2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Aptartos bendrų veiklų galimybės

Zarasuose lankėsi Augšdaugavas krašto (buvęs Daugpilio rajonas) savivaldybės administracijos darbuotojų delegacija. Jos vadovas – šios savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas Vitalijs Aizbalts.

 

Su latviais susitiko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, administracijos Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Ramunė Šileikienė.

 

Susitikimo metu abiejų savivaldybių atstovai diskutavo apie įvairias svarbiausias regionų spręstinas problemas ir įgyvendintus projektus, kurie aktualÅ«s tiek Zarasų, tiek Augšdauguvas savivaldybių gyventojams.

 

Augšdauguvas krašto savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas Vitalijs Aizbalsts pasidžiaugė zarasiškių darbais. Latviams daug teigiamų emocijų suteikia Apžvalgos ratas, pavydą kelia išgražėjusi Zaraso ežero Didžioji sala, paplÅ«dimys, siÅ«lomos puikios poilsio sąlygos. Svečiai džiaugėsi, kad pastaraisiais metais Zarasai pasikeitė neatpažįstamai. Girdamas zarasiškius už gerus darbus ir puikiai įgyvendintus projektus, buvęs Latvijos Seimo narys, Savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojas, Vitalijs Aizbals pabrėžė, kad prieš zarasiškius galima drąsiai nukelti kepurę ir padėkoti už nuveiktus darbus, kurie tai papuošÄ— ir taip labai gražų ir unikalų Zarasų kraštą.

 

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas pasakė, kad mÅ«sų regionus vienija ne tik bendra siena, bet ir istorija, kultÅ«ra, papročiai ir tradicijos. Abi savivaldybės užsiima ta pačia veikla ir sėkmingai įgyvendina partnerystės veikas. Graži idėja sujungti saitais du Lietuvos ir Latvijos istorijos bei kultÅ«ros paveldo objektus padeda sėkmingai įgyvendinamas Pirmojo pasaulinio karo projektas. Jo tikslas ne tik pristatyti Zarasų krašto bendruomenei, bet ir atverti naujus turizmo maršrutus bei kartu įgyvendinant projektą pritraukti kuo daugiau lankytojų į šiuos objektus.

 

Pasitarimo dalyviai aptarė ir ateities veiklų gaires.

 

Latviai papasakojo, kad jie norėtų rekonstruoti buvusio IlÅ«kstės vienuolyno sodą. Pasidalijo savo sumanymais ir zarasiškiai. Zarasiškių planuose irgi panašus projektas. Planuojama rekonstruoti dalį Antazavės dvaro parko. Rekonstravus jį, padidėtų šios vietovės žinomumas, aplankytų jį daugiau svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

 

Kartu įgyvendinami šÄ¯ projektai šie partneriai galės pasinaudoti „Interreg V-A Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2021-2027“ teikiamomis galimybėmis plėtoti ir vystyti gamtos bei kultÅ«ros paveldą ir spręsti su juo susijusius bendrus iššÅ«kius regionuose.

 

Šio pokalbio metu buvo aptarti šių projektų rengimo etapai ir nuspręsta rengti techninius bei kitus dokumentus, reikalingus paraiškos teikimui.

 

Petras Ivanovas
Rajono Savivaldybės mero patarėjas

 

Nuotraukose – susitikimo Zarasuose akimirkos.
 

NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2022-09-22 11:03:23
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?