2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

2023 Metų kultūros reiškinys – Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerija Zarasuose

Nacionalinė Lietuvos televizija kviečia pagerbti pastaraisiais metais mus labiausiai įkvėpusius žmones, kolektyvus, organizacijas, verslo, mokslo, iniciatyvų organizatorius, inovacijų atstovus, labiausiai prisidėjusius prie Lietuvos augimo ir tobulėjimo per 2023 metus. 8 nominacijos, 24 nominantai, kuriuos šiais metais išskyrė LRT Metų apdovanojimų darbo grupė, sudaryta iš skirtingų sričių žurnalistų. LRT kviečia balsuoti ir išrinkti, kurios pavardės ar pavadinimai turėtų skambėti garsiausiai. Balsuoti galite čia: https://www.lrt.lt/projektai/apdovanojimai.
 
Nominacijos „Metų kultÅ«ros reiškinys“ dalyviai
 
UNESCO Kauno nominacinės bylos autoriai – už tai, kad Kauno tarpukario architektÅ«ra įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašÄ….
2023 rugsėjo mėn. Saudo Arabijoje vykusioje 45-oje Pasaulio paveldo komiteto sesijoje patvirtinta Kauno modernizmo architektÅ«ros paraiška „Modernusis Kaunas: optimizmo architektÅ«ra, 1919–1939“. Tarpukario architektÅ«ra tapo penktąja mÅ«sų šalies vertybe (kartu su Vilniaus istoriniu centru, Kuršių nerija, Kernavės archeologine vietove bei Struvės geodezinėmis lankomis), pelniusia prestižinį UNESCO statusą. Šiais metais Kauno tarpukario pastatai ir jų įvairovė Žaliakalnyje bei Naujamiestyje pripažinti kaip reikšminga vertybė visai žmonijai, dabarties bei ateities kartoms. 400 puslapių dokumentas – Kauno modernizmo nominacinė paraiška, kurią rengė Sigita Bugenienė, Marija Drėmaitė, Saulius Rimas, Renata Vaičekonytė-Kepežinskienė, Vaidas Petrulis, Živilė Šimkutė, Raimonda Rickevičienė, kablelis į pasaulio paveldo centrą išsiųstas 2021-ųjų sausį.
 
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus – už Ukrainos muziejų vertybių pervežimą ir saugojimą, eksponuojant kÅ«rinius Lietuvoje.
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, prasidėjus karui Ukrainoje, aktyviai ieškojo, kaip padėti kolegoms ukrainiečiams. Vienas jų pasirinktas bÅ«das bendradarbiauti – saugiai atgabenti vertingiausius Ukrainos muziejų meno kÅ«rinius į Lietuvą. Sutelkus pajėgas, muziejaus saugyklas pasiekė išskirtinės vertės eksponatų iš Kyjivo, Odesos ir Lvivo muziejų. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Radvilų rÅ«muose surengtos parodos, kuriose eksponuojami evakuoti Vakarų Europos tapybos šedevrai. Šios akcijos iniciatoriams pavyko ne tik išgelbėti Ukrainos muziejų šedevrus, bet ir Lietuvos meno mylėtojai gavo unikalią progą pamatyti pasaulinio lygio meno kÅ«rinius. Be to, nuolat primenama paramos Ukrainai svarba, komunikuojama, kad Ukrainos kultÅ«ra yra nedalijama Europos kultÅ«ros dalis.
 
ŠarÅ«no Saukos ir Nomedos Saukienės galerija Zarasuose –  už naują meno erdvę Lietuvos regione.
Gegužę Zarasuose, Krašto muziejuje, atidaryta garsių dailininkų ŠarÅ«no Saukos ir Nomedos Saukienės galerija, kurioje eksponuojami jų darbai. Menininkai nenorėjo galerijos Vilniuje, tačiau Zarasų savivaldybės iniciatyvą priėmė, taip prisidėdami prie rÅ«pimos kultÅ«rinės regionų plėtros. Dusetose gyvenantys tapytojai yra sakę, kad profesionalus menas neturėtų bÅ«ti rodomas vien didmiesčiuose. Naujojoje galerijoje – trys paveikslų salės. Pirmojoje salėje galima pamatyti ir pačius naujausius menininkų kÅ«rinius, ir jau žiÅ«rovų pamėgtus, įamžintus albumuose, bet senokai nematytus parodų salėse. Zarasų krašto muziejui menininkai paskolino daugiau kaip 80 tapybos ir skulptÅ«ros darbų. Patalpas reikėjo pritaikyti menininkų darbams eksponuoti bei saugoti. Zarasams galerija atsiėjo 1,3 mln. eurų. Galerija – tai naujas miesto akcentas ir didelis kultÅ«rinis įvykis Zarasų gyventojams, taip pat – ypatingas traukos centras turistams.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-11-30 08:49:39
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?