2021 m. birželio 15 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptarė atliekų tvarkymo reformos problemas

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, rajono Savivaldybės administracijos darbuotojai  kartu su UAB „Zarasų komunalininkas“ , UAB „Zarasų bÅ«stas“ vadovais, UAB „Utenos regiono  atliekų tvarkymo centras“ atstovais aptarė nuo praėjusiųjų metų rugpjūčio 1 dienos įsigaliojusią atliekų tvarkymo pertvarką ir jos įgyvendinimo metu kylančius iššÅ«kius.
 
Posėdžio metu buvo pabrėžta, kad atliekų  tvarkymo reforma buvo neišvengiama ir palietė absoliučiai  visus  zarasiškius. Reformos įgyvendinimo metu buvo daug nesklandumų, dėl jų  bÅ«tina atsiprašyti gyventojų.
 
Artimiausiu metu visi atliekų turėtojai bus aprÅ«pinti konteineriais, taip pat bus koreguojami atliekų  išvežimo grafikai ir apie tai bus informuoti gyventojai. UAB „Utenos regiono  atliekų tvarkymo centras“ atstovai pažadėjo, kad naudosis tik aktualiais VÄ® Registro centro Gyventojų registro duomenimis ir nesusipratimų ateityje tikrai nebus. Buvo išsakyta nuomonė, kad ir gyventojams bÅ«tina patikslinti pasikeitusius asmens duomenis Gyventojų registre,  taip pat pateikti VÄ® Registrų centrui naujus duomenis apie savo nekilnojamąjį turtą ir jo savininkus.      
   
Svarstyta galimybė koreguoti visuotinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymo apmokėjimo tvarką rajono Savivaldybėje. Pasitarimo dalyviai pabrėžė, kad reikia nuolaidų atskiroms rinkliavos mokėtojų grupėms. Suteikti   lengvatas skatina gyventojų prašymai. Manoma, kad bÅ«tina atsižvelgti į  garbų mokėtojo amžių ar socialinę padėtį, o taip pat  apmokestintų patalpų naudojimą: asmuo objekte negyvena, jis nebeegzistuoja (nugriautas, sudegęs ir pan.). Nuspręsta rajono Savivaldybės tarybai parengti šiuo klausimu sprendimo  projektą. 
 
Visi pasitarimo dalyviai buvo vieningi, kad svarbiausia šios reformos esmė yra teisinga  – tvarkingiems zarasiškiams  nebeteks  mokėti už tuos gyventojus, kurie iki šiol apskritai nieko nemokėjo. Už atliekų tvarkymą mokės visi gyventojai. Su atliekomis bus tvarkomasi atsakingai  ir gyvensime švariuose miestuose ir kaimuose.
 
Nuotraukose: pasitarimas dėl atliekų tvarkymo problemų. 
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2019-01-21 14:45:02