2018 m. liepos 18 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Ar aš leisčiau savo vaiką į Salako mokyklą

Atrodytų, keistas klausimas, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Visagalio feisbuko platybėse verda pačios įvairiausios diskusijos, tačiau ši – kitokia, nes ją inicijavo Zarasų rajono tarybos narė, kurios tiesioginės pareigos turėtų būti ir valstybinės švietimo politikos įgyvendinimas Zarasų rajone, ir regioninės politikos prioritetai, atsižvelgiant į  Zarasų krašto subtilumus. Šiuo požiūriu klausimo formulavimas, o juo labiau gluminantys tarybos narės atsakymai į jį privalo būti vertinami kritiškiau nei leidžia socialiniai tinklai.
 
Akivaizdus yra  jaunos politikės melas (teigiant, kad ji kalba ne apie Salaką), nepateikiant jokių argumentų ir faktų, formuluojant klausimą „O kas su tuo blogai Salake? Ir dar didesnis melas, atsakant į pačios suformuluotą klausimą:
 
- Mažas mokinių skaičius klasėse neskatina ruošti „geriausius“,
 
- Mažas popamokinės veiklos pasirinkimas ir t.t.
 
- O kodėl vaikas turėtų likti Salake?
 
Kaip būtiną sprendimą  tarybos narė siūlo skirti dar vieną papildomą autobusą maršrutu Salakas – Zarasai ir išvežti vaikus iš Salako ?!  Miela Aurelija, tai kodėl  į Zarasus – rinkitės iškart geresnį licėjų.
 
Gerbiama tarybos narę galima pagirti  ir už vieną gerą darbą – ji pati sau nelauktai atliko bendruomenės sociologinę apklausą. Į jos išsakytą radikalią nuomonę gausiai ir (jautriai) sureagavo buvę ir esami Salako mokyklos mokiniai, tėvai, mokytojai, pilietiški zarasiškiai (nuoširdus ačiū visiems už tai!). Gerbiama Aurelija, teikdama Zarasų rajono savivaldybės administracijai savo švietimo viziją, šiuos duomenis (o rezultatus Jūs matote savo feisbuko profilyje) prašome pateikti kaip Salako bendruomenėje vykdytos apklausos rezultatus.
 
Palinkėjimai jaunai politikei, neįžvelgiančiai nieko blogo raudonu kryžiumi perbrauktame miestelio pavadinime. Jei tik tokią Salako foto teturite, atvykit į Salaką, tikrai rasim geresnių. Gerbiama Aurelija, negalima vartoti konkretaus tikrinio daiktavardžio, jei ne apie jį kalbi, kalbininkai siūlo naudoti „Vardenį Pavardenį“, n-miestelį ir pan. Diskutuojant su pašnekovais, Jūs akivaizdžiai pretenduojate į absoliučią tiesą, tačiau pritrūksta paprasčiausio taktiškumo, mandagumo ir pagarbos pašnekovui.
 
Jei reikia trumpo Jūsų nuomonės apie Salaką  įvertinimą, prašom – Tai ŠMEIŽTAS. Jei nesutinkate su tuo, atsakykite į klausimus, kiek kartų lankėtės Salako mokykloje (kiek atsimenu, vienintelis apsilankymas pas mus tetruko tiek, kiek trunka kavos puodelį išgerti), kam iš mokyklos bendruomenės uždavėte paprasčiausią klausimą „Na, kaip jūs čia gyvenate?“
 
O spalio 5-ąją mokytojo dienos proga, Jūs suteikėte daug skausmo, manau, visai Zarasų rajono švietimo bendruomenei.
 
Pretenduodama į revoliucinių švietimo struktūrinių pertvarkymų Zarasų rajone autorystę, Jūs teigiate „netikiu, kad Salake vaikas būtų paruoštas geriau nei Zarasuose“ ir tvirtai argumentuojate: „kuo remiantis tai teigiu – neesminis klausimas“ ?! Mes siūlome Jums atspirties tašką -  pasidomėkite Salako mokyklos ugdymo rezultatų statistika, pasidarykite  Zarasų rajono mokyklų lyginamąją analizę ir Jūsų tikėjimas sustiprės!
 
Gerbiama Zarasų rajono savivaldybės tarybos nare Aurelija, ieškodami racionalaus grūdo šioje situacijoje, Salako mokyklos bendruomenė kviečia Jus ir visus suinteresuotus asmenis atvykti į mūsų mokyklą diskusijai ir atviram nuomonių išsakymui švietimo skaudulių temom. Laukiame atvykstant – mes turime ką Jums pasakyti. Manau, kad šią iniciatyvą perims ir kitos rajono mokyklos.
 
Tai ar aš leisčiau savo vaiką į Salako mokyklą? Aš jau seniai atsakiau sau į šį klausimą. O šiandien noriu nuoširdžiai padėkoti visiems Salako mokyklos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojams, išugdžiusiems mano vaikus šauniais žmonėmis ir Lietuvos valstybės piliečiais.

Su pagarba  - Salako pagrindinės mokyklos direktorius Leonas Sadauskas

Zarasų r. Salako pagrindinė mokykla 2017-10-09 10:15:01
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. liepa
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31