2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptarė atliekų tvarkymo problemas

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas su UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriumi Ramūnu Juodėnu ir administravimo skyriaus vadove-ekonomiste Irena Pošiūniene aptarė atliekų tvarkymo gerinimą rajono Savivaldybėje, visuotinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo apmokėjimo tvarką. Pasitarime taip pat dalyvavo mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Gitana Kolienė.

 

Pasitarimo metu buvo plačiai kalbėta apie 2018 metais įsigaliojusią atliekų tvarkymo ir apmokėjimo pertvarką. Jo dalyviai akcentavo, kad ši pertvarka iškėlė daug iššūkių. Tačiau ši reforma buvo neišvengiama ir palietė absoliučiai visus zarasiškius. Dabar rajono Savivaldybėje už atliekų tvarkymą moka visi. Ši problema sprendžiama pagal teisingumo principą – moka visi, kurie teršia. Šios naujovės įvedimo pradžia parodė, kad rajono kaimai ir miestai tapo tvarkingesni ir švaresni.

 

Pastebima ir dar viena tendencija. Įvedus šį rinkliavos mokestį, padidėjo šiukšlių surinkimo apimtys. Šiukšlių vežėjams padidėjo darbų apimtys. Jos išaugo trečdaliu.

 

Dėl šių priežasčių 2020 metais turės didėti mokestis vežėjams. Jau dabar būtina jiems atlikti konkrečius skaičiavimus ir jais pagrįsti išaugusių sąnaudų didėjimą.

 

Pasitarime buvo kalbėta apie nuo 2020 metų visuotinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo apmokėjimo tvarką rajono Savivaldybėje koregavimą. Būtinos nuolaidos atskiroms rinkliavos mokėtojų grupėms. Kitiems ši rinkliava turėtų nežymiai didėti.

 

Pasitarimo dalyviai buvo vieningos nuomonės - būtina ir ateityje nuolat gerinti šiukšlių surinkimo paslaugų kokybę, skatinti žmones aktyviau rūšiuoti atliekas.
 

 

Nuotraukoje – pasitarimas dėl atliekų tvarkymo gerinimo rajono Savivaldybėje.

Rajono Savivaldybės informacija


 


Petras Ivanovas 2019-10-29 11:06:16