2020 m. lapkričio 24 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Zarasų rajono savivaldybės plėtros 2014-2020 metų strateginio plano projekto rengimo Infrastruktūros, aplinkos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo ir informacinių technologijų strategijos darbo grupės susitikimas
zrs
 
 
 
 
2014 m. gegužės 15 d. Zarasų rajono savivaldybės administracijos mažojoje salėje įvyko Infrastruktūros, aplinkos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo ir informacinių technologijų strategijos darbo grupės posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės administracijos darbuotojai ir Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas.
 
Šiame posėdyje buvo svarstomi ekologijos ir gamtos apsaugos klausimai:
·         atliekų tvarkymo sistemos sukÅ«rimas;
·         želdynų tvarkymas;
·         kraštovaizdžio planavimas;
·         vandens telkinių užterštumas ir valymas;
·         oro tarša.
 
Posėdžio metu buvo apžvelgtos pagrindinės Zarasų rajono ekologijos ir  gamtos apsaugos sritys ir problemos.
Opus klausimas šiuo metu yra rajono Savivaldybės atliekų tvarkymo plano sudarymas. Artimiausiu metu bÅ«tina priimti sprendimą dėl atliekų tvarkymo administravimo funkcijos perdavimo. PasiÅ«lyta Zarasų rajono savivaldybės plėtros 2014-2020 m. strateginio plano priemonė – „Atliekų tvarkymo sistemos sukÅ«rimas ir įgyvendinimas Zarasų rajone“.
 
Nemažiau svarbi yra želdynų tvarkymo strategija.  Pastebėta, kad šiuo metu Zarasų rajono savivaldybės administracijoje nėra specialisto, kuris bÅ«tų atsakingas už želdynų tvarkymą ir kraštovaizdžio formavimą. Nuspręsta siÅ«lyti 2014-2020 m. sukurti kraštovaizdžio formavimo ir želdynų tvarkymo sistemą. Viena didžiausių kraštovaizdžio problemų rajone – tai apleisti pastatai ir teritorijos. Šiuo metu yra susiklosčiusi sudėtinga situacija dėl pastatų pripažinimo bešeimininkiais, o tai apsunkina galimybes juos nugriauti ir sutvarkyti teritorijas. Taip pat rajone yra ir pavojingomis medžiagomis užterštų teritorijų, kurias nedelsiant reiktų išvalyti.
 
Darbo grupė aptarė Zarasų rajono vandens telkinių užterštumą. Apsvarstė galimybes ir priemones vandens telkinių valymui bei paplÅ«dimių priežiÅ«rai. Pagrindinis tikslas oro taršos srityje yra užtikrinti nuolatinę oro taršos stebėseną.
 
Investicijų ir plėtros skyriaus informacija

2014-06-19