2021 m. sausio 22 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Apdrausti mūsų rajono mokiniai – rugsėjo mėnesį vyks akcija „Apsaugok mane“

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 20-tą rudenį. Visoje Lietuvoje, o taip pat ir Zarasų rajono savivaldybėje, rugsėjis skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.


Nutikus nelaimei – nemokamas draudimas


Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kaip ir kasmet visą rugsėjį visus Zarasų rajono moksleivius apdraus asmens draudimu. Draudimas galios visoje Lietuvoje ištisą parą, jei moksleivis keliaudamas pėsčiomis nukentėtų eismo įvykyje. Kiekvienam moksleiviui dovanojamo draudimo suma – 5 tÅ«kst. eurų.


„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Aukštaitijos skyriaus vadovas Renata Juodė.


Pasirūpins saugiomis perėjomis


Zarasų rajono savivaldybės darbuotojai prie Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Paulaus Širvio progimnazijos, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos bei Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijos esančias perėjas paženklins ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.


„Svarbiausia mÅ«sų, suaugusiųjų, rudens pamoka – apsaugoti vaikų, moksleivių keliones, kad namus ir mokyklą jie pasiektų saugÅ«s ir sveiki. Mažieji eismo dalyviai, neretai po ilgųjų vasaros atostogų išsiblaškę ir mažiau atidÅ«s, todėl visus vairuotojus tradiciškai kviečiame vairuoti atsargiau, o tėvelius – priminti vaikams, kaip saugiai pereiti gatvę“, – sako „Lietuvos draudimo“ Aukštaitijos skyriaus vadovas Renata Juodė


Svarbu nedelsiant kreiptis


„Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus moksleivius, kurie keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu. Patekus į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.


Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi 93 nukentėjusių moksleivių tėvai, atlyginta žala siekia daugiau nei 40 tÅ«kstančių eurų.


Taip pat jau trečius metus iš eilės „Lietuvos draudimas“ padovanos daugiau nei 12 tÅ«kstančių šviesą atspindinčių liemenių saugesnėms rajonų pradinių klasių moksleivių išvykoms. 2017-2018 metais tokiomis liemenėmis buvo aprÅ«pinti net 212 rajonų pradinių klasių moksleiviai, šiemet jas gaus dar 11 rajonų pradinukai. Iš viso „Lietuvos draudimas“ jau padovanojo daugiau nei 34 tÅ«kstančius šviesą atspindinčių liemenių pradinių klasių moksleiviams.


„Lietuvos draudimo“ inicijuojama akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie 1 tÅ«kst. prie mokyklų esančių perėjų, o „Lietuvos draudimas“ iš viso apdraus daugiau kaip 320 tÅ«kst. moksleivių. Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.

 

Švietimo ir kultÅ«ros skyriaus bei „Lietuvos draudimas“ informacija

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2019-08-28 10:42:16
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?