2023 m. sausio 29 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Apie saugumo jausmą Zarasų rajono savivaldybėje 2022 metais

Zarasų rajono savivaldybė

Per visus 2022 metus Zarasų rajono savivaldybės administracijos tinklalapyje www.zarasai.lt vyko gyventojų apklausa tema „Ar jaučiatės saugÅ«s gyvendami Zarasų rajono savivaldybėje?“

 

Per metus tinklalapyje savo atsakymus pateikė tik 69 Zarasų rajono savivaldybės gyventojai, todėl daryti apibendrintas išvadas nėra tikslu. Vis tik iš pateiktų atsakymų matyti, kad net 67,1 proc. respondentų nurodė, kad savo gyvenamoje vietovėje jaučiasi saugiai. Dar 22,6 proc. respondentų nurodė, kad jaučiasi saugiai iš dalies ir tik 7,3 proc. nurodė, kad jaučiasi nesaugiai, o 3 proc. apklausos dalyvių nurodė neturintys šiuo klausimu nuomonės. Lyginant su 2021 metų apklausa šie duomenys išlieka labai panašÅ«s.

 

2022 metais šioje apklausoje aktyviausiai dalyvavo 22–34 metų (27,7 proc.) ir 45–54 metų (23,2 proc.) amžiaus respondentai. Dauguma atsakiusių į klausimus gyventojų turi įgiję aukštąjį universitetinį (56,1 proc.) arba aukštąjį neuniversitetinį (22,6 proc.) išsilavinimą. Net trys ketvirtadaliai respondentų (74,2 proc.) – dirbantys asmenys, o 10,3 procentų apklausos dalyvių nenorėjo nurodyti savo užimtumo.

 

Nors didžioji dauguma apklausos dalyvių jaučiasi saugÅ«s savo gyvenamojoje vietovėje, tačiau reikėtų apžvelgti ir apklausoje paminėtas negeroves, kurias pastebėjo apklausoje dalyvavę gyventojai. Apibendrinus apklausos anketose gautą informaciją, nustatyta, kad pagrindinės priežastys, verčiančios gyventojus jaustis nesaugiai, yra šios: nepilnamečių neužimtumas bei jų elgesiu keliamos grėsmės (ypač Zarasų miesto mikrorajone), neapšviestos arba nepakankamai apšviestos gatvės ir teritorijos šalia gyvenamųjų namų, prastai prižiÅ«rimos gatvės ir šaligatviai, komunalinių atliekų netinkamas tvarkymas ir t. t. Kaip nepakankamai apšviestas gatves ar teritorijas apklausos dalyviai nurodė: Vilniaus g., Smėlynės g., S. Neries g., Juozo Gruodžio g., Savanorių g., Turmanto g., Valstiečių g. Nesaugiai besijaučiantys apklausos dalyviai, be aukšÄiau nurodytų nesaugumo priežasčių, dar įvardino neblaivių ir agresyvių asmenų pasirodymą viešose vietose bei bendruomeniškumo nebuvimą ir abejingumą juos supančiai aplinkai, vyraujančią tarp vietos gyventojų.

 

Norime padėkoti visiems dalyvavusiems apklausoje, ir raginame bÅ«ti aktyvesniais ateityje. Kuo daugiau gyventojų išsakys nuomonę vienu ar kitu aktualiu klausimu, tuo tikslesnę informaciją susidarysime apie analizuojamą problemą ir galėsime imtis tinkamų veiksmų, kad ją išspręsti.

 

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija


Zarasų rajono savivaldybė 2023-01-25 10:51:24