2020 m. balandžio 3 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Asociacijos „Beprotiškas greitis“ NVO ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto projekto finansavimas

Vaikų užimtumas išlieka viena svarbiausių vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos priemonių. Tai įpareigoja ieškoti racionalių sprendimo kelių, kad išvengti tokių disproporcijų. Vaikų ir jaunimo užimtumo didinimas yra vienas iš pagrindinių visuomenės uždavinių. Būtina atkreipti ypatingą dėmesį į vaikus ir jaunimą, nes jie – judriausia visuomenės dalis.
 
Projekto veiklos dėka siekiama stiprinti Zarasų rajono bendruomeniškumą, skatinti jaunimo aktyvumą, organizuojant įvairias laisvalaikio praleidimo formas, propaguoti sveiką, bei sportišką gyvenseną tarp jaunimo ir didinti užimtumą bei pasitenkinimą gyvenimu šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu. Kadangi asociacijos pirmininkas bei nemažas būrys narių yra įgiję mechaniko specialybę, vakarais jaunimui bus organizuojami paskaitos apie autosportą bei susipažinimas su lenktyninėmis mašinomis ir jų detalėmis (su galimybė padėti suremontuoti, bei paruošti lenktiniems automobilį). Kadangi asociacijos nariai yra dirbantis žmonės, šeštadieniais šie namai bus bendravimo traukos centras visiems - čia bus galima paskaityti žurnalus ir laikraščius apie autosportą, mašinų gamybą ir remontą, bei gauti naudingą informaciją apie transporto priemonės dalys. Ketinama pakviesti vairavimo mokyklos specialistus, kurie suteiks informaciją apie transporto priemones, bei galimybe gauti tinkamus dokumentus (teisės) jas vairuoti ir eksploatuoti. Ateiti planuojama organizuoti jaunimui įvairias užimtumo formas vakarais ir savaitgaliais, ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį. Tuo tikslu ketinama įsigyti servisų įrangą ir įrankius bei jų dalys.
  
Svarbiausios jaunimo nedarbo priežastys Lietuvoje:
 
  • Neįgyta, arba įgyta nepakankama profesinė kvalifikacija;
  • Įgytos kvalifikacijos neatitikimas darbo rinkos poreikiams;
  • Praktinės patirties stoka;
  • Jaunuolių atkaklumo, darbo paieškos įgūdžių stoka;
  • Jaunuolių motyvacijos, socialinių kompetencijų stoka;
 
Vykdant šitą projektą tikimasi, jaunimo susidomėjimą ne tik sporto šakoje, bet ir apsisprendimą ateityje mokslo krypties ir profesinės kvalifikacijos pasirinkime. Taip pat burti jaunimą bendriems susiėjimas, kurių metu būtų ugdomas tarpusavio bendravimas. Skatinti jaunimą savanoriškam darbui organizuojant įvairius užsiėmimu mūsų bendruomenės nariams. Tinkamas jaunimo užimtumas, laisvalaikio praleidimas padėtų jaunimo tarpe sumažinti smurtą, nusikalstamumą, padėtų skatinti bendravimą.

2019-01-16 13:58:09
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?