2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

AÅ¡ manau taip! Tik Lietuvoje ir su Lietuva

 Artėja Vasario 16-oji. Pasvarstykime, ar daug žinome apie šią iškilmingą datą. Tikriausiai pirmosios mintys, pradedančios suktis galvoje, pasirodo skaičių pavidalu: 1918 m. GalbÅ«t šmėsteli ir pavardės – Jonas Basanavičius, Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis... Šaunu, bet ar to gana? Manau, kad jei koks nors mokytojas mÅ«sų paprašytų įsiminti ir papasakoti daugiau, pavyzdžiui, priežastis ir pasekmes, gal ne vienas mÅ«sų supyktų – kam to reikia?! Vis dėlto esu įsitikinusi, kad reikia, nes kaip tik pradedant gilintis į istoriją išsikeroja ir pirmosios patriotiškumo šaknys, norai kurti gražesnę ateitį sau ir kitiems bÅ«tent čia, savo Tėvynėje, o ne ten, kur yra mokama brangiau, valgoma sočiau, rengiamasi gražiau... Negi tai gyvenime svarbiausia?!  
Ir anksčiau, ir šiais laikais buvo ir yra savo tautą mylinčių žmonių. Džiaugiuosi, kad tarp jų yra ir jaunimo. Tai suteikia vilties, kad mÅ«sų maža tauta nepradės nykti. Tik nesuprantu vieno – kodėl tam, kad mylėtum Tėvynę, reikia priežasties?.. Argi Tėvynei galima kelti kažkokias sąlygas ir reikalavimus? Tiesiog mylėkime!!! 
Aš esu „užkietėjusi“ patriotė, tai jau yra mano kraujyje ir aš nesirengiu keisti savo nuomonės. Aš čia gimiau, užaugau ir niekada nesvajojau bei nesvajoju kurti savo ateities kur nors kitur, už Baltijos jÅ«ros. Tik čia, Lietuvoje, kaip joje bebÅ«tų gerai ar blogai.
Tikiuosi, susitiksime Vasario 16-osios minėjime, kartu giedosime Lietuvos himną ir pajusime savo širdyse bent krislelį pagarbos ir meilės savajai tautai, valstybei. 
PATRIOTĖ
 
NuotraukosEimantė Petrauskaitė 2011-02-13 15:42:51