžvelgtos 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų paramos galimybės transporto ir susisiekimo srityje. Aptarta esama transporto infrastruktūros būklė Zarasų rajone. Paminėtas jau ne vienerius metus Zarasų rajonui labai svarbus klausimas – Zarasų miesto aplinkkelio tiesimas. Pažymėta, kad ruošiantis ateinančiam finansavimo periodui  yra parengti devyni techniniai projektai Zarasų miesto gatvių rekonstrukcijai. Daug blogesnė situacija yra su rajoniniais keliais. Rengiant Savivaldybės plėtros 2014-2020 metų strateginį planą, labai svarbu identifikuoti rajono kelių būklę. Posėdžio metu nutarta  surinkti ir atnaujinti  informaciją iš Zarasų rajono seniūnų apie rajoninių kelių būklę ir remonto darbų poreikį kaimo keliuose bei gatvėse.
 
Posėdžio metu sutartinai buvo minima, kad didelį dėmesį 2014-2020 metais būtina skirti pėsčiųjų ir dviračių eismo infrastruktūros gerinimui ir plėtrai. Turėtų būti nepamirštas ir kitas ekologiškas transportas. Nuspręsta įvertinti alternatyvas elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui.
 
Posėdyje aptartas keleivių vežimo klausimas. Itin svarbus yra moksleivių vežimas į mokyklas. Visi dalyvavę posėdyje sutiko, kad investuojant į infrastruktūros būklės gerinimą turėtų būti atsižvelgiama į mokyklinių autobusiukų maršrutus, būtų apsvarstytos galimybės moksleivių  įlaipinimo ir išlaipinimo aikštelių, kurios užtikrintų vaikų saugesnį kelią į mokyklą, įrengimui.
 
Investicijų ir plėtros skyriaus informacija

2014-06-19