2020 m. rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Apie futbolą Zarasų krašte

Visus 2018–2019 mokslo metus Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko pradinių klasių, o Širvio progimnazijoje ir vyresnių moksleivių futbolo būreliai. Vaikai mokėsi spirti ir perduoti kamuolį, suklaidinti savo varžovą, žaidė įvairiausius žaidimus ir kalbėjosi apie tai, kaip jiems sekasi, ko išmoko ir apie ką svajoja.


Dalyvavo jaunieji futbolininkai įvairiuose turnyruose nuo Pradinukų Lygos iki Olimpinės dienos, nuo tarpklasinių varžybų iki respublikos čempionatų ar tarptautinių turnyrų.


Birželio pradžioje Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje praūžė pradinių klasių futboliuko 4 x 4 turnyrai. Dalyvauti galėjo visos ir visi, kas netingėjo. Ir nebūtinai žaisti reikėjo. Kas su draugais susibūrė į komandas ir kovojo dėl pergalės ar žaidė tik dėl smagumo, o tie, kas atėjo pažiūrėti, tai dalyvavo įvairiuose konkursuose (mėtė lėkštutes, spyrė ar varė kamuolį ir t.t.) ir laimėjo tokius pat prizus kaip futbolo žaidėjai. Emocijos liejosi per kraštus, saulutė kaitino mus kaip įmanydama, viskas klojosi kaip suplanuota. Ir viskas čia be mergaičių neapsiėjo. Nes negalėjo būti komandų vien iš berniukų. Tad žaidė visos ir visi kaip mokėjo. Visai nesvarbu, kuri komanda laimėjo. Svarbiausia dalyvauti, smagiai žaisti ir prizą pats pasirinkti galėsi. O tuos prizus fondas „Moterys už futbolą“ vaikams dovanojo. Nuoširdžiausiai ačiū tariam žmonėms, kurie jį kuruoja.


Mokslo metų užbaigimo ir tuo pačiu būrelių futbolo sezono uždarymo šventės – šeimų futbolo turnyrai taip pat įvyko Zarasuose ir Dusetose. Būrelį lankę vaikai į šventę rinkosi su tėveliais, mamytėmis, sesėmis, broliais ar draugais. Žaidė, žaidė, prisižaidė iki soties, privargo, gavo po atminimo medalį, pabendravo vieni su kitais ir išsiskirstė ilsėtis per vasarą, kad sukauptų jėgų kitais metais mokytis ir žaisti.


Futbolo būreliai veikia NVŠ (neformalaus vaikų švietimo) programos dėka. Dėkojame projekto sumanytojams ir vykdytojams


Ačiū Zarasų sporto centro treneriui Sergejui Rubizovui, moksleiviams Domantui Dainiui ir Austėjai Deinytei, Adelei Vaitukaitytei-Markevičienei ir Liucijai Vaitukaitytei už pagalbą pravedant turnyrus.


Laisvasis mokytojas Rimas Vaitukaitis


Svetlana Veikšrienė 2019-07-09 14:02:18