2020 m. rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Amatų centre Antazavės dvare – Dalios Bagočiūnienės autorinė juvelyrinių darbų paroda

Amatų centre Antazavės dvare nuo liepos 9 dienos eksponuojama uteniškės juvelyrės Dalios Bagočiūnienės kūrybos dirbinių paroda.


Dalia Bagočiūnienė gimė 1958 metų rugsėjo 16 dieną Utenoje ir čia gyvena iki šiol. Baigė Utenos Dauniškio gimnaziją (tuomet 4-tąją vidurinę mokyklą). 1977 m. ištekėjo už Audronio Bagočiūno. Užaugino du vaikus, sulaukė keturių anūkų. Kiek vėliau, siųsta tuometinio Utenos Buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato, išvyko į Vilnių lankyti tuometinėje „Kibirkšties“ gamykloje organizuojamų juvelyrikos kursų. Mokėsi pas juvelyrę Vandą Toleikytę. D. Bagočiūnienę sužavėjo šios meistrės talentas, kruopštumas. Būtent jos įspūdingi dirbiniai įkvėpė pasirinkti juvelyrės kelią. Grįžusi į Uteną 1982 metais pradėjo dirbti Utenos buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate juvelyrų dirbtuvėje. Toliau mokėsi ir tobulėjo pati. 1991 metais įkūrė individualią įmonę. Tuomet ir atsivėrė platesnės galimybės kūrybai. Su šia meno sritimi parodos autorė gyvena jau 37 metus. Pradžioje daugiausiai dirbo su auksu, dabar daugiau traukia sidabras, varis, gintaras, oda, pusbrangiai akmenys.


2019 metais D. Bagočiūnienė pirmąkart su savo juvelyriniais dirbiniais dalyvavo Utenos kraštotyros muziejuje organizuotoje miesto tautodailininkų parodoje. Juvelyrė džiaugiasi, kad darbai neliko nepastebėti – keli iš jų buvo atrinkti į regioninę tautodailininkų parodą Ignalinoje. Anot parodos autorės, tai atvėrė jai, kaip juvelyrei, platesnius kelius – Anykščiuose tais pačiais metais įvyko pirmoji autorinė juvelyrinių dirbinių paroda. Vėliau Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje suorganizuota antroji personalinė paroda.


D. Bagočiūnienė džiaugiasi, kad žmonės domisi ir vertina jos kuriamus darbus. Tai autorę skatina tobulėti ir neleidžia stovėti vietoje. 


Juvelyrė įkvėpimo semiasi iš poezijos, buvimo gamtoje su šeima, bendravimo su žmonėmis. Gyvenime - jautri, švelni asmenybė, tačiau kūryboje sau labai reikli. Jeigu mato, kad darbo nesugebės padaryt taip, kaip nori gerai, išvis jo nedaro. Tai D. Bagočiūnienės gyvenimo kredo. Be šeimos, juvelyrika ir yra mano gyvenimas, sako autorė.


Trečioji D. Bagočiūnienės paroda laukia juvelyrikos mėgėjų Zarasų krašto muziejaus struktūriniame padalinyje Amatų centre Antazavės dvare.Kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki liepos 31 d.

 

Darbo laikas: II-VI, 10:00-18:00 val.
Adresas: Dvaro g. 17, 32260 Antazavės kaimas, Antazavės sen., Zarasų r. sav.

 

Vilma Mickutė, Amatų centro Antazavės dvare vadovė

 

 

Nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-07-10 09:41:38