2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptartos koronaviruso prevencijos priemonės

Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo iniciatyva įvyko rajono Savivaldybės, rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarimas dėl koronaviruso protrūkio ir šių įstaigų pasirengimo koronaviruso plitimo Lietuvoje atveju.

 

Pasitarime dalyvavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, direktoriaus pavaduotojas Remigijus Lamanauskas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Alina Sklinsmontienė, Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiasis specialistas Arvydas Šapalas, VšĮ Zarasų ligoninės direktorė Irena Liutkienė, VšĮ Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audronis Barisevičius, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Zarasų skyriaus vedėja Ingrida Indriūnaitė.

 

Meras Nikolajus Gusevas pasitarime pabrėžė, kad situacija yra kontroliuojama, įstaigos ir tarnybos dirba derindamos visų institucijų veiksmus dėl pasirengimo koronaviruso plitimo atveju. Savivaldybė imasi prevencinių priemonių siekiant apsaugoti rajono gyventojus nuo grėsmių.

 

Pasitarime apie koronaviruso grėsmes ir jų valdymą, rajone vykdomas priemones kalbėjo VšĮ Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Audronis Barisevičius, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Zarasų skyriaus vedėja Ingrida Indriūnaitė. Rajono įstaigoms, organizacijoms, bendruomenei yra pateikta išsami informacija apie koronaviruso išplitimo keliamas grėsmes, aiškinama kaip plinta koronavirusas , kokie viruso simptomai, kaip jo išvengti.

 

VšĮ Zarasų ligoninės direktorė Irena Liutkienė informavo ir apie ligoninės veiklą. Su kitomis gydymo įstaigomis derinami veiksmai dėl pasirengimo galimo koronaviruso plitimo atveju, informacija nuolat pateikiama ligoninės tinklalapyje www.zarasuligonine.lt. Ligoninėje atidedamos planinės konsultacijos, diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios paslaugos, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui, atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba iš esmės pablogėtų ligonio sveikatos būklė. Ligoninėje taip pat atidedamos ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos.

 

Pasitarime buvo aptarti asmenų, įtariamų dėl koronaviruso, atvežimo iš gydymo įstaigų, taip pat dėl patalpų numatymo gyventi asmenims, įtariamiems užsikrėtus koronavirusu, jei tie asmenys negali gyventi savo namuose. Kalbėta apie šių patalpų parengimą, maisto ir kitų daiktų perdavimą, daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimą ir kitas problemas. Akcentuota apie ypatingą socialinę riziką patyrusių šeimų stebėjimą šiuo laikotarpiu.

 

Pasitarime nuspręsta šiais klausimais parengti ir priimti teisės aktus.

 

Petras Ivanovas
Nuotraukose – pasitarime aptariamos koronaviruso prevencijos priemonės.

Autoriaus nuotraukos

Nuotraukos
Petras Ivanovas 2020-03-16 15:35:01