2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptarė regionų vystymo perspektyvas

Vietos savivaldos dienos proga Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas kartu su mero pavaduotoju Arnoldu Abramavičiumi dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva Valdovų rūmuose surengtame Regionų forume. Šis forumas buvo skirtas Vietos savivaldos dienai pažymėti ir svarbiausioms regionų plėtros problemos aptarti.

 

Valdovų rūmuose vykusio Regionų forume dalyvavo ir kalbėjo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis. Aktualias problemas gvildeno Prezidentūros, Seimo ir ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, rajonų ir miestų atstovai. Diskusijos dalyviai gvildeno regionų vystymo problemas, savivaldybių savarankiškumo klausimus. Diskusijoje Prezidentas Gitanas Nausėda pripažino, kad jau seniai regionams šalyje trūksta dėmesio ir išmintingos regionų politikos. Forumo dalyviams buvo pažadėta, kad ateityje šios problemos bus sprendžiamos.

 

„Vilčių man teikia tai, kad naujoji Vidaus reikalų ministerijos vadovybė ne iš nuogirdų žino, ką reiškia savivaldos politika. Tačiau rimto postūmio teigiama kryptimi nebus be kokybiško dialogo. Tam mes ir esame čia. Tegu šis Regionų forumas tampa kvietimu peržiūrėti nusistovėjusį skirtingų lygių valdžios santykį. Tegu jis skatina ne tik įvardyti esamas problemas, bet ir dalytis vertinga patirtimi bei idėjomis. Inicijuodamas šį forumą, kviečiu tokiam dialogui, kuris padėtų sutelkti mūsų jėgas ir nukreipti bendra kryptimi. Esu tikras, kad būtent iš vienybės turime semtis jėgų naujiems proveržiams. Todėl raginu produktyviai išnaudoti šiam renginiui skirtą laiką ir drauge kibti į bendrų sprendimų paiešką“, - kalbėjo Forume Prezidentas.

 

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad netrukus bus patvirtintas naujasis Lietuvos teritorijos bendrasis planas – visų nacionalinių ir regioninių strategijų kamienas. Jis leis tvariai plėtoti visą Lietuvos teritoriją, ilgalaikėje perspektyvoje išnaudojant specifinį kiekvieno Lietuvos regiono potencialą. Ministras Pirmininkas taip pat pabrėžė, kad Vyriausybė ir toliau išlieka atvira dialogui dėl didesnio savivaldos savarankiškumo, dėl funkcijų pasidalijimo. Jau dabar vykdomi pilotiniai projektai savivaldybėse, vertinama, kaip geriau paskirstyti funkcijas tarp savivaldos ir valstybinių institucijų. Paraginta spręsti sunkius klausimus, elgtis sąžiningai, nelaukti, kol kažkas kitas priims nepatogius sprendimus.


Forume pasisakė ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir iškėlė daug aktualių regiono vystymo problemų. Meras pažymėjo, kad netinkama regionų politika yra glaudžiai susijusi su socialinės atskirties didinimu.


Forume visi sutiko su Prezidento mintimi, kad būtina megzti dialogą, atkurti tarpusavio pasitikėjimą ir kartu ieškoti būdų stiprinti bendradarbiavimą savivaldos, regionų ir nacionaliniu lygmenimis.

 

Rajono Savivaldybės informacija


 

Nuotraukos
Petras Ivanovas 2019-10-14 15:15:11
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?