2020 m. gegužės 31 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Aptartos tolimesnės karantino režimo rajone priemonės ir jų įgyvendinimas

Šiandien rajono Savivaldybėje įvyko Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriame dalyvavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius, rajono Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkas Benjaminas Sakalauskas, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremaliųjų situacijų Operacijų centro vadovas Remigijus Lamanauskas, šio centro nariai, rajono Savivaldybės administracijos skyrių vadovai, specialistai. Posėdyje aptartos koronaviruso (COVID-19) prevencijos priemonės ir apžvelgta situacija svarbiausiose srityse.

 

Posėdžio metu buvo išklausyta VšĮ Zarasų ligoninės direktorės Irenos Liutkienės informacija apie šios medicinos įstaigos veiklą, užkertant kelią koronaviruso plitimui Zarasų rajone. Posėdžio dalyviai buvo informuoti, kad šiuo metu rajono Savivaldybėje nėra užregistruota šių susirgimų. Direktorė Irena Liutkienė informavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo šalies savivaldybes steigti karščiavimo klinikas, kuriose bus priimami karščiuojantys galimai koronavirusu COVID-19 užsikrėtę asmenys. Šis modelis, anot Lietuvos medikų sąjūdžio atstovų, sukurtas Kinijoje ir epidemijos metu labai pasiteisino.

 

Karščiavimo klinikose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

 

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas. Direktorė Irena Liutkienė pažymėjo, kad Zarasų ligoninė tokiems reikalavimams neatitinka. Posėdžio dalyviai apsvarstė šį reikalavimą ir nusprendė įpareigoti rajono Savivaldybės administraciją sudaryti sutartį su viena iš kaimyninių ligonine. Joje ir bus zarasiškiams teikiamos šios numatytos paslaugos.

 

Posėdyje buvo informuota, kad iš užsienio grįžę zarasiškiai laikinai apgyvendinami rajono Savivaldybės numatytose vietovėse. Tie asmenys, kurie turi sąlygas, išleidžiami į namus. Tai daroma praėjusią naktį Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pakeitus karantino atvykusiems sąlygas ir leidus jiems izoliuotis namuose, o ne savivaldybių suteiktose patalpose. Posėdyje buvo akcentuota, kad asmenys griežtai laikytųsi saviizoliacijai keliamų reikalavimų atitinkančioje vietoje. Posėdžio dalyviai aptarė ir numatė asmenų, kurie gyvena rajono Savivaldybės suteiktose patalpose, stebėjimą.

 

Ekstremaliųjų situacijų Operacijų centro informacija


Zarasų rajono savivaldybė 2020-03-27 15:07:07