2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Amatų centre Antazavės dvare – Dalios Bagočiūnienės autorinė juvelyrinių darbų paroda

Amatų centre Antazavės dvare nuo liepos 9 dienos eksponuojama uteniškės juvelyrės Dalios BagočiÅ«nienės kÅ«rybos dirbinių paroda.


Dalia BagočiÅ«nienė gimė 1958 metų rugsėjo 16 dieną Utenoje ir čia gyvena iki šiol. Baigė Utenos Dauniškio gimnaziją (tuomet 4-tąją vidurinę mokyklą). 1977 m. ištekėjo už Audronio BagočiÅ«no. Užaugino du vaikus, sulaukė keturių anÅ«kų. Kiek vėliau, siųsta tuometinio Utenos Buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato, išvyko į Vilnių lankyti tuometinėje „Kibirkšties“ gamykloje organizuojamų juvelyrikos kursų. Mokėsi pas juvelyrę Vandą Toleikytę. D. BagočiÅ«nienę sužavėjo šios meistrės talentas, kruopštumas. BÅ«tent jos įspÅ«dingi dirbiniai įkvėpė pasirinkti juvelyrės kelią. Grįžusi į Uteną 1982 metais pradėjo dirbti Utenos buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate juvelyrų dirbtuvėje. Toliau mokėsi ir tobulėjo pati. 1991 metais įkÅ«rė individualią įmonę. Tuomet ir atsivėrė platesnės galimybės kÅ«rybai. Su šia meno sritimi parodos autorė gyvena jau 37 metus. Pradžioje daugiausiai dirbo su auksu, dabar daugiau traukia sidabras, varis, gintaras, oda, pusbrangiai akmenys.


2019 metais D. BagočiÅ«nienė pirmąkart su savo juvelyriniais dirbiniais dalyvavo Utenos kraštotyros muziejuje organizuotoje miesto tautodailininkų parodoje. Juvelyrė džiaugiasi, kad darbai neliko nepastebėti – keli iš jų buvo atrinkti į regioninę tautodailininkų parodą Ignalinoje. Anot parodos autorės, tai atvėrė jai, kaip juvelyrei, platesnius kelius – AnykšÄiuose tais pačiais metais įvyko pirmoji autorinė juvelyrinių dirbinių paroda. Vėliau Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje suorganizuota antroji personalinė paroda.


D. BagočiÅ«nienė džiaugiasi, kad žmonės domisi ir vertina jos kuriamus darbus. Tai autorę skatina tobulėti ir neleidžia stovėti vietoje. 


Juvelyrė įkvėpimo semiasi iš poezijos, buvimo gamtoje su šeima, bendravimo su žmonėmis. Gyvenime - jautri, švelni asmenybė, tačiau kÅ«ryboje sau labai reikli. Jeigu mato, kad darbo nesugebės padaryt taip, kaip nori gerai, išvis jo nedaro. Tai D. BagočiÅ«nienės gyvenimo kredo. Be šeimos, juvelyrika ir yra mano gyvenimas, sako autorė.


Trečioji D. BagočiÅ«nienės paroda laukia juvelyrikos mėgėjų Zarasų krašto muziejaus struktÅ«riniame padalinyje Amatų centre Antazavės dvare.Kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki liepos 31 d.

 

Darbo laikas: II-VI, 10:00-18:00 val.
Adresas: Dvaro g. 17, 32260 Antazavės kaimas, Antazavės sen., Zarasų r. sav.

 

Vilma Mickutė, Amatų centro Antazavės dvare vadovė

 

 

Nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-07-10 09:41:38
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?