2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Arvydo Každailio paroda Antalieptėje

Šį šeštadienį, rugpjūčio 1 dieną, Antalieptės bibliotekoje buvo atidaryta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, dailininko, grafiko, knygų iliustratoriaus, heraldikos meistro Arvydo Každailio grafikos darbų paroda „Senis“. Jei trumpiau - talentingo dailininko ir nuostabaus žmogaus kūryba pakvietė visus trumpam susibėgti ir pasidžiaugti grafikos plastikos raiška, paklausyti paties autoriaus minčių. Nedėkingas laikas uždėjo kaukes ant veidų, keista fotografuoti žmones, kai nematai jų šypsenų. Bet viską pasako akys.


Arvydą drąsiai galime vadinti kraštiečiu, nes vasaras su žmona Regina (labai gabia menininke, vėliavų ir sakralinių drabužių siuvinėtoja) dažniausiai praleidžia netoli Antalieptės atkurtoje Kiršų sodyboje. Turbūt daugelis žino Arvydo kurtus darbus – Lietuvos valstybės herbas, Prezidento vėliava, LR Seimo logotipas, miestų ir miestelių herbai, giminės herbai, iliustracijos... Daug darbų Arvydas sukūrė Zarasų rajonui, ryškiausi jų – seniūnijų herbai. O ir Antalieptės herbas taip pat Arvydo kurtas.


Taigi parodoje buvo malonu pabendrauti su Arvydu ir Regina. Daug svečių atvyko pasveikinti dailininką, Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės administracijos atstovai, Antalieptės seniūnijos atstovai, kolegos dailininkai iš Dusetų dailės galerijos, bičiuliai, kaimynai, artimieji sveikino dailininką, linkėjo sėkmės, įkvėpimo, geros sveikatos ir dar daug kūrybos parodų.


Zarasų savivaldybės tarybos narė Violeta Barisevičienė kartu su sveikinimais atvežė džiugią žinią: Arvydas Každailis yra siūlomas kandidatas Zarasų Garbės piliečio vardo suteikimui! Tai vyks Zarasų miesto šventės metu, rugpjūčio 15 dieną.


Tad dar kartą kuo nuoširdžiausi sveikinimai ir linkėjimai mielam Arvydui!


O jei kada važiuosit pro Antalieptę, būtinai užsukit į biblioteką. Arvydo Každailio paroda veiks iki rugsėjo 15 dienos. Atgaivinsit akį ir sielą.


Gintarė Laurikėnienė


Svetlana Veikšrienė 2020-08-06 13:43:06