2023 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Apie tolimus, bet savus laikus

Romo DOBROVOLSKIO nuotraukoje – A. Trimonytė Zarasų jaunimo centre pasakoja zarasiškiams apie ekspediciją.
 Šiame projekte dalyvavo ir zarasiškė Aurelija TRIMONYTĖ, buvusi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistė, nuo mokyklos laikų aktyvi rajono jaunimo organizacijų,  vėliau – organizacijos „LiJOT“ narė, dabar studijuojanti Vilniuje. Kai Zarasų jaunimo centre vyko ekspedicijos „Misija Sibiras“ narių susitikimas su zarasiškiais, jame dalyvavo ir Aurelija. Tad mes ir paprašÄ—me jos plačiau papasakoti apie šią ekspediciją ir kartu pasidalyti įspÅ«džiais.
- Kokie ekspedicijos „Misija Sibiras“ tikslai?
- Ši ekspedicija skirta skatinti jaunimo patriotiškumui, puoselėti istorijos atminimą, tiksliau – tai prasmingas žygis, skirtas ištremtiems į Sibirą lietuviams atminti. 
- Kodėl susidomėjai šiuo projektu?
- Anksčiau žiÅ«rėdama televizijos laidas pernelyg nesigilindavau į žmonių, ištremtų į Sibirą, istorijas, man tai atrodė svetima, labai tolima. Tačiau vėliau susitikau su savo močiutės teta, kuri papasakojo apie savo ištremtą šeimą: kaip jie ten gyveno, dirbo, kaip ilgėjosi savo šalies. Tuomet supratau, jog tai nėra taip svetima, kaip atrodė iki tol. Nesvarbu, jog buvo ištremti tolimi giminaičiai, svarbiausia, jog jiems pavyko grįžti, ir tai parodė, kokia svarbi yra Tėvynė. 
- Kas labiausiai įsiminė ekspedicijos metu?
- Labiausiai įsiminė ne tiek pati ekspedicija, kiek vienas pasakojimas. Mama su ketverių ar penkerių metų vaikeliu išvežama į Sibirą. Sąlygos išgyventi buvo per sunkios: mamai reikėjo eiti dirbti, o vaiko nebuvo kam palikti, jie neturėjo maisto ir paprasčiausių drabužių. Motina jau buvo praradusi viltį ir ketino pulti po traukiniu, kad pagaliau užbaigtų savo ir vaikelio kančias, tačiau jai su vaiku beeinant prasidėjo bombardavimas. Vaikas pradėjo šaukti, glaustis prie mamos ir prašyti, jog jį apsaugotų, išgelbėtų. Tą akimirką motina suprato, jog jos vaikas nori gyventi, o tai reiškė, jog ir ji privalo... Mane ši istorija labai sukrėtė. Dauguma lietuvių ir Sibire sugebėjo rasti jėgų, kad išgyventų, nors sąlygos buvo pasibaisėtinos. Jie, užuot nuolat skundęsi, kaip šiandien darome mes, iš paskutiniųjų kovojo dėl išgyvenimo:  pradėjo ręsti namus, auginti daržoves, sugalvodami įvairiausių gudrybių, kaip jas išauginti, išlaikyti. Vietiniai gyventojai lietuvius apibÅ«dindavo kaip labai darbšÄius ir darbo nebijančius žmones. 
- Kas sunkiausia buvo šioje ekspedicijoje? Ką ji jums davė?
- Kartais pritrÅ«kdavome kantrybės... Blogiausia, kai nežinai, kas laukia vėliau. Pamenu, kartą stovėjome lietuje, buvome permirkę patys ir visi mÅ«sų daiktai, nežinojome, kiek ilgai dar reikės mirkti lietuje... Bet apskritai šis žygis davė labai daug tiek suvokiant istoriją, tiek vertinant gyvenimą Tėvynėje. Gaila buvo tų šviesuolių, kurie ištremti iš Lietuvos į ją nebegrįžo, o juk savajam kraštui galėjo duoti tiek daug... 
- Kaip į šÄ¯ žygį reagavo Tavo tėvai, turbÅ«t nelabai noriai sutiko, kad keliautum?
- Taip, tėvai nerimavo, bandė atkalbėti, tačiau jie mane pažįsta, žino – jei jau sugalvojau, tai man tikrai nėra nieko neįmanomo. 
- Ką patartumei kitiems, pasiryžusiems tokiam žygiui?
- Svarbiausia yra noras, o jei nori, tai viskas atrodo lengva, atsiranda ryžtas bandyti vėl ir vėl. 
- Ar vis dar palaikai ryšÄ¯ su bendražygiais?
- Taip, mes bendraujame. Visi esame ne tik iš skirtingų miestų, bet ir šalių, negalime dažnai susitikti, tačiau tai mÅ«sų norui ir toliau bendrauti netrukdo. 
- Ačiū už pokalbį ir linkime sėkmės!
P. S. Norintys patirti tai, ką patyrė mÅ«sų pašnekovė Aurelija, ar tiesiog daugiau sužinoti apie šią misiją apsilankykite internetiniame tinklalapyje www.misijasibiras.lt .
Kalbino ir interviu parengė Dorina ŠUKYTĖ ir Vilija BUČENKAITĖ.
Nuotraukos

Romo DOBROVOLSKIO nuotraukoje – A. Trimonytė Zarasų jaunimo centre pasakoja zarasiškiams apie ekspediciją.
Eimantė Petrauskaitė 2012-04-17 17:58:59
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?