2019 m. gegužės 25 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

„Alkoholio vartojimo pasekmės“

Alkoholizmas yra klastinga, lėtinė, progresuojanti ir potencialiai mirtina liga. Vystydamasi ji žaloja fizinę bei psichologinę sveikatą, dorovę, visuomeninę padėtį – atima darbą, išardo šeimą, draugystę, nutraukia kitus socialinius ryšius. Pažeistas šios ligos žmogus bei jo aplinkiniai nepajėgia arba nenori jos atpažinti. Daugeliui žmonių alkoholio vartojimas yra vienas iš malonių atsipalaidavimo būdų. Problemų atsiranda tuomet, kai alkoholinius gėrimus pradedama gerti be saiko, jaučiamas nuolatinis poreikis vartoti vis didesnius alkoholio kiekius.
 
Alkoholis sukelia daugiau kaip 50 įvairių ligų ir gausybę įvairiuose valstybės gyvenimo srityse matomų neigiamų socialinių ir ekonominių pasekmių. Alkoholio sukeltos pasekmės gali būti mirtinos. Pakenkiami svarbiausi organai: smegenys, širdis, kraujo apykaitos sistema, kepenys ir kasa. Dažna komplikacija būna burnos, ryklės, virškinamojo trakto, skrandžio ir žarnyno vėžys, kadangi dideli alkoholio kiekiai apsunkina smegenų veiklą, pablogėja atmintis ir mąstymas, tai pat sukelia tokius psichologinius sutrikimus kaip nerimas, depresija, nemiga.
 
Šių metų sausio 17 dieną, Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistė lankėsi Zarasų socialinės globos namuose su prevencine paskaita apie alkoholio vartojimo pasekmes. Buvo parodyti prevenciniai filmai apie pasekmes vartojant alkoholį, taip pat turėjo galimybę kiekvienas išmėginti girtumo akinius. Užsidėjus akinius „Neblaivus ir pavojingas", patiriamas vaizdo iškraipymas, suvokimo praradimas, kontrolės trūkumas.
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuoširdžiai dėkoja organizatorei Virginijai Varanavičienei ir visiems dalyviams už labai šilta sutikimą ir praleistą laiką kartu. 
Nuotraukos
2018-01-18 11:33:07