2021 m. sausio 20 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Apie Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka projektą „Dusetos raizgosi į tinklą“

Šiais laikais vis daugiau leidinių galima pasiekti skaitmeninėje erdvėje. Prie elektroninio turinio gausos prisideda ir Dusetų krašto laikraštis „Dusetos“, kurį jau galima skaityti ir internete.

 

Asociacija „Dusetų seniÅ«nijos ir parapijos bendruomenės santalka“ savo veiklą pradėjo prieš šešiolika metų. Jos tikslai – burti Dusetų krašto žmones į bendruomenę, kuri spręstų įvairias problemas. Šiais metais asociacija sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies laimėtojų, gavusių galimybę įgyvendinti savo idėją.

 

Dusetų bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja kompiuterinio raštingumo mokymuose, tad ieškojo bÅ«do pritaikyti šiuolaikines technologijas asmeninėje bei bendruomenės veikloje. Be to, norėjo išsaugoti Dusetų ir jų apylinkių kultÅ«rinį paveldą bei garsinti Dusetų kraštą. Todėl nusprendė sukurti skaitmeninį laikraštį „Dusetos“, kurį galima skaityti Dusetų krašto internetinėje svetainėje dusetukrastas.info. Projekto metu atsiskleidė puiki partnerystė su Dusetų Kazimiero BÅ«gos biblioteka bei kultÅ«ros centru Dusetų dailės galerija. Prie projekto įgyvendinimo taip pat itin daug prisidėjo bendruomenės nariai: Elidijus Čypas, administruojantis įskiepį, laikrašÄio redaktorius Vytautas Kaziela bei žurnalistės Vilija Visockienė, Giedrė MičiÅ«nienė ir Laima Gorpinič.

 

Laikraštis „Dusetos“ pradėtas leisti 2007-aisiais metais savanoriškomis bendruomenės narių pastangomis. Jame nagrinėjamos įvairiausios kaimo problemos, kaimo išlikimo vizijos ir misijos, supažindinama su žymiais kaimo žmonėmis, kultÅ«riniu gyvenimu, visuomenine veikla. Vykdant įtinklinimo projektą, Dusetų internetinėje svetainėje dusetukrastas.info sukurtas įskiepis „Laikraštis“, kuriame patalpintas šio laikrašÄio archyvas, o naujesnius numerius galima rasti skaitmeniniu formatu. Nuo šiol daugiau žmonių turi galimybę skaityti šÄ¯ laikraštį bei susipažinti su Dusetų kraštu, tad didėja krašto žinomumas, o nuolatiniai laikrašÄio skaitytojai gali greitai rasti beveik visus senesnius leidinius vienoje vietoje ir prisiminti įvairius bendruomenės įvykius.

 

Bendruomenės pirmininkė Aldona Žiliukienė: „Džiaugiuosi, kad paskatinome savo bendruomenės gyventojus naudotis internetu bei galėjome patarti ir suteikti žinių, kaip greitai susirasti įvairią informaciją elektroninėje erdvėje. Manau, kad kuriant įskiepį buvo svarbu tobulėjimas, nuolatinis bendravimas tarp įvairaus amžiaus bendruomenės narių ir naujų dalykų išbandymas skaitmeninėje erdvėje“. Ji teigia, kad projekto rezultatas naudingas visoms amžiaus grupėms, o ypač ateities kartoms, kurios galės susipažinti su Dusetų krašto praeitimi. Kiti bendruomenės nariai taip pat džiaugiasi projekto veiklomis, galimybe mokytis, plėsti pažintis. Ateityje žadama nuolatos pildyti naująjį įskiepį, kurti straipsnius apie miestelio šventes ir renginius, kaupti ir skaitmeninti dar daugiau informacijos.

 

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

 
 

Projekto rezultatai matomi:

 
 

https://www.dusetukrastas.info/laikrastis/

 
 

http://www.aukstaitijosgidas.lt/dusetu-krasto-skaitmeninis-laikrastis-siu-dienu-ir-ateities-zmonems

 
 
 

Konkurso rengėjų bei iniciatorių informacija

 
 

Sekite informaciją: konkursas.beti.lt

 
Nuotraukos




2021-01-11 10:03:00