2020 m. spalio 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptarė atliekų tvarkymo reformos problemas

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, rajono Savivaldybės administracijos darbuotojai  kartu su UAB „Zarasų komunalininkas“ , UAB „Zarasų būstas“ vadovais, UAB „Utenos regiono  atliekų tvarkymo centras“ atstovais aptarė nuo praėjusiųjų metų rugpjūčio 1 dienos įsigaliojusią atliekų tvarkymo pertvarką ir jos įgyvendinimo metu kylančius iššūkius.
 
Posėdžio metu buvo pabrėžta, kad atliekų  tvarkymo reforma buvo neišvengiama ir palietė absoliučiai  visus  zarasiškius. Reformos įgyvendinimo metu buvo daug nesklandumų, dėl jų  būtina atsiprašyti gyventojų.
 
Artimiausiu metu visi atliekų turėtojai bus aprūpinti konteineriais, taip pat bus koreguojami atliekų  išvežimo grafikai ir apie tai bus informuoti gyventojai. UAB „Utenos regiono  atliekų tvarkymo centras“ atstovai pažadėjo, kad naudosis tik aktualiais VĮ Registro centro Gyventojų registro duomenimis ir nesusipratimų ateityje tikrai nebus. Buvo išsakyta nuomonė, kad ir gyventojams būtina patikslinti pasikeitusius asmens duomenis Gyventojų registre,  taip pat pateikti VĮ Registrų centrui naujus duomenis apie savo nekilnojamąjį turtą ir jo savininkus.      
   
Svarstyta galimybė koreguoti visuotinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo apmokėjimo tvarką rajono Savivaldybėje. Pasitarimo dalyviai pabrėžė, kad reikia nuolaidų atskiroms rinkliavos mokėtojų grupėms. Suteikti   lengvatas skatina gyventojų prašymai. Manoma, kad būtina atsižvelgti į  garbų mokėtojo amžių ar socialinę padėtį, o taip pat  apmokestintų patalpų naudojimą: asmuo objekte negyvena, jis nebeegzistuoja (nugriautas, sudegęs ir pan.). Nuspręsta rajono Savivaldybės tarybai parengti šiuo klausimu sprendimo  projektą. 
 
Visi pasitarimo dalyviai buvo vieningi, kad svarbiausia šios reformos esmė yra teisinga  – tvarkingiems zarasiškiams  nebeteks  mokėti už tuos gyventojus, kurie iki šiol apskritai nieko nemokėjo. Už atliekų tvarkymą mokės visi gyventojai. Su atliekomis bus tvarkomasi atsakingai  ir gyvensime švariuose miestuose ir kaimuose.
 
Nuotraukose: pasitarimas dėl atliekų tvarkymo problemų. 
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2019-01-21 14:45:02
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?