2019 m. gegužės 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Aš šypsausi tau, kai tu šypsaisi man!

Spalio 10 d. minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Visame pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir priminti, jog mūsų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo psichikos sveikatos. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
 
Psichikos sveikatos klausimas aptariamas vis garsiau ir pripažįstamas esąs vis svarbesnis. Atlikti tyrimai rodo, kad beveik 50 milijonų Europos Sąjungos piliečių (tai – beveik 11 proc. gyventojų) turi psichikos sveikatos sutrikimų. Vis daugiau vaikų ir jaunų žmonių turi psichikos sveikatos problemų, dėl kurių jaunuoliai būna nepajėgūs dirbti. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kaip veikia mokyklos, kokia darbo vietoje sukuriama aplinka ir kaip gyvena atskiros bendruomenės bei koks ryšys juos sieja.
 
Rūpintis savo psichikos sveikata turi kiekvienas žmogus. Norint, kad psichinė sveikata būtų stipri, patariama:
 
Kuo daugiau laiko skirti pasivaikščiojimams lauke, pasimėgavimui saule. Namuose atitraukite užuolaidas ir įsileiskite kuo daugiau dienos šviesos, o būdami kavinėje, darbe, paskaitose atsisėskite kuo arčiau lango.
 
Nevenkite žmonių, praleiskite daugiau laiko su artimaisiais, draugais. Pokalbis prie kavos puodelio, net mielas elektroninis laiškas ar žinutė praskaidrins nuotaiką.
 
Būkite užsiėmęs, bet nepamirškite ir poilsio: nebijokite pasakyti  „ne“ papildomai veiklai, kelias minutes praleiskite per dieną visiškai nieko neveikdami, paklausykite mėgstamą muzikinį kūrinį ar pasvajokite.
 
Pasigaminkite sau skanius pusryčius, pietus ar vakarienę. Gausus angliavandenių maistas, pavyzdžiui, šokoladas, turi nuotaiką gerinančių savybių.
 
Judėkite, nes fizinis aktyvumas padeda įveikti depresiją.
 
Nepiktnaudžiaukite alkoholiu, sveikai maitinkitės, laikykitės miego režimo.
 
Jums energijos suteiks 7-8 val. miego kasnakt. Nuosekliai gulkite tuo pačiu metu net ir savaitgaliais.
 
Užsiimkite kūrybine veikla – rašykite, pieškite ar muzikuokite, prisiminkite rankdarbius – siuvinėkite, megzkite, verkite karoliukų vėrinius, kepkite pyragus.
 
Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Zarasų socialinių paslaugų centru kviečia vaikučius ir jaunimą  į renginį „Aš šypsausi tau, kai tu šypsaisi man“, kuris įvyks 2014 m. spalio 15 d.,  14.30 val.,  Zarasų socialinių paslaugų centro sporto salėje.  Renginio partneris – Zarasų rajono policijos komisariato prevencinis poskyris.Programoje:  žaidimai, estafetės, plakatų piešimas ir kt. Dalyvių laukia puikūs prizai.  Kviečiame dalyvauti!
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus informacija 
Priedai

Zarasų rajono savivaldybė 2014-10-09 18:38:09