2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Aš manau taip! Kalbėti – talentas?

 Nuo pat kÅ«dikystės dienų tėvai mums žeria mandagumo pamokas, mo-ko mus bÅ«ti sąžiningiems, geranoriškiems, darbštiems. Bet dažnas jų pa-miršta, jog kalba taip pat yra mandagumo įrodymas. Labai graudu bÅ«na klausytis, kai vaikai ir jų tėvai susikivirčija dėl vaiko ar paauglio žodyno. Girdi, iš kur prisigaudei tokių negražių žodžių, jaunuoli?.. Tačiau neretai tėvai nesusimąsto, kokius žodžius jie patys vartojo ir vartoja vaikui girdint – gal „prisigaudyta“ bÅ«tent iš jų?
Žinoma, lengviausia bÅ«tų suversti visą kaltę tėvams, bet, deja, tėvų kal-ba yra tik lašas jÅ«roje palyginti su tuo, ką girdime pramoginėse laidose, ku-rias pasirenkame žiÅ«rėti dažniau nei tas, kurios galėtų ko nors išmokyti. Ir internete apstu informacijos, kurios aprašymas neretai toli gražu neprimena gražios, taisyklingos kalbos. Bet skaudžiausia bÅ«na tada, kai barbarizmai, vertalai pakeičia žodžius, kurių esmė yra labai gili, kuriuose sudėta daug išgyvenimų, tyrumo bei skaidrumo...
Pavyzdžiui, tarp jaunimo pamėgtas žodis „sorry“, kuris išvertus iš an-glų kalbos reiškia „atsiprašau“. Tas „sorry“ toks atsainus, toks bedvasis. O juk atsiprašymas turėtų bÅ«ti sąžiningas, gilus bei skleidžiantis geranoriš-kumą. Kaskart, kai draugai pasako šÄ¯ žodį norėdami atsiprašyti, pajuntu šleikštulį. Juk ne to tikėjausi laukdama supratingumo, norėdama pajusti, jog žmogus išties nuoširdžiai nori taikos.
Ne kitaip yra ir su angliškuoju „I love you“. Nenorėčiau  kada nors iš-girsti taip ištartą meilės prisipažinimą...
Nesakau, jog pati niekada nevartoju jokių svetimybių. Bet esant svar-biam, reikšmingam atvejui nesigėdiju atrodyti juokinga tardama paprastus, nuoširdžius lietuviškus žodžius, kuriuose slypi ir jausmo gylis, ir grožis, ir šiluma.
Parengė ir fotografavo Arianda GRIŠÄŒENKO.
NuotraukosArianda Griščenko 2012-08-14 15:53:14
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?