2020 m. liepos 11 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Akcijos ,,Sveikata – darbo vietoje“ rezultatai Zarasų rajono įmonėse ir organizacijose

Ignalinos r. sav. visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius kvietė visą kovo mėnesį Zarasų rajono įstaigas prisijungti prie organizuojamos akcijos „Sveikata – darbo vietoje“. Akcija „Sveikata – darbo vietoje“ suteikė puikias sąlygas darbuotojams ir vadovams nemokamai pasitikrinti sveikatą. Mokslininkai teigia, kad kiekvienas euras, investuotas į sveikatos stiprinimą darbe, grąžina nuo 2,5 iki 4,8 euro, o nedarbingų dienų skaičių sumažina net 12 – 36 proc.! Darbo vietose žmonės praleidžia apie 60 proc. savo aktyvaus dienos laiko. Ilgas sėdėjimas, nepatogūs priverstiniai judesiai bei mažas judrumas yra stiprūs daugelio ligų rizikos veiksniai. Tad mūsų tikslas buvo padėti Jums rūpintis sveikata ir kurti sveiką aplinką.
 
Labai džiugu, kad prie šios akcijos prisijungė nemažai Zarasų rajone veikiančių įmonių ir organizacijų. Zarasų rajono savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai pirmieji sudalyvavo mūsų vykdomoje akcijoje. Prie akcijos prisijungė UAB ,,Plėtros garantas“ darbuotojai, neliko abejinga ir Zarasų žemės ūkio mokyklos bendruomenė, Salako bendruomenės centro darbuotojai ir UAB ,,Senukų prekybos centras“ Zarasų skyriaus komanda. Visi akcijos dalyviai išklausė informaciją apie poilsio ir darbo derinimą, susipažino su mankštos galimybėmis darbo vietoje. Kiekvienas norintis sužinojo savo kūno masės indeksą, kūno riebalų bei raumenų kiekį, kraujo spaudimą. Norintiems buvo išdalinti žingsniamačiai ir lentelės, kuriose buvo fiksuojami per savaitę nueiti žingsniai. Daugiausią per savaitę nužingsniavęs darbuotojas buvo apdovanotas visuomenės sveikatos biuro prizu, dalyviai – atminimo dovanelėmis. Dalyvių žingsnių skaičius per parą svyravo nuo 2 000 iki 20 000. Vis dėl to fizinio aktyvumo stoka yra viena didžiausių šio laikmečio problemų. Pasirodo, kad viso to išvengtume, nebūtina eiti į sporto klubą ar bėgioti. Užtenka tiesiog pakankamai vaikščioti. Ėjimas ir žingsnių skaičiavimas galėtų taip pat tapti gerais įpročiais. Statistika rodo, kad fizinio darbo nedirbantys asmenys per dieną nueina maždaug 5 tūkstančius žingsnių, tai yra perpus mažiau negu rekomenduojama. Teigiama, kad per dieną vienas žmogus turi nueiti ne mažiau kaip 10 tūkstančių žingsnių.
 
 
Ignalinos r. sav. visuomenės sveikatos biuro vardu norime nuoširdžiai padėkoti dalyvavusioms akcijoje ,,Sveikata – darbo vietoje“ Zarasų rajono įmonėms ir organizacijoms. Linkime ir toliau nelikti abejingais ir rūpintis savo sveikata.
 
 
Ignalinos r. sav. visuomenės sveikatos biuro informacija
 
Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2015-03-31 15:12:51